II 11. II. Advertentïën. eenigen voordeeligaanbod. Zeetijdingen Hurgerl. Stand teZierikzee. K: Vervoer-Rtiddelen. Lublin zouden zich op nieuw 1000 goed ge wapende insut'genten hebben vereenigd, die op verschillende plaatsen ,de nationale regering zouden geproclameerd hebben. De Russen zouden de stad Michallowka, in het gouverne». ment Ivaersk, hebben geplunderd en verbrand, terwijl zij op eenige in de nabijheid liggende plaatsen een vreeselijk bloedbad hebben aan- gerigt. v Wanneer de Polen, zelfs zonder glansrijke zegepralen den opstand slechts weten te rek ken dan wordt de toestand voor Rusland met eiken dag gevaarlijker. De duur van den oor log maakt eene diplomatieke interventie eiken dag waarschijnlijker. Door de geheime drukpers te Warschau is een aanvang gemaakt met de verspreiding van een vlugschrift dat voortgezet worden zal en tot titel heeft Russische moorden. Daarin wor den de namen opgegeven van alle grijsaards mannen, vrouwen en kinderenIsraëlietenen Christenen, die door de Russische soldaten, zonder noodzaak en zonder dat door hen de minste tegenweer geboden werd, in den loop van den tegenwoordigen opstand om het leven gebragt zijn. FRANKRIJK. Parijs, 17 Maart. Dat de Poolsche quaestie bij mannen van allen rang en leeftijd levendige sympathie vindt, blijkt hier dagelijks meer in bijzonderheden Als een opmerkelijk bewijs te meer voor die trouwens onbetwiste stelling, moge dienen dat de 75jarige graaf Ledochowskieen volle neef van onzen minis ter van staat, graaf Walevvski, van hier ver trokken en er reeds in geslaagd is in Polen dóór te dringen. Daar bezocht hij het kamp van generaal Langiewicz en stortte tranen' hij.het zien der nationale kleuren der flinke''houding van de geïmproviseerde troepen en der uitmun tende krijgstucht welke onder de insurgenten heerscht. GR OOT-B RITT A NNI E N Londen, 16 Maart. Wederom is een der genen die met gebroken ribben uit het gedrang nabij Cornliill tijdens de illuminatie naar het hospitaal waren gebragtoverleden; in het ge heel dus acht personen. Te Cambridge zal voor den overleden prins gemaal een marmeren standbeeld worden opgerigt. Te New-Castle-upon-Tyne werd jl. zaturdagmorgen het doodvonnis voltrokken aan den slechts 19jarigen George Vass, wegens den moord gepleegd op eene gehuwde vrouw. Na een gerusten nacht te hebben doorgebragt stond de veroordeelde ten 6 ure op, at een stevig ontbijt, rookte bedaard zijne pijpen legde de grootste kalmte aan den dag. Een Amerikaansch dagblad bevat de volgende advertentie van een steenkolen kooper Onze troepen zijn de Rappahannock overge trokken en zullen binnen kort meester van Richmond zijn. Wij verwachten ons dus eer- lang op den terugkeer des vredes en op eene algemeene rust Onze soldaten hebben ge-? streden met eenen gloed bijna gelijk staande met de hitte der steenkolen verkrijgbaar bij W. Alten, wiens groote bergplaats gelegen is rue du Nord, no 935. Te New-York wordt een schip gebouwd om dienst te doen tusschen die stad en Albany. Het zal het grootste zijndat: men ooit op de wateren zag, want het zal 550 gemeubileerde vertrekken bevatten,. The Morning-Post zegt dat de keizer en lord Pahnerston' wel geen oorlogwenschen maar er door de openbare meening toe ge dwongen kunnen worden en dat de czaar raadsr lieden moet wantrouwen die hem,, even als aan zijnen vaderzeggendat Engeland en- Frankrijk niet zamen zullen gaan. De stoomboot der geconfedereerden Alabama kruiste den 2 dezer in de nabijheid van St. Lucia een der West-Indische eilanden. Twee sche pen waren weder door hem genomen. Com modore Wilkes had aan boord van de van dei- Biltden Isten Maart St. Thomas verlaten om jagt op de Alabama temaken. Men schrijft uit New-York van 5 dezer. De Zuidelijken hebben heden in de nabijheid van Vicksburg zich meester gemaakt van de Noordelijke kanonneerboot Indianch. De Queen of the West brengt de tijding mede dat Longstreet eene aanzienlijke strijdmagt in Cumberland concentreert., om zich meester te maken van Kentucky. Uit New-York schrijft men van 3 dezer; De conscriptiewet heeft thans de beide kamers gepasseerd en wacht nog slechts de handteeke ning -van den president. Men vermeldt bij wijze van gerucht, dat onmiddelijk' nadat dit' geschied zal zijn een leger van 600,000 man zal opgeroepen en onder de wapenen gebragt worden. In New-York en andere plaatsenis door de policie opname gedaan van alle winkels waar wapenen en amunitie verkocht worden ten einde bij onverhoopt verzet in staat te zijn het volk te beletten zich van geweld te be dienen. JONGSTE TIJDINGEN New-York, 7 Maart. Het congres van den staat Kentucky heeft besloten tot de op roeping van eene nationale conventie. Nabij Springville, in Tennesseeis een ge vecht geleverd tusschen de geconfedereerden en de federalen, hetwelk den geheelen dag geduurd heeft. De federalen werden ge slagen en hunne infanterie is bijna geheel ver nietigd of krijgsgevangen gemaakt. In het Maandblad voor den Nederlandschen Landbouwer leest men het volgende: Oaskalk als ITfieststof. Waar lichtgas uit steenkolen vervaardigd wordt, zegt dr. Kittel, zoo als bijkans altijd het geval is moet het bij het gloeijen der steen kolen ontstaande koolzuur en zwavelwaterstofgas door bijtende kalk verwijderd worden. Daarbij vormt er zich in de zuiveringstoestellen koolzure kalken zwavelkalk (eigenlijk zwavelcalcium.) welk mengsel wegens den onaangenamen reuk naar vuile eijeren vroeger voor de gasfabriekan ten zeer lastig werd. Sints men echter in die massa eene minerale meststof heeft leeren kennen kunnen de gasfabrieken geene gaskalk genoeg leveren. Iedereen weet en moet weten dat gips en kalk meststoffen voor gras- en klavervelden zijn. Brengt men de. gaskalk die wegens de bijtende eigenschap der zwavelkalk regtstreeks op gras- en,, klavervelden gebragt, nadeelig werken zouvooraf op composthoopen en laat haar daar verweêrenb v. gedurende eenen winter, strooit men den compost dan over de gras- of klavervelden, op de wijze als of men koren zeer digt zaaijen wilde, vroeg in "t voor jaar uit, dan zal men lj3 meer hooi winnen en de nawerking zal zich drie jaren lang,.ofschoon in afnemende mate, doen gevoelen. Bijzonder krachtig werkt de gaskalk op vochtige graslan den. De zwavelkalk trekt zuurstof uit de lucht aan en verandert, in gips, en daar de gaskalk niet vrij van amonia is, zoo vormt er zich ook salpeterzure kalk, die, hoe weinig zij ook be drage toch een levendigen groei te weeg brengt. Dit gehalte aan salpeterzure kalk wordt echter op den composthoop nog vermeerderd door het vergaan van bewerktuigde stoffen in aanraking met de koolzure kalk want de composthoop behoort zamengesteld te zijn uit aarde allerlei vuilonkruidmest en gier zoodat het niet aan ontleedbare bewerktuigde stoffen ontbreekt. Dit is de beste wijze van aanwending der gaskalk. Ook voor koolzaad en kool kan zij. met groot voordeel als meststof worden gebruikt., daar het iu de bijgevoegde gier niet aan phosphorzuur ontbreekt. Maar ook op zich zelve kan de. gas kalk reeds op natte en veenaclüige graslanden gebruikt worden indien er maar niet bestendig water op het land staat en vooral indien de on dergrond nit zand bestaatwant.alsdan ontbreekt het den grond juist aan de minerale s.tpffen die de .gaskalk. bevat; maar dan moet het strooi- jen voor, of gedurende den winter plaats hebben. Oereg-teliJke Aankondiging. Bij Brieven van meerderjarigverklaring door den Hoogen Raad, verleend den 27 February 1863, goedgekeurd bij Koninklijk besluit' dd. 11 Maart 1863, no. 60geregistreerd te 's Gravenhageden 16 Maart 1863, zijn aan ELIZA KOOIJMAN, wonende te Zierikzee, gegeven al de regten bij de wet aan meerder jarigen toegekend behoudens de bepaling van art. 478 van het Burg. Wetboek. C. J. FRANQOIS, Procureur bij den Hoogen Raad, Degene die iets te vorderen beeft van of verschuldigd is aan Mejufvrouw de Weduwe H ÜTJSMANS gelieve; daarvanopgave of betaling te doen ten haren huize op de Schiiithaven te Zierikzee, vóór den 26 Maart 1863. De Heer T. KEIJZER PATENTOL1E- FABRIEKANT en Rijks Leverancier te Zaandam, offreert PATENTOLIE (glans-, houdend, walmvrij, helderlichten/!) a 48 liet Ned. vat, (contant), te ontvangen van af Sept. e. k. tot en met Dec. e. k.in koopers keuze, met bijbepaling dat, op den dag van ontvangst, bij een lageren stand der Ainster- damsche markt niet langer f 48 maar slechts 2 boven de vliegende Raapolie zal berekend worden. Zaandam, Maart 1863. K. ALES Thesaurier. NB. Brieven franco. Adres: T. KEIJZER, Zaandam. De Notaris D. Q. df. JONGE van dek HALEN, residerende te 7Ae- rikzee, zal, ten verzoeke van den Heer M. PLATSCHORRE als gemagtigde van S. J. CAPELLE, mitsgaders ten verzoeke van de meerderjarige en Voogden der minder jarige Erfgenamen van wijlen MARIA van den BERGE, op Dingsdag. den 31 Maart 1863 des voormiddags ten 10 ure, op de Hofstede bewoond door genoemden S. J. CAPELLE, onder de Gemeente Nieuwerkerk publiek pre senteren te verkoopen 4 Werkpaarden, 3 jonge Paar* den y baatgevende Melkkoeijen 1 vette Hoe, G stuks jong Hoornvee, 2 Schapen1 Mestvorken 2 Loop- varkens1 Hamhond, een partij HoendersRouw- en Melkgereed- schappen, Huismeubelen en hetgeen, verder zal worden geveild. Breeder bij biljetten omschreven. De Notaris Mr C. van der LEK de CLERCQ, zal, ten verzoeke van de Weduwe en Erfgenamen van wijlen den Heer J. KOOIJMANop Woensdag 1 April 1863, des morgens ten 10 ure, bijdeszelfs Schuur, aan den Achterweg te Zierikzee, publiek presenteren te verkoopen y Koeijen, 2 Vaarzen, 3 Hokke- lingen, 2 Roerenwagens, 2 Ploe gen, 10,OOO ponden hooi, GOO drooge mustaards SOO bossen roggestroo, SO O bossen haverstroo en hetgeen ver der zal worden geveild. van 13 tot én met 20 Maart 1863 Geboren. Eene dochter van J. R. van Krieken en A. van der Valk. Eene dochter van A. Phernambucq en E. de Pauw. -.1 i Eene dochter van 0. Hack en H. C. Kloet. 1 Eene dochter van J. Eijeriks en AK. Korzelius. Twee zoons van T. Botbijl en J. Mattron. Een zoon van F. Brandenburg en M. Maaeijs. j Een zoon van J. W. de.Graaij en A. S. Berre- voets. Eene dochter van J. G. Phaff en W. E. Slager. Een zoon van C. Timmerman en J. J. Bogaert. Een zoon van, W. Douw en.E. van der Stam. Gehuwd. A, J. Wierkx weduwn. van L. Verdoom en ,S. A. Verdoorn, jd. Overleden. A. B. Guldenberg, oud 14 m.., d. C. Gillesse, oud 63 j., weduwe van E. de Jonge. A. J. Boot, oud ruim 3 m.d. J. de Vos, oud 1 m.z. D. Versteeg, oud 3 m.z. G. van Beekoud 1 j.d. C. Kingmans, oud 39 j.man van H. C. den Herder. Zierikzee gearriveerd 19 Maart. India, Vonck, Banjoewangie. Brouwershaven, gearriveerd 17 Maart. Ridderkerk, H. Teerlink, Texel, Rotterdam. 17 Ellen JaneJ. AronLiverpool Dordrecht. 18 Zeemanshoop, G. R. N. Phaff, Batavia 18 Trio, J. H. L. F. Hamaun Iquique 18 A dierAOhm Memel," 19 Jeauette Cornelia, J. Verhoeven 19 Eduard Mariebeiden van Ba tavia, allen naar Rotterdam. Passagiers van Java per Eduard Marie De heeren Kohier, van Ameijde, van Duijn, van Heumen onderofficieren der land- magt; Olderman Schooneveldonderofficie ren der zeemagt en 1 gepasportèerde korporaal. Rusland 1855 3 4, 3% 5 3 5 y 4'/91 Prijzen der Lffecten te Amsterdam, den 19 Maart 1803 Nederland Werkelijke Schuld dito dito dito dito A.mortis, s.yndic. bij Hope 1798/1816 dito 1823/1821) bij StiegliU. 5de leen» dito 6df£ Leen uig 18 r> 9 Lee h i n tr 18,00 dito 'bij Hope' Oert van ass:. Poulschesehatkist oblig. Aandeel groote Russ. spoorweg a f '230 volgeWunv. Oostenrijk Weenerbank bij Goll.en Co. dito dito .Yletapèk dito' dito, rente Amsterdam dito .nationale Weoner-aandii fl 500 ,L Buitenlaiidsch van 8ö3 dito-van 1830 n 1800 3 Buitenl,ands<:h 3 Binnéniandsch 3 BuitenLandscli 3°/a nu 2 Portugal 1800 5 3 «u.pct./ess/,, 1 76./e 9!)y, 93.% IM, 1003/, S3 00 87% r» 1983/., (52: 50 6"% 31 1 815'q f 485 l'4Wl6 15% W;» 250sté Staats-Lot'erij. 4de klasse, lste Lijst. No. 9740 f J500. 2de Lijst. No. 4375 2^000; no. 10623 2000 no. 5245 f 1500 no. 11532 en,1799'.8 ieder 1000. 3de Lijst. "No. 4334, 5525 en 6498 leder 71Ö00. Middenprijzen van de volgende artike'en te Zierikzee, van den 19 Maart 1863. De fled. Mudde. Oudo Tarwe 1861 f 0,00 Panrdeboonen 6,00 Nieuwe dito 1862 9,25 Witte, dito - 6,50 Afwijkende dito - 0,00 Bruine dito - 6:50 Z.-Zomer dito - <>;oo Graan we Er w ten - 0,00 Ordinaire dito - 0,00 Groene.dito - 6,50 Rogge - 6,30 Gele dito - 0,00 VViater-Gerst, - 4,73 Koolzaad - 0,00 Znmei -dito - 4..30 Zaai-Lijnzaad - 0,00 Haver - 2,50 Slag-Lijnzaad 0,00 De Ned. Mudde, Marktprijzen der Meekrap van den t9 Maart 1863, Twee en een, late kw. blank Twee en een middelbare dito Twee en eeri mindere dito Een en een lste kw. blank Een en een middelbare dito Een en een mindere dito Onberoofde, lste kw. blank Onberoofde, middelbare dito Onberoofde, mindere dito Muilen Middelbare dito te Zierikzee Teelt 1863 f '22,00 a 22,30 - 21,00 a 21 30 - 20,00 a 20,30 - 22,00 A 22,50 - 21,00 a 21 30 - 20,00 a 20,50 - 22,00 22,50 - 21,00 a 21,50 - 20,00 h 20,50 - 0,00 a 0,00 - 0,00 h. O.O0 *-■ Stoombootdienst tusschen 1 Middelburg en Hott e rd a :m. van Middelburg van Rotterdam Zondag 22, 's morg. 6,a Zondag 22, 'a morg. 9,30 Maatidag 23, 6,Maandag' 23, 9,30 Dingsdag 24, 6,-?i Diugsdag 24, 9:30 De diligence zal van Zierikzeer. 2,uur na de afvaart der stoomboot van Botterdam naar Middelburg en van Middelburg na'ar liotterdaineen half uur ua de afvaart der stoomboot rijden, diénst tusschen Góes en Rotterdam. Van Does: J Van Rotterddm Maandag 23, 's morg. I Zaturdag 21,'s morg. 7, "Woensdag 23, j Dingsdag 24, 8,30 dien tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen des maandagswoensdags en vrijdags 'smorg. ten 8 ure Vf.n Rotterdam des dingsdags donderdags en zaturd.'smorgten 10 ure. De afvaart der stoomboot van Rotterdam ia zooveel mogelijk in verband met de aankomst van den Rijn-spoortrein 'De Diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middagsten 12 ure voor de afvaart vau Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1863 | | pagina 2