W Buitenlandsche Tijdingen Advertentiën. Burgerl.StandteZierikzee. Zeetijdingen Beurs en Slarktberigten Vervoer-iHidclelen. Dezer dagen bezorgde een landman, die er deftig uitzag een brief in de brievenbus te Tongeren (Belgie), en naauwelijks was hij het papier kwijt, of hij wierp er tien centen achter na. De ambtenaar, het geklingel hoorende, riep dpn inwerper, en vroeg wat er geschied was; welik heb mijnen brief geassureerd vqor tien cents, die ik er bij gegooid heb zeide bij. Eenige weken vroeger kwam een ander land man aan hetzelfde postkantoor, en wilde weten wat hij voor het frankeren van een brief moest geven: twintig centimes of tien cents, was het antwoord. Gij kunt er niet ineer dan acht voor bekomen, hernam de boer, het is toch maar een klein briefjeEr is niets aan te doen het moet tien wezen, en niets minder.' De man ging heen, en doorliep al de straten, om te zien of er ergens anders ook zulk een winkel was; het is waar dat men hem op zijne vraag altoos naar hetzelfde kantoor verwees en overtuigd dat hij nergens kon geholpen worden, kwam hij terug en bood negen centen. De boer, hoezeer hij ook klaagde, werd niet aan gehoord. Van spijt ging hij nu buiten de stad zoeken tot dat hij iemand aantrof die hem deed verstaan dat er niets af te dingen was. Na twee uren loopens komt hij voor de derde reis aan liet kantoor en zegtGij zijt gelukkig dat gij maar alleen in de stad die commercie doeten daarom kunt gij vragen wat gij wilten gij moet het maar hebben daar zijn de tien cents DUITSCHLAND, Frankfort, 23 Augustus. Uit eerbiedi ging der meeningen van de hier vergaderde vorsten heeft de keizer van Oostenrijk nog geen concession gedaan met betrekking tot zijn hervormingsplan ik geloof echter u te kunnen verzekeren d it hij geneigd is amendementen aan te nemen meer nog hij zal het beginsel van regtstreeksche verkiezingen toegeven daar dit door de hier vereenigde Duitsche patriotten zoo vurig verlangd wordt. Een mijner vrienden die de eer had gisteren zeer digt bij 's keizers nabijheid te zijn, hoorde hein zeggen: „Ik weet dat mijn werk onvolmaakt is en zal mijn uiterste best doen om het te verbeteren. Tot alle mogelijke concessiën zal men mij bereid vinden, mits de vrijheidsgeest er door bevor derd worde die het Duitsche volk schijnt te bezielen; doch voor de revolutionairen zal ik op geen enkel punt inschikkelijk zijn. Eenheid hebben wij noodig; gaan wij verder dan zal Duitschland gevaar loopen dooreen burgeroor log geteisterd te worden Men zegtdat de keizer gisteren in den vroegen morgen en in het geheim de hh. Löwe gewezen voorzitter van het Duitsche parlement van 1849, von Sybel en Scliulze-Delitzsch bij zich heeft ontvangen. Laatstgenoemde is een der meest populaire mannen van Duitschland, sedert hij onlangs voordragten hield in ver gaderingen van werklieden, welke hij op de gevaren wees van het socialisme dat men hun in Berlijn predikte. In één woord hij is de Jules Simon van Duitschland. Onder de leden van het vorsten-congres heerscht geen verdeeldheid. Prins Metternich zal den souverein een groot diner geven op zijn slot Johannisberg De keizer van Oostenrijk heeft zijn portret met diamanten aan lord Clarendon ten geschenke gegeven. Velerlei gissingen zijn hierover in omloop vooral sedert men vernomen heeft dat de Engelsche staatsmannen hun verblijf alhier verlengen. Ben ik goed onderrigtdan heeft lord Granville in de door hem bezochte klingen voornamelijk de Deensch-Duitsche kwestie be handeld. Engeland wil hardnekkig de zooge naamde bonds-executie in Holstein beletten en tracht tot een bemiddeling te geraken, ten? dien einde doen de Britsche diplomaten pogingen om- een wijziging te bewerken in de koninklijke ordonnantiën, waarbij de betrekkingen van Holstein met het koningrijk Denemarken op nieuwe grondslagen geregeld zijn. Volgens de correspondent uit Baden* van le Temps zou eene scène tusschen, den koning- der Nederlanden en prinses Menschikoff het onderwerp der gesprekken aldaar gedurende eenige dagen zijn geweest. Men verhaalde daar omtrent het volgende Prinses Menschikoff had aan den koningverlof gevraagd om eene cigarette te mogen rookenwaarop deze het verlangen te kennen gaf, dat er in zijne tegenwoordigheid niet gerookt werd. De prinses stoorde zich echter hieraan niet. Eenjgien»jttjd;claarpa stonden de prinses en de koning der Nederlanden op de lijst van uitgenoodigden voor een bal bij mevr. Béhaguedoch daar de laatste verklaard had het bal niet te zullen bijwonen als prinses Men schikoff eene uitnoodigi ng ontvingwerd de schoone dame opgeofferd en ontving zij geene uitnoodigi ngskaart. Indien men de opgaven van He verschil- i lende hoofden der Poolsche corpsen gelooven mag dan staan op dit oogenblik 2 1,000 behoor lijk gekleede en gewapende insurgenten tegen over de Russen. Het schijnt evenwel dat de eersten door de oorlogskans alles behalve begunstigd worden; althans de tijdingen uit' Warschau spreken van onderscheidene over winningen, door de Russen op hen behaald. FRANKRIJK. Het vlugschrift, dat tot titel voert „de keizer, Polen en Europa" en waarvan de strek king schijnt te zijn om Frankrijks grieven tegen Kusland in het lichttestellen, is dezer dagen van eene half-officiele Russische zijde beant woord. In dit antwoord, dat aan alle voorname Europesche dagbladen toegezonden iswordt de Fransche staatkunde op hare beurt niet gespaard. De schrijver drijft inzonderheid den spot met hetgeen hij noemt, de koortsachtige gejaagdheid van keizer Napoleon III, welke souverein, zegt hij, overal de hand in heeft en steeds gewaagt van zijne onbaatzuchtigheid die „iets" gedaan heeft voor Turkije„iets" voor Griekenland, „iets" voor Italië, „iets" voor den pauselijken stoel, „veel" in China, in Cochinchina, op Madagascar en vooral in Mexico, en wiens schuld het niet is indien hij nog „niets" gedaan heeft in Noord-Anierika. Ten slotte slaat de schrijver te^en Frankrijks inmengings-of bemoeijings politiek een hevigen en dreigenden toon aan. Een Fransch dagblad deelt het volgende voorbeeld mede, van de deugdelijke werking van hef gebruik van spinneweb als koorts ver-i drijvend middel. Een man die in Afrika de, koorts bad opgedaan en.sedert zeven jaren gedurig daardoor bezocht werd, sprak daarvan met iemand, die hem verhaalde, dat hij vele) genezingen had waargenomen door het gebruik van pillen van spinneweh in eene bakkerij,of molen verzameld, drie of vier op éénen dag. De lijder volgde dadelijk den raad zonder echter pillen te rollen en vermengde de spinne- web eenvoudig met een kop kofïij. Na.acht dagen hervatte hij zijn werk, t >t groote ver bazing van allen, die zijne vroeg» re zwakte die hem tot werken ongeschikt maakte, hadden gezien. Hij heeft sedert niets meer van de koorts geweten. De spit me web zou dus niet alleen zooals men reeds wistten middel zijn tot bloedstelping bij wonden maar eene mede dingster worden van de cbinine. Het Journal de Toulouse deelt het vol gende merkwaardige bewijs van hondentrouw mede. Een ingezetene dier stad bezweek dezer dagen na eene korte ongesteldheid, gedurende welke zijn hond zich niet uit de onmiddelijke nabijheid van het ziekbed zijns meestershoe veel te minder uit het vertrekwilde laten verwijderen. Hij bleef hem bijna onafgebroken aanstaren en weigerde alle voedsel. Hij de begrafenis volgde hij het lijk naar het kerkhof en niet dan met de grootste moeite, en slechts door geweld kon men het dier van den grafkuil huiswaarts krijgen. Spoedig daarna echter gelukte het hem weder te ontsnappen. De doodgraver van het kerkhofden volgenden dag een nieuw graf makende, zag met verbazing dat, hoewel hij zich volkomen herinnerde den anderen grafkuil gedigt te hebben, de aarde was afgeworpen. Hij blikte in de gemaakte opening en ontdekte op een diepte van ongeveer twee ellen den hond, die op het deksel van de lijkkist zijns meesters was doorgedrongen, en zich de pooten aan bloed gewerkt en de nagels opgescheurd had bij zijne vergeefsche pogingen om de kist te openen Het dier werd op nieuw met geweld naar huis gebragtdoch kon het blijkbaar in de verlaten woning niet uithouden, maar begaf zich naar een der buren bleef ook daar volstandig eten en drinken weigeren, liet onophoudelijk een zacht smartelijk geluid hoo- ren en stierf aldaar korten tijd daarna. In de omstreken van- Genua heeft een hevige storm die den 19 dezer plotselijk opstak, nagenoeg al de .boomvrudren ter aarde gewor pen en zelfs vele hoornen ontworteld. Ook aan de daken der huizen is groote schade toegebragt. Dqor de voortdurende hitte in die oorden zijn de hellingen der heuvelen zoo sterk verdord als hadden de vlammen haren weg daarover genomen. G RO OT -BR ITT ANNIE N Londen 23 Aug. Gisteren braken de balken waarover de zoogenaamde travelier (reiziger) loopt over de hooge stellingen welke thans in den Theems oprijzen ten einde bruggen over de rivier te leggen. Deze travelier waarmede bouwstoffen worden vervoerd, loopt over ijzeren sporen en viel door het bezwijken der balken met zeven werklieden van eene hoogte van 40 voeten in de rivier. Een daarvan verdronk terwijl anderen zwaar bezeerd zijn. Een oogen blik vroeger stoomde eene boot onder de brug door. Vrijdag jl. wilde een man die beschonken was, zijne vrouw den hals afsnijden omdat zij hem geen geld kon geven. De vrouw had echter kracht genoeg om den aanval te wederstaan en zich uit de voeten te maken waarop de man een geladen geweer nain den voet op den trekker zette en het schot in den mond ontving zoodat hij onmiddelijk dood nederviel. Een Engelsch photograaf is op het denk beeld gekomen om door middel van het collo- dium een afbeelding te geven van het oog éener pas geslachte koe. Bij mikroskopisch onderzoek ontdekte hij zeer duidelijk op het netvlies de lijnen van het plaveisel der slagtplaats, het laatste voorwerp dat zich in het oog had afgespiegeld voor het dier den doodelijken slag ontving. In dien de ontdekking juist is dan meent men dat daardoor ingeval van moord eene afbeelding kan verkregen worden van den moordenaar vooral wanneer de afdruk spoedig na den dood wordt genomen. JONGSTE TIJDINGEN Nkw-York, 15 Augustus. Meade heeft Washington bezocht. De Zuidelijken hebben eene vijandelijke stelling nabij Warrentown ingenomen. Farragut wordt door Beli vervan gen. Het gemeente-bestuur alhier heeft drie millioen dollars ingewilligd, tot verschaffing van plaatsvervangers voor hen die in de loting vallen. Hamburg, 2ö Augustus. Naar men verze kert heeft Zweden onderscheiden regeringen verwittigd dat het partij zal trekken vo >r Denemarken, in geval dit met Duitschland in een conflict mogt geraken. Heden overleed op liet onverwachtst, tot onze diepe droefheid, onze veelgeliefde Vader en Behuwd-Vader CORNELIS van ZUIJEN, in den ouderdom van 71 jaar en 8 maanden. De Gemeente, wipr belangen hij in onder scheidene betrekkingen met zeldzamen ijver en gemoedelijke trouw behartigd heeft. vgrliest in hem een van hare nuttigste burgers, wij een liefhebbend en zorgvol Vader, wiens nage dachtenis ons onvergetelijk zal zijn. Bdroh Uit aller naam 24 Augustus 1863. A. van ZULTEN. J. A. BOLLE en Echtgenootbe tuigen bij deze hunnen hartelijke» (lauk voor de vele bewijzen van belangstelling betoond bij gelegenheid van hun 50jarige Echtvereeniging. Haamstede den 25 Augustus 1863. De Notaris J.; M. BOUVIN zal 0p "Woensdag den 2 September 1863, 's namiddags ten 4 ure in de Dorps, herberg te Ooslerlandpubliek presenteren te verpachten Vijf TUINTJES gelegen achter het Gast huis te Ooslerland en 88 R. 90 Ellen BOUWLAND gelegen onder Ooslerlandin de Lage Meire, aanko mende genoemd Gesticht. van 21 tot en met 28 augustus 1863. Geboren. Eene dochter van A. Berg en H. Ribbe. Een zoon van J. Hanse en M. Hoogenboom. Een zoon P. J. Bos en E B. Prommel. Een zoon van J. v, d. Ploeg en N. J. Overheeke. Gehuwd. W. Speelman en C. de Waal. Overleden. D. Boot, oud 49 j.man van H. van Oorschot. S. de 'veijzer, oud 4 m. d. J. A. Ermenoud 9 w. d. J. Fonternel, oud 7 Ij. weduwn. van.S. Kip G. Schoenmakers oud 66 j.man van A Rottiers. Zierikzee Uitgezeild 27 Aug. I'll is a, IThomas, Engeland, op avontuur. Brouwershaven gearriveerd 26 27 27 27 27 27 Aug. Eva Johanna, S. van Boehove, Batavia, Rott.laatst van Mauritius. Sara StuitLonden Dordrecht. Uitgezeild, Jubilaum W. Vockler New-York Frederik Hendrik L. Giazener Singapoie, Carin P. von Matern Melbourne Cornelia W. J. Wilkvns Marseille, allen van Rotterdam. Per h«t schip Eva Johanna kapt S van Boehove, zijn als passagiers aangebragt de heeren van. Serf,, en,echtgenoot Claus, echt genoot en 5 kinderen Ruleman Fouget en de jonge heer Rieckerde gezagvoerder stuurman en 2 man der equipage van het ver ongelukte Fransche schip St. Jean 1L onder officieren en 29 gepasporteerde militairen. Prijken der Effecten te Auister den 27 Augustus 1803. Nederland Werkelijke Schuld 2'/a dito dito 3 dito dito 4 Amorlis. syndic. 3% Rusland bij Hope 1798/1816 5 dito 182 1/1820 5 bij Stieglitz. 3de' leem 5 dito 6d~e leen., 1835 6 Leening 1859 3 Leeniug I860 4 7a dito 4 bij Hope 4 Cert van ass. 0 Poolsche sell'ikist oblig. 4 Aandeel groote lluss. spoorweg a f 236 volgefourn. 5 Oostenrijk Weenerbank, bij Goll eu Co. 5 dito dito 4 Metaliek 5 dito 27a dito, rente Amsterdam 5 dito, nationale 5 Weener-aand. a fl 500 L. I860 5 Portugal Buitenlandsch van 1853 3 dito van 1856 a 1863 3 Spanje Buitenlandsch 3 Bionenlandsch. 3 Uuitenlandsch 3°/0. nu 2% pCl 04 V 4 100% 91'.4 102% 100% 83 7,. 90 57 91 77% 77 «9/ie 73"/ n 973/a 04 ',0 3275 86% «9»/u '539 48 4.8 7. 54% 52 48% Mjddenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 27 Augustus 1863. De Ned. Atudde D.e Sed, Mutfdé, Gudo Tarwe 1862 9,73 I'a.arde boo ueü Nieuwe dito 1863 - 9,00 Witte dito Afwijkende dito - 0,00 Bruine dito lt .-Zomer dito - 0,00 Graan we Mr w ten Ordinaire dit® 0,0f> Groene dito Rogge 6,23 Gele ,d i to Wiuter.-Gerst 4.73 Koolzaad Zomor-dito - 4,50 Zaai-Lijn zaad Haver 2,50 Slag-Lijnzaad 6,00 0,00 0,00 0,00 7,00 o.oo 13,50 0,00 o,oo Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Zaturdag 29,'smorg. 11,30 Zondag 30, 'smidd. 12, Maandag 31, 'smorg. 6, Dingsdag 16, van Rotterdam Zaturdag 29,''smorg. Zondag 30, Maandag 31, Dingsdag 1, 8,30 8.30 10.30 10,30 De diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam eeu half uur n^ de afvaart der stoomboot rydeu dienst tusschen Goes en Rotterdiim. Van Goes:. Maandag 31'8 morg. Woensdag 2, I Zaturdag I Dingsdag Fan Rotterdam. 29, 's morg 7, 18,30 dien tusschen Vlissinoren en Rotterdam. Van V lis sing en des maandagswoensdags 1 v rij dagsi's morg. ten 8 ure Ven .Rotterdam des dingsdags donderdags en zaturd 'smorg/en 10 ure. De Diligence rijdt van Zierikzee des morgens tcJ.9 ure voor de afvaart van Vlissingen naarRotterdam en middags tco t2 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vikingen. Ter Stads-Drukkerij vau de t>ven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1863 | | pagina 2