Xaturdag 5 Julij. WOENSDAG ZATURDAG. 186*2 Besturen en Administration Bekendmaking. Tienden—Veiling. Binnenlandsche Tijdingen Buitenlaudsche Tijdingen ERIKZEESfflMlMNT A B O NN E M E N TS-P It IJS. Per driemaanden f 2,00. Franco per post ƒ2,25. Inzendingier Advert.daag»te voren, voor 10 ure'tmorgen» VERS CHUN T: P RU S DER ADVERTENTIES. Gewonet'2'Icentt de regel. Geboorte-, Huwelijkt- er, Doodberiglenvan t6 regels af 1 behalve liet Ztgelregl. ipct. 63%„ '5»/e 99',,, 92 -n 10!"4 100% 80 89s/, 573/4 88'/, 73'4 73'4 5034 «'/s /l'JU/, 51«/„ 26"1,„ 73% 60';, /430 43",,a 533,, 48V, 43% bragt heden iwaarste en 3 a f12,20. noteren van omer f 4,50 0 a f4,41). fBOONEN, idel was bij i. HuitGEMicESTK.it en WktiioudEbs van Zierikzee, brengen Ier kennis van de ingezetenen dal d e lieer J. I. VOERMAN Itijk9 Controleur door den Gemeente-Raad benoemd lol Controleur der plaatselijke middelen op beden als zoodanig in functie treedt. Zierikzeeden I tulij 1862. C. J. FOK li IC R Wethouder l. B. .1. I'. N. KHMKRINS Secretaris. IIuiiGEMeeSTkr en Wethouders van Zierikzee, brengen Ier kennis van de belanghebbenden dal op donderdag den 10 dezer maand des voormid dags ten Itl ure precies op hel Raadhuis alhier in hel openbaar zullen worden verkocht de TMENHE. VRUCHTEN over den jarc en oogst van 1862 waartoe de gewone voorwaarden van heden alop dc Gemeente- Secretarie Ie lezen liggen. Zienkzee, den 2 lulij 1862. C. d. FOKlilCR Wethouder I. B. J. P. N. Kit M IC It INS Secretaris. llcrijU van Halen Kewlgleil. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee brengen Ier kennis van de IJkpliglige ingezete nen dal lol bel herijken van alle gewiglen lengtematen inhoudsmaten voor drooge waren, vochtmaten voor den handel in hei klein en in helgroot, zoomede van de wissen en destrijkels door den heer Arrondiss"inenls llker in deze gcincenlc zal worden gevaceerd in hel gewone Uk-Lokaal op het Raadhuis van Maandag den 7 tot Zaturdag den 19den dezer maand van's voor- middags 9 tol 's namiddags een ure op alle werk dagen en worden belanghebbenden uilgenoo- digd om zich den opengeslelden termijn ten nutte te maken en vooral om niet tot op hel einde daarvan Ie wachten, waardoor ongelegen heid wordt veroorzaakt. Zierikzee 2 Julij 1862. C. J. FOliliFR Wethouder l. B. 1. I'. N. KRMKIIINS, Secretaris. AFKONDIGING. De Huhgemeesteb van Zierikzee, maakt bekend dal het kohier voor de belasting op hei Perso neel primitief no. 2van deze gemeente dienstjaar I8a!/t3 op den 26 uilij jl. door den heer Commissaris des Konings in deze provincie is executoir verklaard en op lieden gesteld wordt in handen van den heer Ontvanger der Directe belastingen alhier ten fine van invordering in gevolge de wet. Zierikzee, den 4 Julij 1862. C. FOKKER, Wethouder t. B. -z_-g, t Aan hel bij de tweede kamer ingekomen wels-ontwerpregelende het regtsgebicd der regtcrlijke collegiën enz. onllecnen wij dat onder bet geregtshof van 's Gravenbage arron- dissemenls-regtbankcn zullen gevestigd zijn o. a. te Middelburg Sas-vnn-Gent en Zierikzee. De zamenstelling van den raad van state besprekendedeelt hel Nieuw Dagblad van 's Gra- venliage mede boe men verzekert dat bet onzen koning veel heeft gekost te onderschrijven wat zijn ministerie hem beeft voorgelegd dat de voordrag! tot driemaal loc zou zijn teruggezon den en gewijzigd dat 's konings wederstand de natie althans de oplreding van den advocaat van der Linden bespaarde en dat de naam van den baron vanUoeuell alleen is blijven slaan om dat liet ministerie in de laatste ure zon gedreigd hebben met zijn ontslag. Uil 's Hagc wordt gemeld dat het Japansch gezantschap den 1 dezer des namiddags ten half zes ure zich in plegtigcn optogt naar het paleis heeft begeven en door Z. M. ontvangen is. Als cene bijzonderheid wordt gemeld dat toen de Japanscbe ambassadeurs woensdag jl. de Oude Kerk bezochten zij dit gebouw niet binnen traden dan nadat zij zich in bel portaal ontdaan hadden vau hunne wapenen waarbij een van hen de wacht hield. I)il moest men als eene groote uilzondering aanmerken daar de gezanten anders nooitzelfs niet des nachts, hunne wapenen aflegde. Men schrijft uil 's Hagc van I dezer. Eergisteren namiddag stond nabij het kruulhuis in liet duin de heide in brand zonder dat incn weel hoedanig die is ontslaan, iemand van het Zwitsersch huisje komende en dat bemerkende snelde naar de naastbijiijnde wacht om daatvan kennis te geven. Iti één oogcnblik was de brandspuit van bet regenten! grenadiers en jagers op weg inlusschcn had een hevige regenbui liet vuur gebluscht. Tot dusverre zijn alle nasporingen tot liet ontdekken van den baldadige die het vuur inoet hebben aange stoken vruchteloos. Men begrijpt dat de ge volgen vreeselijk hadden kunnen zijn. Men meldt uil Gouda van I dezer. Gisteren avond had in de nabij gplegenc ge meente Middelburg een treurig ongeval plaats. Eenigc aldaar aan een molen werkzaam zijnde poldergasten hadden onderling twist gekregen ten gevolge waarvan twee dezer personen elkan der builen de keet hadden uilgedaagd alwaar de een den anderen met een mes een steek in den onderbuik beeft toegebragt, zoodat inen voor bet leven van dien man vreest. De dader die zich inmiddels had verwijderd is door de politie aangehouden. Men schrijft uit Breda van 30 Junij. Als eene bijzonderheid kan worden gemeld dat heden voorde arrondissemenls-rcgtbank al hier te regl stonden eene moederhaar minder jarige zoon en hare meerderjarige dochterwe gens verschillende misdrijven namelijk de moeder Maria van Loon oud 46 jarenwegens diefstal van glaswerk; de zoon Adrianusoud 11 jareu wegens het afsnijden van paarden staarten en de dochter Maria oud 24 jaren wegens schending der eerbaarheid aan den pu- hliekeu weg onder de gemeente Telcringen. Hel openhaar ministerie eischte voor de eerste be klaagde 2 maanden, voorden tweede 14 dagen en voor de derde 6 maanden correctionele ge vangenisstraf. Uit Tilburg schrijft menaan het Nieuw Dag blad van 's Gravenhage onder dagteckening van 28 Junij. De aanvoer van nieuwe aardappelen op de weekmarkt van gisteren was zoo buitenge woon groot dat ze ten laatste legen 8 cent de trijf kop (1,25 bet mud) verkocht werden men stelt zich van dit gewas dit jaar een overvloedi- gen oogst voor waardoor het slecblegewas van 'l vorig jaar ruimschoots vergoed zal worden de kwaliteit is over hel algemeen bloemig en smakelijk terwijl geen spoor van bederf Ie be speuren is, en men wil weten dat dit bestendige weder voor den wasdom van dit produkl zeer gunstig is. |te stand der overige te veld slaande gewassen als rogge, gerst, haver en boekweit is o»er het algemeen zeer voordeelig te noemen. De hooioogst die in vollen gang is verlangt wel is waar naar droog weder doch levert overi gens cpne goede snede op. De prijs der boter is in deze streken dalende zij werd gisteren op de inarkl zelfs tol 7ll cents per Ncd. |tond ver kocht. Men schrijft uit Dongjum van '29 Junij. De goede uilkomsten, in het vorige jaar ver kregen door hei poten der aardappelen b'kend onder den naam van zeeuwsche yannon (wie men de beleefdheid bewij-l den modenaam van jammen Ie geven) heeft vele landbouwers be- wogen daarmee een groot gedeelte van hun grond ook, dit jaar te bepo'en. Onder dit dorp zijn wel 100 bunders met die aardappelen bezet, en een landbouwer Ie Kimsword heeft alleen 60 bunders gepoot. Hel loof van deze vrucht is slechts een vierde van dat der Friesche aardappe len doch de vrucht zelve wordt reeds vrij groot. De yammen moeten goed aangeaard worden zullen ze een gewenscht beschot opbrengen. Men schrijft uil Assen van 29 Junij. Een nog zeer jeugdig kind alhier is door liet inslikken eener naaiJ gisteren plotseling overleden. DUITSCHLAND. De beraadslagingen over de hegrooliiig van openbaar onderwijs in den Oostcnrijkscheii rijksraad heeft den lieer von Schmeriing gelegen heid gegeven lot eene verklaring die zeer alge meen is. Voorlaan namelijk zullen in Oosienrijk de gymnasiën der Jezulicn als alle andere, aan hel algemeene regl onderworpen zijn op straffe van verbeurte der privilegiën aan de publieke gymnasiën verleend. De heer von Schmeriing voegde er bij dal hij reeds in dien geest aan den generaal der orde geschreven had. Tol heden gedoogden de Jezuitcu niet, dat de leeraars aan hunne gymnasiën aan een examen waarbij bunne bekwaamheid werd gekonstalcerd, werden onderworpen. liet Journal de St.-Petersbourg wijdt in zijn nummer van I dezer, een artikel aan de beschouwingen der buitenlandscbe dagbladen over de maatregelen door de Russische regering genomen met betrekking tot de jongste gebeur tenissen en voegt daarbij lenslo'lc de volgende woorden De misdadige pogingen door eenigc militairen zullen geencrlei wijziging zelfs niet de geringste brengen in de hervormingen welke de keizer voornemens is tot stand te brengen. De straf der wet zal op het hoofd der schuldigen nederdalen maar hoe gestreng hare bepalingen ook mogen toegepast worden de verwezenlijking tan het groote werk waarvan de keizer zich de tcnuitiocrlegging ten doel heeft gesteld namelijk in het binnenlandse!) beheer zulke verbeteringen aan Ie brengen dat het beantwoordt aan de stoffelijke en zedelijke behoeften van Ruslandzal hierdoor geen oogenbiik worden vertraagd." FRANKRIJK. Fabijs, 30 Junij. Eenige dagen geleden meldde een 8!jarig manmet de medaille van St. Helena versierd zich aan hel paleis aan en verzocht den keizer te spreken. Een tame lijk versleten kruis van het Eerclegioen dat in zijn knoopsgat stak had hem lot paspoort ge diend en verschafte hem terstond toegang tot den keizer, die den ouden soldaat minzaam (e gemoel kwam en hartelijk de hand drukto. Die veteraan was de fuselier Coluche, die in 1809 keizer Napoleon I de bajonet kruiseliug voor do borst hield en lieui toevoegde Niemand mag hier passeren I En al waart gij de kleide kor poraal (zoo als men weet de bijnaam dos kei zers) zelf, gij zult toch niet passeren, dat is mijn consigne." De fuselier Colache behoorde toenmaals tot het 17de regement van linie en het kruis dat hij draagt is hetzelfde dat hij uit 's keizers hand ontving. De grijsaard beeft nog een zeer frisch voorkomen kan ordentelijk goed leven en had geen ander doel dan de keizerlijke familie een bezoek te brengen. Toen de keizer hem weder lot aan de deur van hel vertrek be geleiden wilde voegde bij dezen op bijna ge- meenzamen toon toe en mevrouw de keizerin mijn keizerzou ik die geen goeden dag kannen zeggen 1" Z. M. liet de keizerin verwittigen en zeide tot haar a zie hier een goede oude man die niet heen wil gaan voor dat hij u ge zien heefiwaarna hij haar vertelde wie die man was. Zeer getroffen sprak dc keizerin den veteraan eenigc vriendelijke woorden toeen antwoordde hem op zijne vraag waar «dc kleine" zich bevond.dat deze op de wandeling was. Coluche verliet het paleis opgetogen van blijd schap. Eene hier ontvangene bijzondere depêche be weert dat de persoon die Ie Warschau op den generaal Laders geschoten heeft een Russisch militair isde krijgsmakker der officieren die eenige dagen Ie voren, op last des generaals, wegens een misdrijf van politieken aard gefusil leerd waren. Ook zegt die depêche dal Ie War schau eene inteekening ten behoeve van deslagt- offers der groote branden te Petersburg is ge opend en dat verscheiden Poolsche grondeige naars daarbij bel voorbeeld hebben gegeven door ieder voor de som van duizend gulden in te teekenen. De IHoniteur bevat een rapport van Lorcn- cezgedagteekend uit Orizaba den 22 Mei waarin uitvoerig verslag gegeven wordt van den aanval op Guadeloupe. De vijandelijke artille rie had een wel onderhouden vuur volgehouden, men was omtrent het gewigt der vijandelijke stelling bedrogen die als weinig belangrijk af geschilderd was de troepen hadden echter een bewonderenswaardige!! moed aan den dag ge legd al moesten zij ook lerugkeercn. Officieel bedraagt ons verlies 162 doodon en 285 gekwet sten dat des vijands wordt op ItlOO begroot. Tot den 11 Mei hebben wij te Anazoe op de toe- gezegde hulp der Mexikanen gewacht maar te vergeefs. Zuloaga had des morgens tan den 5 Mei eene schikking met Juarez getroffen om gedurende onze tegenwoordigheid voor Puebla het leger van Marquez Ie neutraliseren dit deed ons onzen waren toestand kennen. Zonder ver ontrust Ie worden (rokken wij terug, lie roem rijke ontmoeting van den 18 .Mei wordt beves tigd. Wij hebben een vaandel veroverd en 1200 krijgsgevangenen gemaakt. De gezond heidstoestand is voldoendeen de geest der troepen uitmuntend. De op handen zijnde erkenning van Italië door Rusland had bij de mililaitcn te Rome cene algemeene opgewondenheid Ie weeg gebragl. Er hadden des nachts zamenscliolingen plaats gehad waarbij vóór het kapitool de kreet leve Garibaldi was aangeheven. Ten gevolge daar van zijn vele personen gearresteerd. In zijne Ie Palermo gehouden redevoering waarin bij zijne iandgenooten tol eensgezindheid vermaande deed Garibaldi ook opmerken dat cr drie wonden zijn waaraan Italië lijdtnamelijk het Muralisme het IfourbonDismc en de paus gezindheid waarvoor de inwoners van Palermo zich te wachten hebben. De vergadering der geestelijken te Rome keurde hij in hevige be woordingen af. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 1