Advertentiën. Bank van Leening. Burgerl. Stand teZierikzee. Zeetijdingen Vervoer-üfiddelen. wegens verspreiding van liet bekende revolu tionaire blad Kolokol daartoe veroordeeldin 12jarigen dwangarbeid in de mijnen van Sibe rië en het verlies van alle aan zijn stand ver bonden regten heeft veranderd. Dit Liatsfe moest, op bevel van den (thans overleden) gouverneur-generaal Wasilcdkowplejtig in het openbaar worden voltrokken. De generaal verscheen met een talrijk gevolg voor de in pa rade gerangschikte bezettingKrasucki in uniform en met al zijne ridderorden werd aan de schandpaal geplaatstwaarop de beul hem linten en orden afrukte, de uniform stuk sneed, den degen boven het hoofd brak en den onge lukkige tweemalen in het gezigt sloeg Toen de beul hem ook bet Maria-beeld, dat hij aan een lmt droeg, wilde afrukken, verzette de ko lonel zich daartegenonder het algemeen ge mor der soldaten en der bevolking het beeld werd hem dan ook gelaten. De ongelukkige vrouw van den koloneldie haren echtgenoot bij deze gelegenheid nog eens wilde zien werd krankzinnig De vrouw van den gouverneur- generaal vei'loor eveneens haar verstand, na het overlijden van haren gemaal. FRANKRIJK. Parijs, 11 Januarij. Men verhaalt hier in het geheim een voorval waarvan dank zij de tusschenkomst van een zeer hooggeplaatst persoon door geen onzer dagbladen is gespro ken. Met is dat ile heel' de Laguéronniëre dezer dagen voor de regtbank verscheen, ten gevolge van een proces met den eigenaar van eene buitenplaats die volgens het beweren van dezen donr den beer Laguéronnière was ge huurd. De burggraaf beweerde het tegendeel en moest een eed afleggen. nauwelijks was dit echter geschied of de grondeigenaar riep met luider stemme uit „En ik verklaar dat de heer de Laguéronnière een ellendeling is" Parijs, 13 Januari). De troonrede des keizers werd gisteren binnen 16 minuten tijds van bier naar Londen overgeseind. Ten 1 ure 20 minuten van bet telegraafstation in de Hue de ia Grenille afgezonden, had zij in haar ge heel ten 1 ure 36 minuten de plaats harer be stemming bere'kt De bank van Frankrijk heeft, ten gevolge van de snelle vermindering van specie,met het buis Rothschild eene overeenkomst gesloten tot de levering van vijftig tnillioen in klinkende munt. Men heeft te Parijs eene spotprent in beslag genomen Zij vertoont den keizer als koetsier op eene lijkkoets gezeten waarop een zeer groot aantal doodkisten opgestapeld staan. In het verschiet ziet men Vera-Cruz waarheen de lijkkoets zich begeeft. Het is allezins waarschijnlijk dat de Oos- tersche questie eerlang eene verschrikkelijke phase zal intreden. Op liet diplomatiek diner, dat de heer Drouyn de Lhuys jl. donderdag aan liet ministerie van buitenlandsche zakei te Parijs gif, werd onder anderen de rota ter sprake ge- bragt, die prins Gortschakoff aan het Turksche gouvernement heeft doen geworden en waarin Lot Russische gouvernement zich bitter beklaagt over de hulp welke de Circassiërs, in wapenen en ammunitie, uit Konstantinopel ontvangen, lltisland's regering wenscht zich dus geenszins te regtvaardigen over de wapenen en ammuni tie, welke zij zendt naar Servië en Montenegro, maar valt hierover de porte hard. Over het algemeen is men liet in de politieke kringen pens, dat dit de voorbode is van eene hevige uitbarsting. Engeland speelt voor het overige in de Oos ersche questieeene zeer dubbelzinnige rolten gevolge van de bescherming aan de Hellenen verleend. De heer Drouyn de Lhuys schijnt hierover een onderhoud met lord Cow ley en den baron von Budberg gehad te hebben. Kolonel Charrasde uitgewekenezal een vijfde uitgave van zijn werk„De veldtogt in 1815" het licht doen zien. Hij zal er eenige wijzigingen in brengen: 't zal in vele opz-gtcn belangrijk zijn om zijn verhaal van den veldslag van Waterloo met dat van Victor Hugo,het welk in de Misérables voorkomt, te vergelijken. - Het hof van assises in het departement Dordogne heeft Marie Caleix, vrouw van Jean Andrieu, schuldig verklaard aan het moedwil lig dooden van hare twee kinderen een oud elf jarc-nen een oud dertien maanden, en wel door hen levend te hebben verbranden baarmet aanneming van verzachtende omstandigheden tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld. Men Leeft veel gesproken over eene poging tot moord welke dezer dagen door eene actrice van bet Palais Royal is gedaan op den erfgenaam van een groeten naam. Mille. Schneider, die kort geleden hare diamanten heeft verkocht, soupeerde in liet restaurant „La Maison d'Or" met MNa eene kleine doch hevige woordenwisseling ,nam zij eensklaps een mes en bragt haar galant een steek in den rug toe; gelukkiger»ijze was liet lemmet niet scherp genoeg om in liet vleesch door te dringen. In verschillende gedeelten van Italië is gedurende de laatste dagen ontzettend veel regen en sneeuw gevallen. Voor de tierde maal in den tijd van drie maanden rigten de over stroomingen der Pögroote verwoestingen aan. Tussehen Busalla en Turijn is alles hoog met sneeuw bedekt, op sommige punten, onder anderen te Coni, ligt zij tussehen de 80 en 90 duim hoog. De telegraafdienst tussehen Turijn en Milaan is door deze oorzaak verstoord. De posten van den Siut Gothard en (lelt Sint Ber nard ontbreken sedert twee of drie dagen te Turijn, omdat de wegen met sneeuw overdekt zijn en zelfs eenige groote sneeuwvallen tus sehen Osagna en Biascatie gemeenschap vooreerst geheel afgebroken zullen hebben ofschoon een groot aantal arbeiders ijverig met liet ruimen van den sneeuw bezig is. G ROOT-B 1UTTA NNI E N Londen, 13 Januarij De halsbrekende kunsten die voor het eerst door Blondin hier zijn vertoond, lokten nog altijd waaghalzen uit om ze na te volgen, zelfs niettegenstaande tie zoogenaamde vrouwelijke Blondin haar waag stuk bijna met iiaar leven boette. Het volgende vreeselijke ongeluk zal, naar men hoopt, even wel afschrik inboezemen. Jl. donderdag gaf een zekere Abboth eene voorstelling met zijne dochter in de open lucht. Een koord werd over Northfleets-park gespannen waarovei de doch'er de eerste maal zeer vlug heen liep. Dit moedigde haar aan en zij ondernam den terug- togt geblinddoekt en niet een zak over het hoofd. Toen zij ongeveer het midden van het koord had bereikt, hield zij stil en wachtte haar vader af. Deze kwam van de andere zijde aan- geloopen en naauwelijks stond hij I ij haar stil of eensklaps zag men ze heiden wankelen en daarna vallen met het noodlottig gevolg dat de vader op de plaats dood bleef en de dochter zware kneuzingen bekwam. The Edinburg Courant meldt, dat eene leeuwin, behoorenJe aan de menagerie van zekeren Manders, vier welpen heeft geworpen. Men schrijft uit New-York van 2 dezer. In zijne proclamatie verklaart Lincoln de staten Aikansas, Texas, Mississippi, Alabama, Flo rida, Georgië en Carolinabenevens een ge deelte van Louisiana en Virginië, als in staat van oproer verkeerende. Hij vei klaart ook in die staten de slaven vrij, gelast de militaire en maritieme autoriteiten der Unie die vrijheid te erkennen en te handhaven, en beveelt de negers aan zich van alle gewelddadigheid te onthouden. Bij Murfreesborough heeft een veldslag plaats gegrepen. De bondstroepen zijn door bet cen trum der Zuidelijken heen gebrokenhebben hen een mijl ver teruggeslagen en hunne re- tianchementen vernield. Vier regementen der Noordelijken hebben in dit gevecht de helft hun ner manschappen en ai hunne officieren ver loren. Van den 3. De Noordelijken vervolgen de Zuidelijken in de rigting van Murfreesborough. Den 31 December is weder een veldslag be gonnen (iie twee dagen geduurd heeft. Aan beide zijden zijn gevoelige verliezen geleden. Generaal Butler is naar Washington vertrokken en zal met een belangrijk knmmando belast worden. De Noordelijken hebben den 27 28 en 29 December aanvallen gedaan op Vicksburg, maar zijn met groot verlies afgeslagen. 's Avonds. De slag te Murfreesborough is her vat geworden nadat de twee oorlogvoet ende partijen aanzienlijke versterking hadden ont vangen. De NewYorksche correspondent der Daily News meldt aan dat blad het volgende Alle vrees en hoop dat Lincoln zijne vrijheids verklaring proclamatie zou wijzigen of intrek ken is nu natuurlijk verdwenen, tengevolge zijner verklaring „dat hij dit niet kon, ook wanneer hij mogt en dat bij bet nietmogt, ook wanneer hij het kon doen. „Het gevolg hier van is, dat er nu nog meer opgewondenheid heerscht dan bij de eerste afkondiging. Van alle zijden hoort men dat de slaven zeer goed met den stand der zaak bekend zijn en dat ze over 't algemeen zooveel mogelijk daarvan partij zoeken te trekken. Volgens de berigten uit Virginie zendt ieder zijne slaven verder naar het Zuiden, om hen de gelegenheid te benemen van met de Bondstroepen in aanraking te komen, doordien zij in de nabijheid dezer corpsen in bet vertrouwen op medewerking gedurig tegen hunne meesters in verzet komen. Dezer dagen deed zich dienaangaande het navolgende inci dent voor. Een planter in de suiker-districten van Louisiana en wel inde nabijheid van New- Orleans, had een groot aantal slaven. Zoodra deze boorden dat een corps der Noordelijken tot in de nabijheid der plantage was opgerukt verklaarden zij ronduit niet meer te willen werken. Toen hun meester hen daartoe met geweld wilde noodzaken vielen zij hem te lijf en mishandelden hein op eene deerlijke wijze terwijl een opzigter die hem te hulp kwam bijna werd doodgeslagen. De echtgenoot des planters lag op dat oogenblik ziek te bed maar vernam toch spoedig wat er gaande was en daarop met hare kinderen buiten komende zag zij dat de negers teeds haar echtgenoot op eene kar hadden gebonden en hem onder een woest geraas en getier wegbragten. Eenige oogenblikken later werd hij wel door de man schappen van een Bondcorps uit hunne handen gered doch hij vond bij zijne tehuiskomst dat de negers de geheele werkplaats met al het daarin aanwezige vernieldvoorts dat zij al het vee geslagt en zich met hun roof in de omliggende bosschen verborgen hadden. Zonder gewapenden bijstand was het hem ten eenenmale onmogelijk hem weder terug te krij gen en tot gehoorzaamheid te noodzaken, en ofschoon hij nu terstond aanbood om aan de Unie trouw te zweren in de hoop dat de soldaten hem alsdan behulpzaam zouden zijn werd hem die bijstand evenwel geweigerd. Daar zijn bestaan nu toch vernietigd was en hij zijn leven altlaar geen oogenblik veilig achtte, begaf hij zich, letterlijk van alles he-oofdnaar New-Orleans terwijl zijne vrouw door haren broeder naar New-York werd gebragt. Met haar heeft ieder medelijden doch hij zelf ondervindt daarentegen zooveel te minder sympathie, omdat men te weten is gekomen dat hij sedert het uitbreken der vijandelijkheden, opeigen kosten twee rege menten ten behoeve der Zuidelijken onderhield. Intusschen is het zeker dat dit voorbeeld niet zonder uitwerking zal blijven althans de slaven zijn overal in de weer om aan de emancipatie alle mogelijke klem hij te zetten. JONGSTE TIJDINGEN Athene, 14 Januarij In de omstreken dezer stad is een jongman uit de vermogende klasse gevangen genomen door een complot roovers, die een bedrag van 70,000 drachmen als losgeld eischeii. Er zijn veertig afgevaardigden afgewezen op grond van onregelmatigheden in de uitvoering der bepalingen van het kiesreglement. Hmislnli' nws. De beide voorstellingen die het tooneel- gezelschap onder directie der heeren Stoete, Schroder en Jacqui, alhier heeft gegeven verwierven veel bijval en zouden ge wis met een talrijker bezoek zijn vereerd gewor den indien zij onder meer gunstige omstandig heden hadden plaats gehad. Het genoemde gezelschap heeft getoond vele verdiensten te bezitten. Bij de eerste voorstelling de Terug komst van het Slagveld, beviel ons het ensemble wel zoo goedals hij de tweede de Markiezin de Senneterre, doch in beiden kweten de heer Jacqui en mej. Lorjézich voortreffelijk van hunne rollen. De beide nastukjes Michel en Christina en Zij moet van het'tooneel af, waren zeer geestig en aller gelukkigst gekozen en ver wierven de algemeene toejuiching. In liet laatste vervulde mej. Stuttenheim de rol van Mina met veel talentzoodat wij gaarne zeggen zij moet niet van het tooneel af. Vooral toen zij in het karakter van student optrad, was haar spel onverbeterlijk. Indien dit gezelschap bij een volgend wintersaizoen weder herwaarts komt, wij twijfelen dan niet, of zij zullen meer deren bijval vinden. VERKOOPING aan de Bank van Leening te Zierikzee, op Woensdag den 21 Januarij 1863, des namiddags ten 2 ure, van de ver stane panden ingebragt tot ultimo Oc tober 1861 Dingsdag namiddag van 3 tot 4 ure te bezien. van 9 tot en met 16 J.\n. 1863. Geboren. Eene dochter van J. Heuseveldt en W. van der Kleyn Een zoon van J. Bolijti en J. Flikweert. Eene dochter van H. van Dijke en A. Schooff. Eene dochter van J. van Akkeren en N. A. van Driel. Een zoon van J. den Boer en P. de Voogt. Overleden. C. Bake oud 79 j,ongeh. C. W. Tuyteloud ruim 3 j.d. C. Beije oud 2 m., d. R. C. M. de Clercq ond 64 j echtgenoot van mr A. ,1 F. Fgter. Zierikzee gearriveerd 13 Jan. Vesta Gerrebrands van Batavia naar Rotterdam. Brouwershaven, gearriveerd: 13 Jan. Wilshire, W. Garrid, Par Dordt. 13 Matliilcle.J MuyllaertRotterdam New-C'astle. 15 Uitgezeild: Superior. E. Celesia RotterdamCallao. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 15 Januarij 1S63, Medüiland Werkelijke Schuld 2'/a|»ct. dito dito dito dito Amortis. syndic. Rusland bij Hope 1*79811816 dito 1823*1829 bij Stieglitz. 5de leen. 3 4 3 5 5 5 dito 6de leen. 1855 5 Leening 1859 Leening I860 4'/a dito 4 bij Hope 4 Cert van ass. 6 Poolschesehatkisl oblig. 4 Aandeel groote Russ. spoorweg a 236 volgefourn. 5 Oostenrijk W'eenerbankbij GoJJ.en Co. 5 dito dito 4 Metaliek 5 dito 2'-, dito, rente Amsterdam 5 dito nationale 5 Weener-aand.a ft 500 ,L. 1860 5 Portugal Buitenlandseh van 853 3 dito van 1856 a I860 3 Spanje Buitenlandseh 3 Biunenland9ch 3 Buiteiiiandsch 3°/a rm 2 645/,fi 76 V, 100 I 933 8 I 102'/., I 83%„ 91', eo»/8 «i 77% 205 65% 6'"/,» 3IV, 80 66 '/ui /4S0 46 49'V,, 46 Middenprijzen van de volgende artike'en te Zierikzee, van den 15 Januarij 1863. De Ned. Mud deDe Ned. Mudde. Oudo Tarwe 1861 Nieuwe dito 1862 Afwijkende dito 2.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gerst Zomer-dito Haver 0,00 9,00 0,00 0,00 0,00 6,30 4,75 4,30 Paardeboonen Witte dito Bruine dito Graan we Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad 2,50Slag-Lijnzaad Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee van den 15 Januarij 1863, Twee en een 1ste kw. blank Twee en een middelbare dito Twee en een, mindere dito Een en een 1ste lew. blank middelbare dito miudere dito 1 ste kw. blank middelbare dito mindere dito 6,00 8,00 8 00 0,00 6,50 0,00 0,00 0,no O.00 Een en een Een en een On beroofde Onberoofde Onberoofde Mallen Middelbare dito Teelt 1863 f 23,00 k 23,50 - 22,00 k 22,50 - 21,00 a 21.50 - 23,00 k 23,50 - 22,00 a 22,50 21,00 k 21 50 - 23,00 k 23,50 - 22,00 22,50 - 21,00 k 21,50 - 3,50 k 4,00 - 2,00 k 3,00 dienst tussehen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg van Rot ter dam Zondag 18, 's morg. 9,30ure Zaturdag 17, 's morg. 6 Woensdag 21, 5 Dingsdag 20, 7 De diligence zal van- Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. Ter Stads-Drukkerij ''tri de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1863 | | pagina 2