Buitenlandsche Tijdingen Advertentiën. RUHR Haard- en Kagchelkolen Zeetijdingen SSeurs- en Marktberigten. Vervoer-Riddelen. aangegaan met Mcxiko van 11 millioen tegen overgave van eerie belangrijke uirgestrekllieid lands. Overigens verkrijgt de strijd tusschen Noord en Zuid met iederen dag een karakter van hard nekkigheid, die het denkbeeld den doodsteek geeftvolgens hetwelk de worsteling tusschen deze heide gedeelten des lands, geene krachtige uiting zou zijn der beide elementen van het na tionaal volkskarakter, maar eene opruijing door weinige partijhoofden. Neemt men dit dus aan en beschouwt men de slaveruij kweslie als de spilwaar de verschillende armen van den waaijer der Zuidelijke democratische beginselen te zamen komen dan blijkt het duidelijk boe onzuiver nog die democraiie hoe onbeschaafd nog die bevolking van het Zuiden is, welke de eerste konsekwentie barer beginselen door ka nonschoten ontkent. Terwijl nu de beide vijandelijke legers elkan der op alle mogelijke wijzen afbreuk doengaat echter de president Lincoln ijverig voort hel Zuiden met moreele wapenen in de sl'avernq- kwestie te bestrijden, en dagelijks wordt de kring waarin zich nog hare voorstanders be wegen enger. In den krijg waarbij men het beginsel van slavernij van den eenen menscb aan den anderen in zijn laatsten schuilhoek van het meer bc- beschaafde gedeelte der wereld opspoort en te vuur en te zwaard vernielt, teekenen zich echter (iguren aan den horizon die belaugrijk geuoeg zijn om aan eene verkeerde voorstelling van sommige dagbladen te onttrekken. Onder deze noemen wij den generaal der Noordelijken, Bulder, den ruwen onbeschaafd den krijgsman, die met zijne weinig ontwikkelde denkbeelden van regt en billijkheid in 'l alge meen als een woestaard is voorgesteld door zijne handel wijze omtrent de consulalen en de separa tistische bevolking van New-Orleans. Wal het eersle punt betreft heerschl nog veel duisters en partijdigheid moge al dit voorval in een bij zonder licht hebben gesteld wij geloovcn dal hel voorval met den liefgischen consuldie niet tegenstaande of liever met schending van zijn hoedanigheid van vertegenwoordiger, de be ginselen van het volkenreglwelke hij moest handhaven met voeten trad wel wantrouwen moest inboezemen wat zijne strenge liandel- wij7o betreft omtrent den persoon, welke de vlag der Unie van de munt rukte zoo beeft in ile laatste dagen een blijk v au onpartijdige streng heid daaraan veel van hare afschuwelijkheid ontnomen een officier der marine van de ge- i"d(Teerden is op bevel van Bultlcr gefusilleerd, daar bij zich aan plundering had schuldig ge maakt. Hoewel overigens eene kleine Unionis tische partij, voor hél grootste gedeelte uil vreemdelingen bestaande sedert kort demoo- sllaliün he ft uitgelokt ten voordeele van deu generaal der Noordelijken, blijft echter de be volking in bare vijandige houding volharden. zoo dat strenge maatregelen bet weinig talrijke garnizoen der Noordelijken voor alle overrompe ling van de zijde des vijands moet behoeden iets dat niet alleen een regt maar een pligt van dengeneraal kangenoemd worden. Zoo als wij in den laatsten lijd herhaalde lijk deden opmerken is het Kussische rijk een tijdperk ingetreden, dal voor de toekomst be langrijke gevolgen moet hebben. De liberale beginselen sedert weinige jaren door de ijskorst gedrongen, welke Ruslands bevolking vooralle inwerking van buiten beveiligde hadden reeds lang wortel gevat. Thans zijn deze eindelijk in volle kracht te voorschijn gelreden en hebben zich in duidelijk geformuleerde eisc'ien naar vrijheid geopenbaard eenereactie met zich voe rende, welke tot eene revolutie heeft aanleiding gegeven die hevige schokken te weeg zal brengen. Wanneer wij omtrent de plaats gehad heb bende en nog voortdurend plaats hebbende brandstichtingen zelfs bel half officieel dagblad van St. Petersburg hooren verklaren dat de toestand van het rijk zeer zorgelijk kan genoemd worden en dat waarschijnlijk de |ioliiiek met deze afschuwelijke brandstichtingen in verband staat wanneer wij genoemd blad zelfs hooren spreken van eene bestaande partij die ter berei king van haar staatkundig doel voor het ge bruik van den fakkel der brandstichting niet terugdeinst dan zeker zijn de beschouwingen van The Times niet ongegrond die eene revolutie voorspelt zoo als nog nimmer eenig volk heeft doorleefd. Kn wanneer wij die verfoeilijke middelen afkeurende de hoofdstad van hel aloude czarenrijk in vuur en vlain zienslaan, dan blijkt hel toch ook hoe krachtig de onbe schaafde en onbestuurde volksmassa met die hervormingsdenkbeelden is ingenomen om deze tot allen prijs te willen tot stand brengen. Moge dus al hel verschiet voor andere gewes ten van Europa somber gekleurd zijn niet het minst is dit bel geval inet liusland alwaar een monster met drie koppen de Poolsche kwestie, de vrijmaking der lijfeigenen de wijziging der constitutie den troon doet wankelen van den keizer die hoewel lïussisch-liberaal tol nog toe echter in vele opzigten slechts halveen ontoe reikende maatregelen heeft genomen. [Midd. cour.) DUITSCHLAND. Weknen, 8 Julij. De hier uit Belgrado ont vangen berigten wegens de plunderingen die daar hebben plaats gehad zijn allerdroevigst. Na de Turkscho inwoners hebben de Israëlitische bel meest geleden en niets dan het hloote leven kunnen bergen. Drie vierden der meer dan vierhonderd gezinnen tellende gemeente Bel grado zijn tol den bedelstaf gebragt en vroeger welvarende kooplieden hebben verklaard voor dagloon te willen gaan werken om zich met hunne vrouwen en kinderen voor den honger dood Ie bewaren. r Den 6 dezer was Derwisch-pachn Ie Gorito aangekomen waar hij zijn leger in twee korp sen splitste, liet eene waarvan naarGrahovo gerigl werd om den vijand om den luin te leiden, en liet andere naar Kina, oin N ik v isch te ontzetten. Den 7 en 8 dezer grepen bloedige gevechten tusschen Derwisch-pacha eu de Monle- negrijnen plaats waarin bet wederzijdscb ver lies zeer aanzienlijk was. FRAN K RIJK.. Pabus 11 Julij. Volgens de Palrie hebben de onderhandelingen tusschen Frankrijk en llnsland tot hel volgende geleid De beide staten zouden het eens zijn betreffende de wijze van onderzoek en de oplossing van de kwestie over de Christenen in bet Oosten zij zouden levens geliecl hetzelfde gevoelen hebben aangaande de zaken in Italic den legenwoordigen staal van zaken aannemen en zich verstaan o ntrent den weg dien bet kabinet te Turijn behoort te vol gen in de nog niet tul oplossing gekomen kwes- tiën ter vermijding van verdere verwikkeling. Ook ómlreiil de Sleesvvijksclie kwestie zouden de twee mogendheden het eens zijn. I e tegenstanders der Italiaansche revo lutie zijn niet weinig uit het veld geslagen en vertoornd wegens de erkenning van het koning rijk Jtalie door Rusland en Pruissen. De woede der clerieale bladen te Rome geeft zich op al lerlei wijze lucht. In de Üssenatore Romano leest men o. a. „De czaar siddert van vrees en denkt zijne kroon te behouden door het doen van concessien iiij hoopt den vrede in zijn eigen rijk te handhaven door de onregtvaardig- heid daar buiten te erkennen." „Up het oogen- blik dat Rusland zichzelven niet meer erkent zegt een ander blad, erkent het het koningrijk Italië. Eene dergelijke erkenning is niet anders dan het gevolg van bedwelming, en schijnt bij bet schijnsel der vlammen geteekend." La Epoca deelt eenige staaltjes der verre gaande door den Mexikaanschen generaal Zara- goza bedreven wreedheden mede. Naardien hij de ongunstige stemming der bevolking keilde heeft hij verschillende gezinnen, waarbij kin deren van 10 jaren in de loopgraven gebragt en aan het eersle schrootvuur blootgesteld. Een koopman heeft 10,000 piasters voor losgeld moeten betalen. Den 6 .Vlei werden te Mcxiko acht menschen doodgeschoten die zich gunstig voor de Franscheu hadden uitgelaten en een onschuldige Indiaan die niet een zak meel op de schouders de poort verliet onderging hel zelfde lotonder hel voorwendsel dat liet voor deFranschen bestemd was. Zekere Cohura oud 21 jaar en dienende als soldaat beging den 22 Maart jl. een gruwe lijke misdaad hij trachtte zijnen vader en zijnen jongeren broeder te vermoorden met het doel wat den eersle betreft om als oudste zoon kostwinner eener weduwe van de militaire dienst Ie wordeu vrijgestelden wat den tweede aangaat om alleen in hel bezit van 's «aders nalatenschap te geraken 2200 fr. bedragende niet'800 fr. schuld bezwaard. De aangevallenen hoewel gevaarlijk gewond bleven iu bel leven, en de ontaarde zoon en broeder werd onder aanneming van verzachtende omstandigheden tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld. Vier maanden te voren echter had dezelfde Cohura zich schuldig gemaakt aan moord en diefstal gepleegd op zekeren Fuchs en le dezer zake is den 8 dezer de doodstraf over hem uitgesproken. GROOT-B RIT TANNIEN Londen, 11 Julij. Jn het glazen paleis bij Sydenham heeft Blom/in gisteren weder ver bazende proeven van zijn behendigheid in het koorddansen gegeven. De hertogin van Cam bridge en hare dochter, de groothertogin van Mecklenburg-Strelitsde groothertog en hertogin van Saksen- II eimar en prins Eduardprins Willem van Denemarken en vele andere voor name personen woonden de kunstverrigtingen bij. In het geheel waren 18,015 personen in het gebouw. JONGSTE TIJDINGEN New-York 1 Julij. Groote bekomme ring lieersclit hier ten aanzien van tijdingen van den generaal Mac Clellan. Men gelooft dat bij Richmond een tweede slag geleverd is. De president Lincoln heeft eene nieuwe ligting van 300,000 man bevolen. De Bondstroepen hebben James-eiland ontruimd en den aanval op Char leston voor dezen zomer uitgesteld. Het bom bardement van Vicksburg is aangevangen. De stelling van den generaal Curtis (van de Noor delijken) in Arcansas is zeer hagchelijk. Gene raal Buttler heeft te New-Orleans een nieuw eedsformulier voor de vreemdelingen uitge schreven. Door den president Jefferson Davis is den gouverneur van Georgia aanschrijving gedaan dat eene ligting inzonderheid voor het succes der Zuidelijken noodzakelijk is. Cf.ttinje, 11 Julij. Gisteren is Derwisch- paclia bij Slevlje door prins llirko verslagen bij gelegenheid dat de eerste met 30,000 man op het grondgebied van Montenegro verschenen was. Het verlies der Turken is aanzienlijk. De te Kitta door de Montenegrijnen behaalde overwinning is te Cettinje met openbare vreug debewijzen gevierd. 4* Heden overleed ten mijoen huize, na een langdurig lijden, mijne veel geliefde Moeder, Mejufvrouw PETKONELLA van den BERG Weduwe van den Heer Fran- ciscus Josefus Broker in den ouderdom van ruim een en zeventig jaren. Zierikzee J. S. G. BROEKE 12 Julij 1862. Pastoor. Verificatie. De Crediteuren in liet Faillissement van I. WARNIER, worden bij deze opge roepen om op Zaturdag den 19 Julij e. k., des morgens ten 10 ure, in persoon of bij gemagtigde te verschijnen in de Raadkamer van de Arrondissernents-Regtbank te Zierikzee, ten einde als dan over te gaan tot de tweede verificatie van Schuldvorderingen ten laste van genoemden Failliet. De Curator Mr. B. ERMERINS. De bekende en onbekende Schuld- eischers in bet Faillissement van LEENDERT DOELEMAN, Koopman en Winkelier, wonende te Zierikzee, de be- voorregte en de Pand- of Hypotheekhebbende daaronder begrepen worden opgeroepen om iu persoon of bij gemagtigden te verschijnen op de tweede Vergadering tot verificatie der Schuldvorderingen welke zal gehouden worden op Maandag den 26 Julij e. k., des voormiddags ten tien ure, in de Raadkamer der Arroudissements-Regtbank te Zierikzee, ten Stadhuize aldaar. ])e Curator J. BET!IE. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQzalten verzoeke van J. C. BERREVOETS, c. s. op Donderdag den 24 Julij 1862 des namiddags ten 2 ure, in het Logement van den Heer M. Augustijn te Zierikzee, puliek presenteren te verkoopen 2 Bunders 06 Roeden 80 Ellen WEI- LAin, gelegen onder Kerhverve aan den Osseweg, sectie C. no. 5. Verpacht aan J. van der LINDEN Cz.te Dreischortot 11 Novemberl863 voor/153,81s den hoop 's jnars. (Extra kwaliteit.) In Lossing bet Schip Cornells Hu- bertus Kapt. J. C. Pols voorrekeningvan M. F. C. de KATER. Zierikzee 12 Julij. Binnengekomen: NidelveL. B. Holst, HolmerstrandDordt, 13 ActiveG. Johnson, CJharlestown14 TetischJ. Hartmann, Santis, beiden naar Rott. Brouwershaven, gearriveerd 11 Julij. Anthonia Petronella, A. Voorend ijk Batavia 11 Casilda, W. J. Stafford, Baltimore, tl Twee GezustersJ. Bergman, Ban- joewangie 11 Herzog Georg.F. Sponsol Odessa 13 Lafaijetle Small Rangoon allen naar Rotterdam. 13 Gouverneur Generaal Duijmaer van Twisty C. E. Hoeksma, Melbourne, 13 Louis MeijerG. H. iioltgreve, Ba tavia 14 llenriette Elizabeth SusannaA. Meij- boom, Melbourne, allen van Rotter dam en gesleept binnendoor van Hel- levoetsluis. Aangebragte passagiers van Java per het schip 7wee Gezusters de heer S A. J. de Bruin benevens 2 gepasporteerde militairen. Per het schip Anthonia Petronellade heer en N. Volkerts. G. J. W. van RijnMac Gil- lairijkapiteins bij het O. I. leger, WerdmuLler von Elgg 1ste luitenant. Prijzen dereffecten le Amsterdam deu 14 Julij 1862. Nederland Werkelijke Schuld a'dito dito dito dito Amortis. syndic. Rusland bij Hope 1798/1816 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5de leen. dito 6de leen. 1855 Leening 1859 Leeniug f SG0 dito i bij Hope 4 Oert. van ass. 6 Poolacheschatkist oblig. 4 Aandeel groote Russ. spoorweg f 236 volgefourn. 5 Oostenrijk Weenerbank bij GoJl.en Co. 5 difo dito 4 Metnliek 5 dito 21'. dito, rente Amsterdam 5 dito nationale 5 Weener-aand. a fi 500 ,L. 1860 5 Portugal Buitenlandsch van 853 3 dito van 1856 a I860 8 Spanje Buitenlandsch 3 Binnenlandsch 3 Buitenlandsch 3°/0 nn 2 2 '/spct, 3 4 3 5 5 5 5 3 68% 91)3., 92% 1003,8 80 88% 57% 88% 73% 53 77% 190% 58i'3 46»/* 51% 26% 74% 603/g /424 44% 44 54 48% 44 ROTTERDAM, 14 Julij TARWE Zeèuwsch Vlaamsch en Overmaasche was zeer wëini" ter marktdoch kon bij kleine vraag te naauwernood vorige prijzen opbrengen. He zwaarste en bïankste partijtjes die zeldzaam voorkomen f 12,75 a f 1 3,25 mindere f 10,25 a f 12,50. ROGGE, Vlaams, en Overmaasche nominiaal te noteren van f7,75 a f9. GERST, winter f4,50 a f6; zomer f4,50 a f5.70. HAVER, korte f4 a fo lansje f3,40 a f440. ERWTEN groote f9,50 afl!,50. PAARDEN- 1 BOONÉN, f6.75 a f7,75. MEEKRAP. Behandel was beperkt., kleine partijtjes wer dén tot onveranderde prijzen verhandeld. dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Hotter dam Woensdag 16, 's morg. 10% Vrijdag 18, 10 Zaturdag 19, 10 '/a van Honderd. 17, 's morg. 6 Vrijdag 18, 5 Zaturdag 19, 5 De diligence zal var. Zierikzee 2 uur na de afvaart der atoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg j naar Rotterdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. dienst tusschen Goes en Botterdam. Van Goes: j Van Rotterdam. Woensdag 16, 'smorg. 3% Donderd. 17, 'smorg. 10% Vrijdag 18, 5 Zaturdag 19,'s midd. 12 dienst tusschen Vlissingen en Botterdam. Van Vlissingen: Vc-n Rotterdam'- des maandags, woensdags des dingsdags donderdags en vrijdags 'smorg. ten Sure en zaturd.'smorg ten 10 ure- De afvaart der stoomboot van Rotterdam is zooveel mogelijk in verband met de aankomst van den Rijn-spoortrein De diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 ure voor deafvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12% ure voor de afvaartvan Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 2