Evanmiisalie-Zierikzee. Varkensbakkenenz. MARMER, HARDSTEEN. ISiütenlandsche Tijdingen Advertentiën. Burgerl.Standte Zierikzee. Zeetijdingen ileurs- en Marktberigten lü1 7" Vervoer-ülidclelen. liot zij zich tot een vergelijk overhalen zij gaf 1 <le authorisatiemits de dochter haar de schade betaalde, die zij m haar daghuur moest lijden, ten gevolge der verschijijjng ten raadhuize. Ziet. ge, leven als vrienden* maar rekenen als vijanden want practica est multiplex." Met een Ioteling te Meppel heeft een op merkelijk voorval plaats gehad Hij was bij zonder klein en tenger van persoon; daarbij had hij opgegeven bijziende te zijn. Hij werd voor den militieraad afgekeurd. Ken ander die voor hem moest invallen kwam in appèl en liet hem voor gedeputeerde staten herkeuren. Nu werd hij voor de dienst goedgekeurd en zou voor eenige dagen als soldaat ingelijfd worden doch de commandant nam hem uit de gelederen en onderzocht een en andermet (iet gevolg dat hij van de dienst is vrijgesteld. Hij was nu zelfs 11 streep te klein daarbij kwam dat men over de maat niet in appèl mogt komen vol gens de nieuwe militiewet. Ken Engelsch matroos te Antwerpen werd dooreenen kleedermaker aangesproken otn betaling van de hem geleverde kleederen. Hij nam zijnen schuldeischer eenvoudig op en wierp hem in de Schelde. Gelukkig dat de man zwemmen kon en beter dan anderen misschien in de gelegenheid was om zich aanstonds van drooge kleederen te voorzien. DUITSCHLAND. Uit Berlijn meldt men van 19 dezer. Volgens alhier ontvangen particuliere berigtèn uit Warschau was aldaar den 10 eene verorde ning van het revolutionair bestuur uitgevaardigd, waarbij het verklaart dat de active en passive schulden van den Staat, zoo als zij thansbestaan, onaantastbaar zijn tevens wordt daarbij aan ambtdooze burgers en ambtenaren verboden deel te nemen aan finantïele operatienen publieke werkenhet verklaart de maatregelen welke Rusland ten deze mogt nemen bij voorbaat voor nietig en waarschuwt de buitenlandsche kapi talisten Bij een ander besluit van de nationale rege ring wordt aan den Parijschen bankier Alexander Laski verboden het. voorzitterschap der War- sclmusche bank te aanvaarden. Prins Czartorisky is den 19 te Christiana aangekomen en met geestdrift ontvangenIn den schouwburg hebben Poolsgezin le demon- stratien plaats gehad. De president der kamer heeft als tolk der Noorwegers zijne sympathie voor Polen te kennen gegeven. In alle kerken van Portugal zijn de ge beden om regen aangevangen. De velden zijn verschroeid en als er niet spoedig regen komt, mag een groot gedeelte van den oogst als ver loren worden aangemerkt. Op het eiland Rhodes heeft eene aard beving plaats gehad waardoor de twee en veer tig daarop gelegen dorpen allen schade hebben bekomen. Te Massari was de uitwerking van het verschijnsel het geweldigste. Dat plaatsje is met 150 ingezetenen zoo goed als van de op pervlakte der aarde verdwenen. In de stad Rhodes zijn 60 huizen ingestort en vier perso nen daaronder be lol ven. Het gezamenlijk aan tal dooden bedraagt ruim 250 en dat der ge kwetsten ruim 100. Op het geheele eiland waren ongeveer 10,000 huizen, waarvan er nog geene 500 genoegzaam gespaard zijn gebleven om ter bewonmg geschikt tezijn zoodat er meer dan 9000 zullen moeten worden afgebroken. De bevolking huist nu op het open veld in ten ten. De sultan heeftom in de eerste behoeften te voorzien eene som van 100,000 fr. beschik baar gesteld, terwijl het Fransch adviesjag.t La Monetfce onmiddelijk, meteen aantal heelmees ters aan boord, eene lading levensmiddelen her waarts heeft overgebragt. Men schrijft uit Hamburg van 19 dezer. De Russische Invalide van 15 dezer zegt dat het plan tot vorming van militie inde westelijke pro vinciën even als tij lens den Krimoorloggoe 1- gekeurd is. FRANKRIJK. Jl. zondag avond ten Gure kwam zekeren X. te Maisons-Alfort met zijnen löjarigen zoon van Parijs in zijne woning terug. Hij vond zijne vrouw in een staat van volkomen dronkenschap on zag het jóngste kind van negen maanden in de wieg liggen, zonder dat het sedert den mor gen eenig voedsel had gekregen. Woedend greep hij eene karabijn en laadde ze. Zijn zoon komt in de kamer legt de hand op zijnen arm en zegt„Vader wat doet ge „Daar moet een eind aan komen" antwoordt X. zich zeiven geen meester meer. „Een-en-twintig jaren ben ik getrouwd en een-en-twintig jaren ben ik ongelukkig. Ik moest wat in de wereld bezittenen heb niets dan schulden De zoon die medelijden kreeg met's vaders wanhoop neemt de karabijn uit diens handen roept uit „Ge hebt gelijkvader, daar moet een eind aan komen 1" laat de tromp van het vuurwapen zak ken mikt op zijne moeder, treft haar in dereg- terzijde, én ontzield valt de vrouw voor zijne voeten neder. Een:ge oogenblikken later be vonden vader en zoon zich in hechtenis. Te St. Petersburg en te Cronstadt wor den volgens la France de militaire ver sterkingsmaatregelen voortgezetterwijl men overigens verzekert dat de Russische regering aan de Russische officieren in Polen heeft be volen om hunne vrouwen en kinderen naar Rusland zelve te doen vertrekken. Terwijl een aantal dagbladen op middelen bedacht zijn tot het vinden van diplomatieke combinatiën, waardoor aan den Poolschen op stand een einde zou kunnen gemaakt worden gaat de Russische regering derhalve voort met krijgstoerustingen te maken van zoo betee- kenenden aard dat zij van vrees voor een Eu- ropeschen oorlog getuigen. Die vrees blijkt ook uit andere omstandigheden en de groot hertog Konstantijn geeft zich niet alleen vol strekt geen moeite haar te bemantelen maar geeft aan de gevoelens die de regering bezielen soms openlijk luchtzoo als onder meer blijkt uit de woorden die hij volgens de Allgemeine Zeitung onlangs met een zeer bewogen stem tot eene vereeniging van officieren zou gerigt heb ben. „Vrienden en kameraden aldus zou hij zich hebben uitgelaten ik bezweer u handhaaft waardiglijk den troon en het vader land, want onze toekomst is duister en wij zul len vermoede'ijk in een Europeschen oorlog gewikkeld worden." Intusscheu breidt de opstandzoo niet in kracht dan toch in omvangzich meer en meer uit. Hij is thans verdeeld over een grondge bied grooter dan geheel Frankrijk en men be rekent het aantal corpsen die tussehen de oevers van de Baltisclie zee tot aan die der Zwarte zee met de wapenen in de hand de pogingen tot het herkrijgen der onafhankelijkheid steunenop niet minder dan twee honderd. In den nacht van 8 op 9 dezer is de opstand ook in Volhynië losgebarsten en zelfs de Russische dagbladen erkennen dat zij zich thans tot den Dnieper uit strekt dat de beweging in de omstreken van Kiew zeer belangrijk is en dat de stad Gorki in het gouvernementschap Mohilew is bemag- tigd. Ook in Ukranië is de beweging in vol len gang, waardoor de opstandelingen van de zijde der Zwarte zee toevoer van wapenen kun nen bekomen terwijl in 'ie nabijheid van To- maszo w in het palatinaat Lublin zich een nieuw corps van 500 man heeft vertoond. De uitbreiding der corpsen in het hart van Polen kan des te ongestoorder haren gang gaan wijl de Russen genoodzaakt zijn hunne aanzienlijkste krijgsmagt op de grenzen zamen te trekken ten einde invallen in Podolië te voor komen. GROOT-B RITTANNIEN Londen, 19 Mei. Graaf Russell heeft in het parlement verklaard dat admiraal Milne order heeft ontvangen een oorlogschip naar Matanzas te zenden tot bescherming van En- gelsche schepen tegen onregtmatige aanhouding. Aan de vrienden van vechten en moorden onder den naam van duelleren wordt het vol gende ter behartiging aanbevolen Ken hoofd officier en een bankier te Philadelphia hadden twist en de eerste daagde den laatsten uit tot een duel. De bankier antwoordde daarop: Ik kan uwe uitdaging niet aannemen want het zij gij mij of ik u dooden mogt altijd zou het ongeluk onherstelbaar zijn. Daarom stel ik u voor: ga in het naaste bosch zoek daareen boom die zoo wat mijn omvang heeft en plaatst u op den over eengekomen afstand. Indien gij den boom treft zal ik bekennen dat ik ongelijk gehad heb en ik zal u verschooning vragen maar zoo gij daarentegen mist zult gij die van mij vragen. Met de Persia heeft men nog geene be vredigende tijding ontvangen omtrent den uit slag van generaal Hookers leger-operatiën want er schijnt, niettegenstaande een'gruwelijk bloedbad, dat van zaturdag namiddag 2 Mei tot zondag namiddag duurdegeene beslissing be vochten te zijn De Zuidenaars hebben echter een reeks van overwinningen behaald, en vol gens de te New-York ontvangen berigten zou dé strijd maandag 4 Mei hervat worden doch het bewind te Washington had tot dingsdag avond 6 ure nog geen berigt gekregen of het niet be kend willen maken. De geruchten te New-York bleven dien ten gevolge van den tegen^trijdig- sten aard. Volgens sommigen was het leger van generaal Hooker in de pan gehakt vol gens anderen was hij zonder slag of stoot Rich mond binnengetrokken. Uit Sanghay zijn berigten tot 9 April ont vangen. Te Peking was het rustig De op standelingen waren uit de nabijheid van Tientsin verdreven. Naar FooShpw waren v< rstei kingen gezonden. In Japan was het rustig. Uit Peking is geen nieuws maar van Tientsin luiden de tijdingen, weder ongunstiger. De iNeyen fei rebellen hadden zich in de huurt vertoond en op het vernemen daarvan schijnt de consul Gibson de gedisciplineerde Chine-che troepen van Taka te hebben ontboden waar er zich omtrent 2000 onder de wapens bevonden. Meteen detachement van 700 man trok hij tegen de woeste horden op en toen men er eene bende van ontmoette gaf hij bevél tot vuren, waarbij hij zelf voorging. Slechts een 70tal manschap pen gehoorzaamde, en eerst toen hij zich geheel ingesloten zag bemerkte hij zulks. Vóór hij terugtrekken kon had hij zelf een paar wonden aan het hoofd door eene lans bekomen en hij ligt thans gevaarlijk ziek te Tientsin na twee dagen geheel buiten kennis te zijn gebleven Twee officieren van het Potomac-leger hadden twist en z >uden duelleren. Het lot moest beslissen wie het eerst zou schieten; degene, dien dit voonvgt trof, miste zijn tegen partij en de andere stond op het punt van te schieten toen de eerste uitriep „Halt! Ik koop uw schot Voor hoe veel vraagde de andere. „Voor duizend dollars „Gij schat u zei ven al zeer gering mijn schot is zeker, ik moet meer hebben." -„Gij zijt zeer beleefd mij zoo hoog te schatten welnuik geef twee duizend dollars, maar ook geen cent meer." De koop werd gesloten. JONGSTE TIJDINGEN Madrid, 20 Mei. Het vohms tot tijdelijke opsluiting der Protestanten te Grenada is in verbanning voor gelijken tijd veranderd Warschau, 20 Mei. Eene bende van 1600 man, onder bevel van Lelewel en Czerwinski is den 16 dezer bij Tyszowice aangevallen. De opstandelingen zijn verslagen en hebben groote verliezen geleden. Zij hebben 'zich naar den Bug teruggetrokken. De vlugtelingen worden achterna gezet. NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP: „l>E EE*I>WAGT." UITBETALING van het dividend over 1862 en vroeger, ten Kantore van den Com missaris-Thesaurier. 16 Mei 1863. Jhr. W. M. H. de JONGE. sciaLB-i&.aEH. VAN VERGADERING op Dingsdag 26 Mei 1863, des avonds ten half acht urein het Lo gement van Zeeland bij den Heer H. van Veen. Men wordt vriendelijk herinnerd aan het be leefd verzoekom in het belang van orde en regelzich vooraf van Toegangkaarten te voorzien. De ondergeteekende heeft de eer zijne begun stigers te berigten, dat bij hem voorhanden zijn MARMEREN SCHOORSTEENEN van af 12,tot f 40,en hooger naar qualiteit. Aanvragen om prijsopgave worden franco ingewacht bij A. B. PILAAR, bij de Haven le Be gen-op'Zoom. van 15 tot en met 22 Mei 1863. Geboren. Eene dochter van A. P. van de Vate en C. H. Minders. Eene jlochter van H. W. Bowbijes en M. Fox. Eene dochter van C. A. Grimme en C. Jacobse. Gehuwd. M. de Jonge, oud 37 j. jm.en M. Berkhoudt oud 25 j. jd. L. van der Valk, oud 26 j jm.en J. Bom oud 22 j. jd. Overleden. N. van F,arowe,oud 79j wed. van J. Hen- drikse. F Pijpeling, oud lj., d. M. Noée, oud 48 j.wed. van A. Verlinde. Ziebikzbe, 22 Mei 1863. Het Mecklen- burger brikschip liorbus kapt. Zeplien.met rogge van Dantzig voor Hellevoetsluis op order is na gisteren avond op Vuilbaard vast te hebben gezeten geligtvlot gekomen en heden morgen ter reede gearriveerd. Men is bezig de lading weer in re nemen. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 21 Mei 1863, Nederland Werkelijke Schuld dito dito uito dito Aiuortis. syndic. Rusland, bij Hope 1798/1816 dito 1823/1829 bij Stieglitz. 5de leen. dito 'ide leen. 1S5Ö Leeuing 1859 Leeuing I860 dito bij Hope Cert van ass. Poolsclieschatkisl oblig. Aandeel groote lines, spoorweg A '236 volgefourn. Oostenrijk Weenerbank, bij Gojl.en Co d i i o dito Nlstal.iek dito dito, rente Amsterdam dito nationale Weouer-aand.k f1 500 ,L. I860 Portugal Bnitenlandsch van 853 diio van 185(5 I860 Spanje Buitenlandsch Bin ti en land ach Buitenlandsch3"/0 nu V/a '.,<>'■1 e3 7« V, 9»%, 92'/, "3"/.. 'J OL i 58 90 V8 '773, "'Vg 83 'r. t 203 52 64 82"*,, 83% 68% /n-.-é 47% 53 5037, 47% Middenprijznn van de volgende artike'en te Zierikzee, van den 2L Mei 1863. De fled. Mudde De Ned. Mudde. Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee van den 21 Mei 1863, Tweeeneen, 1ste kw. blank Twee en een middelbare dito Twee en een, mindere dito Een en een 1ste kw. blank Een en een middelbare dito Een en een mindere dito Onberoofde 1ste kw. blank Onberoofde, middelbare dito Onberoofde, mindere dito Muilen Middelbare dito Teelt. 1863 f 21,50 h 22,50 - 20,50 k 21,00 19,00 a 19,50 - 21,00 a 22,50 - 20,50 a 21,00 - 19,00 k 19 50 - 21,00 k 22,50 - 20,00 k 20,50 - 18,00 k 19,00 - 0,00 k 0,00 - 0,00 a 0.00 Oud© Tarwe 1861 0,00 Paardeboonen 6,00 Nieuwe dito 1862 - 9,75 Witte dito 7,50 Afwijkende dito - 0,00 Bruine dito - 8 00 f» .-Zomer dito - 0,00 Graft it we Erwten - 0,00 Ordinaire dito r 0,00 Groene dito - 7,00 Rogge 6,75 Gele dito - 0,00 Winter-Gerst - 5,00 Koolzaad - 0,00 Zomer-dito - 5,00 Zaai-Lijnzaad - 0,00 Haver 2,75 Slag-Lijnzaad 0,00 Stoombootdienst tussehen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg van Rotterdam bondag 24, 'smorg 6,Zondag 24, 's morg.10,15 Maandag 25, 6,— Maandag 25, 10,15 Dingsdag 26, 6,Dingsdag 26, 10,15 De diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam raar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdameeu half uur na de afvaart der stoomboot rijden. dienst tussehen Goes en Rotterdam. Vaft Goes; Van Rotterdam Maandag 25,'smorg. 5,— Zaturdag 23, 'smorg. 10,— Woensdag 27, 6,Dingsdag 26, 's midd. 1,— dien tussehen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlis sing en- Ven Rotterdam'. des maandags, woensdags des dingsdags donderdags en vrijdags 'smorg. ten Sure en zaturd.'smorg ten 10 ure. De afvaart der stoomboot van Rotterdam is zooveel mogelijk in verband met de aankomst van d"en Rijn-spoortrein De Diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1863 | | pagina 2