NAMEN- &AMBTENWIJZEB, fillHIIUI mm ZEEUWSCHE OUIMVREUGD, Buitenlandsche Tijdingen Advertentiën. Gezelschaps-Liederen. Bovenkamers, Zeetijdingen Beurs- en Marktberigten. 2% Vervoer-Middelen. Ook eens handelspraauw is op hare reis van l'ontianak naar Kottaringi met zeeroovers ge- daretidy een geheeien dag slaags geweest, bij welke gelegenheid vijf der opvarenden werden geblesseerd Door eene gelukkig invallende zware bries mogt bet die praaitw gelukken zich te redden. Van den laatsten togt van Zr. Ms stoomschip de iierkd is nog geene tijding ontvangen. Het Japansch gouvernement gaatte-Iedo eene akademie oprigten voor de studie van vreemde talen en wetenschappen. Eene uitge strekte plaats is voorliet oprigten der gebouwen aangewezen. De Japan Ier aid van den 10 Mei 11. deelt mede, dat te Yokuma weder een brand heeft ge woed die ongeveer 800 huizen vernielde. De Japansche magazijnen, vuurproef gebouwd, •varen voor het grootste gedeelte gespaard ge bleven even als het gelieele vreemdelingen kwartier. Geen enkel huis van de in 1859 en 1860 ge bouwde bestaat nu meer, behalve eenige brand vrije pakhuizen. De brand ontstond in een klein huisje, staande aan de grens van den vorigen brand die in het afgeloopen jaar woedde en vernielde in weinige uren de schoon ste porcelein-brons- en lakwiiikels, drie zeer groote zijde- en manufactuurwinkels en om streeks 5 i. 600 koopmanshuizen. De vlammen sloegen weldra over naar de straat die het nieuw gebouwde Nederlandsch consulaat van de Japan sche stad scheldt en dat gebouw verkeerde in groot gevaar, daar de storm de vlammen der waarts dreef. De heeren MeesFrey, Caspers, HooptBib, J. Klein, alle Nederl.kwamen terstond onzen consul ter hulpe om zijne meubelen en archiven te redden en droegen alles uitliet huis, met eene welwillendheid en zorg, die men niet ligt zou verwachten. De gouverneur kvvam mede in persoon met eene menigte zijner officieren om den consul bij te staan, zijne papieren en goede- rente redden. Gelukkigerwijze draaide de wind een weinig en namen de vlammen de rigting naar het reeds afgebrande gedeelte der stad. Toen de consul aan een der Japansche officieren het portret overgaf van HH. M M. den koning en de koningin, hetwelk door hem was afgenomen, zeiile deze officier toen hij het portret herkende, dat hij een te gering persoon was die beeldtenisin handen te nemen en weigerde eerbiedig om het portret uit het huis te dragen. De schade door don brand aangerigt wordt op 20,000 dollars begrootdewijl eene menigte thee en ruwe zijde, benevens manufacturen, zijn verbrand. Het is te voorzien dat het afgebrande ge deelte in weinig tijds weder zal zijn opgebouwd. Aldaar woonden de rijkste kooplieden en die hebben gewoonlijk een tweede huis te Jedo ge reed liggen om te worden opgebouwd zoodra datgene waarin zij wonen mogt verbranden. (Jok zijn er te Jedo winkels, waar men gemaakte huizen kan koopen van verschillende grootte. Deze worden met losse stukken overgebragt en in elkander gezet. DUITSCIILAND. Uit Warschau wordt van den 8 gemeld dat weder een pistoolschot, maar gelukkig zon der gevolg op den markies Wielopolski gelost is Sedert zijn dienaangaande de volgende bijzon derheden officieel bekend gemaakt De dader heet Lodewijk Ry'l, is 19 jaren oud heeft geene scholen bezocht maar kan nogtans lezen. De markies 1 Vielopclski ontwaarde bij het binnen treden der huisdeur aan den trap der commissie voor de schatkist een jong mensch, met een pa letot. gekleed die eene op de borst van den markies gerigte pistool in de band hield. Toen de markies zich tot hem wendde, om hem te grijpen, terwijl hij met den rotting dien hij in de hand hield den aanval afweerde liet de jonge mensch de hand waarin hij de pistool hield zak ken en begon te vlugten. De markies zette hem achterna en riep op hem wijzenduit „Grijpt den schelm 1" De vlugtende keerde zich om en poogde op den markies te mikken. Deze, in de meerling dat de boosdoener gevlugt was, had zich weder naar den trap gekeerd, en hoorde, toen hij begonnen was dien op te stijgen twee schoten vallen, die achter hem gelost waren. Rylt werd toen 'gearresteerd. De persoon die een aanslag op het leven van den grootvorst Konstaniijn heeft gepleegd is veroordeeld om doodgeschoten te worden. Het vonnis is aan de goedkeuring des keizers.onder worpen. FRANKRIJK.. De 15 Augustus is voorbijen Europa weet nog niet of keizer Napoleon 111 al dan niet gezind is spoedig een einde te maken lan de Romeinsche questie De Moniimr bevat ook geene mededeeling dienaangaandeen derhalve mag men veronderstellen dat deze souverein na verklaard en beloofd te hebben dat Italië vrij zal zijn van de Alpen totde Adriatische zee, en na die belofte niet te hebben gehouden of niet te hebben kunnen houden thans niet weet zich te redden uit de verlegenheid waarin hij zich en Italië gebragt heeft. Te Napels heeft eene demonstratie plaats gehad waarbij de kreet „leve Garibaldi 1" ge boord werd. Vele vlaggen werden daarbij ge zien. De troepen werden begroet met den kreet „leve liet leger Des avonds was het weder rustig. Garibaldi is van Castragiovanni vertrok ken en met al zijne vrijwilligers te Piazza aange komen. Men zegt dat bet aantal dier vrijwilli gers in liet geheel niet meer dan 3000 bedraagt. De generaal llivotti is met eeneafdeeling troepen te Caltanisetta aangekomen. De Courier des Klats Unis bevat het vol - gende zonderlinge verbaalhetwelk zonder twijfel is voortgesproten uit de verhitte hersenen vaneen Amerikaan. In de bosschen gelegen aan de oevers van de meren Saint Clair en Huron heeft men eenvolks- stam of eene familie wilden ontdekt met een zonderling en vreeselijk voorkomen en van eene vreemde en onbekende soort. Hij bestaat uit eene bende van 7 of 8 personen waaronder zich twee mannen zoo het al mannen zijn bevinden, eene vrouw of wijfje 3 li 4 kinderen of jongen de mannen zijn zeer grootmager doch sterk gespierdde vrouw heeft een ligchaamsgestalte welke beneden de middel matige is en de kinderen schijnen van 10 tot 16 jaren oud te zijn. Van allen is de huid met haren bedekt, terwijl het gezigt van de vrouw en van de kinderen even ais dat van de mannen omgeven is door een stekelicen baard gelijk die van zekere apen uit Brazilië. Een der mannen heeft een kaal hoofd en een witten haard Hun hoofd is zeer groot in vergelijking van hun ligchaam de buik zwaar, de armen zijn boven matig lang en de knieën staan binnenwaarts. Ditalles bezitten ook de Endamenen van Austra lië, Borneo en Nieuw Guinea die den overgang vormen van het inenschelijke geslacht en de vierhandige dieren. Van waar komt die starn Niemand weet zulks. Voor omstreeks twee maanden is hij door Indische jagers ontdekt, die huiden te Mont Clemens te koop bragten. Het was omstreeks 30 mijlen westelijk. Acht dagen later heeft men hen te Port-Huron ontdekt. Kenigen tijd daarna waren zij weder te Sanigan gekomendat aan de oevers van de rivier Shiawasses is gelegen. Overal jagen zij-schrik aan welke ongetwijfeld zonder grond is daar zij nergens kwaad hebben gedaan evenwel zegt men, dat zij in dorpen vee en huisdieren gestolen hebben. Op sommige plaatsen waar zij doorgetrokken zijn worden zonderlinge feiten verhaald. In een dorp zijn bijna alle houden in één nacht ge storven op eene andereplaats zijn de verschrikte koeijen door velden en bossclien gevlugt. Eenige dagen later ca. 25 mijlen verder is de melk in de uijers der geiten opgedroogd en hebben de vledermuizen zich bij klaarlichten dag ver toond. Kortom, liet schijnt, dat sedert hunne verschijning de landen, die zij doorgetrokken zijn betooverd zijn. Aan de oevers van het meer Huron ligt een dorp, waar de klok van zelf gedurende den nacht geluid heeft. Den volgenden ochtend heef't men hen te midden van een onweder in het water zicli zien verlustigen en een klein eiland al zwemmende hereiken. De hoeren namen hunne geweren en vervolgden lien in booten docli toen men op het eiland aan kwam waren zij verdwenen. I)e bladeren der hoornen van de bosschen welke zij waren door getrokken waren even als op liet einde van den herfst verschroeid. Zij die ben gezien hebben, zeggen dat zij kruipen als slangen loopen als herten zwem men als visschen en, indien het noodigis ver dwijnen als schimmen. In één woord bet is eene allerzonderlingste verschijning; natuurlijk komt het bijgeloof in liet spelde schrik is overalde bevolkingen zijn onder de wapenen en jagten worden in verscheidene districten georganiseerd, ten einde de vervloekte bende te vervolgen. Tot heden beeft men haar niet kunnen naderenjagt- hondenter hunner vervolging afgezondenheb ben hen niet kunnen inhalen en in de geheele streek houdt men bijeenkomsten ten einde mid delen te beramen om bet land te zuiveren van de familie des duivels, zooals men baar noemt. Waarschijnlijk zal zij heengaan zooals zij geko men is zonder dat men weet langs welken weg zij de vlugt heeft genomen. GR OOT-BRITT ANNI EN Dezer dagen wordt te Brighton een merk waardig huwelijk voltrokken. De bruid, Sarah Forbes Bonella, is naar men veronderstelt de dochter van een Afiikaansch neger-koning. Toen zij ongeveer vijf jaar oud was kreeg de kapitein ter zee, Frederik Forbeshaar ten ge schenke van den koning van Dahomey, tijdens hij dien vorst op last der koningin bezocht om te onderhandelen over onderdrukking van den sla venhandel. In zijn werk over deze zending uit gegeven spreekt hij van het kind met den mees ten lof, en vooral door toedoen der koningin heeft zij eene uitmuntende opvoeding gekregen. De bruidegom James Davis, werd aan boord van een slavenhaler door een Engelsch kruiser buit gemaakt en op eene der scholen van het zendeling-genootschap te Sierra Leone opge voed. Later werd hij door de a Imiraliteit op een der koninklijke schepen geplaatstbegon vervolgens voor eigen rekening handel te drijven en is nu een der aanzienlijkste kooplieden van Lagos, waar bij meer dan 100 zijner landslieden in dienst beeft De koningin heeft voor liet uit zet der bruid gezorgd en op de bruiloft zullen twintig Afrikaansche gasten zijn onderanderen zijn vier van de zestien bruidsjuffers van Afri kaansche afkomst. JONGSTE TIJDINGEN New-Yokk 7 Augustus. De Federalen hebben Corinth en alle omliggende plaatsen ontruimd. Een duizendtal guerilla's hebben de Federalen uit Newark, in Missouri, verjaagd en al hunne wapens en ammunitie buit gemaakt. Eene andere bende guerilla's beeft Alexandi ië in Missouri veroverd. De Federalen hebben in een gevecht nabij Memphis de Geconfedereerde», onder generaal Thompson op de vlugt gejaagd. De Federalen hebben Macamville bezet. Eene groote menigte katoen is in de nabijheid van Columbia verbrand. Bij de Uitgevers dezer CqurantErven A. de VOS, is nog bij voortduring te verkrijgen, voor den prijs vanlO Cts. AAN DEN KBRKERAAD DER VRIJE KERK IN AMSTERDAM. Mede- Sevang ene om des Evangelie' s wille in de Gevangenis van het Geregtshof te Granada21 Mei 1862. alsmede VOOR HET ARKONDISSEMENT Ti IE IC 1 14. X E E BEVATTENDE DE EILANDEN SCHOUWEN, CUIVELAND, TH0LEN EN ST.-PHILIPSLAND. IN DK PROVINCIE ZEELAND, Prifs 40 Cents. van VAN SCHOUWEN EN DUIVELAND. Overgenomen uil de Zieriltzeesche Courant van 31 Mei en 4 Junij 186'2met een naamlijst tier verschillende Eerewachten te paard. Prijs 30 Cents. bevattende meer dan 150 op verschillende ge. legenheden toepasselijke Prijs 4 O Cents. Ook kan men bij hen inlichting bekomen van I a S Ie Huur zijnde op het besle gedeelte der Stad. Brouwershaven gearriveerd 15 Aug. Alpha M. Berner Taganrog, Schiedam. 18 Stolp A. Haase Stolpeinunde 18 Den Gode ilensigt, O. Olsen Frede- rikstad beiden naar Dordrecht. 16 Uitgezeild. Botter damH. Poort, 16 Ilendr'ikaW. van Aalburg 16 Wxlh'Htniria Johanna, *L. P. Anderson, allpn naar Batavia. 10 Kon. Ned. Yacht club F. L. Zack Melbourne allen van Rotterdam. 10 Sara, J. H. Stuit Dordr. Londen. Prijzen dereffecten Ie Amsterdam. den 18 Augustus 1 8 62. Portugal S panje Werkelijke Scliuid 2'/,pct dito «li to 3 dito dito 4 Amortis. syndic. 3S bij Hope 1798/1810 5 dito 1823/1829 5 bij Stieglitz. 5de leen. 5 dito Ode leen. 1 855 5 Leenihg 185 9 3 Leeniug IbüÜ dito 4 bij Mope 4 Cert, van as9. 6 Poolscheschatkist oblig. 4 Aandeel groote Russ. spoorweg a f 230 volgefourn. 5 Weenerbank bij Goll.en Co. 5 d i 1 o dito 4 Metaliek 5 dito dito, rente Amsterdam 5 dito nationale -5 Weener-aand.a 6 500 ,L. 1800 5 Buitenlandsch van 853 3 dito van 1850 a IN00 3 Buitenlandsch 3 Binnenlandack 3 Buitenlandsch 3°/n nn 2 64'/; 76<k„ 101-V, Sl't.c BU'i, 57Wi,( 88% 73% Ts't 62% 78% 190% 51 40%, 73% l GO 1/417 45 U, 44% 48V, 4t 248ste Staats-Loterij. 5de klasse. 5de Lijst. No 4852 1500 nos 4017, 7818, 12301, 15866 en 17030 ieder/ 1000. 6de Lijst. No. 107 45 100000. 7de Lijst. No. 6447 en 18250 1.000. 8ste Lijst. No 3872, 5397 en 14781 ie Ier ƒ1000. ROTTERDAM. IS Augustus. TARWE, Zeeuwsch Vlaamsch enOvermaasche weinig ter markten tot vorige prijzen opgeruimd. De zwaarste en blank- ste partijtjes die zeldzaam voorkomen f 12,75 a f 11,25 min dere f li,50 a f 12,50. ROGGE, Nieuwe Vlaams, en Over maasche was heden merkelijk minder aangevoerd waardoor 10 a 20 c. meer bedongen werd van f7 tot f8 GERST beter te verkoopen, Nieuwe winter f4,50 a f5,90; zomer f4,25 a f5,25. HAVER, korte f4 a f5; lange f3,25 a f4,25. ERWTEN, Nieuwe groene f8,25 a f9,25. BOONEN zon der handel. MEEKRAP, iets meer aangeboden de stemming wasevcu- wel flaauw zoodat de omzet gering bleef. dienst lusschen Middelburg cn Rotterdam. van Middelburg Donderd.2t, 's in org. 9 ui Vrijdag 22, 10 Zaturdag2" '0'/2 van Rotterdam. Woensdag 20, 's midd. 2 Vrijdag 22, 's morg. 6 Zaturdag 23, 7 L)e diligence zal var. Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Hotter vlam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden dienst lusschen Goes en Rotterdam. Fan Goes: Fan Rotterdam Woensdag20, 'smorg 7>/2 f Honderd. 21, 's morg. 5 Vrijdag 22, 10 j Zaturdag 23, 6 .liensl lusschen Vlissingen en Holterdaiu. Fan Vlissingen j Ven Rotterdam desmaaudagawoensdags des dingsdags donderdags en vrijdags 'smorg. ten 8 ure j en zaturd.'smorg ten 10 ure He afvaart der stoomboot van Rotterdam is zooveel mogelijk in verband met de aankomst van den Rijn-spoortrein De diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 ure voor deafvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten l2'/2 ure voor de afvaartvan Rotterdam naar Vlissingen. Ter Slads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 2