v. SCatiirda*» 11 October. WOENSDAG ENZATURDAG. 18()2 Besturen en Administratièn Bekendmaking. Bekendmaking. Biimenlandsche Tijdingen Buitenlandsche Tijdingen Mum i!l)llllA\T PRIJS DER ADV ERTEN TIEN. Gewone 121/a cents de regel. GeboorteHuwelijks- en Doodbcriglen van 16 regels af 1 behalve het zegelregt. VBRSCH IJ N T ABONNEMENT S-P R IJ S. Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Adverti ntiën daags te vorenvoor 10 ure 'smory Burgkmi-ester en Wethouders van Zie- rikzee geven openbare kennis dat het eerste aanvullingskohier der hoofdelijke belasting van deze gemeente, over het loopende dienstjaar door hen voorlcoj ig is vastgesteld en van den 13 dezer gedurende veeriien dngen voor een ieder ter lezing, op de gemeente secretarie zal voorliggen ingevolge de wet. /Urikzeeden 8 October 1862. 15. C. CAU Voorzitter. J. P. N EKM KRINS, Secretaris. Burgemeester en Wethoddkrs an Lie- rikzeeroepen bij deze op diegenen welke eenig bezwaar mogten hebben togen de daarstelling van een ba K-OVEN, in het huis wijk D no. 409, aan de zuidzijde der Oude Haven, thans door de Weduwe .4. PitlK8Tk.lt bewoond waarin.lonaNSES Wii.hklmcs Schouten, Lz zich als Banketbakker wenscht te vestigen om op aanstaanden H 'oensdag den 15 dez'r maand des middags twaalf urein hunne gewone ver gaderkamer ten Raadliuize te verschijnen, om alsdan in hunne belangen te worden gehoord. Zierikzee den 8 October 1862. B C. CAU, Voor sitter. J. P. N F.RMERINS, Secretaris. Zierikzee, 8 October. De aangekondigde publieke verknoping van eene belangrijke massa I onroerende goederen, ten overstaan van den notaris mr. Cvan der Eek de Clercqhad heden alhier plaats. Heeren regenten van het Burger Weeshuis alhierzijn eigenaars geworden van het aanzienlijk huis met tuin, koetshuis en stal ling voor f 6025 De hofstede Stadwijkonder Zierikzee, met circa 33 bunders landerijen is in massa verkocht voor f 345,25 per gemet De buitenplaats Mort Plaisir ter grootte van ruim 21 bunders, is toegewezen voor f21,150 aan jhr. W. M. H. de JongeVan het slot Moermond en de hofstede Moermond met ruim 55 bunders j landerijen, werd kooper de heer Hoijerte 'si lage, voor 247 per gemet. De vierperceelen tienden hebben opgebragt 29,95 1Voorts zijn ook de stoofportien en eenige afzonderlijke per ceelen land en hoornen voorde claai voor gebo- dene sommen toegewezen behalve enkele per- ceelen hoornen, van welke de toewijzing werd gereserveerd Het provinciaal geregtshof in Zeeland heeft jl. maandag uitspraak gedaan in de zaak van Alex. A. Crafford uitgever van het week blad I)e Eksterte Middelburg, bij vonnis der arrondissements-regtbank van 19 Augustus-jJ. schuldig verklaard aan laster door in een gedrukt geschrift hetwelk verspreid is geworden aan iemand daden ten laste te leggen die in geval zij plaats hadden gehaddengene tegen wie ze geduid zijn aan vervolgingen en aan den haat en de verachting der burgers zouden blootstellen. Hij werd dientengevolge veroordeeld tot eene gevangenisstraf van eene maand25 hoeteen ontzetting voor den tijd van vijf jaren van de regt.-n vermeld in art. 8 der Wet van 29 Junij 1854 (Staatsblad no. 102alsmede in de kosten. Het hof heeft het hooger beroep verworpen en het vonnis der arrondissements-regtbank be vestigd met veroordeeling ook in de kosten in hooger beroep gevallen. In de buitengewone vergadering van vennooten in de Goessche maatschappij voor stoom- en zeilvaartis jl. zaturdag besloten om tot ontbinding dier maatschappij over te gaan en zijn voorts heeren directeuren onbepaald gemagtigd de daarvoor geschikste wijze te volgen. Door de burgerij in eigen boezem op- gerigtkan men zich voorstellen dat dit ongun stige resultaat algemeene teleurstelling veroor zaakt terwijl voornamelijk de neringdoenden groot ongerief zouden ondervinden indien zulks aanleiding mogt geven tot staking van de dienst. Men hoopt dat de concessie in handen mag overgaan van dezulken die het voornemen hebben op deze of gene wijze dit communicatie middel in stand te houden. Het veulen met slechts drie pootcndat voor eenige maanden in Zuid-Beveland geboren en op verschillende plaatsen ter hezigtiging is gesteld, bevindi zich thans te Londen. Den eigenaar is aldaar 6000 voor het dier geboden. Men verzekert dat de tweede kamer der staten-generaal dingsdag den 28 dezer hare werkzaamheden zal hervatten en tót dien tijd is uiteen gegaan. Wij vernemen «lat binnen eenigen tijd hier te lande wordt verwacht een tiental jeugdige Japannezen, wier reis herwaarts een uitsluitend wetenschappelijk karakter zal dragen daar zij zich voornamelijk wenschen toe te leggen op de zeevaartkunde, bouwkunde, geneeskunde en andere vakken van wetenschap. Men schrijft uit Leiden dat de eenige persoon die nog in hechtenis werd gehouden wegens de rnst\erstoring op den avond van den 13 September 11., thans mede in vrijheid is gesteld. Men schrijft uit Haarlemmermeer van 4 dezer. Eergisteren had alhier het volgende verschrikkelijk ongeluk plaats Bij een land- houwer die bezig was graan te dorschen met eene dorschrr.achine kwam een der kinderen een jongentje van 6 jaar, te digt bij de machine, had het ongeluk, dat zijne kleederen door het rad gegrepen werden en lieteer men er aan denken kon de machine te doen stilstaan, een der beentjes verbrijzelde en het hoofdje als af gemalen werd. Ken zijner zusjes, dat er bij stond, wilde den knaap nog redden, doch raakte zelfs met hare vingers tusschen het kroonrad waardoor ook zij ernstige verwondin gen bekwam. Men schrijft uit Weidum van 5 dezer. In de vorige week openbaarde zich een zeldzaam gevalmet het zoontje van een notabel ingeze tene op een naburig dorp. Ongeveer drie we ken geleden viel dit kind van eene schutting vlak hij een boom neder, en klaagde wel, dat hij zich bezeerd had aan zijn hoofd, doch er was weinig meer aan te bespeuren. Eenigen tijd was het knaapje dof en klaagde over hoofdpijn doch II. vrijdag kwam uit zijn neus een afgebro ken takje, ter lengte van een palm en ter dikte van een dunnen pijpesteel te voorschijn dat daarin gedrongen schijnt te wezen, toen hij van het hek viel. Zeer vreemd is het, dat het kind thans nergens letsel van heeft. Dr. Sommers geneesheer te Brussel11. woensdag een zijner patiënten bezoekende in de reu Woeringen zeeg plotseling naast het ziekbed van zijn patiënt ter neer. Deze sprong uit zijn ledekantmaar vond tot zijn smart den geneesheer volkomen dood. Een slagaderbreuk schijnt de oorzaak van dit sterfgeval te zijn. DUITSCHLAND. Te Tromsöe, in Noorwegen werd dezer dagen op een maaltijd een hoogst zeldzaam ge- regt opgedisclit, namelijk vereelt os-mnvleescli dat in den vorigen zomer in op Spitsbergen in den grond gegraven blikken bussen gevonden was Aan eenige duidelijke kenteekenen kon men bemerken, dat die bussen door personen beboerende tot de bemanning derexpeditie van kapt. Ferry, alzoo in liet jaar 1826 natuurlijk hermetisch geslotendaar waren r.edergelegd. Het vleesc.il was in smaak en reuk nog volko men versch. Te Warschau is eene verordening bekend geworden betrefF nde eene gedeeltelijke ligting van tekruten voor 1863; de algemeene ligting door middel van eene loting is uitgesteld. FRANKRIJK. Parijs, 7 October. Het Japansche gezant schap, uit 39 personen bestaande, heeft eergis teren avond bet Grand-Hötel du Louvre ver laten om zich van Paiijs naar Rochefort te be geven. Gisteren in die haven aangekomen, heeft liet ziclt ingescheept aan boord van de Reqnin die bet naar Portugal zal overvoeren. Na een verblijf van omstreeks eene week te Lissabon zullen de Japanners direct naar Suez gaan, om aldaar met bet schip L'F.uropéen door den keizer ter hunner beschikking gesteld naar bun vaderland terug te keerenwaar zij vóór bet einde des jaars hopen aan te komen. Zij nemen een ontzettend aantal kisten met boeken enz. mede. Men heelt te Parijs een zeer belangrijk document ontvangen namelijk de proclamatie van president Lincoln. Dat stuk kom', juist te stade om den ijver een weinig te bekoelen van zekere menschenvrienden ten gunste der zaak van het Zuiden. Het is reeds van elders bekend dat de kroon prins van Pruissen met zijne jeugdige gemalin gedurende bet grootsle gedeelte van den winter I in Italië denkt te gaan reizen Bij eenigen baart bet verwondering dat de prins Pruissen verlaat in een tijdperk van crisis hetwelk den koning en de koningin veel zorg baartmaar men verneemt dat dit besluit niet genomen is dan na een Iangdurigen moreelen strijd tusschen de leden der koninklijke familie en op raad van koningin ictoria en den koning der Belgen. Deze beide gekroonde hoofden, die zoo voor- zigtig zijn en zoo goed geïnspireerd worden op bet stuk van eene partij te kiezen in de politiek moeten den jongen prins te verstaan gegeven hebben dataangezien hij in den raad des konings toch de plaats niet mag innemen waarop bij aan spraak heefthet beter is dat hij zich verwijd-re dan dat hij door zijne tegenwoordigheid impopu laire besluiten zou schijnen te bekrachtigen die bij in bet geheim afkeurt en die zijn pligt hem toch verbieden zou openlijk af te keuren. Men zegt dat Garibaldi zijn voornemen beeft kenbaar gemaakt om zoodra bij zal her steld zijn weder bedaard naar Caprera terug te trekken. Hij schijnt echter volgens de laatste berigten wederminder wel te zijn en zulks ten gevolge van een te vroege poging om op zijn gewond been te gaan. Binnen kort zal openbaarheid worden ge geven aan een plan tot den aanbouw en de in- rigtingeener kollossale spoorboot tusschbn Dover en Calais. Volgens bet ontwerp zal dit gevaarte eene lengte moeten hebben van 3000 voeten, op eene wijdte van 100 en met een diepgang van slechts 5 voeten. Op bet dek zal een overdekte ijzeren tunnel worden gebouwd waar de te Dover en Calais aankomende spoortreinen met passagiers en goederen zonder eenig oponthoud binnen stoomen, om alsdan met eene tot nog toe ongekende snelheid over liet kanaal te worden getransporteerd. Het monster-vaartuig wordt met eene buitengewone kracht bewogen door roeiriemen bet gaat even gemakkelijk achter als vooruit, zoodat bet nooit behoeft om Ie koeren. GR OOT-BRITT A N NI EN Londen 6 October. Hydepark is gisteren helaas het tooneel geweest van ernstige onge regeldheden. Zoo als men vóór eenige dagen berigtte, bad het comité dat de vorige Garibaldi meeting bijeen riep,dat bet niet voornemens was eene nieuwe meeting te beleggen. Naar bet schijnt was dit niet begrepen en vóór twee ure waren alle straten die op Hydepark uitloopen vol menscben waaronder een grtot aantal met dikke stokken gewapend. Tegen drie ure wa ren volgens raming der wachthebbende policie- agenten niet minderdan 100,000 menscben door de verschillende ingangen in het park gekomen. Even als verleden zondag verzamelden zich de meesten bij en op eene kleine hoogte, dio zich in bet park bevindt, maar reeds spoedig werd dit bezet door een 200ta! Iersche daglooners met knuppels gewapend, die herhaaldelijk schreeuw den „Leve de paus weg met Garibaldi terwijl in de omniddelijke nabijheid van het heu veltje nog een 50Gtal andere lieden van betzelfde slag vrij luidruchtig het voornemen te kennen gaven om elke mee ing ten gunste van Garibolli te verijdelen. Intusschen werd onder de ver zamelde menigte bet besluit van bet comité be kend. Sommigen vonden dit zeer verstandig de meesten waren teleurgesteld. De Ieren, die ook nu eerst dit besluit schenen te vernemen namen hierop eene uitdagende houding aan scholden de Garibaldianen voor lafaards uiten zwaaiden met hunne knuppels. Plotseling ver scheen in bun midden een werkman die onop gemerkt den heuvel had beklommen in zijne eene hand bad hij een plakkaatwaarop de naam van Garibaldi stond te lezen, en met zijn hoed zwaaijende riep hij: „Drie hoerahs voor Ga ribaldi." De hoerahs bleven niet achter; een verbazend gejuich klcnk door het park maar in een oogwenk rolde ook de overmoedige Gari- baldiaan door een aantal slagen getroffen bals over kop den heuvel af. Dit was bet sein tot een algemeenen aanval, maar de leren hadden het voordeel der positie de anderen waren grootendeels ongewapend en met bebloede kop pen moesten zij dus afdeinzen. Onmiddelijk daarop kwam nog een sterke troep Ieren aan rukken en nu stormden allen den heuvel af en sloegen links en regts onder de opeengppakte menigtezoodat een aantal vrouwen en kinderen onder den voet raakten en twee of drie soldaten van de garde, op welke de Ieren bijzonder ge beten schenen, deerlijk werden gehavend. Woe dend door dezen aanval snelden de Garibal dianen dooreen twintigtal soldaten van de garde aangevoerd naar den heuvelverdrongen de Ieren die er zich rond hadden geschaard, en maakten zich meester van de positie. Nu be gon een wanhopend gevecht. Met stokken en parapluien gewapend vocht elk soldaat ten minste met een dozijn Ieren, die duidelijk bewe zen dat zij in dezen wapenhandel zeer geoefend waren. In weinige oogenblikken lag een aanta

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 1