ricl N.° 100 Woensdag 16 December. 1863- 3 >31 WOENSDAG ENZ AT URDAG. Besturen en A clministratiën Kennisgeving. Bekendmaking. Binnenlanclsche Tijdingen -1 '«M i -I V ZIERIKZEESCRMJRANT. PRIJS DER ADVERTENTIES. Gewone 12' 'a cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van 16 regels af 1 behalve liet zegelregl. VERSCHIJNT. BONNE ME NTS-PRIJS. Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Adverlenliën daags tevorenvoor lOure'smorg. Sluiting' «Ier Jagt op Rlein Wild. Do Commissaris des Konings in de provincie Zeeland Gezien het besluit van lieeren Gedeputeerde Staten van den 4 December 1863no. 65 Gelet op art 11 der wet van 13 Junij 1857 (Stnatshl.ul no. 87); Maakt bekend, dat de sluiting der jagt op klein wild, met uilzondering van die op houtsnippen (ook met schietgeweer), in deze provincie is bepaald op Donderdag den 31 December aan staande met zons-ondergaiigen dat het tijdstip van de sluiting der jagt op houtsnippen en water wild nader zal worden vastgesteld. Deze kennisgeving uil in het provinciaal blad geplaatst, en zullen afdrukken in plano aan de gemeentebesturen ter aanplakking gezonden worden. Middelburgden 7 December 1803. 1 te Commissaris des Eoninas voornoemd R. \V. van LIJNDEN. De Rurgemeester van Zierikseemaakt bekend: dat bij hem zijn ontvangen twee kohieren voor de belasting op het Personeel van deze gemeente, dienstjaar 18G3/St als, no. 4 voljaars regt en no. 5 negen maanden regtbeide op den 3 dezer maand door den heer Commissaris des Konings in deze provincie executoir verklaard en dat dezelve na afkondi- ding op heden aan den heer Ontvanger der directe belastingen alhier worden overgegeven ten fine van invordering ingevolge de wet. Zierikzeeden 12 December 1863. B. C. CAU. AFROND! GING. De Burgemeester en Wethouders ian Z.ierikzecdoen te weten: dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van den 26 October 1863 is genomen hét volgende be sluit te weten BESLUIT tot opheffing der Plaatselijke Belasting op de Brandstoffen binnen de Ge meente Zierikzee geheven wordende. Art: 1. Op den eersten Meidesjaars achttien honderd vier en zestig of op zoodanig vroeger tijdstip als de opheffing van den Rijks-accijns op die middelen van belasting plaats mogt hebben worden in de gemeente Zierikzee de plaatselijke belastingen op den turfde steenkolen cokes en einders afgeschaft. Art. 2. Van den turf, de steenkolen cokes en eindersofschoon, reeds binnen de gemeente ingevoerd maar op het in art. 1 bedoelde tijd stip nog niet gelost of ingeslagen zullen de belastingen niet meer gevorderd worden, en zullen de steenkolen, voor zoo veel de aangiften ten invoer tot inslag op termijnen van crediet strekken niet verder in liet debet der crediet- rekeningen worden opgenomen dan voor zoo ver-I dé lossing en inslag op dat tijdstip werkelijk zijn geconstateerd. Art. 3. Zoodra de heffing ophoudtwordt bij uitvoer van turf en steenkolen, cokes en einders naar buiten de gemeenteook geene teruggave of afschrijving van de plaatselijke belasting meer verleend maar zal aan de gepatenteerde hande laars en koopliedendie zulks aanvragen af schrijving op hunne eivdietrekeningen of teruggave van betaalde belasting verleend wor den voor de steenkolen waarbij 75 pond schaalkolen tegen ééne mu l maatkolen berekend zullen worden en voor den turf, cokes en einders, welke, op het tijdstip van opheffing der belasting in hunne bergplaatsen of magazijnen bevonden zullen worden voorbanden te zijn. Art. 4. Om die afschrijving op rekeningen teruggave van belastingvolgens voorgaand artikel te kunnen erlangen zal elk die daarop vermeent aanspraak te kunnen maken minstens veertien dagen voor het tijdstip van opheffing der plaat selijke belasting op de brandstoffenbij den Gemeente-Ontvanger eene schriftelijke door hem oiiderteekende opgave moeten indienen der bergplaatsen of pakhuizen waarin de brand stoffen zullen geborgen zijn, voor welke hij bij afschaffing der belasting, zich afsclu ijvirtg op zijne credietrekening of teruggave van be lasting wenscht gegeven te zien en zal elk hij de opgave dézer panden gehouden zijn hunne juiste ligging binnen de gen een te Zierikzee met aanduiding van wijken en nummers naauw- keurig te omschrijven en daarbij ziclt tevens bereid moeten verklaren, op eerste aanvrage, de aanwijzing dezer panden te zullen venigten. Art. 5. De genoemde handelaars en kooplieden zullen na voormelde opgave, gedurende de laatste veertien dagen der heffing van de belastingen op alle werkdagen van 9 tot 12 ure des voor middags aan de daartoe bevoegde ambtenaren op aanvrage des Controleurs vrijen toegang moeten verleenen tot de volgens art. 4 opge geven localen en alsdan moeten toelaten dat de zoo ledige als gevulde ruimte dier panden door de ambtenaren worden onderzocht. Art. 6. Verder zullen bovenvermelde handelaren en kooplieden, bijzons-ondergang van den laatsten dag waarop deze belastingen geheven worden en voor elke door hen aangegevene bergplaats afzonderlijk bij den Gemeente-Ontvanger eene behoorlijke door hen onderteekende aangifte moeten indienenvan de hoeveelheid turf steenkolen cokes en einders in ieder pand voor handen waarvoor zij teruggave van plaatselijke belasting of crediet genietende afschrijving op rekening verlangen. Zij die de voorhanden brandstoffen niet met juistheid kunnen opgeven en daarom wenschen zouden, dat deze van wege de gemeente, ten hunnen koste worden geconstateerd zijn ver- pligthun daartoe strekkei d verzoek ten kan tore van den Gemeente-Ontvanger schriftelijk in te leveren uiterlijk op den vóórlaststen dag der heffing van de belasting Art. 7. De volgens vorig artikel voor ieder pakhuis of bergplaats ingediende aangiftezaldes noodig door pertinente constatering der aange geven hoeveelheden turf, steenkolen cokes en einders) 'elk op ziéli zélve worden beoordeeld en onderzocht'! en Onjuist bevonden wordende, ook elk'afzonderlijk strafbaar zijn, volgéns art. 11 van dit besluit. Tot het onderzoek dezer aangiften moeten de bergplaatsen en pakhuizen opgegeven volgens art. 4, voor de daartoe bevoegde ambtenaren toegankelijk worden gesteld van den eersten en valt deze op zondag in, alsdan van den twee den dag na afschaffing der belastingen en zuiks van zons op- tot zons-on lergang tot dat de hoeveelheid is geconstateerd, of met de aangifte genoegen is genomen. Art. 8. Voor de steenkolendie op het oogenblik der opheffing van derzelver plaatselijke belasting in Rijks particulier entrepot zijn opgeslagen zal de aangifte voorgeschreven bij art. 6 bier- oor, overeen moeten stemmen met Hen voorraat! biij- kens de Rijks entrepot-rekeningen, in liet aan geduide pand op dat tijdstip voorhandenen zullen de, met voorzegde entrepot-rekeningen overeenstemmende aangiften zonder verder onderzoek naar de voorhanden goederen, bij de gemeente tot afschrijving op rekening worden aangenomen. Art. 9. De alzon in voorraad zijnde steenkolen bij de crediet genietende handelaars, zullen op hunne crediet-rekening op de oudste termijnen worden afgeschreven waarna zij verpligt zijn hunne dan nog op die rekening openstaande termijnen vóór ot op de vervaldagen aan te zuiveren, waartoe de door hen gestelde borgen tot na aanzuivering dier plaatselijke belasting aan sprakelijk blijven. Art 10. Alle aanspraak op teruggave van belasting en afschrijving op rekening volgens art. 3 gaat verloren. a. door liet niet of' niet tijdig indienen der opgaven en aangiften volgens art. 4 en 6. b. door liet niet openen of toegankelijk stellen der bergplaatsen of pakhuizen voorge schreven hij art. 4 5 en 7 c. door zonder speciale vergunning des Con troleurs turf of steenkolen cokes of einders uit- of in te slaan uit of in panden aangegeven tot het verkrijgen van terug gave der belasting of tot afschrijving op rekeningzoo larg deals voorhanden aangegeven hoeveelheden, niet behoorlijk zijn onderzocht of hare constatering ge heel is afgeloopen. Art. 11. Iedere aangifte volgens art 6 tot het bekomen van teruggave van belasting of afschrijving op rekening, welke bij verificatie zal bevonden worden vijf ten honderd meer te beloopen dan de aanwezige voorraad, wordt gestraft als poging tot ontduiking van verschuldigde plaat selijke belasting, terwijl bij zoodanige bevinding ook al de kosten van constatering ten laste komen van hen, die de teruggave of afschrijving hebben gevraagd. Bij bevinding eener onder maat op die aangifte van minder dan vijf ten honderdzal slechts de bevonden hoeveelheid op rekeningworden afgeschreven of daarnaar teruggave van belasting worden verleend. Art. 12. Op hetzelfde tijdstip dat de plaatselijke belas ting op den turf, de steenkolen cokes en ein ders wordt afgeschaftworden krachtens het tegenwoordig besluit ook litt cd en e van art. 2 en art. 3, van het besluit van heffing der plaatselijke belastingen van den 27 Julij 1863 no. 15 buiten werking gesteld. Op welk besluit de Koninklijke goedkeuring is verleend, bij besluit van den 20 November 1863 no. 110. lin is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 16 December 1863. De Burgemeester B. C CAU. De Secretaris, J P. N. ERMERINS. ISiel o[fideel gedeelte.) Opctiiiarc 2?a;i(J:u»r«a(hriu« gflioaatfcn te B, i r i k e «üeoï SO €*«'BaabeB* Voorzitter mr B O. Can Secretaris mr. J. P. N. Krinerins. Bij de opening afwezig de heer mr. de Crane die later binnentreedt. l)e notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. Worden medegedeeld 5 missives van Gedeputeerde Staten houdende a. kennisgeving dat in het Itaa Isbesluit tot liet verleenen van subsidien aan armbesturen over 1 SIP» wordt berust b. begeleidende de goedgekeurde begrooting der dd. schutterij voor 1864. c. idem afschrift van Zr Ms besluit tot goedkeuring van het Raadsbesluit tot opheffing der belasting op de brandstoffen. d. idem als boven tot Id Hing van een regi voor den openbaren afslag van visch. e idem twee goedgekeurde Raadsbesluiten lot af- en over schrijving. Welke allen voor notificatie worden aangenomen terwijl ,yan die sub c en d, de verdere executie aan Burgerm ester en Wet houders is opgedragen en van de organisatie van de vischraarkt alsnu de vereischte afkondiging zal worden gedaan Wordt gelezen eene missive van Gedeputeerde Staten houdende kennisgeving dat door de provincie t j>U,U0() renteloos voorschot is toegestaan tot verbetering der wogen in Schouwen en eene dito berigtev.de des ministers zieu>\vijze betrekkelijk de tot dat doel te verstrekken rijkssubsidie. De Voorzitter geeft kennis dat Burgemeester en Wethouders der respective belanghebbende geineeuten hierover eene hijeen- komst hebben geha 1waarin besloten is a-in den Raad hunner gemeenten voor te stellen om overeenkomstig een concept besluit hetwelk ter tafel wordt gebragt, te besluiten tot liet benoemen eener commissie voor de grindwegen iu Schouwen welke bestaan zal in de Centrale Directie van Schouwen cn 5 gedelegeerden uit de bes'uren der betrokken gemeenten en wier bevoegdheid in gemeld besluit wordt omschreven De heer van der Vliet vrar.gt of de jaarlijks over te leggen rekening waarvan in het gezegd besluit sprake is ook bij den gemeenteraad ter tafel wordt gebragt. De Voorzitter antwoordtdat de Raad al ijd bevoegd zal zijn om inzage te riemen daar toch door de commissie alleen het werk zal worden bestuurd Na nog eenige discussie waaraan de heeren van Dongen Fokkeren de Voorzitter deelnemen wordt het concept-besluit goedgekeurd hetwelk met de andere Raadsbesluiten ter goed keuring aan Gedeputeerde Statenzal worden opgezonden. Conform liet voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt remissie op daaroe door nagenoenulc belanghebbenden gedaan verzoek van hoofdelijke omslag verleend aan de baronnesse van Dopffƒ1,865 voor maanden aan douairière de Jonge geb. van Brengel f 35),60 voor 5 maanden en aan jhr. W. M H de Jonge f 41,25 voor 5 maanden waarvan aan den Gemeente Ontvanger zal worden kennis gegeven. De Voorzitter deelt mede, dat de respective armbesturen hebben berigtdat zij geene verandering wenschen in het ten vorigen jare bej aaide maximum van onderstand zoodat wordt voorgesteld dit maximum gelijk aan het vorige jaar te bepalen en daartoe het gewone model-besluit met staat. Aldus besloten Burgemeester en Wethouders stellen voor en de Raad besluit 40 a 45 opgaande boomeu voor de uitgraving van zclkasch te doen vallen eu in het openbaar te verkoopen, waarop dc goedkeuring van Gedeputeerde Staten zal worden gevraagd. Komt in behandeling een verzoek tot veibetenng van den Slikwegwaarop wordt besloten aan Burgemeester en Wet houders een crediet van ƒ335 tot dat doel te verleenen nadat op eene vraag van den heer van der Vliet, of er ook een tijdstip is bepaald wanneer dit werk zal uitgevoerd wor den, door den Burgemeester is geantwoord, dat dit tijdstip niet bekend is, doch dat requistrantcuJ dit zelf behooren te regelen. Wordt medegedeeld dat bij den jongsten storm eene be langrijke schade aan het gedeelte dijk bij het Westhaven- hoofd genaamd Kwistegeld is geleden en dat daarin voor- loopig is voorzien tegen verdere schade en eventueel slorm- wedefHet juist bedrag kan niet worden opgegeven. Wordt autorisatie verzocht, om de schade te hersteilen en medege deeld, dat er geene mogelijkheid beslaat om het uit de gewone middelen te vinden waarop de gevraagde magtiging wordt verleend en verder voorloopig voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter deelt mededat de Regenten van het Burger- Weeshuis aan de vroeger gedane opmerkingen op hunne reke ningen hebben voldaan en mitsdien deze goedgekeurd is terug gezonden. Door gemelde Regenten zijn ter vervulling der vacature te ontstaan door periodieke aftreding van den heer mr. J. J. Er merins, voorgedragen de heeren mr. J. J. Ermerins en D v. d. Vliet en is daaruit eerstgenoemde met algemeene stemmen gekozen. Idem door de Plaatselijke Schoolcommissie als lid dier com missie dr. J. K. de Bruijne, aftredend lid en mr. J. P. N. Ermerins, en als zoodanig eerstgenoemde gekozen. Idem door het Burgerlijk Armbestuur als regeut van ge meld armbestuur de heeren Jb. Oc'ntman Johz. (aflredend regent) en R, Koole en als zoodanig de eerstgenoemde gekozen waarvan aan de respective corporatieu zal worden kennis gegeven. Wordt besloten om 16,000 keijen af te staan aan kerkvoogden der Hervormde Gemeente legen ƒ3,de 1000 stuks. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. 5*k ar'. J; IkeU, V int I I cl" j| in 14 (laal ig Q.nu dei! etL-il i eeri zichl sul] len clie oi niel nel dal snel ce 1 r eer o est rul er ijne oed vten oo ne en haar .jjrd Zierikzee, 14 December. Het strekt ons tot genoegen te kunnen berigtendat de raden

Zierikzeesche Courant | 1863 | | pagina 1