Buitenlandsehe Tijdingen Advertentiën. Inboedel, Een Woonhuis en Erve Zeetijdingen Beurs- en Marktberigten. Vervoer-üliddelen. Men heeft te Oudewater een nieuwe methode gebezigd om in het bezit te geraken van de zoo zeer gevierde kwartels, De heer w. alhierheeft namelijk eene zoogenaamde krielkip op acht kwarteleijeren te broeijen gezet; op den 1 öden dag waren zeven der acht eijeren uitgebroeid, en spoedig zag men zeven jonge kwartels te voorschijn komen; twee derzelve geraakten ongelukkig onder de poot der kip, en daar zij zoo klein en teer waren, konden zij aan zoodanige aanraking geen weerstand bieden en bezweken zij daaronder. De overige vijf zijn verder als gewone kippen-kuikens bij de kip door middel van eijeren opgebragt en zijn thans zoo vlug dat ffien verpligt is geweest dezelve te kortwieken, daar zij zich anders aan de moeder lijke zorgen der kip zouden onttrekken. Even als kuikens gehoorzaamden zij, wanneer zij soms een eind weg gevlogen waren ,aan liet gekloek der hen en verzamelden zij zich bij haar. Wij geloovenheeren liefhebbers geen ondienst te doen met de mededeeling van deze methode, die, voor zoo verre ons althans bekend is geheel nieuw is Sedert eenige dagen liep te flardenberg het gerucht, dat er zich in den omtrek een wolf (anderen noemden een beer), ophoudt, men voegde er nog bij dat hij reeds een kind ver slonden had. Dit gerucht heeft tot het volgend koddig voorval aanleiding gegeven. Zekere 011- noozele boer voor eenige dagen 's avonds laat door liet Heemscherbosch gaande werd op het hooren rammelen van een ketting die hem ver volgde zoodanig door den schrik bevangen dat hij uit al zijne magt begon te schreeuwen Daor sipi wolf, hé wil me vermoren! Iemand, dit gesschreeuw vernemende, haalde spoedig volk bij elkander ten einde den ongelukkige te hel pen maar hoe groot was hunne verwondering toen zij bij de plaats des onh rils komende, be vonden dat de gewaande wolf niets anders was dan een hond De.:er dagen bad te Almelo het volgende treffende ongeluk plaats Zeven jongelingen hadden een zeilpartijtje ondernomen naar Vrie- zenveen. Op de terugreis, terwijl allen vrolijk en wel bij elkander waren klom een hunner in den mastwaarvan het noodlottige gevolg was dat het betrekkelijk zeer kleine bootje omkantelde en allen in het kanaal geraakten. Met veel in spanning redde een hunner drie zijner kamera den terwijl een vijfde zelf nog den wal bereikte. De twee overigen echter, veel belovende jon gelingen, moesten het met den dood bekoopen. De een alhoewel spoedig aan wal gebragt, en bij wien men nog eenige teekenen van leven meende te bespeuren was reeds een lijk toen er geneeskundige hulp werd aangebragt terwijl de ander eenige uren later door den schipper Schut- teoaer van den bodem van het kanaal werd te voorschijn gehaald. Men kan zich de smart voorstellen der ouders en betrekkingen, toen men de lijken binnen bragt. M en meldt uit Arum van 31 Julij. Deelden de Friesche bladen in de vorige week drie gevallen mede van kinderen die verdron ken ten gevolge van het gemis aan behoorlijk toezigtwij kunnen daarbijhelaas thans een vierde voegen. Een arbeider, Kiemstramet zijne vrouw naar bet land gegaan zijnde had liet jongste kind van 3 jaren aan de zorgen van een ouder kind en een reeds bejaarden groot vader opgedragen. De oude man valt in slaap en in een oogenblik dat het kind minder oplet tend isgeraakt bet broertje in een sloot en is voor er hulp komt, verdronken. Men schrijft uit Groningen van 28 Julij. Onderstaand feit uit de honden wereld is zeker wel der vermelding waardig. De teef (een Mew-Foundlander) van den heer Jau Prakken te Oosterwoldejongen geworpen hebbendezou men een dier diertjes verdrinken. Door het janken wordt de kleine poedel (van het vrouwelijk geslacht), toebehoorende aan den heer dr. .4. vun fier Sluis, dit gewaar en onmiddelijk snelt zij naar den jongen hond dien zij dadelijk in den bek neemt en medesleept naar h3t nest waar zij haar eigen jong koesterde. Ieder verwonderde zich zeer over dit gevaldoch de verbazing van allen steeg ten top toen men zag dat de kleine poedel den jongen New-Found- lander dadelijk liet zogen even zoo goed als haar eigene zuigeling. Aan het Kaapsche Volksblad van 19 Junij ontleent men het volgende Pretorius bevindt zich hier ter stede. Hij werd met alle eer ont vangen zijnde hij door een troep dragonders toen de gouverneur van zijne aankomst per te legraaf verwittigd werd, binnengehaald. Het bezoek geschiedt naaraanleiding van een besluit van den volksraad, daartoe en om eenige andere dringende bezigheden bijeengeroepen. Het hoofddoel er van is, om te zien de regeringen het parlement te bewegen een gedeelte der in komende regten op de buitenlandsehe goederen die in den Vrijstaat vertier hebben, af te staan. Van goederhand heeft men vernomen dat ook inden Vrijstaat een nieuw llollandsch blad zal worden uitgegeven, zijnde de materialen voor de drukkerij reeds verzonden en de drukker met de Reinhardt vooreen paar dagen uit Holland aan gekomen. DUITSCHLAND. De civiel-ingenienr Wilhelm Partje uit Keulen, die zich thans te Berlijn bevindt, heeft aan het ministerie van oorlog aldaar een eigen aardig door hem uitgevonden stelsel van ijzeren versterkingswerken ingediendhetwelk de ves tingen oninneembaar zou maken en alle tot dus ver bekende middelen van verdediging en aan val moeten overtreffen. Deze versterkings werktuigen moeten zeer gemakkelijk vervoerbaar zijn en zoowel te land als ter zee kunnen gebruikt worden. Omer-pacha is door den sultan gemagtigd om onderhandelingen aan te knoopen met de Montenegrijnentot grondslag waarvan zullen strekken de vroegere voorstellen tot beslechting derkwestie. Er is echter bijgevoegddut de onderhandelingen binnen zeer korten tijd tot een bepaald resultaat moeten leiden, ten einde kui perijen van de zijde der Montenegrijnen te voor komen. Geschiedt dit niet, dan worden de operation voortgezet. Een bijzondere brief van Warschau meldt dat de voorzitter van tien krijgsraad, die onlangs verschillende officieren ter duod vet oordeelde dood geschoten is. i e opgewondenheid in de hoofdstad is zeer groot zoo zelfs dat bekend is gemaaktdat de grootvorst Konstantijn zi 'li voortaan slechts onder militair geleide aan liet publiek zal vert ionen. De waarh id is echter, dat die vorst zijn paleis niet meer verlaat. FRANK RIJK. Volgens het Journal de la Saroic heeft zondag avond jl. in het zuiden van Frankrijk een buitengewoon zwaar onweder gewoed waarbij vooral Saint-Jean-de-Maurienne en de omstreken van die plaats veel geleden hebben De regen viel bij stroomen neder en de rivieren, sedert eenigen tijd droog, waren weldra zoo gezwollen, dat steenen en rotsen losgemaakt en door den stroom medegevoerd werden De metalen spoorwegbrug van 8 el lengte en de brug van den straatweg over de Hermillon zijn ingestort, de spoorweg zeifis op een lengte van 50 i. feO ellen vernield. Men hoopt dien echter binnen veertien dagen te kunnen her stellen, en intusschen zijn de noodige maatrege len genomen, om het vervoer van reizigers zoo min mogelijk oponthoud te doen ondervinden Den daaropvolgenden nacht werd de Duit- sche stad Fulda insgelijks door een zeer zwaar onweder geteisterd, nog verschrikkelijker dan hetwelk dezer dagen Frankfort trof Wat de onderhandelingen tus-chen Frankrijk en Engeland over de Amerikaansche zaken betreft, men verneemt dat zij geschorst zijn tot dat men bekend zal wezen met den uit slag der gevechten die in den omtrek van Rich mond geleverd zullen worden. Ten aanzien der Oostersche kwestie wordt verzekerd dat Frank rijk, ofschoon bet traktaat van Parijs van 1856 als uitgangspunt blijvende beschouwenbe sloten heeft Rusland te ondersteunen in zijnen eisch van de regten en waarborgen voor de Christen onderdanen in Turkije. Men schrijft uit'! urijn van 3 dezer. De Franschen hebben weder op de Romeinsche grenzen hunne positiën ingenomen. De vol gende proclamatie gedagteekend uit de bos- schen van Ficuggi is dooi Garibaldi uitgevaar digd Jeugdige makkersThans is het weder de heilige zaak des vaderlands die ons ver- eenigt thans komt gij wederom bijeen zonder te vragen waar Wat doet men Waarheen gaat men Met den glimlach op de lippen zijt gij toegesneld om de trotsche vreemde beheer- schers te bestrijden. Ik vraag alleen van de Voorzienigheid dat zij mij uw vertrouwen doe behouden. Ik kan u slechts moeite en ontbe ring toezeggenmaar ik vertrouw op uwe zelf verloochening. Ik ken uverminkte overblijfselen van roem rijke veldslagenhet is dus overbodig u te vragen om in den slag dapper te strijden. Ik moet u echter vragen de tucht te handhaven want zonder tucht kan geen leger bestaan. Door hunne tucht hebben de Romeinen de we reld bedwongen. Tracht de genegenheid der bevolking te verwerven gelijk gij in 1860 hebt gedaan. Verwerft u ook de achting van ons dapper leger om de eenheid van het vaderland tot stand te brengen. Ditmaal zullen ook de dappere Sicilianen de voorloopers zijn van de belangrijke lotgevallen waartoe het vaderland is geroepen. Men verzekert dat de toevloed van vrij willigers te Corleone steeds toeneemt. Garibaldi wordt dagelijks te Messina verwacht. Volgens gerucht is een Amerikaansch schip met eene lading wapens te Palermo aangekomen. GROOT-B RlfTANNIEN Berigten uit New-York van 24 Julij mel den dat een gedeelte van het corps van den ge neraal Pope bij Frederiksburg aan de Zuidelij ken een gevecht heeft geleverd, dat met een ge lukkigen uitslag is bekroond hij heeft daarna hun kamp verbrand. De president Lincoln heeft eeneproclamatie uitgevaardigd waarbij hij mag- tigiug verleend tot het in beslag nemen van alle eigendommen van de Zuidelijken. De negers kunnen tot militaire doeleinden gebezigd wor den. De vrees voor een aanval op Nashville is verdwenen. De aanwervingen van vrijwilligers niet vlug gaande, zijn nieuwe premiën aangeboden. De gouverneur van Ohio heeft bekend gemaakt dat indien het contingent van vrijwilligers niet wordt geleverd hij eene conscriptie zal bevelen. Er zijn onderhandelingen aangeknoopt over eene algemeene uitwisseling van gevangenen. JONGSTE TIJDINGEN Ragusa, 3 Augustus. Zoodra Mirko ver nomen heef; dat de Turken alleen wilden onder handelen op de vro iger aangeboden voorwaar den heeft hij het ultimatum vastberaden ver worpen en de vijandelijkheden hervat. De Montenegrijnen hebben gezworen te overwinnen t f te sterven. Belgrado, 3 Augustus. In strijd met het besluit der conferentie, werpen de Turken buiten den kring der citadel van Belgrado eene verschansing op. Voorspoedig bevallen van een wel geschapen Dochter C. GOUDSMIT geliefde Echtgenoot van Zierikzee, A. J. FRANK. 4 Augustus 1862. Op den 2 Augustus 1862, overleed te 'sGravenhagetot droefheid harer nagelaten betrekkingen Mevrouw de Weduwe D. BOOM geboren W. E. Rost van Tonningen in den ouderdom van 81'/, jaar. De Notaris Mr. J. J. ERM ERINS zalten verzoeke van de Erfgenamen van wijlen de Hoog-Welgeboren Vrouwe J. D. A. 1. Baronesse van DOPFF, Wed. van wijlen den Heer C. TROMP en Mede-Eigenaren op Vrijdag den 8 Augustus 1862, des voormiddags ten 10 ure, in het Nieuwe Logement van V.ethnd publiek presenteren te verkoopen firn zeer zindelijke en solide bestaande in Massief Malionyhout Kabinet, dito Hoek-Buffet, SecretaireBuffetdiverse Ta fels, als Collies, Thee- Penant- Bedde en Wasch- tafelsConsole Stoelenwaaronder met Paar denharen zittingen Hang- en Linnenkasten gebruineerde en witwerkers Ledikanten, Spie gels, Platen en Lijsten, onderscheidene zindelijke en goed gevulde Bedden en toebehooren Vluer- kleeden, Mangel en Linnepers, Koper-, Tin-, Porcelein-, Glas- en Aardewerk, en hetgeen verder zal worden geveild. Woensdag namiddag particuliere Kijkdag en Donderdag algemeene Kijkdagvan des morgens 10 tot 's namid dags 5 ure. I ill De Notaris Mr. C. van der LEK de OLERCQ zal ten verzoeke van den Heer Mr. B. ERMERINS, Curator in het Faillissement van I. WARNIER, op Vrijdag den 15 Augustus 1862 des middags ten 12 ure in het Logement van C. van 't Hop ge. naamd Bellevue te Brouwershavenpubliek pre. senteren te verkoopen staande en gelegen aan de Zuidzijde der Haven binnen Brouwershaven Sectie C No. 364 ter grootte van 01,37 Ellen. Zierikzee, 4 Augustus. Het Engelscli schoonerschip John llowwd, kapt. J. Crabtree van Cardiff naar Rotterdam is gisteren op helt Noordland gestrand doch na een gedeelte der| lading geligt. te hebben weder in vlot water ge. komen en behouden ter dezer reedegearriveerd; het schip heeft daarna zijne reis vervolgd. Volgens particulier berigt is den 2 dezer be-l houden te Londen van Portorico aangekomen het] kofschip Cadzandria, kapt. G. Dow, Jr, Zijnde alles wel aan boord. Brouwershaven gearriveerd: 31 Julij. R. NormenCardiff G ravesRangoon William Anna Moi-rdijk. 1 Aug. Kern note, A. Rotterdam. 2 BrederodeL. Kruijmel 4 Jacob, 3 Muller Drentlibeiden van Batavia naar Rotterdam. 2 Uitgezeild Sara, J. H. Stuit, Dordrecht, Londen. Passagiers per liet schip Ja obvan Batavi; aangebragt de heer Pelser, kapt. der infante rie echtgenoot en 6 kinderen de heer Roeman, officier van gez. en 3 kinderen 1 Inlandsche be diende en 1 gepasporteerd militair. Prijzen dereflecten le Amsterdam. de» 4 Augustus 1862. Werkelijke Schuld 2'/,pot. 633 4 99 dito dito a dito dito 4 Amortis. svudic. 3'<a 93'/8 bij Hope 1*798/1316 5 1013/4 dito 1823/1829 5 bij Stieglilz. 5de teen. O 81 dito 'iilo leen. 1 S55 5 89»/, beening 18 >9 3 58'/8 Leeniug I860 883/4 dito i 74'/4 bij Hope 4 Oert. van ass. 6 52% Poolscheschatki9t oblig. 4 Aandeel groote Rus9. spoorweg k 236 volgefourn. 5 ƒ191 V, Weenerbank bij Goll.en Co. 5 O* O Cu O 4 Metaliek 5 53 dito 2b, 27''e dito, rente Amsterdam 5 74b, dito, nationale 5 Weener-aand.a fi 500 ,L. 1860 5 /431 Buitenlandsch van 853 3 453/4 dito van 1856 a 1 w60 3 45'/* Buitenlandsch 3 Binnenlandsch 3 48'/, Buitenlandsch 3°/0 nn •2 440/,fl Portngal Spanje ROTTERDAM, 4 Augustus. TARWE Zeeuwsch Vlaamsch en Overmaasche weinig ter markt en met trage koopers tot vorige prijzen. De zwaarste en blankste partijtjes die zeldzaam voorkomen f 12,50 a f li; mindere f 11,25 a f 12,25, ROGGE, Nieuwe Vlaams, en Overmaasche waren heden eenige partijtjes aangevoerd zeer verschillend van droogte en verkocht van f 7,50'a f8,75 naar dengd. GERST, Nieuwe winter f4,50 a f5,50zomer f4,25 a f5 HAVER, korte f4 a f4,80 lange f3,25 a f4,25. ERWTEN, groote f8,50 a f9,50. PAARDENBOONEN 6,75 a f 7 75. MEEKRAP. De stemming was heden lusteloos en van het weinige dat heden aangeboden werd zijn slechts kleinigheden verkocht. dienst lusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg van Rot terdam Donderd. 7,'s morg. 9 ure Woensdag 6, 'smidd. 2 Vrijdag 8. 10 Vrijdag 8, 's morg. 6 Zaturdag 9, 1l Zatuvdag 9, 7 De diligence zal var. Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. dienst tusschcn Goes en Rotterdam. Van Goes: Van Rotterdam Woensdag 6, 'smorg 8 Donderdag 7, 's morg. 6 Vrijdag 8, 10»^ I .Zaturdag 9, 6 dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam Van Vlissingen desmaaudagswoensdags en vrijdags 'smorg. ten 8ure Ven Rotterdam des dingsdags donderdags en zaturd. 'smorg ten 10 ure Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 2