Buitenlandsche Tijdingen Advertentiën. BurgerlStand te Zier i kzee Zeetijdingen ISeurs- en iMarktberigten Vervoer-ftfiddelen. dat liet wormennest te diep in het hoofd ligt om eene operatie te kunnen bewerkstelligen. Kundigen herinneren zich niet, ooit van zulk een geval gehoord of gelezen te hebben De worm heeft de meeste overeenkomst met den Trichocephalzis dispar. Dezer dagen werd door de policie te Breda aangehouden de persoon van Karei van Viigt, opkooper van lompen en oud ijzer, die zich schuldig maakte aan het vervaardigen en uitgeven van zoogenaamde rolletjes cantenen in plaats van met munt, die opvulde met klein ge zaagde stoelsportenwaar tusscken schijftjes loodonder en boven gedekt door een centstukje, (lij had reeds op die wijze voor circa 1 10 uitge geven, toen zijn bedrijf ontdekt werd. In deafgeloopen week zijn te Amsterdam eenige groote manufactuur-winkeliers tot geld boeten veroordeeld geworden wegens het voor handen hebben van oude afgeschafte ellen in hunne winkels of magazijnen, en tevens is daarbij de vernietiging der in beslag genomen stukken bevolen. Ook is een persoon tot een geldboete van tien gulden veroordeeldwegens het doen eener aankondiging van prijzen der waren in oude afgeschafte maat en gewigt. De algemeenheid waarmede de wet op de Neder- landsche maten en ge wig ten door manufactuur winkels wordt overtredenheeft zelfs hier en daar twijfel doen ontstaan of de Ned. el (mêtre) in dien handel wel verpligtend is even zeer is ook strafbaar de aankondiging der prijzen in oude lengtemaat. Men schrijft uit Deventer van 5 dezer. Weinige dagen geleden werd het Hervormde armbestuur te dezer stede aangezocht om zich te belasten met de verpleging van een tienjarig meisje. Dit kind, huiten huwelijk geboren, was aanvankelijk door de zorg van gedienstige helpsters buiten weten der moeder J. van B. in de Rooinsche kerk ten doop aangeboden maar bij hare herstelling liet deze zich niet terughou den om de jonggeborene nogmaals, en wel inde kerk der Hervormden te laten doopen. De ge vallen vrouw ging weldra met rassche schreden den afgrond te gemoet, uit welks diepte zoo weinigen vermogen terug te keeren. Haar on gelukkig kind, schier aan zich zelve overgela ten, werd eindelijk duor tnsschenkomst eener vereemging hier ter stede naar een klooster te O. gezondenom daar te worden verpleegd. Acht dagen vertoefde liet meisje in die stich ting, toen het haar gelukte aan de waakzaam heid der wachters te ontsnappen. In der. vroe gen morgen begaf zij zich in alle stilte naar de kwalijk gesloten kloosterpoort, wist die te openen en spoedde zich voort. Blootshoofds en barrevoets vervolgde zij haren weg - een langen weg van 13 uren en met de inspan ning van alle krachten mogt het haar gelukken dien nog aan den avond van denzelfden dag ten einde te brengen en hare geboortestad te be reiken. Om niet partijdig te schijnen moeten wij vermelden dat de moeder hare toestemming had gegeven tot het wegzenden van haar kind. Na lang zoeken werd deze ongelukkige in den allerjammerlijksten toestand teruggevonden. Thans zal men beproeven wat er ook met deze beklagenswaardige aan te vangen zij. (Arnh. cour.) Onlangs is in de gemeente Sleen het lijk gevonden van eene 70jarige vrouw, uit de gemeente Emmen, Hendrika Kramer geheeten doch bijgenaamd dronkene Rike. Zij was onge huwd en het grootste gedeelte van haar leven heeft zij gebedeld; (legebedelde centen besteedde zij meest aan jenever en brandewijn en pruim tabak. Zij maakte veel misbruik van drank, en daaraan is haar dood waarschijnlijk ook toe te schrijven. Uit Oldenzaal schrijft men 9 dezer. Gisteren avond had alhier in een onzer tapperijen een treurig voorval plaats. Terwijl namelijk de her bergier weigerde drank te geven aan eenen bu- schonkene en dientengevolge met dezen twistte kwam een jongeling den kastelein ter hnlpe snellen. De beschonkene hierover verontwaar digd haalde eensklaps een mes uit zijn zak en sneed daarmede den jongeling bijna de keel af. Het slagtoffer verkeert in levensgevaar. De dader is naar het huis van arrest te Almelo ge transporteerd. Te Seuilly een Belgisch dorp aan de Fransche grenzenstaat een veld koolzaad in bloei. DUITSCHL AN D. WKENEN 8 February. Gisteren heeft het geregtshof alhier iemand tot zes maanden zware kerkerstraf veroordeeld wegens het plegen van het volgende feit De veroordeeldesedert ruim 10 jaren schrijver bij een notaris had zich gedurende dien tijd steeds vlijtig en oppassend betoond voor eenige dagen deed hij een verzoek aan den notarisbij wien hij zoo vele jnren was werkzaam geweesthetwelk door dezen niet werd ingewilligd. Hierover verbolgen vatte hij het voornemen op om zich te wreken. Ge bruik makende van de afwezigheid van deft notarisvernietigde hij een veertigtal der be langrijkste acten inliet kantoor aanwezig. Toen hij dit feit had gepleegd, verwijderde hij zich en deed mededeeling van het gebeurde aan een der andere schrijvers, die daarvan der. notaris on- middelijk kennis gaf, ten gevolge waarvan de dader onmiddelijk in hechtenis genomen en op boven medegedeelde wijze gestraft werd. Het bevestigt zich dat uit Pruissisch Littliauen troepen naar de Russisch-Poolsche grenzen zijn opgerukt, en dat de aldaar lig gende regementen order ontvangen hebben hunne reserve zoo spoedig mogelijk in tedeelen. Naar gezegd wordt, zou men dezerzijds ge neigd zijn het Pruissisch grondgebied des ge vorderd aan de Russische troepen voor den doortogt toe te staan en in het algemeen Rus land in het beteugelen van den opstand zooveel mogelijk te gemoet te komen terwijl Oostenrijk zich zeer koel blijft gedragen. Zelfs zou Rus land, in geval van nood, op werkdadigen bij stand van Pruissen kunnen rekenen. Volgens de bladen van den Boven-Rijn heeft men in die streken een surrogaat voor boter uitgevondendat alle hoedaijjtand'en van dit levensmiddel in zich vereenigt en'slèchts de helft van den gewonen böterprtjs kosten zal. Deze vetstof wordt uit gezuiverde lijnolie bereid, die werkelijk de grondstof van de boter in zich bevatzij is bruikbaar in haar natuurlijken toe stand en toebereid. Bovendien is de smaak zui verder belet zij het zwaar worden van gebak en heeft uit de natuur oene fraaije kleur. Ernstiger wordt steeds het aanzien van den Poolschen opstand. In de omstreken van Olkusch namen de insurgenten sterk toe. Die ot.der het hevel van Iïurowski zijn tot Dom- browa voortgerukt. Langs Brinica hebben een aantal gewapende boeren de wijk genomen naai de Pruissische grenzen meer en meer blijkt het dat de groote grondeigenaars den opstand met paarden en levensmiddelen ondersteunen. De Nord-Deutsche Zeitung en de Krenz-Zei- tung deelen onrustbarende berigten mede uit West-Pruissen. Tot nu toe bepaalde zich de beweging tot Polen zelf maar thans beeft zij hare vertakkingen reeds in het district Culm. De insurgenten bezetten alle punten tusschen Czentochow en de Pruissische grenzen. Men schrijft uit Lemberg van 10 dezer. Zawiehost is door de Russen ingenomen. De opstandelingen hebben Sandomirz verlaten en werden door de troepen vervolgd. Bij Winiary en Slupoze is een gevecht geleverd, 't welk een uur duurde en waarbij vele opstandelingen ge vangen werden gemaakt. De Russen hebben het paleis van den graafZamoyski in Zwerzynice verbrand; toen zij van daar aftrokkenhebben zij met de insurgenten een gevecht gehad waarbij het ineerendeel der achterhoede van dezen sneuvelde. De opstandelingen trokken daarop terug en legerden zich bij Kamionka. FRANKRIJK. Parijs, 10 Februarij. Alhier heeft het vol gende voorval veel sensatie gemaakt. Fe heer Veron had zijne loge zaturdag avond afgestaan aan eene dame, wier betrekking tot prins Napo leon voor niemand een geheim is. Kort daarna verscheen de prins en nam aan hare zijde plaats, hetgeen in de zaal vrij wat opschudding ver oorzaakte en tot allerlei opmerkingen en kwink slagen aanleiding gaf. De prins stoorde zich aan niets en bleef naast de bedoelde dame zitten, toen plotseling de loge tegenover de zijne open ging en prinses Clothilde verscheen. De prins hield onverschrokken stand en dat ergerde het publiek in hooge mate. De goede Parijzenaars zijn niet zoo fijn van zedenmaar kunnen het bij dat al niet dulden dat de openbare meening op die wijze wordt getrotseerd. Zij hebben zich dan ook gewroken. Toen de voorstelling ge ëindigd was en prinses Clothilde opstond om huiswaarts te keeren stond ook het publiek in massa op en applaudisseerde haar met een warmte, die duidelijk bewees dat men haar in het gelijk stelde. Van den prins nam vervol gens niemand notitie. Het gecostumeerd bal, den 8 dezer dooi de keizerin gegeven, was een der schoonste feesten welke dit jaar nog heeft opgeleverd. „Het was zegt een der dagbladen op galante wijze inderdaad betooverend maar er waren dan ook verscheiden toovergodinnen." Geene woorden zijn volgens een ander bladin staat een denkbeeld van sommige costumes te geven. De keizerin droeg een rood satijnen gewaad uit de 14de eeuw met zwart fhiweelen keurslijf, dat met diamanten overdekt was. Prinses Mathilde was als eene burgtvrouw uit den tijd der Medicis gekleed, en haar gewaad letterlijk bedekt met de fraaije smaragdenals bezitster waarvan zij bekend staat. Prinses Clotilde wier haren gepoederd waren droeg een goud gebrocheerd kleed. De gravin de Persigny stelde het vuur voor. Tot de overige dames die in zonderheid de aandacht trokken behoorde de gravin de Castiglione als Salambomet los hangende haren met een gouden diadeem ge dekt bloote armen en voetenwelke laatste in gouden brozen staken Haar lang slepend kleed werd door den hertog de Choiseulals neger gecostumeerd gedragen en door hem een zonnescherm gehouden boven liet hoofd der gravin wier schitterende schoonheid de algemeene aandacht bestendig boeide. Na aan vankelijk in een Venetiaanschen mantel van witte zijde gewikkeld geweest te zijn wisselde de keizer gedurig van dominio's, in verschillende kleuren, terwijl de keizerlijke prins een Vene tiaanschen mantel en roode kousen droeg. Het bal duurde tot vijf ure in den morgen voort. De commissie, welke te Turijn zitting houdt voor de zaken der geestelijkheid telt on der hare leden den heer Buoncompagni. Dit geeft een waarborg dat zij zich in hare con clusion zal vereenigen met het vrijzinnige be ginsel door graaf Cavour gesteld: Vrije kerk in den vrijen staat. Men schrijft uit Vera-Cruz van 9 dezer. Volgens een algemeen verspreid gerucht, was de generaal Legrate, aan het hoofd van 10,000 Mexikanen uitPuebla getrokken en had 14,000 Franschen te Acacjete overvallen De Iaatsten waren met een verlies van 200.0 man verslagen. Er liep een ander gerucht dat 8000 man kava- j lerie, te Rio Seco de divisie onder generaal j Berthiev had overvallenwaarbij het verlies der I Franschen op 1600 man begroot wordt. Vol gens een ander gerucht eindelijk, zou Puebla zich aan de Franschen hebben overgegeven, en Tampico en Jalapa door hen verlaten zijn. GROOT-BRITTAN NI E N De Nort Britisch Mail verhaalt, dat eene dame die in een spoortrein van Glasgow naar Greenock had gezeten, plotseling was verdwe nen nadat de trein uit een tunnel weder was te voorschijn gekomen. Toen een der reizigers zijne verwondering hierover te kennen gaf, zeide eene andere damedat de verdwenene onder haar crinoline zat verborgenomdat zij geen plaatskaartje had. Zoodra de conducteur de ronde had gedaan kwam de verscholene dame dan ook werkelijk voor den dag. De pasagiers lachten hartelijk over deze vrouwelijke list. JONGSTE TIJDINGEN Hemberg, 11 Februarij. Bij Tomasow zijn 130 insurgenten van de overige benden afge- j sneden. Het waren voor /iet ineerendeel inwo- ners van Galliciê, die wegens gebrek aan le- i vensmiddelen uiteen gingen en naar hunne woonplaatsen terugkeerden. 2000 man Russische infanterie benevens 200 kozakken zijn eergisteren zonder slag of stoot Sandomizs binnengerukt. Deiusnrgenten zijn deels naar de overzijde der rivier gevlugt, of hebben zich verborgen gehouden. Hetgerucht loopt, dat de boeren enkele verspreide insur genten opgevangen en gedood hebben. Allen die iets te vorderen hebben van den Boedel van WOU TER VERHOEK, overleden te Oosterland gelieven daarvan ten spoedigsten opgaaf te doen aan den Notaris J. M.BOUVIN. Brieven franco. van 6 tot un met 13 Febiï. 1863. Geboren. Eene dochter van L. Geers en J. Tuijtel. Eene dochter van J. v. d. Linden en G. Groene- veld de Kater. Eene dochter van W. Gilden en M. Verseput. Eene dochter van J. v. d. Jagt en J. Buijtelse. Eene dochter van ,1. Schults en J. de Jonge. Overleden. M, Zwartoud 26 j.vrouw van J. Rinkier. J. Noletoud 46 j..man van F. Leeuwe. P. Hillebrand, oud ruim 5 j., z. H. Verspil, oud 62 j., weduwn. van C. Nout. E. Daane, oud 80.j. ongehuwde dochter, P. A. Lindon, oud 2*/a j-z. Brouwershaven, gearriveerd 11 Febr. Hendrika, A. J. Bus, Batavia, Rotterdam. 12 Twee CornelissenJ. C. ICreije BataviaRotterdam. 12 HebeA. J. Kiehl Batavia 12 Constance, VI. Kimmeren, Melbourne, beiden van Rotterdam en gesleept binnendoor van Hellevoet. Als passagier is per het schip Hendrika kapt. A. J. Bus aangebragt de heer H. J. W uestenink. Prijzen der Effecten te Amsterdam. den fg Februarij 1863 Nederland Werkelijke Schuld dito dito 3 dito dito 4 Amortis. syndic. 3% R sa n d bij Hope 1798/1816 5 dito 18*28/1829 5 bij Stieglitz. 5de leeu. 5 dito 6de leeu. 1855 Leening i8ó9 Leening :1860 dito i bij Hope 4 Ocrt van ass. 6 Poolscheschalkist oblig. 4 Aandeel groote Ritss, spoorweg a 236 volgefourn. 5 Oostenrijk Weenerbank bij GoJl.en Co. 5 dito dito 4 Metaliek 5 dito 2'-, dito, rente Amsterdam 5 dito, nationale 5 Weoner-aandh f1 500 ,L. 1860 5 Portugal Buitenlandse!) van 853 3 dito van 1856 a I860 3 Spanje Buitenlandsoh 3 Binnenlandsch 3 Buitenlandsch 3°/n n 2 2t/3pct./ 64H, 76% 9#'/4 933/fl 102% ionM «fVo 00 i/a 68 no 4" 76.,8 60,3/(a 813/,, S0 (j a»/, 471 40 '3/,, 50';. 46 V, Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van deD 11 Februarij 1863. De 8ed. Mtid.de. Be Ned. Mudde öudo Tarwe 1861 f 0,00 Paardeboonen 6,00 Nieuwe dito 1862 - 9,00 Witte dito - 8,00 Afwijkende dito - 0,00 Bruine dito - 8,00 Z.-Zomer dito - 0,00 Graauwe Erwten - 0,00 Ordinaire dito - o,on Groene dito - 6,50 Rogge - 6.50 Gele dito - 0.00 Winter-Gersl - 4,75 Koolzaad - 0,00 Zomer-dito 4,50 Zaai-Lijnzaad - 0,00 Haver - 2,50 Slag-Lijnzaad 0,00 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg i van Rotterdam Zondag 15, Js morg. 9 ure I Maandag 16, 's morg. 7, Maandag 16, 9,30 Dingsdag 17, 7.— Dingsdag 17, 10,j Woensdag 18, 7, De diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdameen half uur na de afvaart der stoomboot rijden< dienst tusschen Goes en Rotterdam. Fan Rotterdam Dingsdag 17, 's morg. 5 l)onderdagl9, 6 dien tusschen Vlissingenen Rotterdam. Van Goes: Maandag 16, 's morg. 9,30 Woensdag 18, 9,30 Van Vlissingen des maandagswoensdags en vrijdags 'smorg. ten 8ure Van Rotterdam des dingsdags donderdags en zaturd. 'smorg ten 8 ;2 nre De afvaart der stoombo d va'i Rotterdam is zooveel mogelijk in verband met de aanknnstvnn den Rijn-spoortrein De Diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Botterdam en des morgens ten 10% ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. De Zomerdienst zal aanvangen op Maandag 16 Februarij en wel van Vlissingen op de hiervoren gemelde dagen en uren en van Rotterdam insgelijks op de voorzegde dagendoch des morgens ten 10 ure. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1863 | | pagina 2