Advertentie». Vruchten en Meede Bank van Leening. Burgerl. Stand teZierikzee' Zeetijdingen Vervoer-Middelen. nadat deze een ilescbje met vergif had ledig gedronken tol vermijding der werking waarvan hem terstond een slerk werkend tegengift werd toegediend. Alle personen die zich nog binnen den schouwburg bevonden slechts weinigen in getal, werden voor korten tijd naar de citadel overgehragt alsmede eenige jongelieden die des nachts op verschillende plaatsen werden opgeligt. Gedurende den nacht zijn allen die door de straten gingen of reden aangehouden en onderzocht. De dader is een jong mensch van ongeveer 20 jaren volgens sommigen een volon tair bij de regtbank volgens anderen een heel meester. FRANKRIJK. Hel bevestigt zich dat de schout bij nacht Protctbevelhebber der Franscbe troepen, bij Ningpo gesneuveld is bij eene ontmoeting met de insurgenten in China. Ten onregte achtte men de vernuftige vonden onzer kooplieden in gemaakte kleederen, om hunne waren aan den man te brengen uit geput want een hunner heeft nu aangekondigd dat hij aan ieder die voor 95 francs of booger bij hem koopt kosteloos eeu bon tot hel heen- en weder maken van een logt van Parijs naar Havre verschaffen zal. De Fransche expeditie naar Mexiko wordt te Weenen bij voortduring met aandacht gadege slagen en ongunstig beoordeeld. DeOst-Deutsche Post is van meening dat indien Frankrijk op dit oogenblik in slede van te worden geregeerd door een alleenheerscher eene dien naam waar dige constitutionele volksvertegenwoordiging bezat veel van hetgeen laatstelijk in Mexiko gebeurd is, niet zou zijn voorgevallen, lien fortuinzoeker als Almonte ,zegt zij zou Frankrijk dan minder gemakkelijk hebben kunnen mislei den geen kostbaar bloed zou nutteloos vergoten zijn geworden en Frankrijk zou de vernedering niet hebben behoeven te ondergaan door de Mexikanen te worden verslagen. Ook is het blad van oordeel dat keizer Napoleon blijkbaar eeu veel te geringen dunk gehad heeft van het Mexikaanscbe nationaliteitsgevoelen dal bij hierin vervallen is tot dezelfde fout die Na poleon I weleer ten opzigte van Spanje beging. «Den n Mei 1808 (zegt de O. P.) werd te lia- yonne Ferdinand Vil onttroond den 5 Mei 1862 ondervond graaf de Lorencez voor l'uehla dal zijn gebieder zich ten aanzien van Juarez mis. rekend had. Ken parlement zou aan Napoleon III en aan Frankrijk deze analogie bespaard hebben. Volgens beriglen uil Rome van 5 dezer waren aldaar sedert den vorigen dag de Fran scbe en pauselijke troepen geconsigneerd en doorliepen des avonds patrouilles de stadten einde demonstration van de Italiaansche ver eenigingsparlij te voorkomen. Men bleef be weren dat de Fransche troepen Valle.tr>. zullen veriaten maar de kanlonnenventen op de gren zen zullen blijven bezetten. Men verhaalt dat de kardinaal Wiseman én dr. Cuilende Katholieke aartsbisschop van Dublinden paus beloofd hebben in Engeland 40(10 man voor zijne, dienst te zullen aanwer ven en bovendien dat zij op kosten der Kngol- sche Katholieken onderhouden zullen worden. Aan de Indépendance Beige wordt uil St. Petersburg onder dagteekening van 26 Junij geschreven dat verscheidene vrouwen etv kinde ren welke gevat waren als aldaar brand ge sticht hebbende die daad bekend hebben onder verklaring dat zij daarvoor geld hadden ontvan gen. Van welke zijde hel geld was gekomen is niet gebleken. G R OOT-BRITTA N NI EN Londen 8 .lulij. In antwoord op. eene in terpellatie deelde de regering gisteren in het la gerhuis mede, dat Pruissen bereid is liet koning rijk Italië te erkennen mits hel alvorens be- love eene vredelievende houding tegenover Oos tenrijk te zullen aannemen. In het hoogerhuis zeide lord Bussell in ant woord aau lord Brougham het te betreuren dal Rusland Italië niet erkend heeftmaar onder handelt om het onder zekere voorwaarden Ie doen. Iemand dezer dagen uil Amerika geko men deelt schrikbarende bijzonderheden mede. De verbittering tusschen de Noordelijken en de Zuidelijken overtreft de stoutste verbeelding. Zoo verbaalt bij ook dat de planters in Texas niet alleen de katoen verbranden maar ook de negers vermoorden. Hij zelf heeft een buis ge zien waarin de barbaren eenige dagen te voren een aaulal negers opgesloten en toen bet ge bouw in brand gestoken hebben zij stouden uiel revolvers en geweren gewapend gereed om iederen neger die het huis verliet dood to schieten. Uit New-York meldt men van 24 Junij. Uit eene Zuidelijke bron zijn opgaven ontvangen omtrent het vrij heftige gevecht dat in den morgen van den 16 dezer (e James Island bij Charleston heeft plaats gehad. Dat verslag komt in het kort op hel volgende neder ln den voor middag van dien dag vielen vijf regementen van de Unie met eene batterij artillerie «eenige weinige lionderdeu'' Zuidelijken onder kolonel Lumar aan. De laatsten sloegen de Noordelijken tol driemalen toe terug, maar hoogst waarschijn lijk zou het gevecht spoedig weder opgevat wor den. Het verlies aan onze zijde zou bedragen hebbeii 400 inan daaronder begrepen 10 ge vangenen. De geconfedereerden erkenm n dat van bunne troepen 40 man gedood en 100 ge wond werden onder welke laatsten zich ook kolonel Lamar bevindtonder de gesneuvelden bevinden zicil twee kapiteins en een luitenant. Aangezien echter nog geeuerlei berigt van de Noordelijken is ontvangen mogen deze opgaven niet dan met alle voorbehoud worden aangenomen en kan men zich wel overtuigd houden dal de schildering voor ons zoo ongunstig mogelijk is. Men hield het verder voor zeker dat generaal Beauregard oostwaarts is vertrokken het opper bevel in handen van generaal Gragg achterlatende en alleen vergezeld van zijn staf. Van het leger van generaal Mac Ctellan is vol strekt geen nader berigt ontvangen. JONGSTE TIJDINGEN New-York 28 Junij. De strijdkrachten van de generaals FremontBanks en Macdowell zijn in een enkel legerkorps vereenigd geworden onder den generaal Pope. Fremont heeft zijn ontslag gevraagd omdat Pope boven hem ge steld is. De president Lincoln heeft dat ver zoek toegestaan en hem door Rufus King ver vangen. Volgens geruchten zijn de Federalen den 14, na een hardnekkig gevocht en met een verlies vanfi60 man, van James Island, nabij Charles ton teruggeslagen. De generaal der Federalen Benham zou voor een krijgsraad gebragt wor den wegens ongehoorzaamheid aan de bevelen van Hunter door de batterijen der Geconfede reerden te Charleston aan te vallen. Van den 30. De Geconfedereerden hebben den 26 de regter vleugel der Federalen, vóór Richmond aangetast. Het gevecht duurde twee dagen, met zvvare verliezen aan beide zijden. De Federalen trokken terug, hevig door den vijand vervolgd maar zij hielden toch stand op eenige mijlen van Richmond. Men verwachtte een aanval van generaal Rurnside op de ver dedigingswerken der Geconfedereerden nabij Richmond. Getrouwd ZlKlilKZEE 11 Julij 1862. C. J. KIJN D. C. GEERLINK. Door eenige Kiezers te Vuivendijke worden Mede-Kiezers aanbevolen tot Leden van den Gemeente-Uaad van lJuiven- dijke, op Dingsdag den 15 Julij e. k. de drie onderstaande Leden te Kiezen: LEENDERT VIERGEVER. JACOB van den BERGE. HERMAN VIERGEVER. In het jaar een duizend acht hon derd twee en zestigden elfden den maand Julij, ten verzoeke van NEELTJE KOSTEN zonder beroep, Huisvrouw van WILLEM le ROIJverblijf hebbende ten woonhuize van hare Moeder TANNETJE BAKKER, eerst gehuwd geweest met wijlen NICOLA AS KOS TEN, thans Weduwe van MARINUS de OUDE, Landbouwster, wonende in de Ge meente Renesse Heb ik JACOB van der BENT, Deur waarder bij de Arrondissements-Regtbank te Zierikzee als zoodanig aangesteld en gepaten teerd wonende te Zierikzee, in de Poststraat, wijk B, nos. 36/37 aan haren gezegden man WILLEM le ROIJ die met de requirante laatstelijk gemeene woning gehad heeft in de Gemeente Zierikzeedoch sedert meer dan zes jaren deze heeft verlaten, terwijl zijne tegen woordige woonplaats of verblijf geheel onbekend is, diensvolgens overeenkomstig artikel vier, numero zeven van het Wetboek van Burger lijke Regtsvordering mijn exploit doende door aanplakking van hetzelve aan de hoofddeur van het Raadhuis te Zierikzee, leidende tot de gehoorzaalen aan de hoofddeur van de ge hoorzaal der Arrondissements-Regtbank te Zierikzee, mitsgaders door afgifte van een tweede afschrift daarvan aan den Edel Achtbaren Heer Officier van Justitie bij gezegde Regtbank, exploit doende aan diens Parquet en sprekende aldaar met Zijn Edel Achtbare in persoon, hebbende Zijn Edel Achtbare het originele exploit met gezien geteekend. Aangezegd en denzelven te gelijk gesommeerd. Aangezien de gesommeerde sints meer dan zes jaren, de gemeene woonplaats verlaten heeftzonder iets van zich te laten hooren noch aan de Requirante gedurende al dien tijd eonig berigt van zijn tegenwoordig verblijf te hebben doen toekomen. Aangezien de gesommeerde daarenboven sederthij de Requirante verlaten heeft, voor haar levensonderhoud en dat van de kinderen door hem bij haar in huwelijk verwekt, hoegenaamd niets heeft bijgedragen. Aangezien indien hare Moeder TANNETJE BAKKER, wonende in de Gemeente Renesse in het onderhoud van haar en hare kinderen niet had voorzien, en steeds nog niet voorzagzij zeer zeker reeds voor lang tot geheele armoede vervallen zoude zijn. Aangezien de gesommeerdedus buiten legen- spraak nalatig is om met de Requirante zamen te wonen en haar en hunne Kinderen het noodige levensonderhoud te verschaffen. Om binnen acht dagen tot de gemeene woon plaats terug te keeren, baar en hunne Kinderen daarin te ontvangen, en in hun gezamentlijk levensonderhoud te voorzien met de verkla ring dat, wanneer hij hieraan niet voldoetzij zich voorbehoud alle zoodanige regtsmiddelen als waartoe zijne kwaadwillige verlating aanlei ding geeft. En heb ik Deurwaarder voornoemd, exploit doende op de wijze en sprekende als hierboven breeder gezegdaan de gesommeerde W [LLEM le ROIJ afschrift gelaten van dit exploit. Waarvan de kosten zijn buiten de plaatsing in de Courant zes gulden acht en tachtig en een halve cent. (get.) J. van der BENT. Voor eensluidend afschrift, J. van der BENT, Deurwaarder. Gezien bij mij Officier van Justitie, den 11 Julij 1862. (get.) P. PAULUS. De Notarissen Mr. C. van der LEK de CLERCQen D. Q. de JONGE van der HALEN residerende te Zierikzee, zullen ten verzoeke van de Erfgenamen van wijlen de Heer C. van de STOLPE Mz. en Mej. L. van de STOLPE op Woensdag den 16 Julij 1862, des namiddags ten 3 ure in de Herberg van C. Haeck te Bruinisse, publiek presenteren te verkoopen aanzienlijke partij te Velde, gelegen inden Polder Bruinisse. Alles breeder bij Billetten omschreven. VEBKOOPING aan de Bank van Leening le Zierikzeeop Woensdag den 16 Julij 1862 des namiddags ten 2 ure, van de verstane Faiulen ingebragl tot ultimo April 1861. Dingsdag namiddag van 3 tol 4 ure le bezien. De Notaris Mr. C. van der LEK du CLERCQzalten verzoeke van J. C. BERREVOETS, c. s. op Donderdag den 24 Julij 1862 des namiddags ten 2 ure, in het Logement van den Heer M. Augustijn te Zierikzee, puliek presenteren te verkoopen 2 Bunders 06 Roeden 80 Ellen WEI LAND, gelegen onder Kerltwerve aan den Osseweg, sectie C. no. 5. Verpacht aan J. van der LINDENCz.te Dreischor, tot 11 November 1863 voor/153,81® den hoop 's jaars. VAN 4 TOT EN MET 11 Julij 1862. Geboren. Eene dochter van J. v. d. Werf en L. Kanse l Eene dochter van J. v. Schelven en F. Bakker, Een zoon van J. F. Schouten en A. Monné. Gebnwd. G. L. Geulen en C. H. Schouten. 1. S. Baks en G. Stouljesdijk. C. J. Kijn en I). G. Geerlink. Overleden H. J. Triester, oud circa 15 jd. H. Haringx, oud 2'/aj.z.. O Zierikzee, 10 Julij. Binnengekomen. /Jri«. misK. Sleffens, van Swansea naar Schiedam. Brouwershaven, gearriveerd 7 Julij. Fop SmitW. Lovcrsteijn Baujoe-I wangie 7 Courier de MarseilleW, Bureau, Morlaix 8 ZwerverB. F. FrantzenBatavia, 8 Patriarch Samhiri, G. G. Lion, 8 Abel Tasman, 1. B. Bijken, beiden! van Banjoewangie allen naar Bolt. 9 Tiiumph J. Vent, New-Caslle, Dordt.J 9 Cornelia. G. de Vries, Banjoewangie laatst van Simonsbaai, 10 William en Anna, C. G. Osterslröm Akijab JÖ v Ivoorkust, L. ft. G. F. Biskauip Acra, allen naar Bolt er dam. Passagiers aangehragtper Fop Smit de heer J. van der Loo en echtgenoot e. Per hel schip Patriarch Samhiri de heer ABoze. Prijzen derefTecten te Amsterdam deu 10 Julij 1862. Nederland Werkelijke Schuld 1 apct dito dito 3 dito dito 4 Amortis. syndic. 3l'a Rusland bij Hope 1798/1.SIC 5 dito 1828/1829 5 bij Stieglitz. 5de leeu. o dito Ode leen. I S.55 5 Leening I8ó9 3 Leeuiug 1860 <M/a dito, l bij Hope 4 Oert. van Q9s. 6 Poolscbeschatkist oblig. 4 Aandeel groote Rusa. spoorweg u ƒ230 volgefourn. 5 Oostenrijk Weenerbank bij Goll.en Co. 5 di'o dito <i M stallek 5 v dito 21 dito, rente Amsterdam 5 dito nationale 5 Weener-aaud.it 6 500 ,L. 1800 5 Portugal Buitonlandsch van 833 3 dito van 1836 a I860 3 Spanje Buitenlandsch 3 Binnenlandse!; 3 Buitenlandsch 3% nu 2 63 '/4 75 '/2 10! Y, ho'/, 90 67%a H8»/„ 73 Y, 73 V, 52% 196 58"/, 46 51"/,. 28% 74% O"5/., /424 43% 88% 48% 44'/,a Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 10 Julij 1862. De Ned. Mudde. Be Ned. Mudde. Oado Tarwe 1800 Nieuwe dito 1861 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gerst Zomen -dito Haver 2*8ste STAATI-LOTEBIJ. 3de Klasse. 1ste Lijst. No. 1436 ƒ5000 no. 6405 f 2000 no. 10700 /1500. 2de Lijst. No. 6032 ƒ1000. 3de Lijst. 10915 ƒ25000 no. 138 I 500 no. 3804, 9274 16414 en 18451 ieder ƒ1000. 1 0,00 Paardeboonen 7,50 - 12,00 Witte dito - 12,30 - 0,00 Bruine dito - 15 50 - 0,00 Graauwe Erwten 0,00 - 0,00 Groeue dito - 9,00 - 8,50 Gele dito - 0,00 - 5,25 Koolzaad - 0,00 - 5,00 Zaai-Lijnzaad. - 0,00 - 3,00'Slag-Lijnzaad o,(J0 dienst tusschen Middelburg en van Middelburg Zondag i3, 'smidd. I Maandag 14. 's uiorg. 6 Dingsdag 15. 6 Botterdam. van Rotterdam -. Zondag 13, 's morg. 8'/.2 Maandag 14, 8 o__f Dingsdag 15, 10 De diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. dienst tusschen Goes en Rotterdam. Van Goes: j Van Rotterdam. Maandag 14, 'smorg. 3 £aturdag 12, 'smorg. 7 Woensdag 16, 3Va j Dingsdag 15, 8/4 dienst tusschen Vlissingcn en Rotterdam. Van Vlissingcn des maandags, woensdags en vrijdags 'smorg. ten Sure Ven Rotterdam des dingsdags donderdag» en zaturd. 'smorg ten 10 ure. Ter Slads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 2