Advertentiën. Evangelisatie - Zierikzee. Uit de hand te Koop Burger!.StandteZierikzee Zeetijdingen iieurs- en dlarktberigten M°. Vervoer- üt i d d el e n Bestu bisschop om zicli naar die hoofdstad te begeven. De prelaat zouden 14 of 15 dezer aan dit bevel gevolg geven. Het aantal der te Olmutz geïnterneerde Polen, dat onlangs 1300 bereikt had, maar door verplaatsing naar andere steden des rijks aanzienlijk verminderd was is door den aan voer van nieuwe scharen uit Galicië weder sterk toegenomen De jonaste berigten uit Polen ontvangen bewijzen weder ten duidelijkste dat de pogin gen door Rusland in het werk gesteld om den opstand te smoren ijdel zijn geweest. In tegendeel zij hebben eene tegenovergestelde uitwerking gehad. Te AVarschan is het eerste nommer versche nen van „De Klok," gewijd aan de belangen van den opstand. Het bevat eene krachtige proclamatieom alle Polen op te roepen de wapenen aan te gorden ten einde zich te be vrijden van de Russische onderdrukking. Uit Kiel wordt berigtdat het Russische schroefstoomfregat hetwelk in de haven van Nyborg op het eiland Funen, sedert eenigen tijd voor anker lag den 11 jl. plotseling bevel heeft ontvangen om zee te kiezen. Men onder stelt dat dit het gevolg is van het uitzeilen van een schip uit de haven van Malmöe, aan boord van hetwelk zich bevonden de overgebleven Polen die onder Lapinski met het Engelsche stoomschip Ward Jackson vooreenigen tijd in die haven waren gevlugt om niet in handen der Russische kruisers te vallen Met betrekking tot den diefstal in de bank te Warschau meldt men van daar dat een der vroegere kassiersbedienden die daarbij de behulpzame hand heeft geboden en gevlugt was zich gedurende eenige dagen schuil heeft ge houden maar om welke redenen weet men nietzich dezer dagen van het leven heeft be roofd. De bedoelde persoon Sitkowich gehee- ten heeft zich in een bad de polsaderen doorge sneden en is op die wijze dood gebloed FRANKRIJK. Pakijs, 15 Junij. Er wordtjheden druk gesproken over een voorval dat welligt onaf zienbare gevolgen kan hebben. De Pruissische gezant bij -bet kabinet der Tuillerien baron von Goltz, heeft plotseling deze hoofdstad ver laten. Sommigen verzekeren dat de diplomaat zeer onverwachts door eene ongesteldheid is aangetast, maar zulks vindt bij het groote pu bliek hoegenaamd geen geloof, en veeleer wordt er de voorbode in gezien van ernstige verwikkelingen. Trouwenswij zullen hieromtrent waar schijnlijk spoedig iets met meer zekerheid ver nemen. Men brengt dit voorval in verband met het feit dat minister Drouyn de Lhuys we der naar Fontainebleau is ontboden en men wil weten dat belangrijke ontvangene berigten grond zouden opleveren tot eene gelieele wijzi ging van den loop der onderhandelingen met betrekking tot het Poolsche vraagstuk. Zoo veel schijnt zeker te zijn, dat de Russen met verdubbelde gestrengheid tegenover de Polen te werk gaan. Eene depêche uit Krakau lie den ontvangen verzekert dat de aartsbisschop van Warschau gearresteerd en naar de gevan genis gebragt is. Ter zelfder tijd maakt de telegraaf gewag van vernieuwde voordeeleo door de opstandelingen behaald. De Fransche bladen hetoonen zich eeni- germate beleedigd omdat Engeland den keizer nog geene gelukwensehen heeft doen geworden wege is de inneming win Puebla. The Evening Standard antwoordt daarop zeer pikantdat Frankrijk uit Engelands houding in de Mexi- kaansche quaestie had mieten leeren dat lord Palmerston niet overijld te werk gaat. Hij zal wijsselijk nadere bevestiging van het lieugche- lijke nieuws afwachten. Volgens het Journal de Saöne-et Loire heeft de regenwelke op eene langdurige droogte gevolgd is zeer weldadig gewerkt voor den oogst der meeste productenwelke zeer fraai staan. De wijngaarden hebben heerlijk gebloeid, en de ranken zijn met een ongewoon groot aantal druiven bezet, zoodat men op een buitengewonen oogst rekent, wanneer het weder gunstig blijft. Bij de bloemententoonstelling te Fontaine bleau op vrijdag, den dag na de ontvangst der tijding van de inneming van Puebla, werd der keizerin van Frankrijk eene nieuwe soort rozen aangèboden waaraan zij den naam van Puebla- rozen gaf. Aan de directie van het thé&tre du Chatelet is een stuk aangeboden getiteld La prise de Puebla. .Men berekent dat de enkele regendrop pelswelke vrijdag middag bij de inwijding van liet tentoonstellingsmonument te Londen geval len zijn, aan de morlisten eene ontvangst van minstens 15,000 p. st. hebben bezorgd. In de gemeente Mens depart, de TAllier, woonden twee broeders, 55 en 60 jaar oud vele jaren te zamen in de beste overeenstemming en niet onbemiddeld. Dezer dagen kregen zij geschil over de bebouwing van een hun toebe- hoorend stukje grond, en hun twist liep zoo hoog, dat zij elkander verklaarden dat het hun on mogelijk was langer te zamen te leven. Zij namen een touw sneden het in twee gelijke deelen en ieder maakte zich van zijn gedeelte een strop zij namen afscheid van elkander en eenige oogenblikken later waren zij twee lijken de een had zich op den zolder de ander in den wijngaard opgehangen. Uit Spanje meldt men dat geheele troe pen werklieden nog voortdurend bezig waren, met het uitroeijen van de sprinkhanen op de velden van Jerez de Ia Frontera; den 29 Mei hadden zij reeds 22,828 ponden van die insecten gedood. G R O O T-B RITTANNIEN Men verneemt dat de derde dochter van koningin Victoria, tot gemalin van den nieuwen koning van Griekenland bestemd hardnekkig weigert met dezen souverein in het huwelijk te treden. Vroeger had zij haar toestemming ge geven toen Willem George nog prins van Denemarken was; zij wil wel een Deenscheprin ses maar tot geen prijs Helleensche koningin worden. Lord Palmerston zit met de zaak uiterst verlegen, en mogt de prinses niet tot andere gedachten te brengen zijn dan zal men godsdienstbezwaren tot voorwendsel nemen. De prins van Wallis is in de vorige week eerelid geworden van liet kleermakersgild en als zoodanig plegtig geïnstalleerd. Hij heefi krachtens, dit lidmaatschap steinregt bij de ver kiezingen voor het parlement en was verpligt zich te verbinden geen der geheimen van het kleermakersberoep te openharen vooral niet aan buitenlanders die het vak uitoefenen. Vol gens de aloude in Engeland steeds geëerbiedigde, gewoonte moet de vermoedelijke troonopvolger ook lid van het brillenmakmvgild zijn. De zakkenrolders te Londen hebben liet nu zoo ver gebragt, dat aan een der leden van den jury zijn zakuurwerk ontronseld werd, terwijl hij bezig was de zaak van een beschuldigde aan te hoorenen terwijl de man zijne verba zing over deze ongehoorde stoutmoedigheid te kennen gaf werd nog een der aanwezigen be stolen. Men verzekert dat de luttele wijzigingen, door Oostenrijk gemaakt opvde voorstellen der VVestersche mogendheden; door Frankrijken Engeland zijn aangenomen. Zij zullen beden naar St. Petersburg worden afgezonden. Op merkelijk zijn de woorden van het orgaan van lord Palmerston ten opzigte van de waar schijnlijke resultaten dezer nota. The Morning Post til. zegt uit een zeer goede bron te hebben vernomen dat het kabinet van St. Petersburg voor de derde maal onderzoektof het met zijne belangen strookt om den groothertog te War schau te laten, of dat het beter zou zijn hem terug te roepen om krachtige maatregelen tegen over de opstandelingen te nemen. Deze quaestie is levendig beraadslaagd. Aan de eene zijde vreesde men in botsing te komen met de vreemde mogendheden, maar aan den anderen kant wenscht men vurig een einde aan den opstand te maken. De meeningen zijn te meer uiteenloopend, omdat velen wenschen den groothertog van de hoofdstad verwijderd te houden, en uit rlien hoofde is men besloten het status quo zoo mogelijk tot den aanstaanden winter te bewarenaangezien de westersche mogendheden door het saizoen belet zouden worden gewapenderhand te interveniëren. Bij bet lossen van een uit Australië dezer dagen uit de London Docks aangekomen schip zag men tusschen de lading staan het geheel uitgedroogde lijk van een manspersoon. Men vond sh. 12 in zijne kleederen en onderstelt dat hij zich heimelijk aan boord begeven heb bende om eene gratis overvaart te genietenen de goederen over en rondom hem vastgestouwd zijnde gestikt of van honger omgekomen is. De jongste Amerikaansehe berigten zijn weinig belangrijk. Zij bevestigen slechts dat men de hoop beeft laten varen om Vicksburg door een coup-de-fnain te nemen; men heeft zich bepaald tot eer. geregeld beleg en reeds is men druk bezig met liet maken van loopgraven. Er zijn nog geene nadere bijzonderheden bekend van de operatien sedert Grant zich voor deze plaats stationeerde; algemeen gelooft men aan een heftfgen tegenstand, en indien hij de zege behaalt, zal liet eene bloedige overwinning zijn. In het zuid-westen zijn er geene troepen be halve die te Vicksburg en Port. Hudson en-de weinigen die Jackson moeten verdedigen. Met angstige spanning ziet men beslissende berigten te ge moet. Uit New-York meldt men van 5 dezer. Hei beleg van Vicksburg wordt voortgezet. De generaal Grant heeft aardewerken ter bescher ming zijner troepen laten aanleggen. De gene raal Johnston (van de Zuidelijken) is met eene sterkekrijgsmagt tot een aanval op Haines-bluff, waarvan de Noordelijken zich hadden meester gemaakt, opgerukt, tevens om de communica tie der Noordelijken met de Yazoo-rivier af te snijden. De Bondskorpsen zijn daarentegen insgelijks opgerukt, om hem dit te beletten. Generaal Banks heeft Port Hudson den 27 Mei aangetasten ondervond overal wan- hopigen tegenstand. De Federalen namen niettemin eene batterij van 6 stukkende. linker flank werd teruggeworpen. - Den 28 Mei werd de strijd hervatzonder dat de uitslag bekend is. De Tribune verzekert dat generaal Ranks zijne troepen bevolen bad hunne vorige stellin gen te hernemen. Van Orleans waren verster kingen naar Banks gezonden. Generaal Grant bad Vicksburg den 31 gebombardeerd Het Zuidelijk leger van Lee trok naar Gordonsville. Men dacht dat lint op zijne beurt de Rapp i- hannock zóu overtrekken. Generaal Hooker was met het Noordelijk leger op zijne hoede JONGSTE TIJDINGEN De jongste berigten uit New-York loopen tot den 6den des avonds. Generaal Lee heeft Fredericksburg ontruimd en de linie van den Rappahannock opgegeven. De rigtïng der Zuidelijken is onbekend. Generaal Hooker is de rivier overgetrokken en beeft Fredericksburg bezet. Grant heeft zijne batterijen de vijandelijke vestingwerken meer doen naderen. Hepkuieuws. De heer Stiprioan Luïscius, predikant te Oosterland beeft voor liet beroep naar Berg- schenhoek klassis Rotterdam bedankt. De kerkeraad der Herv. gemeente te Wemeldinge heeftna zestien beroepingen ge daan te hebben in dezelfde vacature die niet konden aangenomen worden nu voor de zeven tiende maal dat werk verrigt en zijne keus uit- gebragt op den heer W. Petrithans predikant te Aalst. Het Kindje over welks geboorte wij ons den 9 Mei 11. mogten verheugen werd ons heden door den dood ontnomen. Elkekzbk, J. du CLAUX. 17 Junij 1863. M. du CLAUX - Kostessb. VERGADERING op Dingsdag 23 Junij 1863 des avonds ten half acht ure, in de Concertzaal. Vriendelijke herinnering aan het verzoek, om in het belang van orde en regelzich vooraf van Toegangkaarten te voorzien. tot 30 Junij a. s.bij M. de RIJKE, te Sir-Janslandtwee honderd duizend SUIKER- PEEëN-PLANTENa 8 Cents per honderd. van 12tot en met 19 Junij 1863. Geboren. Eene dochter van J. Fonse en J. van der Bijl. Een zoon van H. Frenk en R. Frenk. Een zoon van N. Leeuwe en J H. de Wit. Een zoon vanJ. Kooijrnanen J. C. van Oorschot. Een zoon van A. van Popering en E, J. Lokker. Geliuwd. J. J. Ceulen jrn. en A. P. Smits jd. PL. Leunis jm. en P. D. A rends jd. M. Berkhoudt, jm. en D. Blok ,jd. J. K. L. Gey van Pittinsjm. en K. E. Isebree Moens jd. Overleden. F. Speet, oud 2'/£ j., d. D. Buijze oud 60 j., vveduwn, van M. C. Lands- knegt. J. van den Endeoud 48 j man van A. Fondse. S. H. van Krieken oud 35 j.man van M. van der Valk (te Kerkiverve) Zierikzee Binnengekomen. 17 Junij. Lucy, Durraut, Runcorn, Zierikzee. Brouwershaven, gearriveerd: 16 Junij. Einilie, C. Völsch, Dantzig, Schiedam. 16 Salamander, F. Lock, Dordrecht, Cardiff. n Brod'res llaabO. C. Torgensen, 11udiksvallRotterdam. Prijzen der Lffecten te Amsterdam. 2 '/,pct «'/j dei» I b Junij 1863, Nederland WerkelijkSchnid dito dito dito dito a mortis, syndic. Rusland', bij Hope 17-9H/1816 dito 1823/1829 bij Stieglitz. ode leen. dito 6de leen. I860 Leeuing 185 9 Leening 1860 dito bij llope 4 Oert van a33. 6 Poolscheschatkisl oblig. 4 Aandeel groote Ituss. spoorweg a 236 volgefourn. 5 Oostenrijk Weenerbank bij Goj).en Oo 5 dito dito 4 Mstaliek 5 dito 2'-. dito, rente Amsterdam 5 dito nationale 6 Weoner-aand.h fi 500 I,. J8(i0 5 Portugal Buitenlandsch van 863 3 dito van 1866 lu60 3 Spanje Buitenlandse^ 3 Binnenlandse]: 3 Buiteulandsch 3°/n nu 63'/,, 75'V,, 8'A. 92 I I '00% 9liVa 57% 91 79% 797, 54% 76',,, 2051/4 j 64 I 645/,s S4'/,„ (081/4 1/ 629 «y, ®iv. I 48 2 251ste Staats-Loterij. 2de Klasse, lste Lijst No. 12359 f 5000. 2de Lijst. No. 17412 f1500; no. 10758 12339 19147 ieder f 1000. 3de Lijst. No. 12634 20000; no. 5313 2000; »o. 17012 ƒ1500; no 3001 f 1000. Middenprijzen van de volgende artike'en te Zierikzee, van den 18 Junij 186:1, Dr fled. Mud de. Oude Tarwe 1861 f 0,00 Paardebooneu 5 80 Nieuwe dito 1862 - 10,00 Witte dito - 7,50 Afwijkende dito - 0,00 Bruine dito 7,5o Z.-Zomer dito - 0,00 Graauwe Erwten - 0,00 Ordinaire dito 0,00 Groene dito - 7,00 Rogge - 7,00 Gele dito - 0.00 Winter-Gerst - 5,75 Koolzaad - 0,00 Zomer-dito - 5.00 Zaai-Lijnzaad - 0,0(> Haver 3,00 Slag-Lijnzaad 0,00 De Ned. Mudde. Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee van den 18 Junij 5 863, Twee nu een Istc kw. blank Twee en een, middelbare dito Twee en een mindere dito Een en een 1ste lew. blank Een en een middelbare dito Een en een mindere dito Önberoofde, lste kw. blank Onberoofde, middelbare dito Önberoofde, mindere dito Muilen Middelbare dito Teelt 1862 f 21,50 h 22,00 - 20,50 a 21.00 - 19,50 a 20,00 - 21,50 h 22,00 - 20,50 a 21,00 - 19,00 a 19 50 - 21,5') 22,00 20,30 21,50 - 18,00 A 19,00 - 0,00 h 0,00 - 0,00 h 0,00 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg van Rotterdam Zondag 21,'smorg 6, /.omlag 21,'s morg. 10,30 Maandag 22, 6, Maandag 22, 10,30 Dingsdag 23, 6, Dingsdag 23, 10,30 De diligence aal var. Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdameen half uur na de afvaart der stoomboot rijden dienst tusschen (does en Botterdam. Fan Goes: j Fan Rotterdam Maandag 22, 's morg. 4, Znturdag *20, 's movg. 9, Woensdag 24, 5, j Dingsdag 23, 11, dien tusschen Vlissingen en Rotterdam. Fan Flissingen des maandags woensdags en vrijdags 'smorg. ten Sure Ge Do Burgk rikzee, br dat beer ei in (ieze g het locaa Karkem ten 7 ure aanzoekei schoolei kinderen r roepen oi tusschent' Hm word' Z ie Burgk rik zee br kohier d ineente Raad is v acht dagen ligtiuge Zier Vfjn Rotterdam des dingsdags donderdags en zaturd.'smorgten 10 ure. De afvaart der stoomboot van Rotterdam is zooveel mogelijk in verband met de aankomst van den Rijn-spoortrein _l)e Diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingeu naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingeu. Ter Stads-Druhkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1863 | | pagina 2