110 DIS. GË1MBLAD MODES. NAMEN- AMBTENWIJZER, ZEEUWSCHE DUINVREUGD Ingezonden stukken. Advertentiën. Gezelschaps-Liederen. Bovenkamers Zeetijdingen Beurs- en Jiarktberigten Vervoer-HSiddelen. Lazzaretto werd door zijne soldaten, die aan het muiten sloegen, gebonden aan de provisionele regering te Patras overgeleverd. GROO T-B R1TTA. NKIEN Londen, 29 October Het slechte weder der vorige weken heeft een zeer ongunstige» invloed gehad op den oogst in Ierland. Er stond nog eene belangrijke hoeveelheid koren te velde, en men vreest dat dit verloren zal gaan. Intusschcn l'gt de schuld hiervan grootendeels hij de boerendaar het graan reeds eenige weken geleden had kunnen worden geoogst. JONGSTK TIJDINGEN Londen 3 November. Er zijn hier berig- ten uit Sanghaï van het laatst van September. De Taipings zijn op nieuw teruggetrokken en in de omstreken dezer stad is het rustig. De Mohammedanen hebben zich meester gemaakt van Shemsi en 2ó naburige steden, daarbij alle Mandarijnen doodende en ieder spoor van het keizerlijk gezag vernielende. Er is een leger afgezonden om dien opstand te onderdrukken maar omtrent zijne verrigtingen was nog niets bekend. Canton 26 September. Er is hier een vreeselijk complot ontdektom de stad in brand testeken en de Mandarijnen te vermoorden. De zamenzweerders zijn bondgenooten der Taipings. Er hebben vele inhechtenisnemingen plaats gehad. Kfii nieuw K>tastinf/plan. Eknk inkomsten-belasting. Nergens is een inkomsten-belasting kunnen worden iuge- voerd anders dan in hoogen nood, anders dan wanneer alle andere middelen te kort schoten om aan tekorten of aan ge- biedeude behoeften het hoofd te bieden. Tot staving van deze waarheid zullen wij ons niet verdiepen in de geschiedinis van ons land of in die vun andere volken het feit is van algemeene bekendheid en wij herinneren hier slechts dat alléén de nood van 1844 een moedig minister tot het voorstellen van eene belasting op de inkomsten kon nopen en dat de Nederlandsche natie, om die <e ontgaan liever 127 millioen op het altaar der vaderlandsliefde heeft geofferd. Nog in de eerste helft van dit jaar toen een schrikbarend tekort Frankrijks finantien be dreigde waren er staatsliedendie eene inkomsten-belasting voor dat laud aanprezen maar Fnnld zoowel als Baroche ver wierpen dit denkbeeld krachtig omdat ook naar hun oor deel een iucome-tax het uiterste middel moest, blijvenzon der hetwelk geen redding of geen uitkomst rneer mogelijk was. l)e voorstanders der regering roepen het voorbeeld van Fingeland in dat voorbeeld is intusschen slecht cckozeu want niet alleen dat ook daar de hooge nood tot de heffing van den incoine-tax drong is het geheele belastingstelsel in dat land van dien aard, dat het met het onze geene vergelijkiug kan doorstaan. Wij zullen hier een getuigenis oproepen uit liet kamp der radicalen, die allen schijn van partijdigheid aan ons oordcel benemen zal „Ik berijp niet." zegt de heer Boisscvain (1) „hoe men onzen toestand en de ontwerpen „onzer regering met den toestand van Engeland en de maat- „regeleu van sir Robert. Peel vergelijken kan al deed dat voorbeeld ook iels af. Engeland na langdurige, kostbare „oorlogen in ver verwijderde streken gevoerd, na China ver- „nederd cn zich op Afghanistan gewroken, na zijne wapenen „met eer en roem bekroond en zijne magt meer dan ooit uit gebreid *n bevestigd te hebben vindt na al die zware uitga ven tekorten op zijne begrooting. En wat stelt men vóór om „die te dekken P Niets meer, neen minder dan de personele „belasting bij ons is, alleenlijk op de gegoedendie meer dan 1800 jaarlijks inkomen hebben. Men vergt daar 3 pet. der „inkomsten. Engelands ontvangsten bestaan bijna uitsluitend „uit in- en uitgaande regteu en accijnsen directe belastingen „zijn er bijna onbekend. Patentregtdeinen-, venster- en „haardsteden-geld, mobilair enz. zijn er niet doorgedrongen. „Wie is er in ons land die Diet meer dan 3 ten honderd zijner „inkomsten aan directe belastingen opbrengt?" Wanneer men nu overweegt dat de belasting op het personeel met I j millioen zal worden verhoogd, dat de haardsteden 1 '/.j milli oen meer zullen moeten opbrengen dat het gedistilleerd 3 millioen meer zal moeten betaleudat van bier eene belasting van 5 ton wordt geëischt, dat koffij en thee 1 millioen aan ffe schatkist zullen moeten opbrengen datboven dat alles eeu inkomsten-belasting zal worden geheven en dut de schat- \istin plaats van in nood te verkeerenovervloeit van rijk dommen heeft men dan niet meer regt dan de heer Boisse- vain in 1814 had om te vragen „En op wat grond of zelfs „onder welk voorwendsel komt men dier. overstelpenden last „ons opleggen? Hebben wij oorlogen gevoerd Zijn onze wa- penen 'met eer bedekt? Is onze magt uitgebreid ons gezag iu „eenig werelddeel gevestigd I Ach neen antwoorden wij het is omdat ons bestuur de gehoorzame dienaar eener factie die er op uit is het publiek j belaug op, te offeren aan particulier belang, aan de scha'kist wil onttrekken de millioenen die zij nu trekt uit ludie. Het. is omdat ons bestuur de ingezetenen van het moederland her, j kostbaar bloed dut zij sedert eeuwen offerden om het bezit van het schoonrijk van Indie te behouden en de eimlelooze i inspanning onzer voorvaderen wilden doen betalen met het heffen van belastingen, die de rijke zal gaan ontvlieden en I waaronder de burgerman bezwijken zal. Het is omdat ons bestuur de slaaf van verderfademende theorien de bronnen van algemeene welvaart wil afleiden om ze over te brengen in de geldkoffer9 van enkele personen meestal vreemdelingen. Zietdaar de oplossing van de inkomsten-belasting, die u wordt voorgesteld in tijden van ongekende» voorspoed ter wijl geene natie der wereld zich anders dan door dc bitterste noodzakelijkheid aan zoodanige heffing heeft onderworpe En hoe zal nu die belasting van onregtvaardijrheid van Vexatien van inquisitie en van vernietiging van het crediet zwanger worden geheven? Wij kunnen niet nalaten hier nog 'een9 in herinnering te brengen de naïve woorden van den minister van finantien, die eigenlijk beteekenen: „Volk „van Nederland, wij beschouwen u dom genoeg om niet te „vatten in welk net van administratieve willekeur en van „fiscale inquisitie wij u vangen willen." Luistert slechts: „Maar, hoor ik mij toeroepen, hoe zult gij die belasting „inrigten ten einde de eigenaardige bezwaren te ontgaan „die daaraan ongetwijfeld verbonden zijn? „Mijne heeren mijn plan is zeer eenvoudigjuist omdat „ik geene nieuwe belasting scheppen maar alleen bestaande „toestanden verbeteren wil In algemeene trekken komt dat „hierop neder: „leder belastingschuldige zal op een besclirijvings-biljefc eenige opgaven moeten doenbijv. welke betrekking hij he rkleedt, welk beroep hij uitoefent welke bekende inkomsten hij heeftwelke onroerende goederen hij bezit, is hij land bouwer hoeveel bunders land hij in huur heeft en is hij „handelaar of fabrieken t. alsdan soortgelijke opgaven als „waarnaar thans het pat ent regt wordt berekend Aan het ^collegie van zetters zullen voorschriften worden gegeven op „welke wijze uit de verstrekte opgavenhet vermoedelijk „inkomen zal worden berekend. Die voorschriften zullen be- „staan uit de elementen van de patentwet, ontdaan van de „onbillijkheden die de ondervinding als zoodanig heeft doen „kennen vootts uit daarmede verwante bepalingen voor de „beroepen en bedrijven die thans niet aan pa'cntregt zijn „onderworpen terwijl voor zooveel hel ve>mogen en porte feuille betreftde inkomsten daarvan bij schatting zullen worden vastgesteld „Heeft men nu, op die wijze, iemands vermoedelijke in- „komsten berekend dan wordt de belastingschuldige geplaatst „in eene der klassen van inkomsten die zeer ruim zullen „worden gesteld. En meent nu iemand dat hij in eene ver- beerde klasse i9 geplaatst dan kan hij in eene andere wor- „den overgebragt mits ten genoege van de bevoegde magt „bewijzende dat men zijne inkomsten verkeerd berekend heeft." Hoe eenvoudig! Hoe lief! Hoe zoetsappig! Hoe prettig wordt u dat voorgesteld 1 Het is om op een inkomsten belasting verliefd te worden! Gij vat het gewis, goede Nederlanders! Het collegie van zetters zal, nadat gij op een papier, dat door deurwaarders wordt opgehaald of zelfs door hunne bedienden a) uwe ge heimen zult hebben neergeschreven, waarvan de mededeeling van de tien gevallen negen maal in ons land uw crediet zal schokken dat collegie zal dnn nog bovendien uw vermogen en. portefeuille bij schatting berekenen Niets ook gemakkelijker, dan verkeerde schattingen, dan geldafpersingen te ontgaan. Gij hebt slechts „ten genoege van de bevoegde magt te bewijzendat men zich vergist heeftdat wil zeggengij hebt slechts uwe boeken open te leggen uw brandkast of blikken trommel te openen en te bewijzen dat waar men u rijk achtte gij arm zijtof waar men u in 't bezit waande van 50 Russen gij niets bezit dan eenige Frankforter loten en een paar stukjes 'i'/2 percent. Is dat niet een heel „eenvoudig plan Zult gijkooplie den wier crediet gevestigd is op de geheimhouding van den stand uwer zaken, gij, renteniers, die op deze wijze de ge nadige vergunning verkrijgt „om rustig van uwe inkomsten te leven zult gij allen niet den Hemel danken op uwe knieën dat Hii u een bewind schonk dat u mei zoo „een voudige plannen" gelukkig maakt En om dat plan tot de hoogste eenvoudigheid terug te bren gen wil de minister dat de gemeenten nog 25 opcenten heffen op deze inkomsten-belasting. Waarom Voornamelijk omdat, door het plaatselijk belang aan deze belasting te verbinden, de regerng zich verzekert van de krachtige medewerking der gemeentebesturen." (2) Hoe „eenvoudig!" Aan ontsnappen zal geen denken meer zijn De gemeentebesturen moeten dienen tot speurhond opdat de jager zijn schot niet misse. Hun eigenbelang wordt in 't spel gebragtom de belasting op te drijven om aan het collegie van zetters inquisitoriale voorschriften te geven Het plan is zoo eenvoudig, dat wij voor zijne naaktheid terugschrikken. De Hollandsche natie is steeds van „eenvou digheid" de vriendiu geweestmaar of zij zich zoo „dood eenvoudig" aan dergelijke inquisitie zal overleverenstaat te bezien. Dat wij in onze voorstelling van al de ongeregtigheden die in den nasleep komen van pph inkomsten-belastiugniet overdrijven wenschen wij alweder 'e bewijzen. Toen een moedig minister de heer van Hall in 1844, terwijl de nood tot het hoogste toppunt was geklommen en het Staats bankroet voor de deur stondeen zoogenaamde vrijwillige leerling uitschreef, met bedreiging var. een belasting op de inkomsten en de bezittingen toen het dus gold het vader land te redden uitte zich de vaderlandnliefde der radicalen op eene karakteristieke wijze. Ziethicr cn het is een heilzame les die wij den nadenkenden lezer aanbieden ziethier den raad, diende toenmalige redacteur der Arnhemsclie Ct. aaude Nederlandsche natie gaf: „Tedere regering, ook de sterkste heeft in zekere mate de „medewerking der burgers noodig om te kunnen blijven be- „staan. Tegenwerking is zelfs niet noodig een geheel lijdelijk „gedrag zou alle regering onmogelijk maken. Men stelle zich „een geheel volk voordat onder de wapenen werd geroepen, „en waarvan ieder burger iijdeiijk te huis bleef, tot dat men „hem kwam halen. Ware het uitvoerbaar, een geheel leger, „man voor man, uit zijne woningen te rukken? Het is „zeer gemakkelijk eene wet daar te stellen maar onmogelijk "dezelve boe streng zij wezen moge, uit te voeren, zoo zij „de medewerking des volks mist." „Hoe als men zich gedraagt als de overwonnenen jegens „den overweldiger; als men lijdelijk toelaat wat men niet kan „afweren als men zich verschanst in de wet en de weinige „waarborgen en hulpmiddelen welke zij aanbiedt, uitput; als „men zich gedwee taxeren en moet het wezen executeren laat „wanneer alle vormen zijn doorgeworsteld. "Waar bleef dau de „uitvoerbaarheid der monsterwet Wanneer slechts eenige „weinigen beproefden dit gedrag te volgen dan zonden zij on getwijfeld voor het geweld der regering moeten bukken; maar „als duizend burgers eenstemmig handelen zal iedere magt op „hun lijdelijk gedrag afstuiten. Of twijfelt men aan de moge lijkheid van genoegzame overeenstemming der ingezeteuen „Indien slechts eenige mannen uitstekend door aanzien en in- vloed zich openlijk verklaren, zullen honderden volgenen „aan deze zich wederom duizenden aansluiten En waar zijn dan het legio deurwaarders om die tallöoze executien te vervoeren of waar vinden de huizen van arrest genoegzame „ruimte om al die burgers te gijze/en Wat dunkt u, lezers? Moet eene inkomsten-belasting niet al zeer onregtvaardig zijn wanneer zij de'radicalen die vaderlandslievende mannennoopte, het volk aan te zetten tot lijdelijk verzet, tot ongehoorzaamheid aan de wet? Hebben wii dan te veel gezegd wanneer wij de voordragt van bef ministerie Thorbecke een „doodgeboren monster" noemlen? Wanneer men vooral overweegt dal aldus de raad was van de radicalen toen het gold de redding of den ondergang van het land en het vu de vraag geldt, of gij met een inkomsten belasting vrijwillig het verlies van Indie wilt koopen Indien wij dau ook den raad tot verzet.tot ongehoorzaamheid aan de wet, in herinneringbraglen dau is het verreoradat vaderlandslievende voorbeeld der radicalen ter navolging aan te bevelen. Het tegendeel is waar Wanueer ooitin ons land onder de bestaande omstandigheden, een inkomsten-belasting kon worden gedecreteerd, dan zouden wij de eersten en de laolsten zijn om die (e bestrijden, maar ook de eersten om gehoorzaamheid te prediken aan hetgeen eenmaal v)et zou zijn geworden. Maar onze herinnering sluit een wijze les iu, en daarom riepen wij haar in het geheugen terug. Zij bewijst onder welk licht 'de radicalen zelfs toen het vaderland aan dan rand dea afgronds stond, de inkomsten-belasting be schouwden, en hoe nu diezelfde radicalen, terwijl liefland een voorbeeldeloozen voorspoed geniet diezelfde belasting waar tegen zij het nationaal verzet inriepen willen invoeren ten einde het einddoel des ministers van justitie te helpen be reiken „van Java een vrij en onafhaukelijk land te maken!" Wij zien ook hier herhaaid wat wij op zoo menig ander ge bied van 's lande bestuur aanschouwen. Een blind rekening maken op de slaafschheid der staten-generaal en op de onwe tendheid of goedgeloovigheid der natie. Zóó kan Thorbecke zeggen zonder van zijn zetel te worden geslingerd: „Het subsidie-stelsel is een stelsel var. guust eu „van bevoorregting maar als ik de subsidien uitdeeldan is „het stelsel voortreffelijk." Zoó kan Thorbecke zeggen, toen bij minister was in 1852 „De Grondwet verbiedt de vaststelling van de begrooting van „Indie bij de wet" en toen hij lid was van de oppositie ir. 1862 „Geen wet op de verantwoordelijkheid der koloniale geldmidde len zal tot stand komen waarin niet de vaststelling der be- „grooting bij de wet zal worden bepaald" dat iswat de Grondwet verbiedt Zóó kunnen leden der tweede kamer zonder door de nalie als vrije eu onafhankelijke vertegenwoordigers van een vrij volk verloochend te worden uitroepen „Ja wij waven altijd tegen „eeD hoog cijfer van het leger maar nu mannen aan 't bestuur „zijn, die er ook tegen waren en evenwel het hooge cijfer hand haven nu zijn wij er ook niet langer tegen." (3) En zóó kan een radikaal ministerie zeggen: „Toen het vader hand in nood was, spoorden de hoofdmannen onzer rigting aan „tot volks verzet tegen de invoering van een inkomsten-belas- „ting, maar nu die rigting zich van het bewind meester heeft „gemaaktnu het land dank zij het goede bestuur van vroe gere regeringenzich in welvaart en rijkdom verheugt, nu voert „zij diezelfde inkomsten-belasting in." Een land dat zich op soortgelijke wijze door een factie laat regeren vertegenwoordigers die aldus slaafs naar de oogen zien van een ministerie, eene natie, die bij dergelijke handelingen koud blijftdie natie verdientdat zij, gelijk de kikvorschen door den ooijevaar worde verslonden die vertegenwoordigers misbruiken het heilige mandaathun door het volktoebetrouwd dat land bewijstdat het rijp is voor den valwant dat zijne beenen langer niet sterk genoeg zijn om de weelde te dragen. De natie en hare vertegenwoordigers mogen zich gezamen lijk wél herinneren de schets die Frederic Soulié gaf van het geen hij noemde „les hommes suffisants." Zij mogen daaruit leeren welke de gevolgen zijn van een lafhartig zwijaen of van slaafsche oogendienerij. Die soort van Staatslieden zegt de begaafde schrijver „considèrent ce silence comme une vie- toire leur vaniié s'en gonjle d'autent et ils arrivent a un „état de de demidieux ou rien ne peut gdus les alteindre." De vertegenwoordigers des volks in het bijzonder mogen waar zoo vele treffende bewijzen van de verderfelijke rigting der regering aanwezig zijn bij de aanstaande discussiën over- de Staats-begrooting zich herinnerendat tot den beklagens- "Waardigen staat van zaken van een vroeger tijdvak „niet weinig „heeft bijgedragen, dat de Staten-Generaalniet indachtig dat „een wijze en tijdige tegenstand, wanneer het regeringsbeginsel „begintte ontaarden, den waren vriend van den Vorst betaamt, „als voor Hem niet minder, dan voor het volk heilzaamniet „altoos hunne regten tegen de aanmatigiugen der ministers „hebben weten te bewaren en naauwelijks immer gewaagd „de aanspraken van dezen ook op hun vertrouwen ten toetse te „brengen." (4). (1) Wat blijft ons, Nederlanders, bij de maatregelen der regering te doen over? Een woord aan allen die het wel meenen met den staat, van mr. J. H. G. Bonisevain, advocaat (en redac teur van de Arnhemscke Courant) te Arnhem. 1844. (2) Aanspraak des min. van finantiën bij de aanbieding der staatsbegrooting van 1863. (3) Zie het voorl. Verslag der Tweede Kamer over de Be grooting van het Depart, van Oorlog, dienst 1863. (4) Mr. S. P. Lipman, Constitut. Archief, D. II, bl. 173. (N.B. v. 's Gr.j Bevallen van eene Dochter E. M C. CORSTIUS - Fobtuijn. Ouwkrkerk, (in Duiveland), 2 November 1862. Algemeene kennisgev'ng. A. A. HARINCK- Phaff Poststraat, C, 75 Heeft de eer bij deze kennis te geren, dat zij ter bezigtiging heeft gesteld de laatste Modellen van Dames- en Kiiider- Hoeden, Mutsen, Kapsels ILiuteu Uloemeii en wat verder tot liet vak behoort. hier ik zee 29 October 1862. ONTVANGEN een ruime Sortering der nieuwste Modellen van Dames- en Kinder-Hoedeii Mutsen Coiffu res, Bloemen finten, Broderies, alsmede denleuwste Wintermantels, nieuwe Stoffen en meer andere Artike len voor dit saizoen en een ruim Assortiment Pelterijen. Zierikzee, November 1862. D. KIJN-GFEKLINK. Bij de Uitgevers dezer CourantErven A. de VOS, ztjn nog eenige exem plaren verkrijgbaar van bet van van SCHOUWEN EN DUIVELAND. Overgenomen uit de Zierikzeesche Courant van 31 Mei en 4 Junij 1862met een naamlijst der verschillende Eerewachten te paard. Prijs 3t» Cents. VOOK HET ARRONDISSEMENT VB I K It 1 K X B E, BEVATTENDE DE EILANDEN SCHOUWEN, LUIVELAND, THOLEN ST.-PHILIPSLAND. IN DE PROVINCIE ZEELAND, Prijs 4© Cents. bevattende meer dan 150 op verschillende ge legenheden toepasselijke Peijs 40 Cents. nieuwe GRAAUWE CAPUCIJNER- ERWTEN, extra best in de Kook, 14 Cents de Kop. Alsmede wordt te Koop aangeboden nog eenige zwarte Hoenders en dito Haan, echt Spaonsch soortdit jaar geteeld. Infor mation bij 'Ie Uitgevers dezer Courant ERVEN A. de V OS bij wien men tevens inlichting kan bekomen tot het Huren van 14 2 Brouwershaven gearriveerd: 2 November. St. Johannes, H Dahl, Memel, Rotterdam 2 Joan, C. la Sear, Rotterdam Batavia gesleept binnendoor van Hellevoetsluis. 31 October. Uitgezeild Tollens, B. Ver hagen, Rotterdam, Melbourne. 1 November. Sura, J H. Stuit, Dordrecht, Londen, 3 Joan, O. la Seur, Rott.Batavia, Prijzen der Effecten te Amsterdam. ueu 3 Novembre 1862. Ne.leilaud Werkelijke Schuld 2l/,pc dito dito 3 dito dito 4 J)81'5 Amortis. syndic. Rusland bij Hope '.798/1816 dito 1-i28il829 bij Stieglilz. 5de leen. dito 6<ie leen. 1835 Leeniug 1859 Leening 1S60 dito bij Hope Cert, van ass. Poolscbe9chalkisl oblig. Aaudeel groote Rass. spoorweg a 236 volgefourn. Oostenrijk Weenerbank bij GoJJ.en Co. d.i I o dito Mstaliek dito dito, rente Amsterdam dito nationale Weener-aand.a ff 500 ,L. I860 Portugal Buitenlandsch vau 853 dito van 1850 a I860 Spanje Buitenlandsch Binnenlandsck Buitenlandsch 3°/n nu 2 ';4oJ/,0 ROTTERDAM l 4 63"/,fl 'v% 101 Va <0ÜV8 I I 90%, 'si/=8 75 74 'l, 79 y i95;V, m, I 53Vi I"»'-! |62>/8 1/43& I 451,. i '53V, I 45*/, November. TARWE, Zeeuwsch Vlaamsch en Overmaascheging heden bij voldoenden aanvoer tot 40 a 50 e. langzaam van de hand goede en puike Jarige f 11 a ft 1,60; mindere f 9,50 a f 10,75. ROGGE, Vlaams en Overmaasche van f6.50 tot f7,50. GERST, winter f4,75 a f6,40; zomer f4,75 a f5,90. HAVER, korte f 1,40 a f4,40; lange f2,70 a f3,50 ERW TEN Nieuwe groene f7,50 a f9. PAARDENBOONEN f 6.50' a f 7,40. dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg van Rotterdam Honderd. 6, smorg.ll ure Woensdag 5, 's inorg. 7 Vrijdag 7, 1 Va Vrijdag 7, 8'/2 Zaturdag 8, 8 Zaturdag 8, 8V, De diligence zal vac Zierikzee 2 uur na de afvaart dei- stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden, dienst tusschen Goes en Rotterdam. Van Goes: j Van Rotterdam Donderdag 6, 'smorg 11 j Woensdag 5, 's morg. 6 Maandag 10, 5 1 Zaturdag 8. i dien tusschen Vlissingen en Kolterdam. Van Vlis sing ent j Vun Rotterdam des maandags woensdags des dingsdags donderdags en vrijdags 'smorg. ten 8ure en zaturd'smorg ten 8 /2 ore De afvaart der stoomboot van Rotterdam is zooveel^ mogelijk in verband met de aankomst van den Rijn-spoortrein Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos. genie was men van j Gen kaal BevJ alleil mon de I gent geli iees grall Nad dijk faat I men I pree I spra de woo Goe De

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 2