Aclvertentiên. Rente-Betaling Rente—Betaling Rente-Betaling Bank van Leeuing. M. Ravenswaaij en Zonen Zeetijdingen ISeurs- Vervoer-Sïiddelen. dit bemerkende, legde zijne wapens neder en b gon zeer gerust in zijn koran te lezen tot dat eindelijk een der omstanders den moed had hem eene lanssteek toe te brengen die goed aankwam zoo lat hij op zijde viel. Zoodra men zag dat hij gewond was werd iedereen branie en begon men, i ri woede ontstoken den ongelukkige testeeni gen terwijl anderen hem verder met verschei dene lanssteeken afmaakten. Bij voorloopig onderzoek is gebleken dat de man gek was en reeds vroeger eens om die reden opgesloten is geworden. Ilij was omstreeks 35 jaar oud en woonde bij zijne ouders aan huis, niet ver van de fabriek af; zijne twee jongere zusters hem des morgéns missende, waren uitgegaan om hem te zoeken zij kwamen echter te laat om het gebeurde ta voorkomen. (Pass. N. en Adv. BI In de Java-Bode leest men Onlangs hebben wij weder twee duellen gehad onder de officieren, het eene te Meester Cornells', het ander te Weltevreden. Thans vernemen wij dat een der duellisten die een gevaarlijk buikwond ontvangen had, is overleden. I'it is wel treurig, ja wij noemen het afschuwelijk, dat dikwerf ten wille van eene kleinigheid", eene hersenschim moorden moeten worden ge pleegd en dit wandalismus noemt mëSi eere- zaak. Is het dan inderdaad eene eerezaakeen geschil uit te maken op eene wijzewaardoor vrouwen en kinderen echtgenoot en vader ver liezen waardoor vader- of moederhart een doodsteek wordt toegebragt, waardoor de ver loofde haren minnaar ten grave ziet dalen en wat den overwinnaar in den heilloozen kamp eene levenslange wroeging bij zich moét doen omdragen omdat hij ten wille van die hersen schim die zoogenoemde eer een natuurgenoot moest doen sneven, of zelf zonder eer blijven'! pie gewoonte noemen wij vloekwaardig en als .zoodanig dringen wij er ten sterkste op aan dat door de bevoegde autoriteit maatregelen worden genomen om die fatsoenlijke moorden voortaan onmogelijk te maken. Buitenlandsche Tijdingen DUITSCHLAND. Bert.ijn 26 Junij. Eergisteren werd bier de eerste proef niet een stalen 36poiicIer en nieuw uitgevonden konische kog -is niet stalen pu iten genomen, l iet stuk werd tegen do be- kleeding van een schip gerigt, die uit platen ter dikte van 12 duimen was zamengesteld en op schragen van gesmeed ijzer ruste. De uitwer king van het schot, op een afstand van 3000 schreden was verschrikkelijken eenige weinige schoten waren voldoende om de ijzeren beklee ding ten eenenmale te vernielen Het Vorarl-gebergfe en de Zwitsersche Alpen zijn sedert eenige dagen met eene dikke laag sneeuw bedekt, een op dit tijdstip van het jaar zeer ongewoon verschijnsel. Vo'gjns be- rigten uit Graauwbunderland en Engadin heeft men aldaar ook veel last van de massa sneeuw welke in de laatsle dagen gevallen is. De Oesterreicli Zeit. berigt uit Hemberg dat te Wilna weder 60 doodvonnissen moeten voltrokken worden en onder de veroordeelden zich een negentienjarig m?isje bevindtover tuigd pluksel naar het kamp der opstandelingen te hebben gebragt. Uit Breslau verneemt men per telegraaf dat van de 13 commissarissen van politie te Warschau 10 ontslagen zijn wegens gebrek aan dienstijver. In laatstgenoemde stad worden steeds zeer veel personen in hechtenis genomen; onder de laatst gekerkerden bevindt zich de heer J. Kuutz, broeder van het lid van den raad van state. Men meldt uit Napels van 24 dezer. De veeziekte neemt in hevigheid toe. Bij personen die het vleesch genuttigd luidden van door de ziekte aangetaste dieren hebben zich dezelfde verschijnselen vertoond als bij cliolera-zieken. Uit Bromberg wordt liet overlijden berigt van mejufvrouw Verguth, ten gevolge van het in brand geraken barer kleederen bij eene voor stelling in den schouwburg aldaar, wela onheil waarschijnlijk niet zoo noodlottige gevolgen zou hebben gehad, indien bet personeel bij de opvoering aanwezig, in plaats van naar te ont vlieden "hulp geboden bad aan de ongelukkige. Het toeval heelt gewild, dat zij overleed op 22 dezer des avonds, toen in den schouwburg eene voorstelling ter harer benefice werd gegeven. Ja de tuinen van Cromorne heeft gisteren avond de vermaarde Italiaansche koorddanser Valerioten gevolge van het breken van het koperdraad waarop hij zijne kuhstcn verrigtte en dat daags te voren door het on weder schijnt beschadigd te zijn, een zoodanigen val gedaan, dat hij aan de gevolgen is overleden G RO OT-BRITTA NRIE N Londkn 26 Junij. Gisteren lieeft er in de New-Club een ergerlijk schandaal plaats gehad. Een officier van zeer hoogen rang he -ft een slag met de karwats ontvangen van een Schotschen luitenant. Men zegt dat de eerstgenoemde zijne vrouw, welke eene zuster is van den luitenant ten zeerste zou gecompromitteerd hebben. Men kan begrijpen welk een indruk het gebeurde in de voorname kringen maakt. De Oesterr. General Correspondenz zegt een berigt uit Londen ontvangen te hebben datindien liet zich bevestigde, van liet hoogste gewigt zou zijn. Lord Palmerston, dus luidt het, zcu op liet denkbeeld gekomen zijn den koning der Belgen die door zijne uitspraak in liet geschil tusschen Engeland en Brazillië een sterk bewijs van onpartijdigheid gegeven beeft, ook het scheidsregterambt in den Noord-Ameri- kaansclien oorlog op te dragen. Bijaldien de beide strijdende partijen zich daaraan onder wierpen dan zou de voorwaardeligtelijk gesteld kunnen worden dat de wapenen tot na gedane uitspraak rusten moesten. En met een zooda nigen wapenstilstand zou men liet einde van den oorlog zelf wel bereikt hebben, oandat het zich bezwaarlijk verwachten laat dat öf de Eedera- listen of de Unionisten die na eens gestaakt te zijn, weder zonden hervatten. Men brengt de reis van deli heer .lules Devauxchef van het kabinet van koning Leopold, naar Londen werwaarts hij de beslissing van zijnen sonverein in liet Brazi'iaunsch conflict overbrengt, ook niet het hovenvermel l plan in verband. Nabij Brighton zijn eergisteren drie per sonen die in een rijtuig naren gezetendoor den bliksem getroffen en op de plek gedood. Uit New-Yoik meldt men van 17 dezer. Lee beeft met 100,000 man een aanval in de Noordelijke Staten begonnen en Winchester, Prryville, Martinsbury en Chamhersbury inge nomen. Men weet niet of hij op Baltimore dan wel op Pittsburg zal aanrukken. Hetgeheele leger van Ho ker beeft den Rappahannock verlaten om Lee den marsch aftesnijden Er is een veldslag op handen Lincoln heeft 120,000 man militie opgeroepen. Eene correspondentie uit Buenos-Ayres maakt melding van eene verschrikkelijke over- stroomuig, waardoor de omstreken van Tucu- man verwoest zijn „Zw.ire regens, die meer dan een en twintig dagen hadden aangehouden, hadden de rivier buiten hare oevers doen tredenop eene mijl afstands der stad. Eene kolossale hoeveelheid water is Aguires binnen gedrongen, terwijl de stroom plantageshuizen in één woord alles vernielde. De suikervelden zijn herschapen in een meer. Te Molnio de Ojeda was eene menigte boeren in de toppen der boomen gevlugtde gouverneur begaf zich op weg om hen te redden zijn geleide weigerde evenwel hem op den togt te vergezellen, uit vrees door het water te worden verzwolgen. De schade is onberekenbaar. Volgens de laatste berigten bood de linkeroever der rivier een verschrikkelijk schouwspel aanalle de te velde staande gewassen zijn vernield. JONGSTE TIJDINGEN Londen, 29 Junij. The Times meldtdat graaf Russell eene depêche uit St. Petersburg gekregen heeft, waarhij de ontvangst aldaar berigt wordt der nota's van de drie mogendheden. Ondertrouwd G. A. de LOOZE.Mz., DkeisChor en 26 Junij 1863. L LOPSE HOCKE. Algemeene kennisgeving. Eleden overleed onze geliefde Vader en Behuwd-Vader de Wei-Edele Heer HU- BERTUS PETRUS SCHILLEMANS, in den ouderdom van ruitn 77 jaren, na voorzien te zijn van de genademiddelen onzer Moeder de H. II. Kerk. Bergen-op-Zoom, P. SCHILLEMANS, 25 Junij 1863. uit aller naam. Bij vonnis der Arrondissements- Regtbank te Zierikzee, van den 14 April 1863 tusschen MARIA CORNELIA i)e RIJCKE van tafel én bed geseheiden echtgenoot van JACOB HOOGENBOOM, huishoudsterwonende te Zierikzee als eische- resse en voornoemden JACOB HOOGEN BOOM, arbeider, wonende te Haamstede, als gedaagde, behoorlijk beteeken cl is verklaard ontbonden te zijn het huwelijk tusschen par tijen op den 1 December 1843 te Haamstede aangegaan. Dti Procureur voor de Eisscheresse geoccupeerd hebbende, H. J. du BLAAUW. «4w»—IJegfer Commissaris in het Faillisse ment van de Weduwe 1). AKKERDAAS te Dreischoris de rangschikking der Sehuld- eischers op den 29 Junij 1863 ter Griffie der Arrondissements-Regtbank te Tiierikzee neder- gelegd om aldaar gedurende veertien dagen te verblijven. J. P. N. ERMERINS Curator. Allen die iets te vorderen heb ben van - of verschuldigd zijn aan - den Boedel van wijlen den Heer JAC. VERSTRAATE, laatst Wethouder gewoond hebbende en overleden te Ouwerkerkgelieven daarvan opgaaf of betaling te doen, vóér of op den 9 Julij aanstaande, ten Kantore van den Notaris J. M. BOUVIN te Oosterland. van alle op 1 Julij 1863 verschellen en betaalbaar gestelde Binnen- en Buiten landsche COUPONSbij de Makelaars C. BAL ZOON7. Bij de Makelaars van der STARP BERG worden betaald alle 1.° Julij 1863 versche nen en betaalbaar gestelde COUPONS overname der bewijzen, tot het ligten van Stellen NIEUWE COUPONS van CERTIFICA TEN 2% Werkelijke Schuld. Ten hunnen Kantore zijn verkrijgbaar 4°/0 Pandbrieven der Rationale Hypo theekbank, gevestigd te Amsterdam gr. 1000, ƒ500 en 100, waarvan de Coupons alsmede de aflossing bij uitlotina zonder kosten voor de houders bij hun betaalbaar gestold zijn. van alle verschenen Binnen- en Buiten landsche betaalbaar gestelde COUPONS tevens te verkrijgen Schuldbrieven der Xederlandsche Hypotheekbank fc 4'/2 'Lienkzee1 Julij 1863. R. KOOLE. De verstane panden, ingebragt in de Bank van Leening te /.ierikzee, tot ultimo April 1862 moeten worden gelost of verlengd vóór of uiterlijk op Zaturdag den 4 .lulij 1863; na dien tijd zal men verpligt zijn de kosten der keuring te voldoen wat de Gouden en Zilvpren voorwerpen betreft. NIEUWE AANVOEREN Aan de onderstaande en verder bekende depêthouders is verzonden eene nieuwe bezen ding van alle THEE—SOORTEX, uit het Magazijn van VAN HOUWENINGE en VISSER, welke zich zoowel door veel verbeterde kwaliteit als lage prijs, bijzonder aanbevelen. Afgewogen in verzegelde pakjes van vijf, twee en een half en een Ons, waarop het nummeren de prijs zijn vermeld. Bij hoeveelheden van minstens 15 Ned. ponden worden dezelve desverkiezende in met lood bekleede kistjes afgeleverd. Prijs-couranten zijn gratis verkrijgbaar: Middelburg, J. A. Goethals. Sluis P. E, Mets. Sas van GentWed. J. Stubbe. Vlissingen Ch Sutherland en E H. Mets Daaue. Axel Joh. Veenhuizen Brouwershaven, G. A ling. Goes, G. van den Hoek. Ilontenisse H. Thassaert. Neuzen W. M. de Steur. St.Annaland, i. de Graaf. Staveuisse Joh. de Jong, De zoo gunstig hekend zijnde JE BS BFG MT uit het MAGAZIJN VAN zijn in prijs en kwaliteit wederom aanmerkelijk verbelerd, te bekomen in verzegelde pakjes van 5 en 2'/, ons, volgens de wet gedeponeerd bij ZlERIKZEB B. JUPPE, Jz., 1 Julij 1863, Schouwse/ie Botermarkt. Zierikzee Binnengekomen. 27 Junij. P. C Rinch, H. C. Paulsen, Iquiqui, Dordrecht. 28 - Catharina Maria, Ojmkeiis Java, Rotterdam. 28 - Diana W. Brooks, Runcorn, 30 - Wanderer, F. J. KIuss, New-Castle, beiden voor Zierikzee. 27 - Uitgez.J. Burger, Bartelsej, New-Castle. Brouwershaven, gearriveerd 26 Junij. Medea.J Lourens Batavia Rotterdam. 26 - Kortenaer A. F. Schucbard Rotterdam, Batavia. 26 - Alma, J. C. Foijer, Hndiksvall 27 - Jacob J. Mulder Drenth Batavia 27 - Friedchen J. H. SuhrSanta Cruz, allen naar Rotterdam. 27 - Maria Diederika, A. van Marion Dordrecht New-Castle. 29 - S. van Heel D. H. Diètz, Batavia, Rotterdam. 29 - Lammina Elisabeth PotRotterdam Batavia. 26 - Uitgezeild. Kosmopoliet, J. Koning. Rotterdam, Batavia-, terug op de reêile door contra lie-wind. 29 - Maria DiederikaA. van Marion Dordrecht New-Castle. Per het schip M'edea leapt. J. Lourens zijn als passagiers van Ja va aangebragt de heer J. v. Lennep, echtgenoot en 5 kinderen de heer Waszklevviecz en echtgenoot; mevr. dewed. Kekliout eu 4 kinderen mevr. de wed. Risc'hoh en doch'er mevr de wed. Meismevr. de wed. v. Kervel mej Rijke; de jonge heeren K. H. eu J Kuip de jonge heer R. Rauwa 2 vrouwelijke bediendes en 6 gepasporteenie militairen. Per' het schip Jacob kapt. J. Mul.Ier Drenth de heer H. Deisner eu llarktherigten Prijzen der Lffecten te Amsterdam, (lev 2J Junij 1863 Nederland Werkelijke Schold 2'/„pof.. f35/g I 7t/i Rusland, iv gal Spanje j I 4 6 4 5 5 4 5 2'', 5 5 I860 5 3 3 99 Vs i 92-Vg 102 1 OU 7/a 89 Vg Si'4 78 i/B 54 t 203*/4 64 32,V,„ 5*5 67 1o-28 473/„ Zierikzee J. OchtmanJohz. dito dito dito dito Auiortis. syndic, bij Hope 5798/181 dito 1828/1829 bij Stieglitz. «!>de 1 een dito 6de I een. I Soö Leening l8ö9 Leening 1860 dito bij Hope Cert van aas. Poolscheschatkist oblig. Aandeel groote Rusa. spoorweg a f 236 voïgefourn Oostenrijk Weenerbank bij Goj).en Co. dito dito M stallek dito dito, rente Amsterdam dito nationale Weoner-aand.il fl 500 ,L. Buitenlandscb van 8Ö3 dito van 1836 a I860 Buitenlandscb Bmnenlandsch Buitenlandscb 30/o nu ROTTERDAM, 29 Junij. TARWE. Zeeuws., Vlaams, en 'Overm. aangevoerd en werd hoezeer er weinig koopers zich ver toonden niet onder vorige prijzen losgelaten; de pnikste partijtjes van f 10,50' tot/" II, 10 de mindere en gewone kwaliteiten van f 9 tot f 10,2-3. ROGGE. Vlaamseh, Zeeuws en Over-maasche 10 c. lager, f 7 tot f 7,60. GERST, Zeeuws Winter fö 40 a f 6,20 dito zomer fö a f 5,90. HAVER, fnl korte f 3,60 a f 4,50 ;lange f 2,80 a 3,80 ERWTEN groene f 7,25 a f 8,25 groote f 8 a 11,25. BOONENBruine f 8 a f 9,73 witte 7 a 9,50. PA ARDEN BOON EN 10 c lager 3,50 a f 6.5'L MEEKRAP. Tot onveranderde prijzen was de handel in dit artikel gering Stoombootdienst tusschen 47-M, 7i0 S33/4 BWg 481/,. was slechts matig M i 'l i e I b u r g van Middelburg Woensdag 1-,'sm.org 11,80 Donderdag 2, 'smidd. 12, Vrjdag 3, 'smórg. 6, en Rotterdam. van Rotterdam. Woensdag 1, 's morg. 8,30 Donderdag 2, 8,30 Vrijdag 3, 10,30 De diligence zal var. Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden dienst tusschen Goes en Rotterdam. l'un Goes; j Pan Rotterdam. Woensdag l, 's morg. II, Donderdag 2, 's morg. 7, Vrijdag 3, 4, Zaturdag 4, 9, dien tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van VIissingen des nuandaga, woensdags eu vrijdags 'smorg. ten Sure Ven Rotterdam des dingsdaga donderdags en zaturd.'smorgten 10 ure. i)e afvaart der stoomboot van Rotterdam is zooveel mogelijk in verband met de aankomst van den Rijn-spoortrein De Diligence rijdt van Zierikzee des morgeus ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags tep 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Sifcads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1863 | | pagina 2