Woensdag 26 November. |w.S<-- en WQEÜSDAG Eiy ZATÖRDAG. Besturen en Administration Bekendmaking. Binnenlandsche Tijdingen Buitenlandsche Tijdingen lekker -Castle. lam ffdrecht phields, beiden ineen betsluis. lit. Breimar It. ilkens t.;e:)v8 75i4 W',, 101V, 10(13/. «33,-4 00% 68% 7ol/, A. /I'J7'/4 5W, «Va (78% 1 ,'a9/i« \'4-lVr.s i l-S'/.n I wv, j S35% I 40 '4 I 45% 3512 l/'iono. 13 KSO 'tdde. 6,50 8,00 8 25 0,0(1 7,50 0,00 0,00 0,00 0,(]() ÏERIKMSCHEIMIIRANT PRIJS DER ADVERT ENT IE N. Gewone izcoils de regel GeboorteHuwelijks- en Doüdbcikjlen van 16 regels a f 1 behalve hel zeyelregt. VERSCHIJNT: A BONNE ME NT b-P P IJ s. Per drie maanden f 2,00. Franco par posl f '2.15. Inzending der A dverUnlïèn daags te vorenvoor 10 ure' smorg !>e Hl'iiOKMKESTEK van VJerikzeemaakt bekend dat tut Loden der Kamer mm Koophandel en Fabrieken in deze Gemeente op heden dooi de Kiezers zijn benoemd deheeren: H. (r. MULOCK HOUWER, en J AV A N l) KR H A 1 - E X die als zoodanig' op 31 December dezes jaars zouden moeten aftreden. 'I.ierikzecden 24 November 1862. B. C. CAU. Kkkkwkkvk, 25 November. Gepasseerde Ziturdag, bad alhier het volgend treffend onge luk plaats: de vrouw van A. J., oud 36 jaren, bezig zijnde bet bed pp te schudden valt achter over op den knop van een'stoel en is twee uren daarna een lijk. Zij laat een' bedroefden echt genoot met drie kinderen na, waarvan het jongste nog slechts zeven weken oud is. Alhier, waar sedert 11 Mei, dus in ruim 6 maanden, geen sterfgeval beeft plaatsgehad, zijn heden, ~'4 November, dii<j volwassene per sonen in de registers van overlijden inge schreven. Men schrijft uit Middelburg van 20 dezer. In liet begin October dezes jaars vermelde ont vreemding van/ 9000 aan bankpapier reeds in 1861 gepleegd ten laste van zekeren graanhan delaar, Al. de Gier te Gorinchem.die vermeende die som in eene portefeuille verloren te hebben bij bet verlaten van h"t koffijhuis de Beurs, te Ylissingen, bij welke gelegenheid bij van de trappen was gevallen, is heden door de arron- dissements regtbank uitspraak gedaan De in dat koffijhuis toenmaals dienende meid welke de portefeuille beneden aan den trap had ge vonden en onmiddelijk te huis in eene ladetafel had verborgen, is veroordeeld tot 2 jaren ge vangenisstraf Hare moeder, die haar schijnt te hebben aan geraden diesom voor zich te behouden en althans haar behulpzaam is geweest om die bankbilletten achtereenvolgens in Belgie te wisselen en voor eigen gebruik gedeeltelijk aan te wenden, is tot drie jaren gevangenisstraf veroordeeld. I»e regtbank beeft aangenomen, dat hier met arglist is te werk gegaan daar liet aan de eerste ver oordeelde reeds vóór het vinden der portefeuille bekend was wie deze had verloren De hoofd-commhsaris van policie te Rot terdam heeft de aandacht van de hoofden der rijks policie in de verschillende gemeenten ge vestigd op een zoogenaamden chevalier d'indus trie van de ergste soortgenaamd Joseph Henri Thuynu, Franschmati van geboorte, laatst ge woond hebbende te Brussel, zich ook noemende Turpault. Deze persoon, die uit Frankrijk moet zijn gevlugt met achterlating van zijne vrouw en twee kinderen enthans met eene bijzit reistmoet in dat land bankroet hebben ge maakt en eene correctionele straf ondergaan hebben. In Belgie is hij veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf, ter zake van ver wonding. Bovendien moet hij verschillende veroordeelingen tot lijfsdwang ten zijnen laste hebben. Hij schijnt er zijn werk van temaken om inkoopen. te doen of te laten doen van wijn en spirtualien, om die vervolgens ver beneden inkoopsprijs van de hand te zettenten einde op die wijze aan geld te komen. Te dezer stede heeft hij bereids pogingen in bet werk gesteld om zijne industrie uit te oefenendoor op zijn valschen naam van Turpault een inkoop te laten doen van eenige fusten jenever, door zekeren Ooppel, waarvan de levering echter niet heeft plaats gehad, omdat de verkonper begreep dat het hier een oneerlijken handel gold. De hoofd commissaris van policie voornoemd heeft verder berigtdat genoemde persoon door hem is gelast dit rijk te verlaten en dat hij werkelijk uit Rotterdam is vertrokken. Voor het moge lijk gevaldat hij zich elders idit rijk zoude willen nederzetten, is het niet ondienstig geacht de aandacht op hem te vestigen. Te 's Hage heeft de heer F. YV. Conrad een telegram ontvangen van den heer Ferdi nand de Lessepsluidende als volgt: „Timsah, 18 Nov. De wateren van de Middellandsche zee vereenigen zich op dezen oogenblik m 't de golven van het meer Timsah. Alles gaat goed." -- Onder d.igteekeuing van 30 Julij 1862, meldt de consul-generaal der Nederlanden in Japan dat hij eene officiële kennisgeving heeft ontvangen vandeJapansche regering, houdende dat zij zich op de Bonin-eilanden gevestigd en aldaar haar regt op die eilandenals behoorende tot Japanopenlijk verklaard heeft. Daarbij heeft genoemde regering t> vens haar voor nemen te kennen gegeven om te zorgen dat voorlaan aldaar niet alleen brandhout, wateren eetwaren maar ook steenkool en andere noo- dige artikelen voorhanden zullen zijnten ge rieve der scheepvaart. (Staats-Courant!) Te Gouda is dezer dagen in werking ge komen een stoomfabriek tot fabricering van garens uit vlas en henrii-p, opgerigt door eene associatie van garenfabriekanten te dezer stede; dit verdient des temeer vermelding, dewijl deze fabriek de eerste van dien aard is, die zoowel hier als in Belgie is opgerigt en hier in Gouda het getal fabriekmatige inrigtingen wederom met eene vermeerderd, zoodat langzameihand deze stad eene belangrijke plaats zal innemen onder de industriële steden van ons land. Als eene bijzonderheid kan men mededeelen dat te Breda op één dag ruim 400 runderen en ongeveer 300 paarden voor Belgie en Frankrijk zijn doorgevoerd. M en schrijft uit Apeldoorn van 18 dezer. De daglooner A B., in het naburige Beekber gen, gisteren middag later dan gewoonlijk van zijnen arbeid te huis komende, ontving van zijne vrouw, met we hij sedert een paar jaren is ge huwd zijn middageten hetwelk zij tot dat einde voor hem had bewaard. Naauwelijks aan het eten zijnde, gevoelde de man zich onpasselijk en zette het geregt ter zijde. Zijne ongesteld heid met ieder oogenblik verergerende, werd er terstond geneeskundige hulp ingeroepen en ont stond er weldra vermoeden van vergiftiging. Door tijdig aangewende hulp gelukte het echter den lijder te behouden en besloot men weldra een onderzoek in te stellen naar de bestanddee- len van het reeds genuttigde doch nu weder ge geven voedsel Wat dit onderzoek heeft aan het licht gebragt, is nog niet met genoegzame zekerheid te bepalenalleen bevestigt zulks reeds eenigzins liet opgevatte vermoeden. De vrouw van jB. is terstond in bewaring ge nomen en ondervraagd zij heeft eene verkla ring afgelegd, die zeer tegen haar getuigt, en is zelfs zoo verre gegaandat zij iemand heeft genoemd waarmede zij, zoo het schijntin on geoorloofde gemeenschap verkeerde. Die man, zelf gehuwd en vader zijndeinsgelijks moetende getuigen, ontkent ten sterkste de verklaring van vrouw B.„dat hij aan haar eenig vergift zoude hebben ter hand gestold," alsmede, „dat hij haar beloften van trouw deed die onmogelijk te houden waren tenzij hij op zijne beurt een even groot kwaad bedreef. Hoe het zij, dit geval wikt alhier op nieuw verslagenheid, na het zoo onlangs gebeurde te Deerdete meer dewijl de door vrouw B. beschuldigde man vader is van een talrijk gezin eene zorgende en oppas sende vrouw heeft en eene openbare betrekking bekleedt. Van tien 21. Gisteren avond kwam alhier het berigt uit Beekbergen, dat de toestand van den daglooner A. B.zeer verergert. Terstond daarop heeft de burgemeester tijding naar de regtbank gezonden en is zijn ed. achtb. heden ree Is vroegtijdig naar Beekbergen vertrokken om in persoon, hij ('e welligt laatste verklaring des lijders voorden regter, tegenwoordig te zijn. Gisteren zijn vrouw B. en de door haar van medepligtigheid beschuldigde veldwachter naar Arnhem getransporteerd. Nog onder den indruk te Meerde en te Beek bergen, wordt alweder een feit uit de nabuur schap medegedeeld. Ken strooper te Eerbeek gisteren nacht op post staande om eenig wild te schieten, zag iemand naderen, die, naar hij meende, de jagtopziener was Hij legde op den persoon aan en schot.t hem dood Later bleek het, dat het een landbouwer was De dader is in verzekerde bewaring genomen. Menschiijft uit Hengelo van 19 dezer. Vier stroopers gisteren morgen jagende op de landgoederen van den beer baron van IIeekeren van Wassenaar, werden in dit ongeoorloofde werk gestoord door den jagtopziener van ge noemden heer. Op zijne nadering kozen drie hunner het hazenpadde vierde echter bleef staanwerd handgemeen met den opziener en wierp dezen metzooveel kracht ter aarde dat hij bewusteloos bleef liggen. Zich van deze be zwijming hersteld hebbende, achtervolgde de opziener den strooper, die, zijnen vervolger eindelijk onmiddelijk achter zich bemerkende zich haastig omkeerde, zijn geweer aanlegde en den opziener de lading inden hals schoot. De dader is tot heden onbekend. Men schrijft .uit Aijverdaal van 21 dezer. Het is algemeen bekend dat de heeren G. en H. Salomonsen sedert een reeks van jaren door daarstelling en uitbreiding van hunne belang rijke etablissementenhonderde werklieden het dagelijksch brood hebben laten verdienen. Bij het op handen zijnde stilstaan van deze fa brieken, door de buitengewone duurte vanen gebrek aan grondstof, kunnen wij met genoegen en met zekerheid mededeelen dat in deze om standigheden, door genoemde heeren het besluit is genomen om hunne fabriekarbeiders 400 a 500 in aantalgeheel uit eigen middelen zonder eenigen bijstand van gemeente- of armbestuur niet alleen vrije woning te geven maar hun daarenboven de noodige levensmiddelen koste loos te verschaffentot welk einde reeds belang rijke inkoopen van aardappelen, brood en andere eetwaren, alsmede van turf zijn gedaan. Uit Waalwijk meldt men het volgende. De voornaamste handel in deze gemeente is de leerhandel. Het looi jen van hei leder is de voor naamste bezigheid van het grootste gedeelte onzer inwoners. De gasfabriek is voor die handelaars eene groote ongelegenheid. Het water toch dat die fabriek afwerptwerkt zeer nadeelig op de huiden en verwekt dat ze met zwartervlekken bezet worden waardoor die huiden aanmerkelijk in waarde verminderen. Ken aantal belang hebbenden heeft zich met zijne bezwaren tot ged. staten gewend ten einde maatregelen te nemen en daardoor de gevaren af te wendenwaarmede die belangrijke tak van industrie dezer gemeente wordt bedreigd. DUITSCHLAND. Uit Krakrau wordt gemeld dat te War schau op nieuw een moord is gepleegd op een persoon die tot de geheime policie behoorde. FRANKRIJK. PaRIJS, 21 November. De staat der ge moederen alhier, laat op dit oogenblik zeer veel te vi enschen over. Vooreerst tracht men allerlei onrustwekkende geruchten, nopens den toestand der arbeidende klassen gedurende den winter ingang te doen vinden die men natuurlijk met de jongste ontdekkingen der policie in verband brengt. Daarbij is de gisting iri het Quartier Latin zeer groot, niet alleen door het gebeurde met den heer Rayer, maar ook wegens de Fransche politiek in Italië. De heer Nelaton beklimt dan ook geen enkelen keer het spi eek gestoelte zonder met geestdrift begroet te wor den. Ook hadden de studenten de weder-op- treding van den heer Rénan voor eene nieuwe demonstratie bestemd zoodat de regering ge noodzaakt was de hervatting zijner lessen op nieuw uit testellen. Thans echter schijnt daar toe de eerste voorstelling van le Fils de Gibover, van den heer Augier, uitgekozen te zijn. De studenten stellen - zich tevens voor in de Gazette des Hopitaux een brief, bevattende een verhaal van het gebeurde bij de optreding van den hr. Rayer openbaar te maken Dit zal echter waarschijnlijk worden verboden. Alen zal zich herin neren dat de bankier J. Mirés door de maatschappij voor de haven werken te Marseille voor de regtbank gedaagd was terzake van misbruik van vertrouwen doch van regtsvervolging werd ontslagen. Bedoelde maatschappij heeft zich thans echter in hooger beroep voorzien en eerlang zal die zaak dus we der dienen voor het keizerlijk geregtshof. De Parijsche Monde het ultramontaan- sche hoofdorgaan verklaart het berigt betref fende de verwijdering der Israëlieten uit de pauselijke provincie Velletrivoor een verzinsel, en voegt er bij, dat in die provincie van het pauselijke gebied geen enkel Israelietgevestigdis. De Epoca bevat een brief uit Mexiko van 19 October, meldende dat de gezant van Belgie en Pruissen hebban geprotesteerd tegen de uitzetting der Fransehen uit die stad Men gelooft dat de Belgische gezant verwijderd is wegens de ernstige taal door hem tot den minister Lafueniie gevoerd omtrent het gerucht dat de Mexicanen bij de nadering der Franschen de omstreken der hoofdstad onder water zullen zetten. Uit Turyn meldt men van 22 dezer. De Discussione deelt de telegrammen mede, welke de minister Rattazzi va i 30 Mei tot 6 Julij aan de openbare overheden heeft gezonden welke ten doel hadden het beletten van aanwervingen en van de expeditie van Garibaldi. Uit Medeah meldt men dat er zooveel sneeuw is gevallen dat de oudsie Arabieren zich zoo iets niet herinneren. De sneeuw ligt ruim 1 el hoog; indien het sneeuwen nog eenige dagen aanhoudt, is men voor groote ongelukken be ducht

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 1