Varkensbakkenenz. MARMER, HARDSTEEN, Uuiteniandsche Tijdingen Advertentiën. Burgerl.StandteZierikzee Zeetijdingen Beurs en Marktberigten Vervoer-fttiddelen. Uit Ambt-Hardenberg meldt men 10 dezer. Thans hoort men al spreken van de aanstaande wolprijzen. die vermoedelijk liooger zullen loopen dan het vorige jaar Waarschijnlijk hebben de katoenen hierop in vloed. Eenige ingezetenen van Hardenberg, die veel door ratten geplaagd werdenhebben de raadgeving van een boer opgevolgd om op de plaatsen waar de ratten kwamen stukjes ge droogde gist te leggen met dit gevolg dat zij de ratten in menigte dood vonden en er totaal van bevrijd zijn Men meldt uit Texel van 1 2 dezer De wolprijzen hebben eene bijna nooit gekende hoogte bereikt. Men biedt den boeren alhier 2 per kilo, waarvoormen nog niet wil toeslaan. Het koolzaad in den polder Eijerland en elders staat overheerlijk in bloei; de andere granen- en grasvelden hebben veel door de sterke droogte geleden. Te Harlingen is berigt uit Huil ontvan gen dat de Goeniandsvaarder Narwalte Dundee uit Groenland aangekomen de tijding aanbrengt dat de robbevangst grootendeels mislukt is door menigvulcligen mist en storm.. Men heelt, nog geen berigt ontvangen omtrent de var, hier uitgezonden twee Groenlandvaar- ders en hoopt dat deze twee daarop eene gun stig'! uitzondering mogen maken De belangrijkheid van den boterhandel te Zwolle blijkt daaruit, dat gedurende het ver- loopen jaar op de markt aldaar is aangevoerd de aanzienlijke hoeveelheid van 1,031,135 Ned. ponden, welke berekend naar den middenprijs van ƒ1,07 per Ned. pond, een kapitaal ver tegenwoordigen van 1,108,470,1 /2. Uit Meppel schrijft men van 9 dezer Ten vervolge op ons berigt van gisteren kunnen wij thans molden dat het meisje, omtrent liet overlijden waarvan men niet zeker scheen te zijn bij later onderzoek gebleken is werkelijk te zijn gestorven en dan ook heden morgen is be graven. Dat het bijgeloof ook hier nog zijne aan hangers teltbewees het volgende voorvalBij een ingezeten te Groningen was een van de kin deren sedert lang ongesteld welke geneesmid delen men ook aanwendde, de toestand bleef dezelfde. Ten laatste werden de ouders op het denkbeeld gebragt, dat het kind vve! behekst kon zijnen zij sloegen daaraan werkelijk geloof. Met beddegoed werd onderzocht en warempel men vond in een der kussens een krans van veeren en werd zoo doende in het dwaze denk beeld versterktdat het kind betooverd was. Maar hoe nu de heks te vangen Men besloot op een nacht ten 12 ure, als wanneer de kwade geesten op de been zijnden krans te verbran den, maakte tot dat einde den schoorsteen en alle uitgangen digt, en wachtte buiten de deur met stokken gewapend, den vijand af. Na ruim een uur wachtens zonder dat er een spook kwam opdagen, moest men de vervolging ein delijk opgeven Daar dit. voorval in eene volk rijke buurt plaats had ontbrak het daarbij niet aan nieuwsgierigen die er zich mede amuseerden Le Monde Illustré zegt het Handelsblad van Antwerpen kondigt in zijn nommer van zondag drie gravuren aan, voorstellende de uniform der Belgische kavalerie. Van de tal rijke veranderingen sprekende, in de Fransche armee, zegt le Monde Illustré: „Belgiekon niets anders doen dan het voorbeeld volgen van bare gebuur en vriendin." Men heeft gelijk wij zijn gewoon alles na te apen wat van Parijs komtwij doen ons best om ons dagelijks wat meer te verfranschen. Des te gemakkelijker als de uniformen der twee legers dezelfde zullen zijn Zondag 11. was een koperslagers-knecht te Antwerpen in beschonken toestand te huis ge legd. Toen des nachts alles in rust was stond hij opom een ffesch met geneverdie hij in een ton met regenwater verborgen had, te. gaan halenzooals men later heeft begrepen. Men vond hem des morgens voorover gestort in den regenton. De beonen staken in de hoogte en de ongelukkige had den dood in het water ge vonden. DUITSCHLAND. Gedurende den jongst verloopen tijd is te Berlijn eene massa valsch Russisch bankpa pier in omloop gebragt. Te vergeefs had men beproefd de bron waaruit dit voorkwam op te sporen, tot dat het eindelijk is gelukt, de schuldigen drie Poolschejoden in verzekerde bewaring te nemen. Volgens brieven uit Khartoumhebben Engelsche reizigers de bronnen van den N ijl ontdekt. Men verhaalt dat de rabbijn Meissels wien de groothertog Konstantijn vroeg waarom de Joden het met de Polen hielden daar toch keizer Alexander zich een waar vader voor hen betoontdaarop het volgend antwoord zou ge geven hebben „De keizer is wel onze vader, maar Polen blijft niettemin onze moeder en als vader moeder slaat wordt zij door de kinderen verdedigd." FRANKRIJK. Tegen den 20 dezer wordt een pleiziertrein uit Duitschland te Parijs verwacht, die tusschen de vijf-en zeshonderd jongelieden uit den voor namen handelsstand den nijverheidsstand en de verschillende vakken van wetenschap en vrije kunsten herwaarts o erbrengtom de ge- denkteekenenmusea en groote inrigtingen dezer hoofdstad te bezigtigen. Te Oastellamare (Italië) heeft zich een Franschman door middel eener guillotine van bet leven beroofd. Men hield hem algemeen voor krankzinnig. Hij woonde geheel afge zonderd op kamers en zag niemand iederen dag ging hij op hetzelfde uur uitenkwamop hetzelfde uur terug. Hij at iederen dag hetzelfde namelijk op de vastendagen een visch met brood en op de andere dagen een kip met brooddeze i moesten altijd de zelfde zwaarte hebben. Zijne buren waren aan dit zoo geregelde leven gewend, zoo dat het groote verwondering baarde toen hij op zekeren dag niet uitging en de restaurateur die hem het eten bragt zijne deur gesloten vond en op zijn kloppen geen antwoord ontving. Men waarschuwde de policie en deze deed de deur openbreken. Toen men binnentrad vond men zijn lijk, waarvan het hoofd gescheiden was, op den gtond liggen; het hoofd was een eind ver weggerold. Hij hal tusschen de deurstijlen van zijne kamer eene guillotine vervaardigd waarvan hij zeif het mes had gesmeed; twee jaren lang was iiij hiermede bezig geweest. Op tafel vond men een testament liggen en een brief, waarin hij beriglte hoe hij zich van het leven had beroofd. Hij laat een aanzienlijk fortuin na De Figaro meldt het volgende: „Eene zeer bescheiden en zedige dienstbode bood zich bij eene dame te Parijs aan. Zij beviel der dame zeer goed en deze nain haar in dienst. „Ik ben zeer goed voor mijne dienstboden zeide de dame - iedere week kunt gij uitgaan maar ik wil niet dat gij iemand in huis ontvangt en vooral geen militairen zoo als mijne vorige meid „Maar, mevrouw, voor wie ziet gij mij aan zeide de meid hoog blozende; vooral de militairen haat ik." Eenige weken later kwam de dame bij toeval in de keuken en rook tabakslucht. Zij kreeg eenig vermoeden en opende onder een of ander voorwendsel eene kast en daar stond een lancier in volle uniform. De dame verschrikte eerst en ontstak daarna in toorn. „Ongelukkige voldoet gij op die nijze aan uwe belofte is dat een bewijs van uwe zedigheid Is dat de haat, dien gij voor militairen koestert Vertrek da delijk." „Maar mevrouw," was liet antwoord „ik ken dien man niet." „Kent gij hem niet Hoe is hij dan in die kast gekomen Dat weet ik niet mevrouw, maar ik denk dat de vorige dienstbode hem zal hebben laten staan." G R O O T-B RITTANNIEN Men kan uit den volgenden brief van de vrouw van een lid van liet Zuidelijke congres zien hoe bet in het Zuiden is gelegen „Wij wonen bij mw. Johnston in Governor- streetjuist over gouverneur Letcher. Dit is een groot hotelwaar men hooge prijzen betaalt om honger te lijden. Nimmer heb ik een dus danig leven bijgewoond. Zeg aan mijne groot moeder, dat de geringste hut van west Ten nessee in vergelijking een paleis is. Wat het eten betreft, moeten wij bijna al wat wij eten in onze kamer koken Onze voorraad bestaat thans nog uiteen ham, waarvoor wij 11 dollars hebben betaald uit drie pond Rio-koffij van drie dollars het pond uit twee pond bruine suiker tot 2 75 p. st. het pond; uit een schepel appelen, zoo groot als een groote bal deze hebben wij vaneen vértegenwoordigervan Mis souri ten geschenkeontvangen uit een pond boter die zes maanden oud is en 2 dollars heeft gekost, en uit zes patnteu tot 50 cents liet stuk. Voor een stukje beschuit moet ik een dol lar be talen. Ook heb ik nog eene flesèh met augurk jes en een stuk kaas dut ik van een lid van iiet congres heb ontvangen>i. Ziedaar hoe wij leven. „Wij betalen drie dollars per dag per persoon en de helft voor de meid .daarvoor hebben wij- echter ook niets te eten. Gister,en stond er per persoon op tafel voor het dinepTAv Ce eijeren en een stukje oudbakken broodbenevens een glas water." -Reeds vroeger werd melding gemaakt van het totaal verongelukken der Anglo Saxon eene stoomboot van 2600 tonnpn die den 17 April jl. van Liverpool nanrQuehec en Montreal (Canada) vertrok. Thans verneemt men liet volgende berigt De Anglo Saxon is den 27 April niet ver van Cape Race bij dikken mist gestrand en in kor ten tijd geheel wrak geworden. Van de 444 personen, passagiers en bemanning die zich aan boord bevonden bereikten 1S7 het land of werden in bootjes opgevischt het lot der overigen zou nog niet met zekerheid bekend zijn. Stoombooten zijn naar de plaats der stranding afgezonden om zoo mogelijk hulp te verleenen aan hen die zich op vlotten of in booten mogten gered hebben. Volgens berigt van den opzigter over de mails, van 20 April zijn al de paketten verloren gegaan en 237 menschen bij de stranding omgekomen. Uit New-York meldt men. Het Federale leger onder Hooker is den Rappahannock over getrokken en zijn den Zuidelijken op het lijf ge vallen. De Federalen hebben daarbij 3 d 500 gevangen gemaakt. Aankondiging. Uit een vonnis door de Arrondissements- Regtbank te Zierikzeeop den vier en twintig sten February achttien honderd drie en zestig uitgesproken behoorlijk geregistreerden over eenkomstig de voorschriften der wet beteekend blijkt, dat het daarbij tusschen NEELTJE KOSTEN haar voorloopig verblijf hebbende krachtens verkregen Regterlijke magtigïng ten woonliuize barer Moeder, TANNETJE BAKKER, eerst gehuwd met wijlen NICO LA AS KOSTEN thans Weduwe van MA- RINUS de OUDE, Landbouwster wonende in de Gemeente Ilenesfe zonder beroep huis vrouw van WILLEM le ROIJ wiens beroep en verblijf onbekend is en voornoemden WIL LEM le ROIJ bestaande huwelijk door echt scheiding is ontbonden; waarvan bij deze ter voldoening aan artikel 828 in verband met arti kel 811 van liet Wetboek van Burgerlijke Regts- vordering aankondiging wordt gedaan. Voor uittreksel deugdelijk verklaard door den ondergeteekende Procureur bij de Arron- dissements-Kegtbank te Zierikzee, en als zoo danig voor genoemde NEELTJE KOSTEN op de door bare ingestelden eisch tot echt scheiding geoccupeerd hebbende. Mr. J. W. D. van DONGEN. De ondergeteekende heeft de eer zijne begun stigers te berigten dat bij hem voorhanden zijn MARMEREN SCHOOKSTEENEN van af ƒ12,tot f 40,en hooger naar qualiteit. Aanvragen om prijsopgave worden franco ingewacht bij A. B. PILAAR, bij de Haven te Bergen-op- Zoom. VAN 8 TOT EN MF.T 15 Mei 1863. Geboren. Een zoon van M. Lemsort en J. A. Lode wijk. Eene dochter van J. Versteeg en F. Heusevehlt. Eene dochter van A. Douwen M. Hogerheide. Een zoon van A. Geelhoed en S. Costerus. Een zoon van C. Appel en N. Sies. Eene dochter van P. Willemse en A. Eindsom. Gehuwd. J. van Wezema en M. C. Leijdekkers. J. de Horn en E. B. Stoutjesdijk Overleden. G. Flikweerdt, oud lOj. d. J. Goudswaard oud ruim 5 m.z. P. Aal!|urg oud ruim 15 j.d. J. C. Sfoifioud ruim 9 in. z. A. E. Relitnan oud ruim 7 m.z. E. L. Kiftgmans, oud 2 hl d. P. Verrnqulenoud 71 j.weduwn. M. Oosterling, oud 76 j., echtgenoot van D. JC. E. Tuijten. B ro g w e RSH A v en gear ei v eerd 12 Mei. D.oelvvijk, L. Hoefman, Batavia, 12 Oasilda, W. J. Stafford Baltimore, 13 Arracan H. Kuhlken Banjoëwan- gie, allen naar Rotterdam. 14 Jacoba Helena J. J. Swart, Rot terdam, Batavia, gesleept binnen- n én door. van Hellevoetsldis. Per het schip Doehvijjk, kapt. L. Hoefman zijn als passagiers van Java aangebragt de heeren J. A. YV. van Ophuijsen (resident) echtgenoot, 5 kinderen en 1 inlandsche be diende; H. Raatmajoorechtgenoot", 4 kin deren en 1 inlandsche bediende dr. C. Swat ting, echtgenoot en 1 kind J. D. Ruijs, echtgenoot en. 1 .kind de jonge heeren O. Prins en K. H. Appebenevens II gepaspor- teerde militairen. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 12 Mei 1863 Nederland WerkeJyke Schuid 2i>t63i-%w dito dito dito dito Amortis. syndic. ItuBlandj by Hope 1798/1816 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5de leen. dito 6de lèeri. I 8!S5 Leening 18 5 9 Leening I860 dj t o - bij Hope Oert van ass. Poolsfiheachatlfist oblie. Aandeel groote liuss. spoorweg a 236 volgefourn. Oostenrijk Weenerbank bij Goll.en Go. dito dito Mstaliek dito dito, rente Amsterdam 5 dito nationale 6 VVeouer-aand6 500 ,L. 18(50 5 Portugal Buitenlandsch van 863 3 dito van 1836 1W60 3 Spanje Buitenlandsch 3 Binnenlandsch 3 Baitenlandsch3°/o nu *2 76-/lfi I W/s 100-Vg 9)3/8 58 91 Z778 78 53V8 76 t 64-Vs 32' 8 82»/, 68 /Sï8 47'/, 47 52V„ 50"/,. 47'/g Middenprijz'iii van de volgende artike'en te Zierikzee van deo 13 Mei 1863. Dp $ed. Mudde, Öadö Tarwe 1861 f 0,00 PaardebooneD t 5,70 Nieuwe dito 1862 - 9,75 Witte dito 7,50 Afwijkende dito - 0,00 Bruine dito - 8,50 Z.-Zomer dito - 0,00 Graauwe Erwten - 0,00 Ordinaire dito - 0,00 Groene dito - 6,50 Rogge - 6,75 Gele dito 0,00 Winter-Gerst - 5,00 Koolzaad - 0,00 Zómer-dito - 4,75 Zaai-Lijn zaad 0,00 Havor - 2,75 Slag-Lijnzaad 0,00 De Ned, Mudde Het vertrek van het Beurtschip op Gouda Amsterdam is bepaald op Zondag 17 Mei. Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Zaturdag 16, 'smofg 11, Zondag 17, 11,30 Maandag 18, 'smidd. 12, van Rotterdam Zaturdag 16, 's morg. 7, Zondag 17, 8,3(P Maandag 18, 8,30 De-diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdameen half uur na de afvaart der stoomboot rijden. dienst tusschen Goes en Rotterdam, Pan Goes: j Van Rotterdam Maandag 18, 'smidd. 12.— Zaturdag 16, 's morg. ft,— Woensdag 20,'s morg. 4,— I Dingsdag 19, 8,30 dien tusschen Vlissingenen Rotterdam. Van Ptissingen j Van Rotterdam .des maandagswoensdags des dingsdags donderdags en vrijdags 'smorg. ten 8 ure en za'.urd. 'smorgten ]0 me. De afvaart der stoomboot van Rotterdam is zooveel mogelijk in verband met de aankomst van den Rijn-spoortrein De Diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vliasiiigen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1863 | | pagina 2