Instrumentaal Concert, van RoUerdam op Goes Buitenlandsehe Tijdingen Advertentiën. Burgerl.StandteZierikzee. Zeetijdingen 15 e ui': en ftlarktberigten ,0 Vervoer-Sliddelen. J-"-™!' ites ('ik m Ier gezet, ter hoogte vari 25 h 30 voet :nei kolossale boomstronken en zig zag door elkander. Do stroom rijst daardoor en worden er reeds zware boomstammen tegen mijne alang-alang- loods aangeworpen. In den koestal staat het water twee voeten hoog. Eenige beesten wer den gered door dat zij zich losrukten. Wij zaten op onze schuilplaats op de schuur altijd omringd door eene damp, die zich meer en meer uitbreidt in den doodelijksten angst. Eindelijk hooren wij het donderend geraas naderen maar een oogenblik daarna een ge luid van sissen fluiten rollen brommen. Een helsch concert Wij dachten ons laatste oogenblik is gekomen. Maar dat was juist ons behoud. De groote verdamming om de Noord was doorgebroken. lieden morgen bij het aanbreken van den dag nam ik de plaats rondom mij in oogenschouw. Op sommige plaatsen lag de laag 2 voeten diep. Menschen en vee zijn er in massa omgekomen Later meer omstandige berigten voorloopig kan ik u melden dat het voor ons tabaks établissement met den schrik is afgeloopen. (R. Ct) DUITSCHL AN D. Te Kopenhagen bestaatvolgens telegra fisch berigt een kabinetkrisis. De leden van het ministerie zijn twee verschillende gevoelens toegedaan: de eene partij vvensclit tot een vergelijk te komen de andere daarentegen wil den oorlog met alle kracht voortzetten. De heer Quaade, minister van buiteulandsche zaken, behoort tot de eerstgenoemde partij en heeft zijn ontslag ingediend. Men schrijft uit Kopenhagen van 1 dezer. Gisteren werd bij Fridericia een gevecht gele- verd tusschen een eskadron Deensche dragon- 1 ders en twee vijandelijke eskadrons. De Denen j verloren 9 man aan gewonden en hebben 28 huzaren, 1 officier en 1 officier van gezondheid j krijgsgevangen gemaakt. I Dezer dagen is het slechten van de eeuwenheugende Dannewirke aangevangen waartoe 2000 arbeiders aangewend worden zoodat het werk spoedig geëindigd zal zijn. De barakken zijn in openbare veiling verkocht en al de geladen ammunitie is in de Schlei geworpen. Met de paketboot Poonah zijn de Mada- gaskaarsche gezanten in Engeland aangekomen. Zij heeten Kainendrain en Kainferingia, en worden vergezeld door den heer Duffier Engelsch zendeling te '1 arnatave en vriend van den heer Ellis. Gelijk men weet, hebben zij in last Engeland gunstig voor de koningin van Madagaskar te stemmen. Na een kort verblijf te Londen begeven zij zich naar Parijs. Volgens een berigtmedegedeeld door het officiële dagblad der regering te Warschau heeft men den burgerlijken chef der stad door de revolutionaire regering benoemd benevens tien zijner medestanders in hechtenis genomen. Een 20rol moordenaars der revolutionaire re dering die de staatkundige veroordeeiing met den dolk ten uitvoer bragten zijn in de jongst verloopen veertien dagen met de koord gestraft. F R A N K P\ IJ K. Parits, 2 Maart Algemeene daling nan de beurzen, te Parijs, të Londen, te Weenen is het nieuws van den dag, hetwelk «•enoegzanm bewijst dat overal vrees heerscht. Én wi ikelijk mag men dan ook naauwelijks meer hoop voeden dat het conferentieplan eenio-e kans van slagen heefr. Zelfs verzekert inen dat de Fransche regering het voorstel ste!- lio- verworpen heeft, omdat het onmogelijk is de overige mogendheden eene conferentie te doen aanneiiun die niet door een wapenstilstand zon zijn voorafgegaan Ja Frankrijk zou Dene marken in zijnen wederstand aanmoedigen. In dit oogenblik kan koning Christiaan blijkbaar geen wapenstilstand aannemen zonder de open bare meening tegen zich in het harnas te jagen die zich te Kopenhagen krachtig voor liet voortzetten van den oorlog uitlaat Maar als die oorlog nog oenigen tijd voortgeduurd zal hebben zonder dat eene enkele mogendheid Denemarken ter hulp komt, dan zal de vorst zich wel ged« ongen zien tot het conferentieplan toe te treden en zich aan de hem opgelegde voorwaarden te onderwerpen. Ra Vigie van Cherburg zegt, dat hét ministerie van marine hel bevel heeft gegeven om zoo spoedig mogelijk de gepantserde schepen te wapenen en ze vóór den 15den Maart te bemannen. De bekende werktuigkundige Leroy, beweert een mechanisch geweer te hebben uit gevonden waarmede men 500 schoten per uur kan doen De onderhahderlingen tusschen de Ita- liaansclie regering en de bankiers Talabot en Rothschild nopens de overneming der Itali- aansche spoorwegen zijn thans afgeloopen en die bankiers voor 350 millioen eigenaars van die onderneming geworden. Den Isten October 1864 zullen zij in het bezit daarvan gesteld worden. In het nieuwe drama La jeunesse de Henri IV hetwelk binnen kort te Parijs zal worden opgevoerd zal onder anderen eene groote jagtparty voorkomen. De bekende jager Léon Bertram! heeft zich met de mise-en-scène heiast waartoe geen kosten gespaard worden. Men heeft onder anderen twaalf koppels jagt- honden (foxhounds) uit Engeland laten komen. Meer en meer beginnen de zwaluwnesten tot de geliefkoosde spijzen onzer lekkerbekken te behooren. Er is te Parijs geen enkele groote restauratie meer waar men zich dien schotel niet kan laten voordienen. GROOT-B l\I TT A NIS IE N. The Dundee advertiser meldt aangaande de doopplegtigheid van den jongen Engelschen prins, dat een hoog geplaatst persoon is belast geworden om van v/ege den konsul te Jeruza lem een aarden vat over te brengen dat gevuld is met water uit den Jordaan hetwelk bij die gelegenheid moet dienen. Het corps de ballet van de verschillende schouwburgen te Londen bestaat uit 8000 danseressen. Er is sprake van om deze dames in het kristallen paleis eene storm-galop te doen uitvoeren. Aan de schoonste zal een prijs wor den uitgereikt. Welke Paris zal hier den appel toewijzen Men weet het niet Intusschen worden erjuist in den smaak van de Engelschen, opditpunt de dolste we ldingschappen aangegaan Uit officiële bescheiden blijkt dat er in Engeland gedurende het afgeloopen jaar 8170 faillissementen hebben plaats gehad waarvan 5600 geen dividend hoegenaamd hebben be taald. Hoe kolossaal dit getal ook moge zijn is het toch nog gunstiger dan in 1862 toen er 9663 fallietverklaringen geschiedden. Volgens berigten uit New York van den 19 Februarij heeft de generaal Shermon de stad Jackson in den staat Mississippi bezet en is tot Brandon voorwaarts gerukt. De Zuidelijken vreezen voor Mobile en generaal Jackson maakt zich naar men verneemt, gereed om een aanval op Chattanooga te wagen. JONGSTE TIJDINGEN Berlijn 3 Maart. De Staats-Anzeiger zegt dat eergisteren namiddag een klein ver- kenningsgevecht bij Rachebull heeft plaats gegrepen. Men vond dat plaatsje gebarrika- deerd. Een luitenant werd zwaar gekwetst maar overigens hebben wij geen verlies ge leden. Parijs 2 Maart. Men zegt dat er ver wikkelingen zijn ontstaan in de diplomatieke betrekkingen tusschen de kabinetten van Parijs en Weenen. Corfu, 2 Maart. De Oostenrijkschekanon neerboot Vilenich heeft een met koffij geladen Deeusch koopvaardijschip genomen. Te Zierikzee overleed den 29 Fe bruarij 1864, na langdurig lijden, in den ouderdom van ruim 68 jaren Jonkheer WILLEM DIGNUS de JONGE Bidder der Orde van den Ned. Leeuw Ontvanger- Griffier van de Polders Schouwenc. a. oud-District-Commissaris enz. enz Voor de menigvuldige bewijzen van vriendschap en deelnemingontvangen bij gelegenheid hunner 25jarige Echtvereeniging op 27 Februarij 11 betuigen de onderge- teekenden mede namens hunne Kinderen en Behuwd-Moederaan allen liarteli jken «tank. Zierikzee J. LAMMEES. 4 Maart 1864. G. LAMMERS WlLTENBURGi te geven door I». II. EZERMAN, MET MEDEWERKING VAN ORCHEST, op Vrijdag 11 Maai't 1864, in de concertzaal. programma: Eerste Af deeling. Coiicerto-Symplionie ib'af ioiial Hollaiidais pour piano et Orchestra, par Lilolf.. a. Maestoso. b. Presto. c. Andante. d. Allegro vivace. Fantaise voor fluitmet be geleiding van piano van A. B. Fürstenau. Adagio et Allegro pour pi ano violou et violon- celle parJ. MayseJer. Tweede A f d e e 1 i n g. Ouverture voor orchest. Fantaisie „Souvenir de Haydnpour le violou avec accompagne ment de pianopar Leonard. Aria voor has uit de opéra „l'Etoile du Nordvan G. Meijerbeer. Fantaisie sur des thëmes Ros ses pour le violoncelle avec accompagnement de pianoparF. Servais. Ouverture voor orchest. Aanvang ten 7'/, ure precies. aCnlrév 99 Cents. Entrée-kaarten zijn te bekomen bij den Boekhandelaar S. Ochtman* Jz.en bij den Concertgever alhier terwijl zij die Zitplaatsen verlangen te bespreken zich kunnen vervoegen in de Concert zaal van 101 uur des voormiddags op den dag der uitvoering, tegen betaling van tien Cents voor elke plaats. Hollandrcli-Zeeuwsche Stoom hoot-Jleed er ij. <*u lusscllvii liggende plaatsen voor PASSAGIERS en GOEDEREN, met het Snelvarend Sioomjagt met nieuwe en smaakvol ingerigte Kajuiten. MAART 1864. van Rotterdam. van fioes. .2 Woensdag 'smorg. 10,30 3 Donderdag 'smorg. 6,30 '4 Vrijdag 5,5 Zaturdag 9,30 7 Maandag 6,8 Diugsdag Id,30 9 Woensdag 7,10 Donderdag'smidd 12, 11 Vrijdag 7,30 12 .Zaturdag t,— 14 Maandag 9,— 15 Dingsdag 'smorg. 5,30 16 Woensdag II,— 17 Donderdag 6,30 18 Vrijdag 'smidd. 12,— 19 Zaturdag 9, 21 Maandag 'smorg. 22 Dingsdag 10,30 23 Woensdag 0 7,24 Donderdag 11,30 25 Vrijdag 7,26 Zaturdag 'smidd. 1 ,30 28 Maandag 8,30 29 Dingsdag 'smorg. 5,30 30 Woensdag 10,30 31 Donderdag 5,30 Agent voor Zierikzee: M. Augustijnvoor Zijpe II. Zoeter, Te Zijpe wordt voor Zierikzee en Brouwers haven op de heen- en terugreis aangelegd, aldaar staat eene Diligence gereed die van Zijpe naar Zierikzee na aankomst der Stoomboot vertrekt en van Zierikzee naar Zijpe, in correspondentie op de Stoombooten rijdt Verminderde Passagiersvrachten lste Kajuit 2.5Ü heen en terug 4, 2de - 1.50 - 2,50 Passagiersbagage vrij. Kinderen beneden de 10 jaren betalen halve vracht en zijn beneden de 2 jaren (onder geleide) geiieel vrij. De VERLOTING van HAND- WERKEN en VOORWERPEN ten behoeve der Dorcas-Vëreeniging zalmet goedkeuring van Z. M. den Koning ten over staan van een' Notaris plaats hebben op Maan dag 14 Maart 1864. Men zal in de gelegenheid gesteld worden om de prijzen der Loterij te bezigtigen op Donderdag 10 en Zaturdag 12 Maart, in de Raadzaal van het Stadhuis, van des namiddags half één tot half vier uur alwaar men zich van Loten zal kunnen voorzien die ook te verkrijgen zijn bij den Boekhandelaar P. de Looze a 1 het Lot. Men wordt beleefdelijk verzocht otn de bij dragen der Verloting uiterlijk 9 Maart te be zorgen ten huize van Mevrouw de Crane Ermerins; Mevrouw de Jonge Badon Ghijben Mevrouw vnn der Lek de Clercq Schuurbeque Boeije Mevrouw Cau Ermerins. Zierikzee, 19 Februarij 1864. Namens de Directie Mevr. de CRANE, Ermerins. van 26 Febr. tot en met 4 Maart 1864. Geboren. Eene dochter van H, Peute en T. van de Velde. Een zoon van A. W. Dekker en M. S. Friend. Eene dochter van F. T. den Boer en J. Heijeriek. Eene dochter v. H. Brandenburgen E.-Geldhof. Een zoon van W Thiele en C. Ditvorst. Eene dochter van W. Regoort en W. de Bie. Een zoon van G. van Meurs en P. Lokker. Overleden. A. Gr. Blom, oud 16 j.jd. A. M van 't Noordende oud 3 j. z. Jhr. W. D. de Jonge, oud 68 j.echtgenoot van W. Badon Ghyben. C. Peute, oud 3 j.z. P. de Oudeoud 44 j. vrouw van M. Kwist. J. Mallamler, oud 76 j. man van J. Hanse. Brouwershaven Gearriveerd 1 Maart. Ilendrika, M van der Valk 2 Johannes, M. Rademakers, beiden van Rotterdam naar Batavia. 2 Java, A. C. H. Dehle Batavia, Rotterdam. (Men zal zich herinne ren dat de Deensche oorlogsbodem Niels Juel op dit schip jagt maakte.) 2 pCl 4 Prijken der Effecten te Amsterdam, den 3 Maart ISO4 Nederland Werkelijke Scnuld dito dito dito dito Araortis. syndic. Rusland bij Hope 1798/1816 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5de leen. 5 dito Ode leen. 1855 5 Leening 1859 3 Leening I860 4 dito 4 bij Hope 4 Cert van ass. 6 Poolsche schatkist oblig.' 4 Aandeel groote Russ. spoorweg a 236 volgefourn. zónder coup. 5 Oostenrijk Weenerbank, bij Goll en Co. 5 dito dito 4 Metaliek dito dito, rente Amsterdam ditj, natiouale Weener-aand. a fl'500L. I860 Portugal Buitenlandsch van 1853 dito van 1856 1863 Spanje Buitenlandsch Binnenlandsch Buitenlandsch 3°/0 nu 5 2 'l3 5 5 5 3 3 3 3 76 98»3, 93 101J 75 86 51 88'/, 72'/4 725 50 683-, 186 55S/a sov8 62 /455 47 'L 47 8 327, 49 'V Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 3 Maarl 1864. Üe Ned. Mudde, De Ned. Mudde Oudo Tarwe 1862 f 0,00 Paardeboonen t 5,00 Nieuwe dito 1863 - 8,00 Witte dito 12,59 Afwijkende dito - 0,00 Bruine dito - 8,00 Z.-Zomer dito - 8,00 Graauwe Erwten - 0,00 Ordinaire dito 0,00 Groene dito - 6,75 Rogge 5,50 Gele dito - 0,00 Winte'r-Gerst 4,80 Koolzaad - o.oo Corner-dito - 4,75 Zaai-Lijuzaad 0.00 Haver" 2,50 Sl ig-Lijnzaad 0,00 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Botterdam. van Middelburg van Rotterdam Zondag 6, 'smorg. 10, Diugsdag 8, ll, Donderdag 10, 6, Maandag 7, 's morg. 7, Woensdag 9, 8,30 Vrijdag 11, 10, De diligence zal van Zierikzee 2 uur ua de afvaart der toomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naarRotterdameen half «ur na de afvaart der stoomboot rijden dienst tusschen Goes en Rotterdam. Van Goes: Van Rotterdam Maandag 7, 'smorg. 11, I Zaturdag 5, 's morg. 5, Woensdag 9, 'smidd. 12, Dingsdag 8, 6, dienst tusschen Vlissingenen Rotterdam. Van Vlissingen des maandags, woensdags en vrijdags'smorg. tenSure Van Rotterdam desding8dags donderdagien zaturd'smorg. 10 u. 20 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan Let Hotel van Veen des morgensten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en de9 middags ten 12'/a ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drufekerij van de Erven A. de Voï

Zierikzeesche Courant | 1864 | | pagina 2