SLAGVELD, Dl MARKIEZIN STOETE, SCHRODER JACQUI Advertentiën. Verkooping 1. Zeetijdingen !5eurs- en LÜarktberigten Vervoer-Midclelen. 4k groot verdriet dat zij geleden had, plotseling krankzinnig geworden Uit Triest meldt njen 9 dezer. Met den overlandpost zijn berigten ontvangen uit Calcutta loopende tot 8 Dcc. Volgens berigt uit Singa pore maakten de Nederlanders toebereidselen voor eene expeditie welke van L'ak (Siak uit noordwaarts' zou worden gedirigeerd ten einde de havens aan de'oostkust van Sumatra gelegen te bezetten. Volgens berigten uit Hongkong van 1 Dec. heerschte te Peking rust. De generaal der TartarenTobwas opgebroken om voor Nanking het beleg teslaan. Het. vertrek van Daimio's uit Jeddo duurde voort. De Ja- pansche regeringsbesluiten werden niet meer uitgevaardigd namens Taikunmaar namens Mikado Uit Nangasaki wordt van 15 Nov. het volgende gemeld: „Hier liggen zes Russische oorlogschepen. Men zegt, dat zij eerstdaags naar Sanghae onder zeil zullen gaanten einde de keizerlijk-gezinden tegen de rebellen te on dersteunen. De bevelhebber van het Russische eskader verlangde van den gouverneur alhier een terrein voor het bouwen van magazijnen en hospitalen en nam op het weigerend antwoord daarvan met geweld bezit. GROOT-BRITTAN NI E N Londen, 8 Januarij. Men zal zich herin neren dat eenige jaren geleden nadat het zoo veel indrukmakende werk Uncle Turn, van mevrouw Beecher Stowe het licht zageen aan tal Engelsche vrouwen wier getal op een half milioen geschat wordten waaronder zich de eersten van het rijk bevonden, een adres aan de vrouwen in Amerika zonden, met verzoek al haren invloed aan te wenden tot afschaffing der slavernij. Vele echtgenooten der Britsche oti- teekenaarsters zijn staatsliedendie sedert tot de partij der Zuidenaars overhelden. Mevrouw Beecher Stowe heeft thans bovengenoemd adres beantwoord met eene beschouwing over den Amerikaanschen krijg in verband met de slaven- kwestie. Het stuk, dat zeven kolommen druks beslaat en 27 November 1862 gedagteekend is kan natuurlijk niet in zijn geheel medegedeeld worden, en de verbrokkeling zou moeijelijk en jammer zijn. Iletslotbevai intusschen genoeg om een denkbeeld van de strekking te geven en de overname daarvan zal misschien niet on welkom zijn. „En nu, zusteren in Engeland," zegt me vrouw Stowe, „laat het u niet bevreemden dat wij u de woorden van uw adres terugzenden en ze niet in bitterheidmaar in diepe smart tot u zeiven rigten Wij roepen u toe Zusteren gij hebt wel gesproken wij hebben u gehoord wij hebben acht geslagen opwij hebben ge worsteld voor de goede zaakzelfs tot in dén dood. Wij hebben onze toewijding bezegeld met verlatene haardsteden, met verduisterde woonplaatsenmet het bloed van zonenecht genooten en vaders. In menig huis is het licht en de vreugde van ons leven uitgegaan, en nog- tans dragen wij de levenslange berooving als ons aandeel in deze groote en ontzettende schuld voldoening waardoor de banden der goddeloos heid zullen ontbonden en duurzame vrede ge vestigd worden op de grondslagen van regt- vaardigheid. Zusteren, wat hebt gij gedaan en wat zijt gij voornemens te doen „Met het oog op de verzwakking van den edelmoedigen anti-slavernijgeest in Engeland en op al de omstandigheden en erkenningen uit uwe eigene dagbladen opgezameldvragen wij verlof om in plegtige smart uwe eigene woor den thans wederkeerig tot u te rigten. „Een gemeenschappelijke oorsprong, een ge meenschappelijk geloof, en naar wij opregtelijk vertrouwen, een gemeenschappelijke zaak, dringen ons op dit oogenblik ons tot u te wen den, over de gruwelijke aanmoediging en on dersteuning die Engeland aan een slavernij- bevorderemlen bondstaat schenkt. Wij zullen niet stil blijven staan bij de gewone punten van behandeling, als de vooruitgang-der bescha ving, de uitbreiding van vrijheid elders, en de regten en eischen der negentiende eeuw maar wij beroepen ons met den meesten ernst op uwe overwegingen vragen tlGod te raadplegen in hoe verre zulk een staat van zaken in over eenstemming is met zijn Heilig Woord, met de onvervreemdl; re regten van onsterfelijke zie len en met den zuiver liefde-ademenden geest der christelijke godsdienst. Wij wenden ons tot u als zusters als echtgenooten als moeders, ten einde gij uwe stemmen onder uwe landge- nooten rnoogt verheffenen uwe gebeden tot God opzenden, opdat die vamp en schande uit de christelijke wereld verbannen mogen worden. „In naam van duizenden Amerik. vrouwen „Harriet Beecher Stowe" Dit adres zal zeker niet zonder weerklank en deelnemend antwoord blijven, doch indien de edelaardige schrijfster hoop heeft dat- de En gelsche staatsmannen daardoor bewogen zouden worden in de politiek van Engeland tegen over Amerika eene wijziging hoe gering ook, tebrengen, dan zal zij helaas ondervinden dat het den moriaan geschuurd" is. De anti- slavernij-agitatie was zeer dienstig toen de Unie er door ondermijnd kon wordendoch thans zou de Unie er door uit hare asch kunnen her rijzen. C'est une autre paire de manches. (Amsterd. cour) Het New-York Journal of Commerce zegt in een zijner leaders in hoofdzaak het volgende: „Kooplieden en bankiers van New-York gij voornamelijk hebt to beschikken over ons lot de toekomst van onze groote natie. De verant woordelijkheid is niet gering. De regering.is inderdaad afhankelijk van het volkmaar er zijn. eenige die grooter invloed kunnen uitoefenen dan weder anderen. Wij, als vertegenwoordi gers der pers kunnen tot de hooiden van het bestuur sprekenmaar onze stem is slechts dkn van eenig gewigtwanneer men ziet dat zij uitdrukt de meening van den waren Amerikaan. Gij hebt het gouvernement voorzien van een onmetelijken voorraad oorlogsmaterialen. Gij zijt bekend als de trouwe steun voor het leger en de vloot. Eenigen van u hebben zonen of broeders in het legergij allen gij hebt for tuinen en het leven van uwe nabestaanden aan het gouvernement toevertrouwd alleen om de Unie en de constitutie te handhaven. Zoo lang deze werden gehandhaafd waart gij geëerd ge lukkig en door de fortuin begunstigd. Gij beleeft thans slechte dagen. Het vertrouwen dat gij in hoog geplaatste personen hebt gesteld is. geschokt. Uw geld is verspild, het leven van uwe zonen is te vergeefs opgeofferd om den oorlog te voéden. Is het noodig dat wij bewijzen aanvoeren om deze vreeselijke beschuldiging te staven Wié zal het vragen Zie slechts in uw eigen stad rondom u naar de mannen die thans millioenen ontvangen van het geld dat gij hebt gegeven om de oproerlingen ten onder te brengen. Hebt gij vergeten de ontdekking van de frauduleuse contraeten? Weet gij, dat gedurende den jongst en winter, uwe zonen in de hospitalen van Washington stierven van koude en gebrek niettegenstaande men de behoorlijke verzorging had aanbesteed Weet gij het dat uwe fortuinen en het bloed der uwen wordt verspild om som migen die deze straten met u bewandelen die gij dagelijks ontmoet fortuin te doen maken Wie zijn hiervoor verantwoordelijk? Zie rondom u en gij zult ze zien die rijk zijn gewor den door plundering. Aan sommigen is magt en invloed gegeven. Zie ze goed aan en denkt er aan als gij ze heden ontmoet. Zij zullen niet blozen. Schaamte behoorde reeds sedert langen tijd niet meer tot hunne deugden. Zij lagchen over uwe vragen Zij verheugen zich over de reputatie „aan het gouvernement geld te hebben verdiend." Wij gelooven niet dat Abraham Lincoln hierin de hand heeft, 't Is zelfs onmogelijk. Daarom doen wij een beroep op ukooplieden van New-York dezen pligt te doen, en vol gens geweten en pligt de verantwoordelijkheid te vervullen, die God en Vaderland u hebben opgelegd. Wij moeten een vereenigd Noorden hebben en dan zullen we weten hoe wij een vereenigd vaderland zullen krijgen. Hoe gij daarvoor hebt te handelen Gaat naar mr. Lincoln. Gaat als kooplieden van deze groote stad Zegt hem dat uw geld en het leven uwer zonen nutteloos is verspild. Zegt hem alle bezwaren die u op het hart liggen. Spreekt vrij uit de borstspreekt als mannen van gezag spreekt voor uwe fortuinen uwe zonen, uwe eer, uw vaderland; wij smeekenu zegt alles JONGSTE TIJDINGEN Parijs, 1.1 Januarij. De instructie tegen drie Polen beschuldigd van agenten te zijn van het revolutionair comité te Londen en te War schau, is afgeloopen. Bij gebrek aan genoeg zame bewijzen zullen zij alleen uit het land gebannen worden. Kunstnleuws- Het tooneelgezelschap Stoete, Schroder en Jacqui ,zal zijn voornemen om alhier een tweetal voorstellingen te geven ten uitvoer brengen. Op woensdag avond zal men een nooit alhier, vertoond (immers zoo luidt de annonce)! tooneelspel De terugkomst van het Slag veld of Trouw beloond en na hetzelve het blijspel Michel en Christina opvoeren Wij hopen dat de ondernemende directeuren zich in een talrijk bezoek zullen verheugen en het tooneel- minnend publiek die voorstellingen met genoe gen zal bijwonen. Op den 23sten December laatstleden overleed tot mijne en mijner Kinderen innige droefheid, mijn geliefden Echtgenoot H. H.de BOER, aan boord van het door hem gevoerde Barkschip „Haamstede" in den ouderdom van 51 jaren. Zierikzee Wed. H. H. de BOER 13 Januarij 1863. Broeksmit. Dienende deze algemecne tevens tot bijzon dere De ondergeteekende zijne ZAAK Ml» «i» *1 aan zijnen Zoon overgegeven heb bende acht zich onder kennisgeving hiervan verpligtzijnen geëerden begunstigers zoo binnen als buiten deze Stad zijnen hartelijken dank te betuigen voor de gunst en het ver trouwen hem zoo vele jaren geschonken terwijl hij zijnen opvolger in die zelfde gunst aanbeveelt. P. van dek LINDEN. De ondergeteekende zich re fererende aan het bovenstaande recommandeert zijne METSELAARS-AF FAIRE en den daaraan verbonden Handel in tot dat Vak behoorende BOUWMATERIA LEN in de gunst zijner Stad- en Landge- nooten onder belofte dat steeds door hem alles aangewend zal worden, wat strekken kan om hem het vertrouwen waardig te maken dat zijn Vader zoo ruimschoots mogt genieten. j. van der LINDEN. Op bevel van den Edel Achtbaren Heer Regter-Commissaris zal de eerste Verificatie der Schuldvorde ringen in het faillissement van JOHANNES de WITTE, Schipper en Koop man te Burghsluis, den 26sten Januarij a. s. des voormiddags ten 10 ure, in de Raadkamer te Ttierilczee, worden gehouden. De Curator, Mr. J. van dek LEK de CLERCQ. op Zaturdag den 17 Januarij 1863, 's mor gens ten 10 ure, onder Oosterlandin Zwaans bosch, van extra zwaar zevenjarig HAK HOUT, ten overstaan van den Notaris J. M. BOUVIN. SCHOUWBURG TE ZIERIKZEE. onder Directie van ten Huize van den Heer ZAND VOORT in de CONCERTZAAL. Woensdag 14 Januarij 1863. van het OF TROUW BELOOND. Tooneelspel in 4 Bedrijven naar het Hoog- duitsch van Lembrrt door P. L. (Nooit alhier vertoond). NA HETZELVE Blijspel met zang in één bedrijf. Op Donderdag 15 Januarij. DE SENNETERRE. Historisch; Blijspel in drie Afdeelingen, naar,het Franschdoor B. L. (iJooit alhier vertoond.) Voorafgegaan door: ZIJ MOET VAN HET TOONEEL AF. Blijspel in één Bedrijf. Waarin mevr, Stuttenlieim onderscheidene karakters zal vervullen. Aai/vang ten 7 ure. Prijzen der Plaatsen lste Rang/1,40. 2de R., ƒ0,75. 3deR.,/0,50. De 10 kaarten lste.Rang zijn aan de Concertzaal verkrijgbaar a 10. De plaatsen zijn te bespreken aan de Con certzaal van des voormiddags 11 tot des na middags 4 uur a 10 Cents extra. - -i Brouwershaven, gearriveerd: 9 Jan. YVave Queen, D. Clark, Batavia,Rott. 12 Superior,- E. Celesia, Rott Callao gesleept binnendoor van Hellevoetsluis. 10 Uitgezeild Honigbij., J. van der Valk, Melbourne, 16 Wilhehnina, M. C. van den Kerkhoff, Singapore, 10 Dorothea Henrietta, D. Smit, Buenos- Ayros 10 Nederwaard, B. L. Tergast, Akyab 10 Germania, W. Franken, Sydney al len van Rotterdam. 10 Zr. Ms. oorl. st. bt. Cycloop, luit. t/z lste kl. G. Lambert, Brouwershaven, Nieuwediep. 10 TritonA. G. F. Adriaans, 10 Doggersbank, J. W, H. Nuss, 10 Fortuna, M. de Ligny, allen naar Batavia 10 Landbouw, E. A. Kleijnenberg, Ba tavia, via Suriname, met een detache ment mariniers groot 200 man. 10 Baltimore J. C, Meijer, 11 Nord-AinericaF. Friedrichs, beiden naar NewYork, allen van Rotterdam. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 12 Januarij 1863. Nederland "Werkelijke Schuld 2'/,pet dito dito dito dito 4 Amortis. syndic. 3''# Rusland bij Hope 1798/1816 5 dito 1828/1829 5 bij Stieglitz. 5de leen. 5 dito 6de leen. 1855 Leening 18f>9 Leening 1860 i'/3 dito ,4 bij Hope 4 Gert van ass. 6 Poolscheschatki9t oblig. 4 Aandeel groote Russ. spoorweg h f "236 volgefourn. 5 OoRtearyk Weenerbank bij Goll.en Co. 5 dito dito 4. Metaliek 5 dito 2»>a dito, rente Arasterdam 5 ditonationale 5 Weener-aand.fc fl 500 ,l. 1860 5 Portugal Buitenlandsch van 853 3 dito van 1856 h I860 3 Spanje Buitenlandsch 8 Binnenlandsch 3 Buitenlandsch 3°/0 nn 2 ROTTERDAM, 12 Januarij. TARWE. Zeeuwsch Vlaamsch en Overmaasche was niet ruim aangevoerd en ging gemakkelijk tot vorige prijzen van de hand; goede-en puike f9,60 af 10. ROGGE, Vlaamsch en Overmaasche ouveranderdf6,50 tot f7,60. GERST, Winter f3,75 a f5,75 zomer f3,75 a f5,20. HAVER, Korte f3 a f4: lange f2 a f3. ERWTEN, Nieuwe groene f6,25 a f7,50. PAARDENBOONENf6a f6,60. dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Rot terdam Donderdag 15, 's morg.10,15 Zaturdag 17, 6 64%, 76';, 99% 933 a 102% 101';, 83% 92 60%, 93";,» 77% 77% 55% 79% 2«0% 63';4 623/io 31"/,. 79 66'/, 7480 46'/, 54 50 46 van *14,'smorg. 7 are Vrijdag 16, 8 De diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. Ter Stads-Drukkerij vin deErven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1863 | | pagina 2