Biütenlandsche Tijdingen Aclvertentïën. Burgerl.Standte Zierikzee Zeetijdingen Beurs- en Vlarktberigten Vervoer-Jfliddelen. lift laging. Volle vier dagen hadden de getuigen i:o 'dig om 't over de keu :e der wapenen het lenvin enz. eens te worden Eindelijk kreeg de zaak haar beslag en het duel vond plaa(s-ten huize van een restaurateur met een fijn dinétje waarnevens vier heeren ook vier dair.es tegenwoordig waren die aan het dessert nog duurder rookten dan gewoonlijk. De eenige gewonde is de restaurtéur, die tot lieden nog op betaling wacht voor het door hem geleverde kruid en lood en wapenen, DUITSCHLAND. Wennen, 10 October. Aan de sterrewacht alhier heeft men waargenomen op 7 jl. ten 11 u 41 m de nieuwe planeet door James Watson te Ann Arbon in Noord-Amerika op 14 September jl. ontdekt. Deze planeet werd alhier gezien in het sterrebeeld de visschende regte klimming was 11° 23', de declinatie 7° 8'. Zij is de 79ste der kleine planeten en iets zwak ker van licht dan eené ster van de negende grootte. De Weener Presse meldt uit Frankfort dat, onmiddelijk na de openbaarmaking van Pruissens antwoordt op den gemeenschappelijke» brief der vorsten dio op het congres vergaderd waren Engeland vertrouwelijk aan Oostenrijk heeft doen wetendat het als volkomen gegrond •aanmerkt den eisch van Pruissen wat betreft de gelijkheid van regten in den bond en het veto in de militaire kwestiën. Het Britsche kabinet be schouwt deze aanspraken als natuurlijk omdat Pruissen de voornaamste Protestantsche mogend beid van liet vasteland isen het natuurlijk hoofd van noord- en midden Duitschland ,wier bevol king voor het meerendeel de Protestantsche godsdienst belijden. Het kabinet van St.-Pe tersburg zijnerzijds moet aan dat van Weenen vertrouwelijk zijn leedwezen hebben doen betui gen dat Oostenrijk, door het Frankfovtsche congres te beleggenin Duitschland tweedragt heeft doen ontstaan op het daartoe meest onge schikte oogenblik. Men verneemt dat het besluit door den raad van Berlijn genomen om in het vervolg alle noodeloote titulatuur in geschriften weg te laten, grooten bijval vindt hij de beschaaf le klasse. De magistraat heeft zich daarm 'de vereenigd. Van wege het stedelijk bestuur en den raad der stad zal dit besluit niet slechts worden gevolgd, maar zij verwachten dat bij het toezenden der stukken van welken aard ook bloot deze beleefd heidsvorm in acht genomen zal worden: dat „mijnheer" voor den naam worde geplaatst. Eene ongelukkige gebeurtenis bragt dezer dagen eene familie in diepe rouw. De heer X ging met zijne ossen na'ar het land toen hij een dezer die niet voort wilde een slag wilde toebren gen, doch een zijner kleine kinderen trofdie met hem waren, eenige oogenblikken daarna was dit een lijk. Zijn span en kind verlatende ijlt.de lieer X huiswaarts. Op de vraag zijner vrouw waar het kind blijft, antwoordt hij dit Ie hebben achtergelaten. Zij, ongerust, neemt haren zuigeling op den arm en gaat onmiddelijk hetzelve opsporen om te spoediger voort te kun nen legt zij de kleine in 't gras, ijlt voort en vindt haren lieveling zielloos op het veld. Ter naauwernood daartoe in staat brengt zij nog- tans met behulp van anderen het lijkje huis waarts doch de ongelukkige moet nog erger beproeving doorstaan de kleineaan het gras toevertrouwd ligt gedeeltelijk door varkeus opgevreten terwijl haar man zich uit wanhoop had opgehangen. Zij zelf werd nog dien zelfden dag naar het krankzinnigen gesticht gebragt. De Ostdeutsche Post meldt dat eene dam die dezer dagen te Wenskrichen in Moravië in een spoorwegwaggon wilde stijgen, op liet oogenblik dat de trein zich in beweging zette met haar kleed in een wiel verward raakte en onder den trein viel. Zij werd zwaar gekwetst en overleed eenige uren later. Genoemd blad gelooft, dat die dame mej Poustoweyotfde gezellin on adjudant van Langiewicz isgeweest; ten minste zij geleek zeer veel op een fotogra fisch portret dezer juffer. De dame had een Engelse-hen pas, op naam van Eliska, hij ziel). Men meldt het volgende treurige voorval uit Blauskio, in Moravie Twee kinderen van een aldaar woonachtigen slagter bevonden zich alleen in de ouderlijke woning. Al spelende zent de oudste van het broederpaar, een knaapje van ruim 8 jaren tot den jongere: „Xu zullen wij slagter spelen en zal ik je wijzen hoe vader met de kalveren doet." Hij neemt daarop.een nies en gaat zoo getrouw naar de natuur tè werk dat de kleine weldra ontzield op den vloer lag zwemmende in zijn bloed Te Dantzig is den 7 dezer eene Engelsche stoomboot aangekomen, waarvan de vracht gedeklareerd werd als porseleinaanle in vaten Ten gevolge van de bij de overheid ontvangen berigten uit Antwerpen werd een onderzoek be werkstelligd, en men bevond dat de lading be stond uit 92 va'en met nieuwe geweren uit wendig met porseleinaurdc omgeven. Het vaartuig is aangehouden. Volgens de Breslauer Zeitung is Jskra de aanvoerder eener bende Poolsche opstande lingen op bevel van het geheime bewind voor eenen krijgsraad wegens ntagtsovèrschrijding te regt gesteld veroordeelden gefusilleerd. De Czas lievat twee correspondentiën uit Bazes-Litiwki, welke een vreeselijk tafereel op hangen van het lijden der Poolsche gevangenen in de kasemalten.dier vesting. Under anderen wordt daarin verzekerd dat de Kussen bevreesd dat de zoo talrijke execution in Europa te veel opzien zoude bareninzonderheid de jongere gevangen Polen onschadelijk maken, door hen geboeid in het water te werpen er moeten reeds vele zulke lijken zijn aangespoeld. De kom- mandant dezer vesting is generaal Staden doch de eigenlijke heer en meester over leven en eigendom is kolonel Diekonskoi, die zijne func tie» volkomen naar den zin van Aiuravieff vervult. FRANKRIJK. Parus, 11 October. Naar men verneemt heeft de keizer een hoofd-officier gezonden naar de plaatsen waar de krijgsgevangen Alexi- kaansche officieren gedwongen verblijf houden en hun laten aanzeggen dat zij weldra naar hun vaderland zullen kunnen terugkeeren. Zestig gevangen vrouwen zullen Frank rijk vei laten om ile Fransche koloniën te bevol ken. Zij zijn allen jong, schoon en niet gehuwd, en de oudste is hoogstens 20 jaar. Zij vet trek ken uit eigen wil, daar zij liever in vrijheid, hoew el in den beginne onder streng toezigt in de koloniën willen leven, dan nog jaren lang gevangen te zitten. Bij haar vertrek van Havre ontvangen zij van de regering een goed uitzet. II Movimento\an Genua laat zich dus uit „VVatmen van het programma van Garibaldi zeggen of gissen moge, de waarheid is dat Garibaldi blijft wat luj is en dat men hem boven alle partijen zwevende moet laten. Hij is de verpersoonlijking van het Italiaansche volk van het volk dat begrijpten de eenheid tot eiken prijs onder zijn vaandel „Het eenig Italië en Victor Emanuel," wil. Hij begunstigt alle dapperen alle menschen van goeden wil zijn programma is een programma van handelen. Garibaldi staat niet aan de zijde der mannen van deze of die partij hij staat aan de zijde van Italië. De gebeurtenissen zullen hem zijn toe komstig gedrag voorschrijven en indien hij met niemand is zullen het de anderen wezen die met hem zijn Door den sterken was des waters van het riviertje Llobregal in Spanje zijn den 8 en 9 dezer op verschillende plaatsen onder anderen te Vich vele huizen ingestort eii ten minste 40 menschen onder de puinhoopen daarvan begraven. Van alle kanten snelde hulp toe. Bij de afzending van de laatste be(- rigten was het water vallende. GROOÏ-BRIÏTAN NI KN Londen 10 October. Donderdag mnrgeji is het stoomschip Blenheim voor de tweede niaall in deze week van Botterdam te Harwich aange komenonder anderen overvoerende 746 stuks hoornvee, dat terstond pel- spoor herwaarts werd gebragt, na eerst dooreen veearts te zijn onderzocht Deze boot dientgelijk men weet, tot verbinding tusschen den Great Eastern en den Nederlandsehen rijnspoorweg. Nog tiveë andere vee-bootenbenevens drie passagier- stoombooten zijn voor deze nieuwe dienst in aanbouw. In verschillende plaatsen van Engeland heeft men dingsdag ochtend II. aardbevingen ondervonden, in de stad Hereford n. I., werd dien ochtend ten 3 ure 20 min. een hevige schok waargenomen, veroorzaakt door aardbeving, terwijl dienzelfden morgen ongeveer op hetzelfde tijdstip twee gelijke schokken zijn gevoeld te Waterloo, Bootle en nog andere plaat-en nabij Liverpool. De Times maakt overigens brieven openbaar welke het blad uit een groot aantal steden of plaatsen ontvangen beeft, waar de aardbeving zich den 6 heeft doen gevoelen gelijk dit in de nabijheid van Londen het geval was. Er zijn te Londen via SaniFrancisco tijdingen uit Japan ontvangen loopende tot 28 September. De' Russische oorlogstoomboot Novich laatst van Hakodadi, leed schipbreuk op den 26 September. De officieren en verdere bemanning werden gered. Zij deelden op.gezag van Japarisclie berigten mede, dat de Engelsche vloot den 30 Augustus te Hakodade was terug geslagen waarheen zij gestevend was om van prins Satsuma de uitlevering van de moorde naars van den heer Richardson te eischen. Met wordt wezenlijk tijd dat de Enropeërs die Japanners eens leeren dat zij niet straffeloos onze vlag kunnen onteeren. Die menschen toch hebben de meest doorslaande blijken gegeven dat zij voor overreding volstrekt niet vatbaar zijn. Uit Balmoral meldt men van 9 dezer. Op den terugtogt van Alt-na-Guithasach heeft de koningin een ongeluk getroffen. Misleid door de duisternis heeft de koetsier verkeerd gereden zoodat het rijtuig omsloeg, tengevolge waarvan de koningin en de prinsessen een vai deden welke ernstige gevolgen na zich had kunnen slepen. Gelukkigerwijze hebben zij zich niet zoo ernstig bezeerd dat zij belet waren om op ponies haren togt te vervolgen. Men schrijft uit New-York dd. 6 dezer. Het gerucht wordt bevestigd, dat Rosencranz met twee legercorpsen is versterkt uit het leger Meade. Beide legers versterken hunne positie te Chattanooga. Rosencrans heeft zijne liniën vódr die plaats vooruitgebragt, met zijne achter hoede hebben vele schermutselingen plaats. De Zuidelijken trachten de gemeenschap tusschen Nashville en Chattanooga te belemmeren. In Californie is onlangs een boom geveld van 90 voet in diameter en 325 voet hoog. De schors was op sommige plaatsen vier voet dik. De gansche boom leverde 250,000 voet hout en wasnaar men berekent 3100 jaren oud. JONGSTE TIJDINGEN Marseille 14 October. Alen verzekert dat de keizerin zondag hief verwacht wordt. Volgens een brief uit Rome is Cosenza uit Napels ontsnapt en des avonds van 10 dezer met de twee karabiniers daar aangekomen. Ondertrouwd: J. BEVELANDER SCIIOO Hoofdonderwijzer ie Groede en O. GROENE VELD de KATER. Noordgóuwe 14 October 1863. De PLAATSELIJKE COM MISSIE voor het NATIONAAL GEDENKTEEKEN berigt aan hare Mede- Ingezetenen dat door haar ^ene inzameling van Giften zal worden gedaan op Maandag den 19 dezer, te beginnen des voonniddags ton 11 ure. Leden der Commissie zullen zich ten dien einde bij hen aanmelden en hen in de gelegen heid stellen, om desverkiezende op eene Intee- kenlijst in te schrijven. De Commissie beveelt deze zaak aan ieders belangstelling aan. De gedachte aan de zege ningen die Land en Volk hebben genoten gedurende de 50 jaren die sedert de herstelling onzer onafhankelijkheid en nationaliteit zijn verloopen, zal voorzeker ieder met dankbaar heid vervullen en bereid doen zijn om ook door ruime bijdragen voor dit doel van die dank baarheid te doen blijken. Zierikzee10 October 1863. De Plaatselijke Commissie voornoemd B. O. CAD, Voorzitter. J. P. N. ERMERINS, Secretaris van 9 tot en met 16 OcTB. 1863. Geboren. Een zoon van S. v. d. Velde en L. Moermond. Eene dochter van C. v. Oeffelen en E. Geluk. Een zoon van J. M. Vijverberg en C. Schippers. Een zoon van A. de Jonge en G. van Oeveren. Een zoon van W. Kanaar en C. H. de Looze. Overleden. P. Verboom, oud 80j.wed. van A. Krakeel. M. Frank oud Sm., d. P. Corbeeloud 83 j.vrouw van D. de Vos. A. Slierendregtoud 82 j.wed. P. Legeinate. W. van der Velde, oud H w. d J. P. van Borrendam oud 59 j. jm. Brouwershaven, gearriveerd 13 Oct. Generaal de Stuers, J. C. Viarsma Batavia, Rotterdam. 15 Uitgezeild: Johannes Antonius, A. de Voogd v. d. StratenRott., Melbourne, Prijzen der Effecten te Amsterdam deu 15 October I8G3. ^Nederland Werkelijke Schuld dito dito dito dito Amorlis. syndic. Rusland bij Hope 1798<!l816. dito 18*23/1829 bij Stieglilz. 5de leen. dito 6de leen. 1855 Leening 1859 Leeniug I860 dito bij Hope Cert van ass. Poolsche %ctoatlcist oblig. Aandeel gr.oote Ituss. spoorweg a f 236 volgcfourn. Oostenrijk Weenerbank, bij Goll en Co. dito dito Metal ie k dito dito, rente Amsterdam ditonationale Weencr-aand. a 11 500 L. >860 Portugal. B.uiteulaud9ch van 1853 dito van 1856 a 1863 Spanje Buitenlan'dsch Binnenlaudsch Ruileniandscli 3°/0 nu 2«/a pGt 3 -4 3V, 5 5 5 5 a V'a. ■4 4 4 5 ■zu3 s 5 5 3 3 3 3 2 7, 63V.» 7B3.8 39t 8 1021,, tooi/, S3A. 30 '2, "Vm 91V, 75V8 53». "V, 63a/r« 32 'Ib Sr,iA f 531 47"V,s D»/,„ 5Ha 4.Va 252ste Stauts-Loterij. 2de klasse. lste Lijst. No. 15071 5000 no. 15121 f 1000. 2de Lijst. No. 10672 f 200C; n>. 8732 1500; no. 292, 3261 en 11341 leder/1000. 3de Lijst. No. 18467 f20,000 no. 18022 f 1500no 15234/ 1000. Middenprijzen van de volgende artike'en te Zierikzee, van den 15 October 1863. De fled. Mtidde. Oudo Tarwe 1862 Nieuwe dito 1863 Afwijkende dito -Zomer dito Ordinaire dito H'>gge Winter-Gcrst. #omer-dito Haver Marktprijzen der Meekrap vau dea 35 October 1863 Twee en een lste lew, blank Twee en een middelbare dito Twee en een, mindere dito Een en een lste kw. blank Een en een middelbare dito Een en een mindere dito Onberoofde, lste kw. blank Onberoofde, middelbare dito Onberoofde, mindere dito Muilen Middelbare dito De Ned. Mud de. 8,50 Paardeboo.nen t 8,00 Witte dito - 0,00 Bruine dito - 0,00 Graattwe Erwten - 0,00 Groene dito - 5, S0 Gele dito - 5.00 Koolzaad .-i - 4,75 Zaai-Lijnzaad - 2,50 Slag-Lijnzaad te Zierikzee Teelt 1863 f 20,50 1 21,00 - 19.30 20,00 - IX, >0 a 19,00 - 20,50 a 21,Oo - 19.50 i 2o,00 - 18.50 a Iy 00 - 20,50 1 Z^oi) - 19,30 a 20,00 - 18,50 4 19,00 - 0,00 Ji 0.00 - 0.00 0,00 Stoombootdienst tusschen M i d d e 1 b u r g en Rotterdi van Middelburg JZnttirdug 17, 'smorg 6, Zondag 18, 6, Maandag 19, 6 Dingsdag 20, 6, van Hotter dam. Zaturdag 17,'s morg. 10.30 Zondag 18, 10,30 Maandag 19, 10,30 Dingsdag 20, 10,30 Maandag 19, 'smorg. Woensdag 21, j Zaturdag 17,'s morg: 8,30 I Dingsdag 20, 11,80 dien tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen des maandagswoensdags en vrijdags'smorg. teufiure 'S 6,00 8,00 8,25 0,00 6,75 0,00 0,00 0,00 0,00 De diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart'dc loomboot van Rotterdam naar Middelburg eu van Middelburg naarltotterdameen half uur na de afvaart der stoomboot rijden dienst tusschen Goes en Rotterdam. Pan Goes: Ft Van Rotterdam des dingsdags donderdagen zaturd. 's morg ten 8 u. 45m. De Diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlie9iugen naar Rotterdam en des morgensten 10 u. 45 ra. voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van deErven A. de Vos. bevri terda

Zierikzeesche Courant | 1863 | | pagina 2