i f GELDLEENING. VERBETERING. Advertentiën. -B. 11 R. 50 Ellen Dijk, Esschen H akhout. Bank van Leening. Zeetijdingen V ervoer-Middelen. uit naam tier overigen de volgende woorden „Noen, mijnheer de baron, wij onderteekenen dat geschrift niet, want wij weten zeer goed dat, wanneer de edellieden ons zoo vneucLoiijk ontvangen er altijd iets anders achter zit dan hetgeen zij ons zeggen." Niets was in staat om hun dat denkbeeld uit het hoofd te praten eh het adres kwam derhalve niet tot stand. Uit Presbjurg wordt het volgende ge meld. Iu den nacht van den 25sten December jl.was een rotshrok door den regen en den fei len wind d-osgeraakt, en viel van eene hoogte van ruim 2000 voet op eene woning aan den voet des bergs staande. Gelukkig was de rig- ting van den val eenigzins zijwaarts, ten opzïgte van het gedeelte van het huis, waarin de bewo ners zich ter ruste hadden begevenanders zouden allen verpletterd zijn geweest. Nu echter zijn zij met ligte kwetsuren en den schrik vrijgekomen. GROOT-B R ITT A N INI E N Londen, 2 Januarij. Eindelijk is men hier in liet bezit van de Amerikaansche bladen waarin de bijzonderheden van den slag bij do Rappaliannock-rivier worden medegedeeld. Het duidelijkste en onpartijdigste verslag vindt men in de New York Times van 18 December. De slag, die van des morgens 10 ure tot des avonds laat duurde, is tot nu toe de bloedigste geweest. De natie zal verstomd zijn, wanneer de nadere bijzonderheden van het slagveld voor Fredericksburg bekend zijn. 10 15,000 menschen verloren het leven en waarvoor? Voor geen doel hoe ook ge naamd. Het slagveld strekte zich van Fredericksburg langs den Rappahannock, twee mijlen zuid waarts. Bij het aanbreken van liet morgen rood op den 13 December, had zich de linker divisie, onder bevel van den generaal-majoor Franklin inslagorde geschaard. Het veld bood eene prachtige gelegenheid aan voor militaire evolutien. De vijand hield zich achter eene rij heuvelen verscholen. Generaal Burnside was van planom het centrum van de Zuidelijken aan te vallen, en te trachten hen uiteen re jagen. De linkervleugel (50,000 man) onder bevel van Franklin zou onmiddelijk aan den regter- vleugel zich aansluiten en men zou zoo doende do vijandelijke linie trachten te splitsen. Hooker's corps zou als reserve dienen. De morgen van den 13 December was zeer schoon, ja zelfs prachtig, het weder was zacht als dat van een midden herfstdag, niettegen staande er een nevel hingzoo als in den laten zomer meermalen hier gevonden wordt. Op het oogenblik dat Franklin een uitval deed regende het doodelijk lood; nogtans rukte men voorwaarts. Het vuur was echter zoo hevig, dat men eindelijk genoodzaakt was terug- te trekken en van de 6000man kwamen slechts 1500 man terug. Intusschen had de groote linker-divisie het vuur tegen den vijand.geopend dat hevig door de tegenpartij werd beantwoord. Ten 9 ure begon de regter vleugel, onder bevel van Gibbon en Meade, langzaam te avanceren niettegenstaande den geweldigen tegenstand. Een uitval van den vijand op de divisie van Dou- bledays werd teruggeslagen de uitslag van den strijd was evenwel dat onze troepen 500 el len gronds verloren hadden. De regter-divisie was gedurende den strijd zeer gedund de ver liezen waren zelfs zeer belangrijk. Generaal Summer, zond boden op boden naar Burnside oin hulptroepen te laten aanrukken, maar Franklin was niet in staat voorwaarts te rukken, omdat hij moeite genoeg had zijne positie te blijven behouden. Ten 4 ure werden de 50,000 man reserve op bevel van Burnside in het gevecht gebragt; naauvvelijks waren zij evenwel stiijdvaardigof de zon ging onder. Met verdubbelde woede viel men den vijand aan de tijd was kort, onze troepen waren nog slechts een steenworp van de batterijen ver wijderd toen de vijandelijke infanterie voor waarts rukte, zich op onze troepen wierp en ze terug dreef. De teerling was geworpen. De slag was ver loren en onze troepen moesten liet slagveld rui men. Eensklaps zweeg het kanongebulder en het musketvuuren weinige oogenblikken daarna volgden op den slag die tien uren had geduurd eene doodelijke stilte. Generaal Burnside gaf evenwel zijn voorne men te kennen om den volg- nden dag den strijd op nieuw aan te vangen. Voor dit plan werd evenwel een krijgsraad# belegd. Hier eindigt de New-York Times Echter gij zult uwe lezers reeds langs telegra- fischen weg hebben medegedeeld dat dit plan werd verworpen en dat men in alle stilte af trok de bruggen werden met aarde bedekt, opdat men liet getrappel der paardenhoeven niet zou hoorengelukkigerwijze werd deze bewe ging door een voordeeligeü wind begunstigd. '(Rott Ct.) Uit New-York schrijft men 22 Dec. Te Washington is eene ministeriële crisis ontstaan ten gevolge van een votum vap wantrouwen in den senaat uitgebragt. De lieeren Seward en Chase hebben hun ontslag aangeboden hetwelk echter door den president Lincoln niet is aan genomen, waarop die beide ministers hunne por tefeuilles wederom hebben aanw.rd. Generaal Burnside heeft verklaard dat hij de algelieele verantwoordelijkheid nopens zijne be weging nabij Fredericksburg op zich nam. De minister van financien heeft het aangaan eener leaning van 900 millioen dollars aanbevolen. Te "Worcester is jl. vrijdag ochtend de doodstraf voltrokken aan een 70jarigen man wegens het vermoorden zijner 74jarige vrouw. Te Birmingham viel dezer dagen het volgende voor. Een poelier w as beschuldigd vijf bedorven hazen te hebben verkocht. Deze beschuldiging had tot grond eene verklaring van dr. Ilill die de hazen ontleed en ongeschikt bevonden had om genuttigd te worden. De advocaat van den verkooper verzocht daarop den doctor een weinig van de in de zaal ge- bragte hazenpeper te proeven, die de doctor goedkeurde; waarna het bleek dat de hazen peper van de bedorven hazen was gemaakt. De doctor beweerde nogtans dat de hazenpeper on gezond zijn moestdoch de poelier bewees toen door een menigte getuigen dat de hazen (Eng. hazen) nimmer goed ten gebruike werden ge acht tenzij er eenè sterkedncht aan was, dat ze zoo als men zegt „hoog adelijk" waren en het vuur alle uitwerkselen van ontbinding wegnam. Naar men uit Gibraltar verneemt loopt de ooriogstoomer Sumter der afgescheidene Amerikaansche staten in weerwil dat hij aan particulieren is verkocht enden naam Gibral tar heeft ontvangen, gevaar van door het mede daar ter reede liggende stoomschip Chippawa der Unie vervolgd en misschien genomen te worden, omdat door de federale autoriteiten tegen dien verkoop is geprotesteerd en zij daarin altijd den vermomden kleinen Sumter blijven zien. Op den 24sten December wilde laatst genoemde naar zee gaan, doch verwijderde zich niet buiten de beschutting van de kanonnen der vesting, omdat de ChippaWa insgelijks van de reede stoomde en den Suinter geen oogenblik uit het oog liet. De Liverpool Mercury deelt een gerucht mede, dat nadere bevestiging vereischt. Vol gens een den 18 December te Quebec uit Montreal ontvangen depêche, zou de beruchte s'oomboot der Geconfed oreerden Alabama door de oorlogssloepschepen der Federalisten genomen zijn. JONGSTE TIJDINGEN Madrid, 5 Januarij. Men verzekert dat O'Donnell besloten heeft om een beroep op de natie te doenwanneer de meerderheid der afge^ vaardigden in hare vijandige houding mogt voortgaan, of wanneer het gouvernement tenge volge van de gezindheden der minderheid zich in zijne handelingen belemmerd mogt gevoelen. Het zou van den uitslag van dat beroep afhangen, of liij op den ingeslagen weg zou voortgaan of zijne demissie zou nemen. In de Advertentie van den heer R. KOOLE geplaatst in ons vorig No., staat abusiveiijk Pandbrieven der Nationale Hypotheek, dit moet zijn Pandbrieven der ftederlandsclie Hypotheekbank. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van mijnen veel geliefden Echtgenoot, betuig ik, ook namens mijne Kinderen en Behuwd-Kinderenhar- telijSïpn dank. zleeikzee G. van de REPE. 6 Januarij 1863. Wed. J, Lammees. Allen die van de ondergeteekenden iets te vorderen hebben worden verzocht daarvan vóór 15 dezer de Eïekciil»!- gen ten hunnen Kantore te bezorgen. TAerikzeeJanuarij 1863. OCH TM AN van dee VLIET Co. De RAAD der Gemeente BROUWERS HAVEN", daartoe gemagtigd door Heeren Gedeputeerde Staten van Zeeland heeft be sloten ter verbetering van de Haven aldaar eene ©pldlrpiilsigf aan te gaan; 1. Die GELDLEENING is groot 30,000 verdeeld in OBLIGATIEN van f 599 2. De tijd der Stortingen is in den loop van het jaar 1803, en wordt nader bekend gemaakt 3. De Aflosüliiir geschiedt jaarlijks met minstens eene OBLIGATIE, bij loting aan te wijzen 4. Zij die voor het minste rente-bedrag inschrij ven zullen de voorkeur genieten 5. Aan II. H. Makelaars en Commissionairs wordt van de door hunne tusscbenkomst ont vangen Gelden Pct- provisie toegekend; 6. De Inschrijvingen moeten vóór den 30 Januarij 1863, bij het Gemeente-Bestuur worden ingezonden waar ook de noodige inlichtingen te verkrijgen zijn. Brouwershaven den 29 December 1862. J. M. LOOKER de BRUIJNE Voorzitter. G. J. SEVENHUIJSEN, Secretaris. De Notaris J. M. BOUV1N, zal, op Woensdag den 14 Januarij 1863 's namiddags ten 3 ure in de Dorpsherberg te Oosterlandpubliek en aan den meestbiedende presenteren te verkoopen: gelegen onder Oosterlandin den Zanddijk kadaster sectie F no. 198. Nadere informatie» te bekomen bij gezegden Notaris. De Notaris J. M. BOUVIN zal, op Vrijdag den 16 Januarij 1863 des voormiddags ten 10 ure onder Bruinisse aan liet Zuideinde, publiek presenteren te verkoopen «»xtra zwaar zpvpiijarig" De verstaoe Pasttipn ingebragt in de Bank van Leening te Zierikzee tot ultimo Oc tober 1861, moeten worden g-püost of v<»r- leng-tf .vóór of uiterlijk op Zaturdag den 10 Januarij 1863; na dien tijd zal men verpligt zijn de kosten der Keuring te voldoenwat de Gouden en Zilveren panden betreft. te geven dook 19. 11. B'j X K tl 91.1 i%' met medewerking van Orchest op Vrijdag 9 Januarij S893, IN DE CONCERTZAAL. 6- „Yankee Doodle" souvenir d'A- mérique, variations burlesques pour violon avec accompagne ment de piano par 7. „Mein Herz allein", Lied fiir tenor mit piano-begleitung 8. Grand Duo brillant pourpiano et violoncelle par 9. Ouverture „les deux aveugles" voor orchest Aanvang ten 7 ure precies. S5jsir«5p 99 Entree-Kaarten zijn te bekomen bij den Boekhandelaar S. Ochtman,Jz. en den Con certgeveralhier, terwijl zij die zitplaatsen ver langen te bespreken zich kunnen vervoegen in de Concertzaalvan 101 uur des voormiddags, op den dag der uitvoering tegen betaling van tien cents voor elke plaats. P i' o a vu in ft. Eerste Afdeeling. 1. Ouverture voor orchest IAndpuintner. 2. Fantaisievariations et Rondeau final sur les motifs favor is de l'opéra„Lucie di Lammermoor" Dóhler. 3. Fantaisie voor fluit met piano begeleiding Fürstenau. 4. Grand Trio pour piano violon et violoncelle op 49 par F.Mendelsshon 1ste gedeelteBartholdy. a. Allegro molto agitato. b. Andante con moto tranquillo. c. Scherzo leggiero e vivace. Tweede Afdeeling. 5. Grand Trioop49 par .F.Mendelssohn 2de gedeelte Bartholdy. d. Allegro assai appassionata. Vicuxtemps. IJ. Litolff. Hcnselt. Boieldieu. Rott. Zierikzee, gearriveerd 5 Jan. Cosmopoliet, J. Bouten, Java, Brouwershaven, gearriveerd 1 Jan. Kimna, J. K. Tom as-, Enos, Rott. 2 Mercator, II. v. d. Woude, Schiedam, 4 Brouwershaven, A. Iluizer, beiden van Batavia, 5 Scotland, Mc. Lijle, Samarang, bei den naar Botterdam. 5 Nord-.Amerika, F. Friedrichs, Rott., New-Yorkgesleept binnendoor van Hellevoetsluis. Zeilklaar liggende schepen den 4; Januarij te Brouwershaven. Doggersbank, J. W. H. Nuss, Fortup.aM. de Ligny, Triton, A. G. F. Adriaans, allen naar Batavia. Landbouw, P. A. IvleijnenbergBatavia, via Suriname. Germania, W. Franken, Sydney. Honigbij, J. van- der Valk, Melbourne. Wilhelmina, M C. v. d. IverklioffSingapore. Nederwaard, B. L. TergastAkijab. Dorothea Henriette, I). Smit, Buenos-,ijres. Baltimore, J. C. Meijer, Nord-AmerikaF. Friederichs, beiden naar New-York. Gedurende bet jaar 1862 zijn alhier binnen gekomen en uitgezeild 583 schepen. Prijzen der Effecten te Amsterdam. den 5 .Januarij 18^3 Nederland Werkelijke Schuld 2 '/8pct./64vi0 dito dito 3 77 dito. dito 4 U9 7/a Amortis. syndic. Rusland bij Hope 1798/1816 dito 1823/1829 bij Stiegl'itz. ndè leen. dito <ide leen, 1835 Leening 1859 Lceuing 18 CO dito bij Hope C'ert van aas. Poolscheschutkisf oblig. Aandeel'grootê ltuss. spoorweg a f 230 volgcfouru. Oostonrijk Wecnerbank, bij G oil.en Co. 5 dito dito 4 Metal ick 5 dito *2'' dito, rente Amsterdam 5" dito nationale o Weencr-aauda 15 500 ,L. i860 5 Portugal Buitenlandscli van 853 3 dito van 1856 a I860 3 Spanje Buitenlandscli 3 Binnenlandse}*. 3 ttuitenlandsch 3°/D n.u '2 i 4 6 5 102 101 85"/* 91»/, 60'/ 9*3/4 77'%a '77 »;8 553/. 10 /iOTt, 54 62'/, 81"/,. 793/8 ,ti61S(I8 /4Sit 46'/,, 46 S4'/8 «5/„ 4,5% ROTTEPDAM, 5 Jannarij. tarwe. dc toevoer der meeste binnenlandschc artikelen was heden zeer gering en vonden tot nagenoeg vorige prijzen meestal weinig of geen kooplust. Witte vond redelijke vraag, waardoor dc kleine aanvoer tot onveranderde prijzen op ruimde de puiksle partijtjes die zeer schaar3cli waren van f 9,60 tot f 10. De gewone kwaliteiten van f 8, 25 tot f9,50. ROGGFCwas weinig aangevoerd, doch vond zeer weinig vraag van f6,50 tot f/,50. MEEKRAP. Do aanbiedingen waren niet groot de prijzen meest onveranderd de kooplust was ook beperkt en is dus maar weinig gedaan. VLAS. De groote aanvoer ter markt van heden ruimde tot zeer vaste prijzen vlug op ook op het la-ud werd gedurende do vorige week veel gekocht. dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Rotterdam-. Woensdag 1 Vrijdag 9, 's morg. 5'/auro 6'/j Donderdag 8, 's morg. S'/j Zaturdag 10, 8 Va De diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg cn van Middelburg naar Rotterdam gelijk met de afvaant der stoomboot rijden. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1863 | | pagina 2