Verkoop Strandgoed. Buitenlaudsche Tijdingen Advertentiën. I Evangelisatie - Zierikzee. TE HEER Vruchten enMeede te velde, Burgerl.StandteZierikzee Zeetijdingen Beurs- en Marktberigten Vervoer-Hitldelen. Toevallig bevond zich eene vrouw, van Ooster- h<Tut gekomen met een wagen met kersen juist voor de woning toen een verstikkende damp daaruit drongen gelijktijdig een kindje van vier jaren nog slecuts met zijn hemdje gedekt die ontvlugtte met angst volle bezorgdheid on dervroeg die vrouw de kleine of er nog meer kinderen in Iwis waren, en op het antwoord van ja twee, vergat die vrouw het gevaar waarin zij; zich blootstelde, snelde ter deur in en mogt het voorregt smaken een kind te reddendan helaas het andere, een lief hoopvol meisje van zeven jaren, koude zij niet meer bereiken en heeft het dan ook haar dood in de vlammen gevonden Twee uren later hebben de radeloo/.e ouders het verkoolde lijk van hun kind uit den nog smeulenden puinhoop gehaald. Niets was tegen brandschade gewaarborgd en niets is gered zoodat de twee gezinnen letterlijk van alles ont bloot zijn en door de openbare liefdadigheid zullen moeten geholpen worden. Men meldt uit Hoorn van 12 dezer. De gouden ring, van welken onlangs berigt werd als in zee- gevonden, ter plaatse waar voor nagenoeg drie eeuwen de slag onder Bossu voorviel, is dezer dagen aan een liefhebber van oudheden verkóchtzoo men alg»meen zegt voor de som van 75, ofschoon hij slechts eene innerlijke waarde had van ruim/30. Men schrijft uit Deventer van 12 dezer. Gedurende eenige avonden hebben in den omtrek van het stadhuis alhier talrijke zamenbcholingen plaatsten gevolge van naar het oordeel der menigte te krachtige maatregelen van den nieuwen commissaris van policie. In de vorige week is van Sneek naar het krankzinnigenhuis te Franeker vervoerd een roggedragergenaamd Cramer. Deze persoon had in de brandende zon liggen slapen en was in geheel krankzinnigen toestand wakker ge worden. Sedert korten tijd houden zich te Sneek eenige steenmarters op. Zij rigten veel schade aan onder het gevogelte en zijn door eene groote vlugheid tot nog toe aan alle vervolgingen ontsnapt. Op het eene oogenblik ziet men ze hier, eer. poos later weer elders. Hoewel men ook reeds beproefd heeft ze te schieten zijn die pogingen tot nog toe vruchteloos gebleven. Zij schijnen bij nacht door de schoorsteenei) in de huizen te sluipen waar zij soms groote schade aanrigten. Uit Groningen meldt men: Toen men dezer dagen bezig was in de Poelestraat alhier uitgravingen te doen, noodig voor het nieuwe riolen-stelselstuitte men op een gewelf, onge veer drie voet onder den beganen grond. Open gebroken zijnde, bleek het een onderaardsche gang te zijn die de straat schuins kruisende in de rigting naar de Martinikerk ondereen nieuw gebouwd hui3 doorloopt Men verdiept zich in gissingen, waartoe die gang vroeger gediend moge hebben; hoogst waarschijnlijk heeft hij een uitgang uit de vesting verleend want de ruimte veroorloofde er gemakkelijk zelfs met paarden te passeren. Hij was grootendeels met eene doorweekte kleiachtige aarde gevuld en is nu tot rteun voor genoemd huis met eenen stevigen muur besloten. OUITSCHLAND. Uit Berlijn meldt men van 14 dezer. Van de 426 persffhen f bij de straatoproeren van 1 tot 5 dezer li'er m hechtenis genomen zijn er reeds 375 op vrije voeten gesteld zoodat nog slechts 5-1 zwaarder beschuldigden in hechtenis blijven Waaronder een vreemde schipper die aan de oproermakers stangen en planken van zijn vaartuig vóórziet opwerpen van straat ver sperringen had afgestaan. Dezer dagm is te Berlijn een congres van tandheelmeesters gehouden. De vijfde bijeen komst werd gepresideerd door den heer Heider uit Ween en als voorzitter der vereenigmg. Negentien wetenschappelijke punten zijn op dit congres behandeld waarvan de discussie» vijf uren hebben geduurd. Het meeste belang boezemde deze kwestie in Is het gebruik van suiker of het rooken schadelijk voor de tanden De vergadering, weike door ruim 100 leden werd bijgewoondwas van gevoelendat het rooken geea hinder aan tanden of kiezen te weeg brengt; terwijl het gebruik van suiker en andere zoetigheid onder zekere omstandigheden als nadeelig moet worden beschouwd. In het dorp Pstrongowa (Galicië) is eéhe gruwelijke misdaad gepleegd. Zekere Moskwa, een landeigenaar aldaar, heeft zijn elfjarig dochtertje door het toebrengen van slagen met eene hark gedood nadat hij haar dvn géheeLn nacht mishandeld en heet water over haar hoofd gegotenhad. De ontanr le va-Ie/ had zich tot liet plegen dezer gruwelen met het arme kind in eene kamer opgesloten en dreigde zijne vrouw en zijne overige kinderen te zullen doorlën indien zij het waagden, de kamer te naderen. Hij is reeds in handen der justiiie en vertoonde niet de minste aandoening, toen men hem bij het verminkte lijk van zijn dochtertje bragt. Van de Poolsche grenzen schrijft men 'van 13 dezer. Ten gevolge van de inhechtenis neming van aartsbisschop Felin^kiis in alle kerken een protest voorgelezen. Bisschop Rzewaski, de plaatsvervanger vanFelinskiheeft' zijn ambt vrijwillig nedergelegd. F en kerkelijke rouw voor het geheele koningrijk isui'geschreven en het gelui der klokken heeft opgehouden. Eenige geestelijken zijn des nachts in hechtenis genomen. Volgens de Bromberger Zeitung heeft de_ Russi ch i overheid te Warschau eindelijk de geheime drukkerij van het nationale bewind ontdikt, ten gevolge van het verraad van een der werklieden aldaar die 3000 roebels tot be looning er voor kreeg. Toen de policie echter op de werkplaats verscheen waren al de ietterr zetters en drukkers, die men in tijds hadweten, te waarschuwen verdwenen en zij vond niets anders dan het ontzielde ligchaam yan den verklikker, en op diens borst het dood vonnis gehecht door het nationale bewind over hem uitgesproken. FR 4 NK R IJK. Van vele hoven heeft keizer Napoleon III reeds gelukwenschen ontvangen bij gelegenheid der inneming van Mexico, o. a. ook van Z. M. den koning der Nederlanden, maar wederom maakt men de opmerking flat Groot-Brittanje ook thans niets van zich liet hoorén. Reeds vroeger :s van eene Montenegrijn- sche loterij gesprok* na n welke velen in Frank rijk hunne fortuin beproefden. !'e gelukkige aan wien nu liet hoogste lot in die loterij ter waarde van 100,00!) fr., ten deel i.s geva'le» is een burger Van PontoUe, met name Biignet voormalig koopman maar sedert ongeveer een jaar buiten zaken Zoodra hij vernomen had hoe gunstig de'fortuin hen» geweest was heeft hij getoond te weten hoe daarvan een goed gebruik te maken want hij stelde den maire van het kwartier Saint Germain l'Auxerrois 1000 fr voor de arme blinde kinderen ter hand die de nommers en prijzen hadden uitgetrokken. De heer Bugnet had zijne loten bij eene tabaks winkelier gekocht, er. nam er, na er reeds eenige genomen te hebben op aanhouden van het klein dochtertje des winkeliers, nog drie andere bij, onder welke het gelukkige was. Men zegt dat hij dit meisje ruim in de gelegen heid gesteld heeft haren gelukkigen inval nooit te vergeten. Door La France wordt gemeld dat het legerdoor Rusland tegenwoordig in Polen op de been gehouden, niet minder dan 125,000 man stt-rk is. G R O O T-B R I T T A. N N I E N Londen 14 Julij. Voor eenigen tijd waren in de fraaije verlustigingsplaats Cremorne Gar dens door verscheiden jongelieden van overigens geachte famiiien na hef bijt onen van paarden wedrennen en het gebruik van een heerlijk diné, zulke verregaande baldadigheden gepleegd, gepaard met verz-t tegen de tusschen beide ge komen agenten der p.Jicie, dat zij gearresteerd en in een langdurend proces gewikkeld werden. LI zaturdag is deze zaak eindelijk tot eene be slissing gekomen en werden vier der jonge lieden veroordeeld tot betaling van 50 p. st.een tot 20 p. st en een tot 10 p st. met de kósten daarenboven moesten allen soliede borgen stellen voor hun goed gedrag in het vervolg Volgens officiële bescheiden zijn er ge durende het vorige jaar 403,008 regtzaken be handeld van meer of mindere belangrijkheid. Voor zoo ver bekend, werden 221 personen wegens moord veroordeeld. Uit het bij Newfoundland gezonken stoom schip Anglo Saxon zijnblijkens de laatste l'C- rigten voor 50,000 dollars aan goederen en voor 32,000 dollars aan geld door duikers naar boven gebragt. - Te Lyman, in de Vereenigde Statenia zekere Amaziah Goèdwin in den ouderdom van 100 jaren overleden. Hij diende in de groote Amerikaansche omwenteling, en-was tegen? woordig bij de gevangenneming van den dap peren en ongelukkigen Britschen majoor And ré, die op bevel van Washington als verspieder werd opgehangen. JONGSTE TIJDINGEN Konstantinopel 9 Julij. De Circassiers in Daghestan hebben zich meester gemaakt van het versterkte dorp Zakalh'd en 900 Russen (waarbij twee generaals) over de kling gejaagd. New-Yörk, 4 Julij. Er is hier een rapport ontvangen van generaal Hooker, waaruit blijkt datbij het einde van het gevechtde oorlog voerende partijen dezelfde stellingen schenen in te nemen als bij het begin van den strijd I I I I I '1 .w Heden overlped ons geliefd Kind ANTOME ADRIAAN THEO DOOR, in den leeftijd van ruim twee jaren. Zierikzee J. MOOLENBURGH. 17 Julij 1863. C. MOOLENBURGH, Hocke van Weel. De ondergeteekende verzoekt zno- jij. danige Kiezerswelke hem, als Lid van den Raad dezer Stad mogten willen herbe noemen hunne stemmen op een ander persoon uit te brengpn. C. tan der LEK de CLERCQ. JFH-AS""® Crediteuren van wijlen den Heer G. OVERMAN, worden ver zocht, om op Maandag den zeven en twintigsten Juiij e. k.'s middags ten twaalf ure te ver schijnen ten huize v.in den ondergeteekende ten einde omtrent dien Boedel en Nalatenschap eenige inlichtingen te ontvangeu. Zierikzee 18 Julij 1863. A. HOOGSTRAATE, VERGADERING op Dingsdag 21 Julij 1863, des avonds ten half acht ure, in de CONCERTZAAL Men verzoekt vriendelijk in het belang der orde, zich vóóraf van Toegangkaarten ie voorzien. een GESTOFFEERDE BOVENKAMER met SLAAPKAMER tegen 1 Augustus a. s. Foststraut, wijk C. A'o. 103. De Notaris Mr. C van der LEK de CLERCQ, zalten verzoeke van de Wed. en Erfgenamen van wijlen J SMAL- LEGANGE op Dingsdag den 21 Jolij 1863 des namiddags ten 2 ure, in d" Herberg „de Wereld" nabij Nieuwerkerk publiek presenteren te verkoopen eene groote partij staande onder de Gemeenten A iemcerkerk en Ouwerkerk in de Landerijen aankomende den Boedel van wijlen J. SMALL E GA N GE Breeder bij biljetten omschreven. Op Vrijdag den 24 Julij a. s des voor middags ten 10'/, ure, zullen te Brouwers haven openbaar worden geveild en verkocht de navolgende STRANDGOEDEREN Een KETTING een Vat PALMOLIE en eenig WRAKHOUT. lie Burgemeester J. M. LOCKER de BRUIJNE. van IOtot en met 17 Julij 1863. Geboren. Een zoon van J. II. Koevoets en C. Hillebrand. Eene dochter van H. v d. Ploegen J. Kaan. Een zoon van H. J. Bastineijer eh P. W. v. d. Linden. Gehuwd. PJ. Bos en K. B. Prommel. Overleden. J. C. Moolenburgh, oud 14 m., z. I, van der Jagt, oud 79 j.weduwn. P. F. Zorgeoud 3 w.d. A. A. T. Moolenburgh, oud 2 j.z. Volgens particulier berigt is het schip Cad- zandria kapt. II. W. Boon den 26 Junij te Drontheim gearriveerd en Was deze bodem den 6 Julij 'zeilklaar om naar Archangel te vertrek ken ter inname feener lading voor Dordrecht. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 16 Julij 1863. Nederland Werkelijke Schuld 2>/a pCt. fi43/,g dito dito 3 74,3/,e dito ;dito 4 Amorlis. syndic. 3'/^ Rusland bij Hope 1798/1816 5 102 dito 1828/1829 5 I00'/t bij Stieglitz. ode leen. 5 843/4 dito Ode leen. 1855 6 90 Leening '859 3 573#4 Leening i860 4>/ 91 dito 4 7 8*/4 bij llope' 4 78«J4 Cert van ass. 6 53'/4 Poolsche.scljn'kist oblig. 4 76'/, Aaridee! groote Jïuss. spoorweg a 286 volgefourn. 5 1993/4 Oostenrijk Weenerbankbij Goll en Co. 5 dito dito .4 5 Metaliek 5 6*3/. dito 2 i/.j 33 dito, rente Amsterdam 5 855^g dito, nationale 5 v B Weener-aand. a fl 500 L I860 5 340 Portugal Buitenlandsch van (853 3 475 dito van 1856 a 1863 fj 47 Spanje Buitenlandsch 3 3**/$ Binnenlatidsch 3 5*% Buitenlandsch 3% nu 251ste Staats-Loterij. 4de Xlasso. Me Lijst No. 17562 2000 no. 2885 en 6137 ieder f 1000. 2de Lijst. N O. 19786 f 25000; no. 2209 1000. 3de Lijst. No. 2271 f 50 )0 no. 1338 en 16467 ieder f 1500. Middenprijzen van de volgende artike'en te Zierikzee, vau den 16 Julij 1863. De Ned. Mudde. Ofudo Tarwe 1861 f 0,00 Paardeboooen 5,90 Nieuwe dito 1862 10,00 Witte dito - o.oo Afwijkende dito 0,00 B ruine dito 0,00 Fi.-Zomer dito - 0,00 Graauwe Erwten 0,00 Ordinaire dito - 0,0 Groene dito 7.00 Rogge 6,73 Gele dito - 0.00 Winter-Gerst - 5,50 Koolzaad - 13,00 Zomer-dito - 5.25 Zaai-Lijnzaad - 0,00 Haver 2,75 Slag-Lijnzaad 0.00 De Ned. Mudde Marktprijzen der Meekrap van den 16 Julij 1863, Twee en een, 1ste kw. blank Twee en een middelbare dito Twee en een mindere dito Een én een 1ste kw. blank Een en een middelbare dito Een en een mindere dito Onberoofde, Istekw. blank Onberoofde, middelbare dito Onberoofde, mindere dito Muilen Middelbare dito te Zierikzee Teelt 1862 f 20,50 h 21,00 19.30 '20,00 - 18 50 a 19,00 20,30 a 21,00 19,54 a 20 00 - 18,50 4 19,00 ',50 l 21,00 - 19,50 '-'0,00 18,50 a 19,00 0,00 4 0,00 0,00 Ji 0.<!0 Vertrek van het beurtschip op GoudaAm sterdam v. v.op donderdag 23 dezer 's mor- ge ns 6 ure. Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Zaturdag 18, 'sinidd. 12,30 Zondag 19, 'stnofg. 6, Maandag- 20, 6, Dingsdag 21, 6, van Rotterdam Zaturdag 18,'3 morg. 1.0,30 Zondag 19, 10,30 Maandag 20, 10,30 Dingsdag 21, 10,30 De diligence zal vat Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Botterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Botterdam een half uür na de afvaart der stoomboot rijden dienst tusschen Goés en Rotterdam. Fan Goes: j Fan Rotterdam Maandns 20, 's morg. 4, Zaturdag 18,'«morg. 8,30 Wocusdas22, 5, I Dingsdag 21, 9,30 dion tusschen Vlissingenen Rotterdam. Van V lis sing en des •nnu-ndngawoensdags Vc.n Rotterdam des dingsdag8 donderdag# en zaturd. 'smorg ten 10 ure. en vrijdags 'smorg. ten ure r - - de afvaart der stoomboot van Rotterdam is zooveel mogèlijfc in verband met dc aankomst van den Rijn-spoortrein De Diligence, rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 are voor de afvaart van Vlissingeu naar Rotterdam en des middags ten 12 urevoor.de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1863 | | pagina 2