R Woensdag 17 September. WOENSDAG ZATUROAG. 75. 1862 y,:v,6 Besturen en Administratiën Bekendmaking. Bekendmaking. Binnenlandsche Tijdingen Buitenlandsche Tijdingen Ta- L. agt liren. O mum l BONN E ME N TS-P RIJS. Per clriemaanden f i,00. Franco per post f 2,25. I nzendingcler Advert .daagste voren, voor 10 ure'smorgens. VERS CHIJN T: P RIJ S DER AD VERTENTIEN» Gewone\21/cents de regelGeboorteHuwelijksen Doodbcrigtensan 16 regels a f\ behalve hel Zegelregt. eift. J4,/a '65/g 7,00 0.0(1 0 00 0,00 8,25 0.00 14,70 0,00 O,00 Burgemeester en Wethouders van 7Ae- silczee, maken bekend dat heeren com missarissen belast met het toezigt over de Armen school in deze gemeente, eene zitting zullen houden in de Regentenkamer van het Hervormd Diaconie Armen-Geslic/it ten einde aldaar de aanzoeken te ontvangen en te beoordeelen van ouders of voogden die verlangen mogten hunne kinderen op die school te zien toegelaten en wel op Zaturdag den 20 dezer maanddes avonds ten 7 ure. Belanghebbenden worden mitsdien uit- genoodigd om zich ten bepaalden tijde in het A rmen-Gesticht tot voorzegd doel aan te mel den daar buitendien geene kinderen op de Armenschool kunnen worden toegelaten. sden 12 September 1862. B. C. C.AU, Voorzitter. J. P. N ERMERINS, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Zie- rikzee brengen ter kennis van belanghebbenden: dat door heeren Commissarissen over de 'J'us- schenschool in deze gemeente eene zitting zal worden gehouden in het lokaal dier school, op Zaturdag den 20 dezer ma ind, des namiddags ten vijf ure, tot het ontvangen en beoordeelen der aanzoeken tot plaatsing van kinderen op de Tusschenschoolen worden ouders en voogdendie hunne kinderen wenschen ge plaatst te zien opgeroepen om alsdan te ver schijnen daar tusschentijds geene kinderen op de school worden toegelaten. 'Zierikzee, dan I 5 September 1S62. C. J. FOKKER, Weth. I. 13. J. P. X. ERMER1NS, Secretaris. Jl. zaturdag werd eene vereenigde zitting der beide kamers van de staten-generaal gehou den ter sluiting van de gewone vergadering. De heer P bil ipse voorzitter der eerste kamer nam het voorzitterschap waar. De voorzitter liet, bij afwezigheid van den griffier der eerste kamerdoor den griffier van de tweede kamer vooilezen een besluit des ko- nings van den 6 September 1862 waarbij aan den minister van binnen!, zaken wordt opgedra gen, om zich heden, des namiddags ten één ure, te begeven naar de vergadering der staten- generaal en aldaar uit naam des konings de tegenwoordige zitting der staten-generaal te sluiten. De voorzitter benoemde eene commissie van acht leden der eerste en der tweede kamerom den minister van binnenl. zaken in- en uitgeleide te doen. Kort daarop werd de minister van binnenl. zaken die zich op de gewone statelijke wijze naar de vergadering der staten-generaal begeven hadde zaal binnengeleid. De heer Thorbeckeminister van binnenl. zaken plaatste zich voor den troon en hield de volgende aanspraak „Mijne Heeren „De koning heeft mij met het sluiten uwer jaarlijksche vergadering belast „Uwe herinnering zegt u, dat het eene werk zame zitting was. Gij hebt menigerlei en zeer gewigtige onderwerpen behandeld. „Er is veel verrigt en veel overgebleven. „Gro.ote maatregelen sedert jaren bij u aan hangig werden eindelijk volbragtik noem de regeling van den raad van state, de opheffing j van liet van staatswege tot dusver uitgeoefend j collatieregtde afschaffing der slavernij in de j West-Indische koloniënde nieuwe tariefwet vele andere werden aan uw overleg onderwor pen om zoo wij hopen in uwe aanstaande ver gadering te worden voltooid. „Zijne Majesteit draagt mij op u voor de zorg en den ijver, waarmede gij het landsbelang hebt behartigddank te zeggen. „In naam des konings verklaar ik deze ver gadering der staten-generaal gesloten." Men schrijft uit Breda van 12 dezer. Heden voormiddag werd door den officier van justitie den regter-commissaris en den beëedig- d$n klerk der arron l.-regtbank alhierverge zeld van den burgemeester, den lsten luit.- commandant der brigade koninkl. marechausées den commissaris van policie, benevens heeren geneeskundigen een zeer streng onderzoek ge daan in de woning van mr. van B., advocaat ter dezer stede. Mén vond in eenen allezins deer niswaardige» toestand in eene achterkamer op gesloten eene krankzinnige vrouw geheel naakt in een ledikant en niet ver van haar eene kar wats of kleerklopper liggen. Deze ongelukkige vrouw, de moeder des advocaats is op last der bevoegde autoriteit in een goed gesloten draag baar door een viertal oppassers uitliet garnizoens hospitaal voorloopig naar het groot stedelijk gast huis overgebragt. Men heeft ons verzocht onderstaanden brief van een slaaf uit de Zuidelijke staten van Noord-Amerika tot lord Palmerston gerigt in ons blad op te nemen. Wij voldoen gaarne aan dit verzoek, te meer, dewijl liet stuk als het voort brengsel van iemand, die het juk der slavernij torscht, wel opmerking verdient. Beroep van een slaaf op lord Palmerston. Charleston, iJunijl862. My lor tl 1 Wij beschouwen dezen tijd als den meest ge- schikten om u en de geheele wereld to doen we ten hoe wij in dit land behandeld worden. Al gemeen gelooft men hier ter plaatse, Charles ton in Zuid-Carolinadat Engeland en Frank rijk binnen negentig dagen de zoogenoemde con federatie erkennen zullen en de blokkade doen ophoudenwaardoor dit slavenland voor altijd onafhankelijk zou zijn. Nu vragen wij mylord wij arme, vertrapte, verdrukte schepselen aan al de Christelijke, beschaafde volken der aarde of zij inderdaad voornemens zijn om hunne vrije handen toete reiken, en in hun midden een volk op te nemen dat geheel verloren is in den arbeid van vier midioen verdrukte en hulpelooze we zens, wier zweet en bloed van hunne handen druipen. Wij doen een beroep op Engeland en Frankrijken het verdere Europa wij vragen in den naam van hemel en aarde, in naam van al wat groot en goed is, en in den naam van den grootenen allerhoogste» Godof zoodanige er kenning immer door dit volk verkregen zal wor den Dat verhoede God dat verhoede de hemel; dat verhoeden de Engelen, en laat al wat er leeft zich vereenigen om het voor altijd te verhoedenwant wordt dit volk ooit erkend als een slavenhoudend volk, dan is ons vonnis voor altijd geveld onze hoop voor eeuwig verloren en de donkere, zwarte wolken der slavernij zul len altijd over ons blijven hangen tot dat de ba- zuine Gods schalt om het volk op te wekken uit de woningen des stufs (uit de graven.) O En geland, o Christelijk en geloovig Engeland, kan het zijn dat gij, die ons eerst in dit land over- voerdetnu uwe magt zult aanwenden om ons altijd in slavernij te houden. Mylord! Uwe lordschap moet slechts een flaauw begrip hebben van wat slavernij is. Als gij het toch weten wilt, wat dat woord beteekend, als gij al de gruwelen der slavernij wilt zien dan moet gij maar eens eene plantage bezoeken van Zuid-Carolina, alsmede de staats steen brekers-werf en het werkhuis van Charleston; gij zult daar eene behandeling zien aan natuur- genooten aangedaan door blanken, trotsch op hunne opvoeding, hun Christendom, hunne beschaving en hunne hooge aangeboren eer en nogtans oefenen die zelfde zoogenoemde Christenenalhier de meest dierlijke oumen- schelijke, verlagende en duivelsche geweldadig- heden uit, die de aarde ooit zag of de hemel ooit aanschouwde. Zij schandvlekken onze zielen en onze dochters, rooven geweldadig haar,ja ach! haar heilig regt, en verkoopen ze aan den hoogsten bieder. En sedert het begin van den oorlog worden wij, mylord! als wij op den weg ontmoet worden zonder een duidelijk geschreven paspoort door genera al Ripley ge weekend aanstonds als wilde dieren neerge schotenuit vrees dat wij ontsnappen zullen en overloopen tot de Yankees, die zich de eenige vrienden betoond hebben die wij op de geheele wereld bezitten, God alleen uitgezonderd. liet Zuiden verliet de Unie, omdat het katoen als koning uitriep en in den waan verkeerde, dat Engeland en Frankrijk het onmiddelijk zouden kroonen als koning van de geheele aardeen het Zuiden wilde dien koning dan plaatsen op een troon vervaardigd uit het leven het vleesch het bloed en den arbeid van niet minder dan vier millioen hulplooze, arme zielen. O, Gij magtige Jehova, zult Gij niet opstaan in de kracht Uwer heerschappijen met Uw almagtige hand de menschen-slavernij van 't aangezigt der aarde wegvagen voor nu en voor altijd! Gij mogfc soms denken, mylord! dat deze brief geschreven is door een blanke of door een Yankee te Charleston; maar geloof dat niet hij wordt aan u gerigt door een armen verdruk ten slaaf, die de ellende van het juk diep ge voelt, zoowel hij, als zijne ganschefamilie. Ver gun dien armen slaaf ten laatste nog van u en van geheel Engeland eene groote gunst te verzoeken als gij namelijk God en onafhankelijkheid en de vrijheid des menschen lief hebtplaats dezen brief dan in de London Times en in den London Post. ik heb nog veel meer te zeggen, maar goeden nachtmylord God geve het in uw hart om iets te doen voor de arme slaven van dit land. Als gij dat land erkentdan alleen als een land van vrijen (Amst. Handelbl.) Aan het Algemeen overzigt van het Ba- taviaasch Handelsblad wordt het volgende ont leend dd. 29 July Op Borneo is het rustig te Bandjermassing Martapoera, te Amai.dit enz. bleef alles rustig; echter te Margasari houdt Goesti Kasan den guerila-oorlog nog wat aan den gang. Amin Oelah is in de bovenlanden van Balangan en Madsaid te Moeara Halang nog immer in vij andige houding. Eenekolonne, uitgezonden om die heeren te tuchtigen en zoo mogelijk in te pak ken slaagde niet in hare pogingen door het ver raad van eenige mantri's. Toen de voornaamste aanlegger eindelijk in onze handen geraakte bekende hij, dat Demang Lehman in 't spel zat. Altijd nog die Demang Lehman. Dezeeroovers doen, hoewel zeldzamer, toch nu en dan eens van zich hooren. Ziphëbben ook eene Engelsche brik aangevallen. Indien de Llanons nu ook trek in zulken spijs beginnen te krijgen, wordt hel ageren dier lieden op de •openbare zee nog bedenkelijker dan vroeger. Op den 26, 27 en 28sten July jl. is eenekolonne onder bevel van den kapit. der infanterie VY. G. A. L. van Bennekomslaags geweest met de benden van Amin Oellah en Demang Lehman in het landschap Petap, met het gunstige gevolg dat de vijand driemaal werd teruggeslagen. FRANKRIJK. Parijs, 12 September. Heden slaat men weder algemeen aan eene amnestie geloof, tot de uitvaardiging waarvan zal gewacht woi den op den dag waarop het huwelijk van 's konings dochter Maria-Pia zal voltrokken worden en dat men meent op het laatst den 25 dezer zal zijn. Garibaldi zal zich zeker niet gevleid gevoelen met die koninklijke genade, zoo als ik reeds vóór eenige dagen deed opmerken en ten over vloede blijkt uit een schrijven van hem zeiven aan een zijner vrienden. Hij verlangt nadruk kelijk teregt le staan, de beschuldigingen die men tegen hem inbrengt te hooren, daarop te antwoorden en zijne stem zeer luid dóór geheel Italië te doen weerklinken. Het gouvernement gunt hem blijkbaar dien triomf r.iet, maar dat zal Garibaldi niet beletten te schrijven, te spreken in één woordom op zijne wijze de wettigheid zijner handelingen te bepleiten. De gezondheids toestand van den ex-dictator schijnt alles behalve beter te zijn. Men wil hier weten dat met dien kogel ook een stukje van zijn laars en broek in het vleesch gedrongen is, het welk men er nog niet heeft kunnen uithalen. Blijkbaar vormen zich in Italië twee partijen welke dagelijks vijandiger houding tegenover elkander aannemen, namelijk die van Ratazzi en van Garibaldi. Het dagblad Diritto Iaat zich ongemeen heftig tegen de regering uit, en zoo als men weet, is dat blad het bijzonder or gaat) der partij van Garibaldi Garibaldi werd onlangs niet ten onregte het koppelteeken genoemddat tusschen de monarchie en de omwenteling was geplaatst want nu hij gevallen isstaan de twee partijen scherp tegen elkander over, en de uitraas der regeringsgezinden zoo wel als de uitraas onder de mannen die krachtdadig willen doortasten toonen onderling een vijandige gezindheiddie niet weinig zal toenemen door liet vertragen van de oplossing der Romeinsche questie. De staat van beleg is in Zuid-Itaiië nog niet opgeheven en zet in vele gemeenten kwaad bloed het ge meentebestuur van Reggio heeft zijn ontslag ge nomen onder protest tegen de uitoefening van het gezag in die stad door den militairen com mandant en tegen diens handelwijze ten aanzien eener rustige bevolking. Te Napels en Palermo heerscht een groote gisting en in laatstgenoemde stad is, naar men verneemt, weder een revolu- tionnair comité werkzaam Het kabinet doet inmiddels niets, en de kamers zijn nog niet bij eengeroepen; niet vóór November zal het par lement vergaderen, maar wanneer de heer Ra tazzi op dat tijdstip aan 's lands vertegenwoordi ging even weinig ten opzigte van Rome heeft mede te deelen als op dezen oogenblik dan moet het geen verwondering wekken dat de bijeen roeping op nieuw uitgesteld worde. Er bestaat nogtans een flaauwe hoop, de kamers nog op het laatst dezer maand of in het begin van October hare werkzaamheden te zien hervattenen v

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 1