N°. 12. Woensdag tl Februarij. 1863 WOEISDAG EN ZATURDAG. Besturen en Administratiën Oproeping. Brandschouwing. Binnenlandsche Tijdingen Advertentiën. Jhr. Mb- i. F- PRIJS DER AD VER'TE N TIE N. Gewone 121/, cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van 1-6 regels f 1 behalve het zegelregt. VERS CHUNT ABONNEME N T S-P RIJS. Per drie maanden f2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Adverlenliêndaagstevoren, voor 10 ure'smorg- id Join PÜBLICAT IE. lAttiiig voor dó Rationale Burgemeester en "Wethouders der ge meente Zierikzee. Gelet op artt. 28 ën volgende der wet van den 19 Augustus 1801 (Staatsblad no. 72) Brengén bij d'ézé ter kennis van belang hebbenden dat de lating der in- het Vórige jaar voor de militie ingeschreveiYeiiZal plaats -hebben te 'Zierikzee, iii de Raadzaal op het gemeente-huis, Maandag den 16 February 1863, tebeginnen des vooriniddags ten 9 uur dat gedurende vijf. dagènte rékenen van den dag waarop de loting heeft plaats gehad.,, tegpo dé wijze waarop zij is geschiedbij de Gedeputeerde Staten bezwaren kunnen worden ingebfagt door belanghebbende lotelingen.,.of door hun vader of voogd dat de bezwaren moéten worden ingediend door middel van een dóór de noodige bewijs stukken gestaafd verzoekschrift op ongezegeld papier, ondferteekend door hemcliézejnbrengt welk verzoekschrift bij den burgemeester moet worden ovefgebragt, tegen béwijs van ontvang dat op Dingsdag den 24 February 1863, des voftrrbiddags van 10 tot 12 uur, in het ge meente-huis* zitting 'zal worden géliouder. tot het opmaken van de getuigschriften ter beko- ihlng van vrijstelling wegéns broeder dienst of op gtfond van té zijn eentje w/itligczoon bedoeld in ife'2de en 3de zinsnede van art; 53dor boven genoemde Viet dat zij die op zoodanige vrijstelling aanspraak riiaken,op gemelden' tijd in liet geniéehte-liuis zullen moeten verschijnen, vergezeld van twee bij den burgemeester bekende meerderjarige ingezetenen; terwijl op broederdienst reclar merende, zij,zullep moeten medebrengen de be wijzen van geboorte van henzelve en van de nog in leven zijnde broeders, benevens het paspoort of ander, bewijs van pqtslag, of een uittreksel uit het stamboek of een bewijs van werkelijke dienst -SC van den broeder of de broeders op wiens of wier dienst,zij hunne récjatne gx-ondsn: '/.'wrikzeeden-9 February 1863. Burgemeester en Wethpudyrs voornoemd, ns - B.'.ë CAL' De Secretaris J.P. N. ERMËRÏNS., Burgemeester en wethouders van Zie rikzee, roepen bij deze: op Sollicitanten naar eene openvallende plaats als HULP-ONDElï- WIJZER op de Tusschenscbool dezer ge meente, waaraan eenejaarwedde van 250 is ver bonden, om zich, met overlegging der ver- eischte getuigschriftenvóór den 15 Maart e. k. bij den Burgemeester aan. te melden. Zierikzee, deu 4 February 1863. -U t» boa, B.',Ü; OAÜ, De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van 'Zie rikzee brengen ter kennis van de ingezetenen dat op aanstaanden IHaandag den 16 dezer 'j maand en volgende dageneepe uiyt mvene brundschttutviny door de. Directie der Brandweer in de woningen der ingezetenen van deze gemeente zal worden gehouden., overeen komstig de bepalingen der verordening afge kondigd den 6 December, 1855. 'Zierikzee, den 10,February 1863, B. O. GAL. „.jjt-i De Secretaris J. P. N,.ERMERINS. (Niet officieel gedeelte.") Openbare Kaadf vergadering gelionden te 1 er ik zee <leit O JFebruari] 1S63. Voorzitter mr. B. 0. Cau. Secretaris mr. J. P. N. Ermerins. Afwezig de heeren dr. Keilerwegens be roepsbezigheden en Oehtmnn wegens óngesteld- hjifaO tto tumhobétl ioot aiti ittDHiSTbbt De notulen der vórige zitting worden gelezen en goedgekeurd.. Wordt medegedeeld dat van irievr. Cau mevr. van der Lek Ue'fcJtercq en'den heer F. J. van Oppen berigt is .ingekomen dat. zij de benoeming tot regentessen en regent over liet Burger-Weeshuis, aanu'emen hetwelk voor. ittRificatife wordt aahgdhoiiiëriv De rekening der kamer van Koophandel óver 1862 wordt gesteld in handen der heereti mr. Fokker, mr. van Dongen en. Landsknegt, tot onderzoek én verslag. VVofdt gelezen en voor notificatie aangeno men éeiie missive van de Kamer van Kóóphandel;' berigtende de benoeming van den heer J. H. Ochtman Johz.tot'voorzitter dó lieer II. A. van IJsselsteijn tot plaatsvervanger, en' de heer G. van. der Vliet, Dz.tot Secretaris dier kamer, castt rhaifrds'd 01 aaltltSllS yVordtovergegaan tot de benoeming van Léden voorliet bureau van stemopnemingvoor de keuze van een lid van de 2de Kamer der Staten-Gqiieraal ptj 12 dezer en voor de her stemming' indien iïoódig, op 26 dézer nadat de 'Voorzitter had te kenhen gegeven fiat de marktdag zoowel in het belang der kiesverrig- ting nis iu Jut 'vaii deh marktdag zelve één dag was vervroegd Na verschillende stemmin gen worden tot leden van bedoeld stembureau gekozen. de- -heeren Landsknegt en van der Grijp en. dénoyerige leden tot plaatsvervangers. De heer van ,der Qrijp.yei'klanrt deze benoe ming aan te'némen', ofschoon' bij het onbillijk aéh'tdat d'è lasten altijd door enkels' leden ge dragen worden, en hij oordeelt het daaróm Wenéchelijk dat ér e'eri booster voor de vervulling, dier betrekking bestond. De Voorzitter Zégt; dat dit in strijd met de bepalingen der wet zou zijn. Dé héér van der Grijp merkt hierop aan dat altijd dezelfde leden gekozen worden en bedriegt hij zich nietdat elders zulk een rooster bestaat. De heer Houwer vraagt of het niet goéd zou zijn, dat ééné lijst 'wérd aangelegd en bijge houden voor de respectieve benoemingen voor leden van stetnbureaux, waarop dan telkens zou kunnen worden gereflecteerd. De Voorzitter geeft toezegging'dat dit gëscliieden zal. Wordt gelezen een adres van het onderwij zers gezelschap alhier waarbij kennis wordt gegeven dat van het hoofdbestuur van bet Në- derlandsch Oiiderwijbers-Gëiioótschap eene uit- noodigiiig is ontvangen om deze gemeente nevens Deventer en Leeuwarden in liet drietal steden te laten opnemen waaruit eene vergader plaats zal worden gekozen voor de algemeene vergadering van dat genootschap in 1864, en wordt gevraagd eenesubsidie uit de gemeente kas ten eihd.e indien de keuze op deze gemeente viel die vergadering óp eene waardige wijze te ontvangen, waartoe, zij berekenen nog f 150 ,te zullen ïioodig hebben. Op voorstel des voor zitters namens Burgemeester en Wethouders wordt besloten daartoe eene subsidie van/" 150 té zullen verleenen-. Wordt besloten.tot het doen van af- en over- 'ijvuig van .posten, begrooting 1862,. en ëehe gratificatie .verleend aan dén Cominies- Griffier Loewer, ad 50, voor buitengewone werkzaamheden ter zake der kies.verrigting. Hierna wordt de zitting gesloten. Z. M. de koning heeft aan zijnen commis saris in Overijssel eene som van 1000 doen toekomen, ten behoeve van lien die door de overstrooming in :de genieen'ten Grafhorst IJsselmuidenWïlsum Kamperveen Zalk en in den polder van Mastenbroek schade hebben gelede (N. D.) Men,schrijft uit 's Hage aalt de AmstrCt.': „Ik verneem d.it tot ingenieur-directeur der werken voor de doorgraving van Holland op zijn smalst benoemd is de heer J. Dirks inge nieur van den waterstaatthans te Gorinchem. Voorts verzekert men dat het ontwerp van wet voor de exploitatie der staatsspoorwegen naar de kamers gezonden is." Men' meldt uit 's Hage Dezer dagen kwamen drie élégant gekleede jonge dames den Rijswijkschen weg af. De bevallige wandelaar- sters trokken door haar welvarend uiterlijk de .aandacht der heeren stads ambtenaren, aan het wachthuis bij het Zieken geposteerd. Waar een commies het regt van persoonlijke visitatie bézit, zal men hem wel ten goede houden datpligtbesef hem dwong de dames tot eene visite in het wachthuis uit te noodigenda'ar hoe lief zij er ook uitzagen, de omvang in haar crinolines den commiesen wat al te breed voorkwam. Men mogt tegenstribbelenmaar moest gehoorza men aan cle wet. Dién ten gevolge werd nog 70 pond' vleesch aan het bureau van policie ge deponeerd. Eén treffend voorval beeft 11. dingsdag avond aan bet Pannerder.sche veer, nabij Pur- merendé, plaats gehkd. De nog eenig onge huwde dochter van den te' Huissen wonendèn hoogbejaarden Gi, diehs voornaamsten steun en troost met haren zwager H, W. van Her- wén in eene chais huiswaarts keerende, pas- keefde bij gevolg bovengenoemd Veer. Bij het uitrijden der pont geleidde de veerknecht het paard tot bijna bóven aan den dijktoen H. hem toeriep: „laat nu maar los het paard tegelijk met de zweep aansporende, dat in plaats van vooruit te gaan., nu, hetzij doorliet opschuiven van. het tuig of -achteroverhangen van het rijtuig, hetzij door eenige andere oorzaak, achteruit liep,, éh daar er geene beschutting langs, den afweg geplaatst is, door eene zijdëlingsche wen ding op den stellen met steenen. geplaveiden kant van den dijk geraaktewaardoor bet rij tuig met paard .en al na.ar beneden tuimelden met het, ongelukkig gevolg, dat de dochter van G, bewusteloos naar binnen gedragen en of schoon terstond onder geneeskundige behande ling gesteld ,;een uur daarna overleed. H. is er zonder eenig letsel afgekomen. Kerkiihsiwa. Te Rotterdam is tot predikant bi] de Ned. I-Ierv. gemeente beroepen, ds. F. C. A. Pantekoek, thans predikant te Schiedam, Bevallen van eene Siochtef G. van iieii LINDENgeb. Guoeneveld de Kater. Zierikzee, 6 February 1863, In de Vergadering vail Kiezers voor Leden der;' 2de Kamer der Staten-Generaalgehouden te Zierikzee den 9 February 1863 in bet. Nieuwe Logement van Zeeland, waren tegenwoordig 103 Kiezers. Vóór dat men tot eene stemming overging werd namens Mr. G. A. FOKKER; te Middel burg (in de vorige vergadering als Kandidaat geiioemd) verklaard, dat hij verlangde dat bij deze verkiezing op hem geene stemmen zouden worden uitgebragt. Nog werd als Kandidaat voorgesteld O. Baron van WASSENAER CARVVIJK, tè A Gravènhagé. Daarna werden bij briefjes uitgebragt 103 stemmennam. Op Jhr. Mr. J. F. SCHUURBEQUE BOEI JE64 stem. J. J. van KERKWIJK 21 W. F. del CAMPO genaamd CAMP8 Mr.D. van WEEL, Anthz. 5 C. GOEKOOP, Dz. 3 O. Baron van WASSE NAER GAT WIJK 1 Mr. G. A. FOKKER 1' ZierikzéE 10 February 1863. Mr. C. van der LEK de CLERCQ. Mr. B. C. CAU. Kiezers iaiBiet Kicsdistrikt van Zierikzee. Dat Wij bij de aanstaande verkiezing van een lid der 2de Kamér getrouw en naauwgezet onzen burgerpligt vervullen Wachten wij onsiemand te kiezen dien wij niet kennén en omtrent wiens geschiktheid wij al zoo geenerlei zekerheid bezitten. Vestigen wij inzonderheid onze keuze op een' onafhankelijk man. Iemand die niet' onafhan kelijk is, moge. een voortreffelijk mensc.h een goed Ambtenaar zijn, een goed volks-vertegen woordiger kan hij niet wezen. Men kan geene twee Heeren dienen. Eert Kiezer. Kiesdistrict Zierikzee, Aan de Kiezers wordt voor de keuze Cl2 February) dringend aanbevolen Oud Lid der 2de Kamer, Voor hetzelfde District en in 1856 niet herkozen omdat zijne bestrijders liet gerucht verbreidden zoo als zij nu misschien ook doen zullen dat hij niet gekozen wilde zijn. De Heer BOEIJE kent de belangen van Zeelandals vroeger Lid van Gedeputeerde Staten van Zee land; hij kent den laudbouw van Over-Flakkée als Grondbezitter aldaar; bij is op regt vriend van de Grondwetvraagt vrijheid voor kerk en

Zierikzeesche Courant | 1863 | | pagina 1