HOLLAND, Ir IJl HMI UI! Ingezonden stukken. Advertentiën. AGENTEN. mwm lil Zeetijdingen Keurs- en Marktberigte. Vervoer-Middelen. week klaagden de bezoekers van de Slcphanus- kerk dagelijks meer en meer over ontvreemding der geldbeurs, voorwerpen van weelde van ver schillenden aard enz. zoodal de policie een groot aanlal personen in de velschillende deelon van hel kerkgebouw stelde, die zonder de aan- dachl van anderen Ie wekken acht gaven op het geen in hun omtrek voorviel. Weldra had men eene vrouw met twee barer dochters gearres teerd hij wie men aantrof 15 porle-mon'naics een aanlal doekspelden en andere voorwerpen die allen blijkbaar ontvreemd waren. Bij de huiszoekingwelke kort daarop plaats vond, trol' men eene zoo verbazende menigte luxe artikelen aan dat zij een welvoorzienen galan terie-winkel hadden kunnen opzetten indien de oorsprong dier goederen de nieuwe bezitters daarvan niet had teruggehouden. Kr heeft zich te Berlijn eene vereeniging gevormd welke zich ten doel stelt om al de straten, zoowel kleine als hoofdstraten, dagelijks herhaalde malen te hesproeijen zoodra de zomerwarmte hooger stijgt. Uit Kissingen wordt gemeld, dal de keizerin in de volgende week de drinkkuur zal aanvan gen ten haren behoeve zal hel water der liakoc- zjbron in goed gesloten flesschen naar hul ver blijf der lijileres worden nvergehragt terwijl haar toestand niet veroorlooft, dat zij de woning verlaat. Gedurende dc laatste dagen heeft le Ro- chefort een langdurige en zoo hevige storm ge woed als anders gewoonlijk alleen in den winter plaats heeft. Verscheiden visscherssloepen zijn hel gevaar Ier naauwernood ontkomen en twee Engelsche brikken hebben zware schade gele den terwijl men vreest dat de geheelo beman ning van con daarvan the Hover, van Sunder land in de golven is omgekomen.. Reeds vijf lijken zijn vrijdag morgen aan strand gespoeld. Uit Bucharest wordt gemeld dal de voor zitter vau den raad do heer Cavlagihij hel ver laten der vergaderzaal vermoord is. De dader is onbekend. tl en schrijft uit Belgrado van "20 dezer. Twee Ooslenrijksche gouvernements-postboden zijn i ermoord. De daders zijn gevat. De voor- luopige toestand duurt voort. Do laatste dagen waren verschrikkelijk. De plattelands-bewoners die herwaarts ter hulp waren geroepen plun derden zelfs de magazijnen der vreemde koop lieden. De krijgswet is afgekondigd. Twee plunderaars zijn gefusilleerd. Do brand te Petersburg schijnt het sein geweest le zijn lot een reeks van dergelijke jam meren wier oorsprong uit revulutionnaire be doelingen niet meer le miskennen valt. Behalve van eenige steden bevatten de dagbladen ook be- riglen aangaande een vreesclijken brand lo Odessa die aanzienlijke schade heeft veroor zaakt en onder anderen vele gevulde graan- pakhuizen vernielde. Ook le Mohilcff is een brand uitgebarsten en wel gedurende de mis bediening. Vier cn-twintig huizen werden in «Ie asch gelegd waarna men het vuur meester werd. De keizerlijke regering neemt overal de strengste maatregelen om hen die op de puin- hoopen van afgebrande steden hun vrijlieidslcm- pel in het Russische rijk willen slichten, te straf fen. De gouverneurs der provinciën zijn ge- magligd overal ten opzigte van de brandstich ters de krijgswet toe te passen en de vonnissen legen hen te doen uitvoerenzonder vooraf gaande onderwerping aan de bekrachtiging des keizers. Men schrijft uil Petersburg van 21 dezer. De Invalide van heden hevateen keizerlijk decreet, waarbij het sluiten van alle militaire zondags cholen wordt bevolen, omdat er valsche leerin- ;on worden verspreid en pogingen worden aan gewend om de kweekelingen tot trouwbreuk te erleiden. Wijders wordt verboden om vreemde personen in de kazernen toe te laten. FRA.NRR IJK. Pabijs, 20 Junij. Terwijl de gebeurtenissen le Belgrado eene ernstige botsing in het oostelijk Europa doen duchten zijn sommigen hier over uit Kopenhagen ontvangen Keriglen niet minder bekommerd. Denemarken dat zich op eene eeer uitgebreide schaal wapentzqu le meer ge- eeigd zijn aan Pruisenen Duitschlandwederstand ter.zako van bel geschil over de hertogdommen le bieden omdat hel weet dat bet Berlijner ka binet en de bondsstaten thans in ernstige onder linge geschillen gewikkeld zijn. Te Toulon wordt met steeds vermeerde rende bedrijvigheid gearbeid. Dc eerste divisie beslaande uit vier linieschepen of transportvaar tuigen, zal maandag 2d dezer vertrekken om te 'Ugiers twee balaillons zouaven twee eskadrons jagers en spahis benevens eene batterij geschut inet getrokken zielen aan boord le nemen. Daarna zullen weder twee transporten spoedig vertrekken een daarvan neemt te Toulon 4-000 man aan boord het andere begeeft zich naar Oran om troepen aan boord te nemen. De bri gade uil Rome teruggeroepen, za! naar Mexico Vorden gezonden. Men schrijft uil Turijn van 21 dezer. Naar aanleiding oener interpellatie, van den heer Massari in het llaliaansche parlement beeft de heer Ralazzi verklaard, dat liet gerucht, vol gens hetwelk de regering aan de expeditie legen .Mexico wilde deel nemen onwaar is daar zij hieraan zelfs niet gedacht heeft en hel haar ook niet gevraagd is. Mogt liet haar gevraagd worden, dan zal zij overeenkomstig de belangen des lands handelen. Garibaldi is gisteren avond naar Genua ver trokken. Cialoja is naar Pat ijs teruggekeerd om dc zaken betreffende het hantlelsi raciaal te regelen. In een brief uil Spanje leest men het vol gende: Eene inGalliciö onder den bijnaam van la Lolia (de Wolvin bekende) vrouw was sedert twintig jaren de schrik van die en de naburige provinciën. Steeds le paard gezeten en aan de spits van een klein getal bandieten bestuurde zij nagenoeg al de moorden en rooverijen in dat gedeelte van Spanje. Weo den reizigers en muilezeldrijvers die zij op haren weg ontmoette leder die wederstand bieden wiide kon zich van zijnen dood, dikwijlsna langdurige martelingen, verzekerd houden. Josepha Perez la Mafreila zoo is de naam dier vrouw oefende op hare slagtoffers afschuwelijke wreedheden uit. Niet zelden kampte zij tegen de gewapende magt en meestal viel de strijd in haar voordeel uit tot dal de rnaire van San Jago di Compostella die een anderen misdadiger vervolgde er nu ein delijk in geslaagd is de grol te ontdekken die tot schuilplaats der Wolvin strekte. Zij is met een barer medepligtigen in hechtenis genomen. Uil Rome wordt gemeld dat de heer de Lavaleile zeer misnoegd is op de pauselijke rege ring en gezegd heeft dat Rome dc bisschoppen en priesters op Frankrijk afzendt gelijk Samson de vossen met brandioortsen aan de staarten op zijne vijanden. Ken hevige stormwind die verscheiden dagen achtereen te .Marseille woedde heeft aan de landerijen in de omstreken dier stad veel schade toegebragt. Sedert gisteren avond is do wind bedaard. Te Lyon en elders hebben de veldvruchten sterk door de zware stortregens geleden. GROOT-B RIT TANNIEN Londen 19 Junij. Gisteren is hier een con cert gegeven, waarvan de opbrengst strekken moet tot stichting van scholen in Zuidelijk Italië. De zaak is met den schitterendsten uitslag be kroond. De ruime Si.-James hall was letterlijk stikvol en daar de enlréc één guinjo bedroeg behoeft wel niet le worden gemeld dat de zaal met de keur der fashionable wereld van Londen was bezet terwijl waarschijnlijk nooit eene muziekale uitvoering zoo veel heeft 0|>gébragt. In het dorp Sicclestnoro nabij Bury wenscliten drie kinderen een soort van appeltjes te plukken waarop de eigenares van den tuin mevr. Upton haar dreigde met een snaphaan die zij geloofde niet geladen te zijn. liet ge weer ging hetzij door toeval of door opzette lijke handeling van de vrouw af en de drie kin deren ontvingen liet schot. Een daarvan schijnt in levensgevaar te veckeercn. Het dogblad the Cambridge Independent be- rigt de zonderlinge uilwerking van een bliksem straal, die, na een jongen olmboom getroffen te hebben, de voeten van een meisje, veertien jaren oud in een huis op verren afstand en waarvan de deur open stond verlamde en op liet linkerbeen en dij in roode kleur een volko men afdruk van den boom mei takken en bla den naliet. De verlamming is geweken en de indruk verdwijnt allengs. Deze bijzonderheid gebeurde maandag 9 Junij in den namiddagin het ylek Aldrclh genaamd te Halderham ge- durende een hevig onweder. Volgens een bleu-book" voor 1861 in Victoria uitgegeven, is het aantal Europescbe mijnwerkers in de alluviale goudbeddingen dezer koloniën 61,516 dat der Chinezen 24,5.56van de kwartzdeivers zijn 14,303 Europeanen en 9 Chinezen, ilct geheele aanlal dergenen die in de goudvelden werkzaam zijn bedraagt 233,501, De werktuigen die er worden gebruikt vertegen woordigen een kapitaal van 1 ,41 i,0l2 p. st. lil J 861 werden 1,967,420 oneen goud uitgevoerd, waarvan de prijzen daar Ier plaatse variëren lusschen 3 p. st. en 3 p. st. 19 sh. In een brief uit New-York van 7 Junij ieesl men Onze makelaars in katoen hebben de stelligste berigten dat ongeveer negen tien den van den oogst van 1861 nog ongedeerd op de planlagien.liggen. Nu geheel hel zuid-westen en New-Orleans in onze magt zijn zal er wel worden aangevoerd. Eene verbazende hoeveel heid zal zijn weg vinden naar New-Orleans en hel overige zal per spoor naar het Noorden wor- denjgezonden, JONGSTE TIJDINGEN Ragusa 23 Junij. Dervich-pacha is naar Grohovo opgerukt waar Vucalovich zich be vindt. De Montenegrijuen hebben eene som van 10,030 sechinen betnagligdwelke voor het Turksche leger bestemd was. In de Nieuwe Rotterdamsche Courant van den 19 dezer wordt onder anderen jhr. W. 1). de Jonge deerlijk gehavend en. waarom? om dat hij in de aanbeveling van jhr Boeije een eerlijk en bekwaam man tot lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal te kiezen heeft voorgestaan Of zoude jhr. de Jonge goed gehandeld hebben door bij voorbeeld aan te bevelen een man, die in eenen bankroeten toestand verkeerende daar door onzijdig is een man die zedeloos leeft? een man, diedooronkunde een bepaalde jabroer is? of die, om een doorslaand voorbeeld aan te geven, alle die heerlijke kwaliteiten in zich ver- eenigt dit toch zoude indien hij zoodanig per soon had kunnen bezinnen niet alleen niet goed geweest zijn maar zelf zeer af te keuren Maar, zeggen de zoogenaamde liberale kiezers „jhr. de Jonge en Boeije zijn reactionair „zij zijn den minister Thorbecke niet toegedaan „zij wenschen den ouden sleur en geen voor uitgang!!" Waaruit toch is dat gebleken of waarderen zij niet in hooge mate in den heer Thorbecke zijne groote bekwaamheid zijnen lust tot afdoe ning van zaken in het ministerie de meerdere vastheid van beginselen en bestuur nopens onze Indische bezittingen en den bekwamen voor uitgang naar den tegenwoordigen tijd Hiervan toch kan men in de jhr, de jonge en Boeide wel ten volle verzekerd zijn maar daarom wenschen zij geen simpelen jabroer maar eenen naauwgezetten onderzoekenden geest en dien behoeft de heer Thorbecke waarlijk niet te vreezen het tegendeel is waarz. ed. verlangt dat onderzoek en onderrigt in het belang van het vaderland daar toch de ondervinding het dagelijks leertdat de voorgedragen wetten in de beide kamers door alle partijen ondersteund, nagenoeg unaniem worden aangenomen. De Zeeuwsché Middelburger of die elders te huis behoortmoge dan in de Nieuwe Rotter- damsche Courant van den 19 dezer, de heeren de Jonge en Boeije bezwalkt en belasterd hebben doch daarin is gebleken dat hij hen kent noch in hunne handelingen noch in hunne beginselen. Zier ik zee25 Junij 1862. Een Kiezer. Kerknieuws. Door den algemeenen kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te Leiden is uit het bevorens vermelde drietal beroepen ds. R. Koopmans van Boekeren predikant te Harlingcn. Vennootschap «Je EendragV'. Betaling van het dividend over 1861 en vroegerten Kantore van den Com missaris-Boekhouder. Jhr. VV. M. LI. de JONGE. ^Maatschappij van Verzekering op het Veven gevestigd le AMSTERDAM verlangt in verschillende Sleden des Rijks Bij de Uitgevers dezer Courant ËRVEX A. de VOS, komt in den loop dezer 1 week van de Pers "VAN SCHOUWEN EN DUIVELAND. Overgenomen uil de Zierikzccsche Courant, van 31 Mei en 4 Junij 1862, met een naamlijst tier verschillende Eerewachlen te paard Prifs 3^ CensSsj. Brouwershaven gearriveerd 20 Junij. Jhr. Mr. van der Wall van Puttershoek K. F. Lammerts, botterdam, Bata via, gesleept .binnendoor van {Helle- i oelsluis. 20 King Philip, J. L. BichfortCallao, Rotterdam. 21 Navigator, VI. Kaas, SoüuDordrecht. 21 Exmonih, R. Peri'iau, Cardiff, Moerdijk b- 21 ZeemanslioopG. N. R. Ph.aff, Rotter- I dam, Batavia, gesleept binnendoor van Hellevoetsluis. 21 Intr-gitijW. Biggs, 2! Uncle Belli/, J. Brown, beiden van New-Castle naar Roti. 21 Myrtle, .1. F.sson Shields, Dordrecht. 21 Louise N. Jeiisscn, Port-Kunda, Maas. 23 GrimaldiJHill, Liverpool, Dordt. 23 SambeemH. Weeks, Cardiff, Moerdijk. n Prijzen der effecten le Amsterdam. deu 23 Junij 1 862, Nederland Wcrkelijke'Schu/d 2'/spct. dito dito 3 dito dito 4 Amortis. syndic. 3"', Rusland bij Hope 1798/1816 5 dito 1328/1829 5 bij Stieglitz. ode leen. 5 dito 6de leen. 1833 5 Leöning 18 r> 9 3 Leeniug 1SGÜ dito j bij Hope 4 Cert. van ass. 6 Poolsche schatkist oblig. 4 Aandeel groote Rass. spoorweg a 236 volgefourn. 5 Oostenrijk Weenerbank bij Goll.en Co. 5 dilo dito 4 Melalick o dito 2'«. dito, rente Amsterdam 5 dito nationale 3 Weener-aand. a 6 500 ,L. 18(50 5 Portugal Buitcnlandsch van 833 3 dito van 1836 a 1859 3 Spanje Buitcnlandsch 3 Biunenlandsck 3 Buitenlandsch 3°/0 nn 2 ROTTERDAM, 23 Junij TARWE Zeeuwsch Vlaamseh en Overmaasche ging heden tot 30 a 50 c. hooger langzaam van de hand de zwaarste en blankste partijtjes f 12,25 a f I2,S0; mindere f 10 a f 12. ROGGE, Vlaams, en Overmaasche nominiaal 20 c. hooger te noteren van f7,25 a f8,75. GERST winter f 4,23 a f6; zomer f4,50 a f5,50. HAVER, korte f3,60; a f4,70 lange f 3 a f4. ERWTEN, groote f 9,30 a f 11,75. PAARDEN- BOONEN, f6.50 a f7,30. MEEKRAP. De handel was on beduidend en in de prijzen geen verandering. 75 v,6 9S5-8 923/4 101'/2 1003-v, 30 58% 887a 74% 74% SI Va 77% 196% 51'%« 76% 72% 60 429 44% 48% 53% 48% 13'/, dienst lusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Dingsdag24,'s morg. 10 Donderd.26, 11 Vrijdag 27, 's midd. 12 van "Rotterdam Dingsdag 24, 's morg. 6 Woensdag 25, 7 Vrijdag 27, 9'/2 De diligence zal var, Zierikzce 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden dienst lusschen Goes en Rotterdam. Van Goesj Van Rotterdam Woensdag2o, 'smorg 10,/2 I Donderd. 26, 'smorg. C'/2 Vrijdag 27, 's raidd. 12 I Zaturdag 28, 83'4 dienst lusschen Ylissingcn en Rotterdam. Van Vlissingen: j Vc.n Rotterdam des maandags, woensdags des dingsdags donderdags en vrijdags 'smorg. ten 8ure J en zaturd.'smorg ten 10 ure. De afvaart der stoomboot van Rotterdam is zooveel mogelijk in verband met de aankomst van den Rijn-spoortrein De diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 ure voor deafvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten l2'/a ure voor de afvaartvan Rotterdam naar Vlissingen. Ter Slads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 2