Zaturdag 28 Junij. 1862 WOENSDAG ZATURDAG. Y> 5' Besturen en Administratiën Binnenlandsche Tijdingen ID 63 >/8 '°7io 9S5.e 923/, 10!'/2 10ü3.q 'fit V", 9a 3/1 58'Jj «8 V8 747, 74% 77% 51 "ho 76% 723,4 00'/» 429 433/j 533/4 48% 43 A BO N N E ME N TS-P RIJS. Per driemaanden f'2,00. Franco per post f 2,25, Inxendingder Advert .daags te vorenvoor 10 ure'smorgem VERS CHUN T: P RIJ S DER ADVERTENTIE N. Gewone IS1/, cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- Doodberigtenian 16 regels a f 1 behalve het Zegétregt. ii ófi,- v "4 6% 83.4 BEKENDMAKING. ituiigbmeesteb en Wethoudeiis van 'Lierikzee maken bekend dal heeren Coininissarissen be lasl met bel toeziet over de Armenschool in deze gemeente cene zitting zullen houden in de Regentenkamer van het Hervormd Dia/tonic Armen- Gesticht, len einde aldaar de aanzoeken ie om vangen on te beoordeelen tan ouders of voog den die verlangen nioglon hunne kinderen op die school le zien toegelaten en w- I op Xalurdag den 28 dezer maand des avonds 7 ure. Belanghebbenden worden mitsdien uilgenoo- digd om zich ten bepaalden tijde in hel Armen- Geslicht tol voorzegd doel aan le melden daar buitendien geene toelating op de Armenschool zal kunnen plaats hebben. Zierikzee, den 11 Junij 186-i. ii. g. gau l'oorzilter. J. I». N. IIHMI I!INS Secretaris. I)c Ka,Men van Koophandel en Fabrieken te '//erikzeeberigt aan belanghebbenden dat van af heden gedurende eene maand in het Telegraafgebouw op de gewone oren ter visie liggen de volgende hij haar ingekomen stukken als: 1 Handels- en sclicepvaartberigten van Groot-Brittannie over de maand en de drie maanden geëindigd 31 Maart 1862; 2. Over zigt van in Groot-Brittannie gedurende 1861 ingevoerd gedistilleerd en wijn; 3. Tabellarisch overzigt van tien Bremer handel, over 1861: 4. Overzigt van de Hamburger scheepvaart en reederijen over 1861 en 5. Verslag omtrent de tentoonstelling van vissclterii-gereedsehap gehouden te Amsterdam, in September en October 1861. Zierikzee, 25 Junij 1862. l)e Kamer voornoemd II. A. van I.ISSELSTEIJN 1.° Voorzitter. C. van der VLIET, l)z.Secretaris. Niet officieel gedeelte Openbare Raadsvergadering: gehouden te Z le rlkze e den 33 Junij 1863. Voorzitter mr B. C. Cao. Secretaris mr. J. P. N. Ennerins Afwezig de heeren jltr. de Jonge, mr de Crane en Oehtmun uit stal, dr. Keileren mr. de Clercq met kennisgeving. De notulen der vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd. Wordt gelezen eene missive van Gedeputeerde Staten met nota van bedenkingen op de veror dening tot indeeling der gemeente in wijken. De Voorzitter zegt (lat Burgemeester en Wet houders die n„ta hebben overwogen en aan den Raad voorstellen slechts aan ééne bedenking en wel de 3de, „dat eene algemeene verandering van wijkletters en huisnummers bezwaarlijk ten laste der ingezetenen kan worden gebragt toe te geven eti daaraan toe te voegen „bij algemeene hernieuwingen zal dit voor rekening der gemeente plaats hebben." De Voorzitter merkt nogtans hierbij opdat bij art. 8 geen sprake is van zoodanige algemeene hernieuwing, doch alleen van eene verandering ten gevolge van splitsing van ééit gebouw in meerdere of van verandering van meerdere gebouwen tot één naar dat slechts duidelijkheidshalve boven omschrevene bijvoeging wordt voorgesteld. Wordt voorgesteld aan de overige 4 beden kingen niet toe te geven op grond dat de be paling in art. 2 „dat geene nieuwe gebouwen noch ter bewening, noch voor een ander doel in gebruik mogen worden genomen vóór dat zij van wijkletter en huisnummer zijn voorzien is van localett aard en volstrekt noodig voor de geregelde bijbotiding der bevolkingsregisters zoomede de strafbaarstelling van den eigenaar zoowel als van den gebruiker, daar de strafbaar stelling van een hunner geen genoegzamen waar borg geeft voor de behoorlijke naleving als zijnde tie eigenaars vaak nog minderjarigen of niocijelijk op te sporen terwijl tegen de gebrui. kers dikwerf wegens bun onvermogen geen ver haal is, dat art. 8 betrekking beeft op de personen, aan wie de rondgang bij de ingezetenen tot op name der verschillende veranderingen is opge dragen en strekt ter voorkoming vun weigering der ingezetenen om die personen te woord te staan en dit artikel dus zeer verschillend is van art 8 van bet Koninklijk besluit van 3 Nov. jl. Staatsblad 95 dat in art. 9 eene boete is bedreigd van/l-/25 en dit te onbepaald wordt geachtwelke beden, king echter zal vervallen als men overweegt dat op cle overtreding van genoemd Kon. besluit de straffen bij art. 1 der wet van 6 .Maart 1818 Staatsblad no. 12) bepaald, zijn gesteld en bovendien liet verkieslijker is te achten de toe passing der straf aan den regter over te laten wegens bet moeijelijke om de overtreding van zoodanige verordening te beoordeelen. Overeenkomstig het voorstel van Burgemees ter en W ethouders wordt besloten. Wordt voorgesteld conform de voordragt des Ontvangers eene gratificatie toe te kennen aan den commies van der Have ten bedrage van f 10 wegens betoonden dienstijver en meerdeie dienstwerkzaamheden en deze te vinden uit den post van onvoorziene uitgaren behoudens goed keuring van Ged. Staten aldus besloten. Op voorstel des Voorzitters wordt aan den Gemeente-Ontvanger de jaarwedde van den controleur voor 2 maanden (van 1 Mei1 Julij) toegekend. Worden vastgesteld de staten van oninbare posten en der restanten van den hoofdelijken omslag over 1860 en 3 861 en der hondenbelas ting over 1861. Mr. Fokker brengt namens de commissie ad hoe rapport uit op de rekening van het R. O. Armbestuur over 1861 tenderende tot goed keuring overeenkomstig dat rapport wordt tlie rekening goedgekeurd. Hierna is de vergadering gesloten. Middf-Lburg '25 Junij. Poor gedeputeerde staten dezer provincie is vastgesteld de volgende lijst der te behandelen zaken in de aanstaande zomervergadering der provinciale staten, welke zal worden geopend dingsdag avond 1 Julij. 1. liet verslag van gedeputeerde staten omtrent den toestand der provincie over 1861. 2. Het koninklijk besluit van den 14 December 1861 no. '66 houdende magtiging op gedeputeerde staten om volgens het besluit der staten van den 7 November 1861 no. 14, van art. 1hoofdstuk IX op art. 14, hoofdstuk VIII der provin cial e begrooting van de dienst 1862 af- en over te schrijven f 4320,10, of zoo veel minder als vereischt wordt, voor bij dat besluit toegekende rentelooze voorschotten tot verbetering der wegen. 3. Het koninklijk besluit van den 30 April 1862 no. 76, houdende toepassing van art. 36 der wet op het lager onder wijs in de gemeente St.-Philip9land voor zoo veel de gewone kosten van haar lager onderwijs betreft. 4. De brief van den minister van binoenlandschc zaken van den 13 December 1861, no. 132, 5de afd. met beschikking op het nader adres van den gemeenteraad van Scherpenisse om toepassiug van voornoemd wetsartikelter zake van de gewone kostpn van bot lager onderwijs dier gemeente. 5. Een voorstel van gedeputeerde staten betrekkelijk de adresset. van eenige gemeente-besturen houdende bezwaren tegen de voldoening der kosten van het provinciaal blad. 6. Een voorstel van gedeputeerde statenomtrent het adres van J. van den Heuvel, gewezen steigerschuitschipp-r te Bres- kensom eene jaarlijksche toelage, 7. Een voorstel van gedeputeerde staten betreffende de heffing van opcenten voor de calamiteuse polders ia 1863. 8. Eene mededeeling van gedeputeerde staten omtrent de vcerdammen te Haaswest en te Hoedekenskerkc. 9. De verantwoording van gedeputeerde staten wegens de enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven over 1860. 10. De begrooting der kosten van het provinciaal bes!uur voor zoo Yecl het rijksbestuur is voor 1863. 11. De begrooting der enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven voor 1863 met een voorstel van gede puteerde staten betreffende de te heffen opcenten op de grond en personele belastingen ten behoeve der provincie. 12. Een adres van J. M. Ceelen wed. van Hertum om weder met eene gratificatie te worden begunstigd. 13. Ken adres van den gemeenteraad van St.-Philipsland om bijdragen der provincie voor de aansluiting der eilanden Schouwen en Duiveland en St.-Philipsland aan de staats spoorwegen. 14. Adressen van ouderscheid ene schapenhouders op de eilanden Zuid-Beveland, Tholen en St -Philipsland en Schouwen en Duiveland, om voorziening in hun bezwaar tegen bet verbod der beweiding van de zeedijken des winters. 15. Het onderzoek der geloofsbrieven van herkozen en nieuw benoemde leden. 16 Beuoemitig van een lid van de eerste kamer der stateti- generaal. 17. Benoeming van drie leden in hetcollegie van gedeputeerde staten ten gevolge der ee-vone aftreding in dit jaar. 18. Benoeming vau een buitengewoon lid m het collegie van gedeputeerde staten volgens art. 89 der provinciale wet. Uitslag der herstemmingen «nor de verkiezing van leden tan dc tweede kamer der stalen- generaal. Te Leiden herkozen de Jieer P. 11. Taels van Amerongcn te Haarlem verkozen de generaat- majoor J. J. van Muiken te Atnersfoo.l her kozen jhr. mr. II. A. M. van Ascli van Wijtk te Roermond herkozen de heer mr. P. L de Lom de Berg te Zwolle verkozen de heer mr. G. A. de Meester te Sneek herkozen jhr. 'IV. Lijcklama a Nyeholt te Nijmegen gekozen mr. C. J. A. Heidenrijck le Amsterdam gekozen mr. M. H. Godefioi en tnr J. Heemskerk Bz, te 's Hoge gekozen mr. Cappeyne van de Cap- pello te Middelburg gekozen mr. S. harott van Heemstra In Augustus!!, verdween eensklaps spoor loos zonder eenige bekende reden de eerste luitenant der artillerie de heer A. J. C. dc II uil zijne garnizoensplaats Bergen op Zot zonder eenige orde op zijne zaken gesteld le hebben. Op last van den krijgsraad werd be doelde ollicier tot viermalen toe vruchteloos ingedaagd. Na gedurende dien tijd in Algiers als soldaat bij het Frattscbe vreemden legioen gediend le hebben, kwam hij zich 11. vrijdag als deserteur vrijwillig in arrest begeven. I)e echtgenoot van den beer J. II". L. Ileckcr le Vlissingen is jl. zondag van drie wel geschapen dochters bevallen Men meldt uit 's ilertogenbosclt van IS dezer. Voor de arroitdissemenls reg'bank al hier is heden eene zaak behandeld waartan de oplossing met belangstelling wordt te gemoet gezien daar het geldt een strijd tegen de zoo veelvuldig beslaande voetpaden len schade veelal van den landbouw en ter bevordering van de onveiligheid. Het gold de vraag of art. 40 van den Itier le iande executoir verklaarden Code Rural dat het benadeelen van openbare wegen (chemins pubhes) strafbaar steil op hel weren en opruimen van voetpaden loopende door hunne eigendommen door dc eigenaars van toepassing is. Hoewel de Code Rural sedert 1810 is inge voerd, was hij op zaken als de onderwerpelijke onuitgevoerd gebleven, (let openbaar ministerie achtte het opgraven van een voetpad verboden zoo daarvan door het publick gebruik gemaakt was, welke bewering door den advocaat mr. Nap. Sassen in het breede werd bestreden die voetpaden als erfdienstbaarheid niet als' open bare wegen wilde beschouwd hebben, Dc regtbank zal den 26 dezer uitspraak doen.' Men schrijft uil 's Hertogenbosch van 23 dezer. - He regtbank heeft heden een t ijarigen knaap lot 10 boete veroordeeld omdat hij al spelende door het aanleggen van een vuurtje oorzaak was dal een bosclt van vier bunders groot onder de gemeente Waspikis afge brand. Men schrijft uit Nijmegen vau 23 dezer. Ingevolge dc wel op de nationale militie is be paald dat dc miliciens wier woon-of v erblijf plaats op niet meer dan dertig mijlen afstaods gelegen is van de standplaats van bel corps, voor hetwelk zij b-stemd zijn ziclt derwaarts begeven. Bedraagt die afstand tnrer dan dertig mijlen dan kunnen zijwanneer zij hun verlangen daartoe aan den burgemeester hunner gemeente kenbaar maken, ziclt mede reglslreeks naar bun corps begeven. In dit geval wordt bun geen reisgeld le goed gedaan. De bij bovengemelde zinsneden bedoelde mi liciens moeten, voor bun vertrek, door den burgemeester hunner woon- of vctblijfplaals op hunne verlofpassen den dag van vertrek doen vermelden. Zij behooren overigens op den dag voor de opkomst in werkelijke dienst bepaald voor vier ure na den middag bij het corps aan le komen. Al de overige miliciens die zich op meer dan dertig mijlen afs'ands van hun corps bevinden worden door de zorg van den burgemeester der gemeente naar de voor de aflevering bestemdo plaats overgoliragt en aldaar door of van wege den commissaris des konings aan den provin cialen adjudant overgegeven, die ben zooveel noodig in detachement vereenigd, naar liunnc bestemming doel geleiden. Men schrijft uit Wcesp van 23 dezer. Heden namiddag omstreeks 4 ure, is hier een droevig ongeluk gebeurd twee kinderen een zoontje van L. P. de Vries, oud 4 jaren en een dochtertje van C. Cos oud 2'/, jaren beide wonende aan de gracht genaamd Achter hel Vosje,'' hadden met elkander op de straat ge speeld daar zij echter niet terugkwamen ging men hen zoeken en vond heit eindelijk onder het water bij een vlot de kinderen hadden el kander nog bij de band. Oumiddelijk werd geneeskundige Itulp gehaald alieswat de kunst vermag werd beproefd helaas (e vergeefs. Men schrijft uil Zulpben van 24 dezer. De kolossale sloomhci waarvan melding werd gemaakt, is, nadat zij eindelijk uit Engeland was gearriveerd op bare plaats in den l./ssel gesteld. In de eerste dagen voldeed hel werk tuig niet volkomen aan deopgevalte verwachting. Sedert eergisteren gaat zulks evenwel naar bet oordeel van deskundigen veel beter. Als de machine behoorlijk aan den gang is en met volle stoomkracht werktdoel hel heiblok vau 100 tol I 10 slagen In de minuut. Door ds. J. F. Blaauw le Amsterdam is eene gift van f 500 voor bet Ned. Zendeling-Ge nootschap en van f 400 voor de Ncd. Guslaaf- Adolf-Vereeniging ontvangen. Naar men verneemt zal te Amsterdam eene Winkel-vereemg'mg uitsluitend voor den burger en werkenden stand worden opgerigt mei bel hoofddoel goede en goedkoope eetwaren brand - stoffen enz. te bekomen. De aatideclcn lot deel neming zijn van f 10, waarvan de storting in wekelijkscbc termijnen van 10cents kan geschie den bovendien moeten voor eens 20 ccDts lot bestrijding der kosten worden betaald. Ofschoon de winst (die onder de leden in verhouding tol de door ieder lid jaarlijks bestede prijzen wordt verdeeld) en hel verlies, dat de winkel oplevert, gezamenlijk wordt gedragen is geen lid boven de door hem gestorte/" 10 aansprakelijk. De

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 1