Buitenlanclsche Tijdingen Advertentïën. Burgerl.StandteZierikzee. Zeetijdingen üSeurs- ea Harktberigten Vervoer-VI id delen. doen toekomen,ter uitdeeling onder de algemëene I urmen op den 18 dezer maand, zijnde de dag waarop hij vóór 25 jaren met 't priesterlijk ambt wérd bekleed onder te kennengeving van den wensch dat die uiideeling-, behoudens het beter oordeel qei; diakoniënin de gedaante van levensmiddelen moge geschieden. Moe voorzigtig men bij het voederen van paarden te werk mqet gaan blijkt wéder uit het volgende voorval:' Onder liet gehakt stroo hetwelk aan 24 gezonde paarden tot voedsel werd gegeven bevond zich toevallig een zesde gedeelte varenplant. Weldra bemerkte men bij deze dieren buitengewone ziekteverschijnselen wilde glinsterende oogen verwijde oogappels wankelende tred zooclat zij' op zijde of achter over vielen Bij de lijkopening ontdekte men stoornis in de hersenen en in het ruggemerg. Bij hetzelfde voedsel werden ook deze verschijn selen bij varkens waargenomen. In de Roïfcerdamsche Stads-Courant leest men het volgende In onze courant van zaturdag 1 Augustus meldden wij dat het volkslied „Wien Neêvlands bloed vertaald in het Kngelsch door de vrij verklaarde slaven was gezongen. Daartoe in staat gesteld dealen wij thans deze vertaling in haar geheel mede National Air. Who Neerlands blood feel nobly flow From foreign tainture free Whose hearts for king and country glow Come raise the song as we With breasts serene and spirits gay In holy union sing, The soul-inspiring festal lay For Fatherland and King. Protect o God I watch o'er his throne Bij which we breathe so free Where yet our children's cradles stand And where their graves shall be. With hearts deep mov'd we humbly pray From thy paternal hand Our country's weal - the power-display For King and Fatherland. Let this foud strain to heaven ascend From out the festive hall Our Sovereign spare - his house defend And us his children all. Let this our first last dearest song All hearts with joy expand God save our King his days prolong Protect our Fatherland. DUITSCIILAND. In hot Zwifcsersche kanton Waadtland is dezer dagen een vreemdeling, de heer M. Quenéell, lid van het hoog-geregtshof te Mildes'heim op een togt over de Alpen beroofd en vermoord geworden. Zijn gids werd zwaar gewond, doch door de aanvallers in het leven gelaten toen hij op hunne vraag of hij kinderen had, geantwoord had dat liij vader van zes kinderen was. Dit antwoord had bovendien ten gevolge dat de moordenaars zijne kwetsuren verbonden en hem geld aanboden. Omtrent het spoorweg-ongeluk dat jl. vrijdag nabij liet station Oherhausen voorge vallen is, verneemt men nog het volgende: „Hét onheil is veroorzaakt door eene hevige botsing, ontstaan ten gevolge van het aanrijden van den sneltrein no. 8 van Emmerik komendetegen den trein no 5 uitRuhrort Een remmer werd derwijze getroffen, dat hij onmiddelijk dood. bleef; een andere remmer en een stoker zijn zwaar gekwetst; de machinisten der beide treinen hebben insgelijks ernstige kwetsuren hekomen. Een der passagiers heeft den arm gebroken en twee anderen krégen kneuzingen. Verscheidene wagens zijn door den schok ver brijzeld Onmiddelijk na het ongeluk werd geneeskundige hulp uit het naburige. Duisburg gehaald Men verneemt betreffende de aanlei ding tot de botsing, dat de trein uit: Rahrort ongeveer 6 minuten vóór den bepaalden lijd was aangekomen en de wachter, belaft met het verzetten van het excentriek, verzuimd had het teeken te gevenom vóór het bereiken van het station halt te houden. De beambte, die zich aan dit verzuim heeft schuldig gemaaktis in verzekerde bewaring genomen. De justitie doet onderzoek naar het gebeurde. De toe.stand der zwaar gekwetsten geeft hoop op volkomen herstel." Gedurende de laatste 14 dagen heeft het in Schotland nu en dan niet alleenlijk gesneeuwd, maar zelfs vrij sterk gevrorenten gevolge waarvan inzonderheid de aardappelen veel hebben geleden. Men meldt uit Gor Rouban, in de pro vincie Oran, Algerie dat het aldaar gedurende twintig minuten oorwormen heeft geregend, kluizen, velden en wegen waren er mede overdekt. FR /V IN R R IJ fv. Parijs, 2 Augustus. Eerstdaags zal ter dezer stede een eigenaardig jirócés worden behandeld. De heer Marmant, directeur van het thedt.'e de la Gaitéheeft namelijk aan eeije der actrices haar afscheid gegeven omdat hare kuiten te dik zijn geworden. De jonge dame beweert het tegendeel en is bovendien van gevoelen dat haar contract niets le maken heeft met het af- of toenemen van dit op de planken trouwens zeer interressantkgchaamsdeel hei ligt zal bij dit geschil eerst een onderzoek van het corpus delicti worden ingesteld. De aartsbisschop van Reims heeft een mandement uitgevaardigd tegen Renans nieuw werk Hat leven van J'ëvusuit welk document, door den Monde openbaar gemaakt, o a. blijkt., dat Renan de ketterijen van Arius, Macedonius, Neslorius, Socianus en Strauss vernieuwd heeft. De prelaat verbiedt de geestelijken en leek en in zijne diocese dit boek te lezen ofte laten lezen omdat het een groot aantal „gewaagde, gods lasterlijke schadelijkeheiligschennendegod- delooZeverkeerde en kettersche stellingen, waarover de ban\loekis uitgesproken," bevat. Het Protestantsche weekblad le Lieu behelst een eerste artikel van den heer A.'Coquerel (den zoon) waarin deze meer of min opkomt tegen genoemd werk. Mij erkent echter dn groote verdiensten van den sein ijver, en verklaart o. a. dat het beter is te twijfelen als de hoer Renan die het goede zoektdan te gelooven als zoo velen, welker geloof geen ziel heeft, en voor wie de godsdienst niet meer tint of waarde oplevert dan de reken- of de aardrijkskunde; dat in elk geval „de verkleinde Christus (Christ amoindri)" van den h'-er Renan veel grooter en veel wezenlijker is, dan de Christus van die geioovigen. De heer Coquerel doet uitkomen dat het geschrift van den heer Renan alleen reeds van hoog gewigr. moet worden geachtomdat het'strekt om d'e zóo wufte open bare meening in Frankrijk op geheel iets anders te vestigen dan op aa'rdsehe belangen en ver maken j en liet een meikwaardig teeken des tijds is, dat in eenige weinige dagen ëei e oplaag van 15,000 exemplaren werd uitgeput. Te Napels ziet een Protests- t'sch dagblad, getiteld: het Geweten, het-licht. De graaf en de gravin de M. te Parijs leefden sedert geruimen tijd in.onmin. Einde- lijk nam de graaf, om de plagerijen van zijne vrouw te ontgaat) de wijk naar elders; Maar ook daar kwam de gravin hem vervolgen Voor eenige dagen had weder eëne ernstige scene tussehen de echtgenooten plaats. De graaf zulk een leven moede nam in tegenwoordigheid van zijne vrouw een pistool en nadat hij haar verteld had hoe zi) hem verveelde en hij nu begreep dat zij in staat zoude zijn hem te volgen tot aan het andere einde der wereld om hem te plagen laadde hij het wapen en sprak Indien ik twee pistolen bij de hand had zou ik u eerst en daarna mij zeiven dooden om onze kinderen te be sparen dat hun vadei* op een schavot stierf. Ongelukkigerwijze heb ik er nu maar eeii. Ik weet dat de beleefdheid mede brengt om u het eerst daarvan te dienen maar de liefde gaat eerst uit van zich zelve ik hoop flus dat gij mij niet meer vervelen zult. Hij plaatste zich daarop liet pistool op de borst. De vrouw voor de eerste maal gezind om haren man niet tegen te vverken liet hem begaan, maar bij gel nk of bij ongeluk de ko_gel nam een andere loop en bleef na eene vreeselijke verwonding tussehen de ribben zitten. De'ongelukkige lijdttenguvoige daarvan de hevigste smarten en zweeft tussehen leven en dood. Het Journal cle Constantinople van 11 Julij meldt het volgende .„In de vorige week kwamen dès avonds twee'jonge lieden in eene boot van het eiland Prinkipo waar zij op de jagt waren geweest, toen zij eensklaps boven hun hoofd een ongewoon geluid hoorden. Opziende zagen zij een grooten vogel op welken zij schoten. Zij zagen dien vallen, doch hoorden dat hij onder hét val len eenige woorden- uitte die alleen uit den.mond van een mensch konden komen. Dadelijk begaven zij zich met hunne boot naar de plaats waar het dier in zee was gevallen en zagen dat zij geschoten hadden op een mensch die verward was in twee groote mechanieke vleugels. De jongelieden namen hem in hunne boot op hij was slechts door eenige hagels in de beenen gewond. Deze hedendaagsche Icarus vloog van Antigone naar Platiwaar een meisje woonde dat hij- beminde,- doch wier hand hem door de ouders werd ge weigerd. Om bij zijne geliefde te kunnen komen, had hij deze vliegmachine uitgedacht en reeds tweemaal den afstand afgelegd die beide ei landen van elkander scheidt dit was zijne derdq.. reis. Hij bevindt zich thans op Plati." G R O OT -B R I T T A N IS I E IS Londen 2 Augustus De dagbladen publi ceren de volgende depêche: „Bombay 9 dunij. Nina-Sahib is gevangen genomen inden tempel van Ajmera, door kapitein Brodigan van het 28ste regement infanterie, en wel ten gevolge van inlichtingenhem door de policie van Bombay verstrekt. Volgens het officieel rap port van den generaal-majoor Davids,on bestaat geen twijfel omtrent de identiteit van den gevangene. De bij Xina-Sahibgevonden papie ren getuigen van het plan eenër sterke zamen- zwering, en doen zien dat hij aanzienlijke sommen in geld bezit. Men zegt dat 50Ö0 cipayers uit. Bengalen te Satomba onder bevél, van Tantia-Topée staan. De vóór vier jaren opgehangen man is dien ten gevolge dus niet dat hoofd der opstandelingen. Luidens den Courrier des Etats Unis heeft een zonderling duel plaats gehad. Twee luchtréizigers, een Engelschman en een Pruis, kregen twist over cle plaats, waar zij niet. lucht bollen wilden opstijgen. Het niet. eens kun nende worden besloten zij een tweegevecht in de lucht te houden. Op den 9den Julij stegen zij nabij het dorp Salisbury aan de grenzen van Vermont elk in eene ballon tot een hoogte van 100 ellen op en losten op een afstand van 80 passen hunne karabijnen op elkander. Kort daarna daalde een der luchtballons eerst langzaam en vervolgens zeer snel neder; de duellant had een arm gebroken en was voorts erg gehavend; men hoopte hem nog in het leven te behouden. De andere luchtreiziger steeg hoog op en verdween ver in het westen; tot nog toe heeft men niets van hem vernomen. Volgens de Zwitsërsche Eidgènóssische Zcilung zijn er bij de ItaliaahscTie marine schromelijke misbruiken van vertrouweris ont dekt en in deze zaak niet minder dan 92 ho.ofd- beamb.e:; en hoofdofficieren dier marine betrok ken. Als voorbeeld wordt aangehaald dat in het kruid-magazijn te Genua 340 zakken ontdekt zijn, die, in plaats van met even zoo vele centenaars buskruid, gevuld waren met zand Daarbij komt nog de bedenkelijke omstandig heid, dat deze hoeveelheid kruid in liet geheim, en met medeweten der officieren en ambtenaren, verkocht is geworden aan Mazzina Ook heeft men een contract gevonden, wegens de leverantie van 120,000 ellen linnen, welke door het departement van marine'besteld en betaald zijn zonder dat in het daartoe aangewezen magazijn ook slechts de geringste voorraad linnen aange-* troffen is. De minister Cugia schijnt door de magt der openbare meaning gedwongen te zijn geworden, om naar deze misbruiken een ge streng onderzoek te doen instellen JONGSTE TIJDINGEN Krak au 5 Augustus. Heden morgen is een man van de burgerwacht door jongelieden overvallen mishandeld en. met messteken ver wond. Er zijn eenige arrestatien gedaan. Madrid 5 Augustus. Men verzekert dat de heer Pernmaijaira tot minister van koloniën is benoemd. Bevallen van eene liociiter A. BEVELANDER - Zaaijer. Nieuwerkerk (in Duiveland) 6 Augustus 1863. Algemeene kennisgeving van 31 julijtot en jiet 7 augustus 1863. Geboren. Eene dochter van A. Timmermans en M. E. France. Eene dochter van D. D. Frank en J. Frenk; Eene dochter v. P, Adriaanse en D. A. Molegraaf. Gehuwd. J. G. Polij Kompenhans en M. van der Jagt. J. Nestelaar en J. Trijselaar. A. van der Baars en J van Dijk. Overleden. J. Slooimaker oud 19 m. d. Zierikzee Binnengekomen 5 Aug. Bernard Barton, Passifiel', Runcorn, Zierikzee. Buouwk.usm.vvi-'.n gearriveerd .4 Aug. Hendrik», W-'. van Aalburg, Batavia, 4 A Carlino, G. Torre Galatz 4 llillechiena Gezina ,1. J, Pik, Peters burg, allen v'an Rotterdam. 4 Arnold Boninger, 1. D. Hashageir, Rotterdam, New-York. 4 Constantin von Reinecke, F. \V. Fret- wurstBoston 5 Wilhelm, I Sehweors, Ne.w-York, 6 St. George, W. Dieckmann, Callao allen naar Rotterdam. 6 Argo, ,J Ankringa, Rolt., Batavia. 6 Isabella C. Jones, A. J. Harij, Balti more 6 Jane, R. Searfe beiden naar Rotterdam. 6 Fifteen, R. Lendow Schiedam beiden van New Gastle. Per het schip Hendrika zijn als passagiers van Java tungekragtde lieereer L. panter, echtgenoot «en kinderen; A S. Wage naar en F. van Geldern Prijzen der Effecten le Amsterdam, den fi Augustus 1803. Nederland' Werkelijke Schuld dito dito dito dito Amorlis. syndic: Rusland bij Hope 179SOH16 dito li23/1820 bij Sticglilz. ode leen. dito ijdc leen. 18.85 Leening :8">9 'Leening 860 dito bij Hope Cert vim aS"s. Poolsche schatkist óbbg. Aandeel groote lluss. spoorweg a f 236 volget'ourn. Oostenrijk Wèenerbankbij Goll en Co. dito dito Metalie'k ditp dito, rente Amsterdam dito, nationale Weener-aand. a fi 50 li itfGO Portugal Buitenlaudsch van 1 S5;3 dito van 18r»6 a I bG3 3 Spanje Bniteniandsch' 3 Binnenlandse!) 3 liuitenlaudscb, 3°/0 n u 2'/ 251ste Staats-Loterij. 5de Klasse. 5de Lijst, No. 315(3 10000H; no. 774 7 eu 15762 ieder/ 1000. 6de Lijst. No. 24612060, 15391, 17940 en 1 9987 ieder 1000. Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van den Augustus 1863. 2 7-2 püt 3 4 3 5 5 5~ 5. H 4 7, .4: 4 fi 2 7, 3 G4'/g 77. Vs 10i!5„ l0D/3 I0s>Vi 3 90 57 90"3,8 53 3/4 "4 >953 fi:?3/4 GS 5 - 5 *73 8 *7 7, o4"/2 01% 48V,„ De Aled. Mudde. 'Judo Tarwe 1862 Nieuwe dito 1863 Afwijkende dito A.-Zomer dito Ordinaire dito Kogge Winter-Gerst Zomer-dito Haver f 10.23 - 10,00 0,00 - 0,00 - 0,00 v 7.00 5,00 - 6,00 - 2,75 De Ned. Mudde. Paardeboonen Witte dito Bruine dito Graauwe Erwten Groene dito- Gele dito Koolzaad Zaai-Lijn zaad Slag-Lijn '/.sad 5,80 0,00 7,50 0,00 7 25 0,00 12,75 0,00 0.00 Stoombootdienst tussehen M i «1 d e,l b'u r g en R,o t t e r d a rn. van Rotterdam van Middelburg Y'-ondag 9, 'smorg. 7,30 Maaiidig I9, •Dingsdag 11, 10, Woe na lag (2, 10,30 Zondag 9, 'sniidd. 2 3) MaaiüVag 1.0, 's morg. 6, Dingsila.g ,11K 6, Woensdag 12, 7-j De lillgence zal "van Zi.erikzee 2 "uur na de afvaart der stoomboot van Botterdam naar Middelburg en van Middelbifjrg naar llotlcrdameen half uur na de afvanrt der stoomboot rijdei.i^ iljsiist tussehen Goes en Rotterdam. Fan Goes: j Fatt Rotterdam Maandag 10, 'smorg. 9, Zaturdag 8, 'smidd. 1, Woensdag 12, 10, Dingsdag li, "smorg 5, dien tussclien V Gissingen en Rolterdam. Vc.n Roti er dam Van Vlis sing en des naandags, woensdags rijdags 'smorg. ten Sure (des.djingsdag8 douderdags èn zaturd 'sjnu'rg ten' 10 ure. De afvaart fler stoomboot van Rotterdam is zooveel mogelijk in verband" met de aankomst van den Rijn-spoortrein De Diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 ure voor -jje afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middagsten |2 urq'voor de'afvaart van Rotterdam naar Vlissingen, Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1863 | | pagina 2