GEDENKBLAD IS a i t e11 a n dsch e Tijdingen Advertentiën. Bovenkamers. Zeetijdingen Aan den goeden n il der gemeente-loden hapert hel niet. Zoo is voor de kerk te Worcester eene bazar gehouden welke ƒ0160 opgebragt heeft, lien brood mogt onder anderen door het veel vuldige verkoopen ƒ180 gelden. Te Cradock is voor het houwen eerier kapel door de bazar oin- irenl ƒ4800 bijeengebragi. Voor kerk en pas torie is te Dordrecht eene veel grooteresom ver kregen. Mei inbegrip van opbrengst van den verkoop der kerkerven heeft do bazar opge leverd ƒ11,000. Wie zat dan niet zeggen dal dc hoeren vrij wal voor hunne kerken of leeraars over hebben. Ook Hollandsche zendelingen schijnt men onder de Kaffers te zullen krijgen. Althans is te Ceres als zondanig de heer Jongeneel beves tigd geworden ds. Kol zé ging daarbij voor en al de plegtigheden bij de bevestiging van een predikant gebruikelijk zijn er bij in acht genomen. Voor de zendingzaak heeft men te iMuresmilh eene bazar aangelegd en hoewel j hel aldaar geheel nieuw was, schijnt men er J zoo zeer doordrongen te wezen van hel gevvigtj om ook Hollandsche zendelingen, bij-de Fran- sche, liijnsche en andere zendelingen werkzaam te zien, dal er de verbazende som van ƒ18,000 is bijeengebragi. Ken hamel gold in alles b. v. ƒ1000. (Utr.Ct) DU1TSCHLAND. Te Keulen werd dezer dagen een jong meisje dienende in een winkel van mode-arti- 'kelen veroordeeld tot vier weken gevangenis straf, dewijl zij haren patroon die nog jong en ongehuwd is voor een honderdtal thalers had bedrogen voorgevende dat zij had vernomen dat eene zeer vermogende jonge Hollandsche dame gen Camilla nan Dijk smoorlijk op hem verliefd was ten blijke waarvan zij hem sierlijk geschreven bietjes deed toekomen welke hij beantwoordde en door tnsschenkomst zijner win kel dochter aan de vermeende schoone deed toe komen gelijk hij zich voorstelde. Eindelijk lekte het geheim uit, en de bedrogene woedend over den trek welke hem was gespeeld, deed terstond aangifte van het gebeurde. In aanmerking nemende, dat vele verzachtende omstandigheden aanwezig waren werd de straf dooi' de wet op dergelijk feit gesteldzooveel doenlijkvenninderd. Men schrijft uit Ragusa van 4 dezer. Vlakoevich Gebinjc en Galzko zijn door de op standelingen aangevallen en verwoest. De burg bewoners beschieten Niksisch. Deruiiscli-pacha bevindt zich steeds te Bilecia waar hij aldevrij- willigcrs in do Hcrzegowina oproept. In Albanië blijft het status quo gehandhaafd. Uil Petersburg schrijft men 27 Junij. Na de jongste brandstichtingen zijn de maatregelen van behoor zeer gestreng geworden. De druk pers moet uiterst voorzigtig te werk gaan want de censuur is buitengemeen streng, en in vele opzigleu beslaat een toestand welk aan dieneener in slaat van beleg verkeerende stad niet ongelijk is. Speciale commission en krijgsraden zijn iu werking de militairen waken en worden op hunne beurt bewaakt i reeds zijn verscheiden officieren der garde in hechtenis genomen, ln- lusschen stroomen de giften voor de slagtoffers der laatste branden rijkelijk toe de keizer en de keizerin hebben hen persoonlijk in de voor hen opgeslagen tenten bezocht en woorden van bemoediging toegesproken. Alle pogingen tol opsporing der brandstichters worden ijverig aan gewend. Alle studenten en ook vele officieren, ambtenaren en vreemdelingen zijn aan hel ge heim loezigt der gendarmes en geheime policie aanbevolen. Natuurlijk baart dit alles bezorgdheid voor de toekomst en in sommige gezelschappen hoort men de vrees uiten dat Rusland aan den rand van een krater staat. En nogians doelen meer bezadigden niet in die vrees, Wie hel land en het volk kentzeggen zij zal moeten toestem men dat de ontvangbaarheid voor politieke om wentelingen zich voor alsnog lot een handvol maglelooze heethoofden bepaalt die zich gewis zouden bedriegen in den waan van ondersleu ning bij de massa's te vinden. De bonte men geling van inlandscbe en vreemde kooplieden is alles behalve revolutionair gestemd en de hand works- en ambachtsman is over het algemeen te onkundig en Ie weinig ontwikkeld om zich tol deelneming aan politieke omwentelingen te laten aanvuren. Alleen onder de jeugd in de meer beschaafde standen onder den eeuwig morren den en ten dccle gedemoraliscerden stand der lagere beambten en officieren, en zelfs onder de onderwijzers hecrschi een onzuivere geesten worden omijpe en onuitvoerbare denkbeelden len opzigle van Ruslands toekomst gekoesterd. Ër zou Ie Petersburg en zelfs te Moskou een op stand kunnen uitbarsten zonder nog op de massa's in het uitgestrekte lijk terug te werken. Anders zou hel met de gevaren eener revolutie binnen het paleis gesteld zijn maar gelukkig laat de keizer zich niet op hel dwaalspoor brengen en heeft kloeke staatslieden zoo als den onver moeid waakzamen vorst Gorlschakoff en anderen in zijnen raad terwijl de grootvorst Konslanlijn dien raad nog met kundige en vrijzinnige man nen uil zijne eigen school versterkt heeft zoo dat er weinig vrees bestaat dat eene heersch- zuchtige camarilla of bureaucratie gemakkelijk zou zegevieren, in wcërwil van den angst die sedert de jongsteop zich zelf alles behalve aan gename ontdekkingen geheerscht heeft. Zoo veel is in ieder geval zeker dat men er hier niet aau denkt in handelingen naar builen ecuc af leiding voor de biimelilandsche gisting (e zoe ken immers het kwaad zou daardoor ligtelijk eerder verergerd dan verbeterd worden. FRANKRIJK. Pakijs, 6 Julij. In de vorige week stond een geneesheer alhier voor liet bed van een zieke, op wiens herstel weinig hoop meer be stond. Bezig zijnde den patient de pols te voelen werd de docter plotseling door een beroerte getroffen en was een lijk. De patient daaren tegen bleef, daar de hevige schrik over het voorgevallene een gelieelen ommekeer in de ziekte te weeg bragt, in leven. Volgens berigten uit Rome, van verschil lende kanten ontvangen zijn de Fransehe legi timisten op het denkbeeld gekomen Frans IIden ex-koning der Reide Siciliën als koning van /talie uit te roepen, lil een door hen aan Frans II gezonden adres waarin zij spreken van de overweldigingen en het verraad tegen de kerk en hel koningrijk der Heide Siciliën pepleegd zeggen zij o. a. Twijfel er niet aan sire al die beproevingen zullen weldra een einde nemen. Welligl is mor U. M. de roem wegge legd om mede le wei keu lol hel herstel vail Pias IX als souvercin in de staten die hem ont nomen zijn. Uwe heilige moeder waakt iu Heil hemelen indien onze gebeden zoowel ais onze pogingen het door de Voorzienigheid bepaalde lijdslip kunnen verhaasten dan mag U. 51. zich overtuigd houden dat beide niet zullen ontbreken hier waar het de reglvaardigste en de heiligste zaak geldt.'' Ook de koningin Maria Sopliia heeft van die legitimisten een schrijven ontvan gen. De ex-koning heeft in zijn antwoord o. a. verklaard dat hij den Heiligen Vader nooit zal lerlaten." Wie wordl nu beschermd Plus IX of Frans III Hel heeft den schijn alsof de onttroonde koning den paus beschermt of denkt te beschermen Kr wordt verhaald dal men getracht heeft Fictor Emanuel op le ligten. De koning was op de jagl in de nabijheid van Turijn toen hij zich plotseling door 5 menschen zag omringd die uit het boscli te voorschijn waren gesprongen bij school zijn geweer op ben af en wondde er een op het booren van het schot is een piqueur toe gesneld, waarop de misdadigers de vlugt ge nomen hebben. Op het paleis verhaalt men dal het dieven waren anderen echter gelooven, dal deze aanslag met de politiek in verband staat hoe het zij de aanslag wordt door ieder voor even dwaas als misdadig gehouden daar men niet begrijpt, welk voordeel de opligting des konings aan eenige partij zou verschaffen. GR O O T-B R I T T A N N I E N Londen, 4 Julij. De uitslag van de partij die door den beroemden schaker Paulsen tegen 10 anderen is als volgtgelijktijdig en zonder dat hij het bord zag werd gespeeld was zes spellen gewonnen 3 verloren, een remise. In Kngeland houdt eene zonderlinge wed dingschap de aandacht der liefhebbers zeer ge spannen. De zaak is deze: kapitein Richard Manks heeft aangenomen 1001) Kngolsche mijlen in even zoo vele oren achtereenvolgens afteleggen, met dien verstande dat hij elk uur niet meer dan eene mijl mag loopen. Manks heeft bereids 725 mijlen afgelegd en is van slaap overstelpt nogtans heef hij vertrouwen in zijne zaak en gelooft dat hij zal winnen. Kr zijn dus nu 725 uren verloopen gedurende welke hij niet meer dan drie kwartier uurs per uur beeft geslapen. Zijn langste slaap duurde één uur 20 minuten. Stelt men dat hij eene mijl iri een kwartier uurs aflegt en hij te 10 ure vertrekt dan kan hij slapen van kwartier over tien tot ongeveer kwar tier voor twaalf, zoo dat hij dan nog 15 minuten over heeft om zijne mijl vóór twaalf uren af te leggen. New-York, 21 Junij. Eene levendige scher mutseling heeft voor Richmond plaats gehad waar de zuidelijken ecu dreigender houding aannemen. Te City Point openden de Zuidelijken hun vuur op de vloot der Noordelijken die echter de vij andelijke battenjen tol zwijgen bragt. Generaal BueWs leger is via Huntsville naar oostelijk Ten nessee vertrokken. Generaal Jackson slaat met eene aanzienlijke magt te Harrisonburg en Fort Republic. Gene raal Shielas heeft zijne troepen bij Straatsburg zatnengetrokken. Fremont rukt op in de rigling van New-Market en men ziet een treffen te gemocl in de vallei van de Shenandoah. Gene raal Pope heeft dc vervolging van Beauregard opgegeven. Men verwacht nu dat de Noorde lijken vooreerst gedurende de zomermaanden den aanval in het westen zullen slaken en zich tusschcn Memphis en Corinthe in eene defensieve stelling' zullen plaatsen. Tc Richmond komen voortdurend Zuidelijke versterkingen aan. Men zegt dat de Noordelijke minister van oorlog nieuwe ligtingcn aanvragen zal bij de gouver neurs der verschillende staten. Cumberland Gap, dat door de Zuidelijken ontruimd is is door dc Noordelijken bezet. Te New-Orleans is niet veel belangrijks voor gevallen. Ken man die de Noordelijke vlag van de Munt gerukt had is opgehangen. Pierre Soulé is le New-York aangekomen en op Fort i Lafayette gevangen gezel. De kamer der vertegenwoordigers heeft eene wet aangenomen waarbij de slaven der rebellen worden verbeurd verklaard. Te Memphis is door de Noordelijken een censor der dagbladen aangesteld. De schildwachten hebben er bevel gekregen te vuren op ieder die pogingen aanwendt om de Noordelijke vlag naar beneden te halen of burgers der Unie overlast aan te doen. Drie duizend balen katoen zijn te Memphis verscheept. Men zegt dat de guerillas bezig zijn de katoen in Noordelijk Mississippi te verbranden. President Lincoln heeft aan de conti missie voor emancipatie der slaven verklaard dat eene pro clamatie waarbij de slaven werden vrijgesteld lot niets zou leiden daar zelfs de constitutie op dit oogenblik niet in de Zuidelijke Staten kan worden gehandhaafd. De Zuidelijken le Mobile hebben groole ver sterking ontvangen en doen al liet mogelijke om de inneming dezer stad te beletten. De Noordelijke troepen le Key West zullen bel leger voor Charleston versterken. Dé Noorde lijke kanoniiccrbooteh hebben na een scherp ge vecht eene Zuidelijke batterij op White lliver genomen. Beauregard bevindt zich met 80,000 man te Okolona Kerhy Smitz inel 20,000 man te Anooga en Vamlorn met eene kleine afleeling ruiterij te Granada. Fr loopen heden namiddag losse geruchten over eene nederlaag of eene zegepraal van Mac Clellan. Men kan echter geene geloofwaardige bron er «oor opsporen. Volgens een rapport van Mac Clellan dat beden namiddag werd ont vangen was alles rustig en werden er minder bommen gewor pen dan gewoonlijk. <t Onze toe bereidselen" zégt hij vorderen goed. De vijand opende gisteren het vuur uil eene nieuwe batterij van zwaar geschut, zonder veel schade aan te riglen." Het beslag op de Circassian (Eng. stoomboot) is bekrachtigd. De schooner Mary Stuart Xashtiu is genomen terwijl zij de blokkade trachtte te schenden. De manschap ontkwam langs hel strand. JONGSTE TIJDINGEN New-York 20 Junij. Generaal Mac-Clellan heeft zich zonder groot verlies meester gemaakt van de geavanceerde stelling voor Richmond. Generaal Jackson heeft generaal Fremont geslagen. De generaals Shields en Ranks hebben hunne strijdkrachten vereenigd. De toestand van New-Orleans is onveranderd. Het congres le Washington heeft besloten tot eene nieuwe uitgifte van schatkistbiljetten. Warschau, 7 Julij. De geestelijkheid en de civile auloriieiten zijn door grootvorst Konslan lijn ton gehoore ontvangen welke hij die gelegenheid zeide dat hij don aanslag op zijn leven der Poolsche bevolking geenzins verweet en al ware dit hel gevaldan nog zou aan het programma des keizers niets veranderd worden. Bij de Uitgevers dezer Courant ERVEN A. de VOS, is van de Pers gekomen en verkrijgbaar gesteld VAN VAN SCHOUWEN EN DUIVELAND. Overgenomen uit de Zierikzeesche Courant van 31 Mei en 4 Junij 1862, met een naamlijst dei verschillende Eerewachlen le paard. Prijs ÜO Cents. Rij bovengenoemde Uitgevers kan men in lichting bekomen van t a 'i te 38taus- zijnde op het beste gedeelte der Stad. Prijz Rusland rijzen der effecten le Amsterdam tlcu 7 Julij ib62. Nederland Werkelijke Scln.M 2'/,pet. dito dito 3 dito dito 4 Amortis. syndic. 8l/3 bij Hope 1798/1816 5 dito 1828/1829 5 bij Stieglitz. 5de leeu. 5 dito 5de leen. 1855 5 Leening 1859 3 Leeuing i860 4'^. dito i bij Hope 4 Cert. van oss. 6 Poolscheschalkist oblig. 4 Aandeel groote Russ. spoorweg a ƒ236 volgefonrn. 5 Oofltenrijk Weenerbank bij GoJI.en Co. 5 dito dito 4 Metaliek 5 dito 2''a dito, rente Amsterdam 5 dito nationale 5 Weener-aand.a fl 500 ,L. I860 5 Buitenlandsch van 853 3 dito van 1836 a 1860 3 Bui teil laudseli 3 Binuenlandsck Buitenlandsch3°/q nn 2 ROTTERDAM, 7 Julij Zeeuwsch Vlaamsch en Ovcrmaasche weinig tor markt en JO a 20 c. hooger verkocht de zwaarste en blankste partijtjes f 12,75 a f 11,25 mindere f 10,25 a f 12,50. ROGGE, Vlaams, en Overmaasche nominiaal te noleren van f7,25 a f9. GERST, winter f4,50 a f6; zomer f 4,50 a f 5,70. HAVER, korte f4 a fo lange f3,40 a f4,40. ERWTEN groote f 9,50 a fl 1,50. PAARDENBOONEN f 6,75 a f 7,75. MEEKRAP. De markt verkeerde in eene flaauwe stemming cn de omzet was zeer gering. dienst Hissche» Middelburg en Rotterdam. Portugal Spanje TARWE van Middelburg Donderd. 10, 's morg. 1 ure Vrijdag 11, 11 Va £aturdagl2, 's midd. 12 Volgeus particulier berigt van kapt. T. Oomkens, voerende de bark Cathurina Maria, bevond bij zich den 5 dezer op de hoogte van Deal met eene gunstige gelegenheid om zijne reis van New-Castle naar Soerabaija voort te zetten Tot op genoemden datum had hij aan houdend met tegenwind en regen te kampen gehad Brouwershavengearriveerd 5 Julij. tlendrik-hlo-AmbachtL. Bijl, Rotter dam, Batavia, gesleept binnendoor van Hellevoetsluis. 5 Joan C. La Seur Padang, Rolt. 5 Uitgezeild Elizabeth, J. Snoek 5 ArgoA. VV. F. van Teuten) heiden naar Batavia. 5 Generaal MichielsPG. Visser Gec- long VVarff, 5 Hendrik-Ida-AmbachtL. Bijl, Batavia, allen van Rotterdam. Per hel Ned. barkschip Joan, kapt. C. La Seur zijn als passagiers van Padang aangebragl de beer P. Doornkapt. kwartiermeester met echtgenoot en 2 kinderen benevens 2 gepaspor- leerde militairen. 681/8 /g 99 '/8 101V8 100:J/8 80 «/4 90 'ln 57 88a/4 73 U, 733/4 52 3/. ƒ196 ll2 68*74 5l7g 26*1, W/a 60 ƒ428 44-V8 44 833,4 48'/) 44 van Rol ter dam Woensdag 9, '3 morg. 6 Vrijdag 11, 7 iJaturdag 12, 8-'/2 De diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg uaar Rotterdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. dienst tusschen Goes en Rotterdam. Van G-oes: j Van Rotterdam Woensdag 9, 'smorg. 9'/-2 Donderd. 10, '3morg. 6 Vrijdag 11, 11'/2 j Zaturdag 12, 7 dienst tusschen Vlissingen en Botterdam. Van Vlissingen -• des maandags, woensdags eu vrijdags 'smorg. ten 8ure Van Rotterdam des dingsdags donderdags en zaturd.'smorg ten 10 ure. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 2