Woensdag 25 Junij. 1862 WOENSDAG ZATURDAG. Besturen en Administratiën Biimenlandsche Tijdingen Buitenlandsche Tijdingen Ite 4 «O.Ï.V E ME Al TS-P li IJS. Per driemaanden f i,00. Franco per post f 2,25. lnzendingiler Advert.daagste voren, voor 10 ure'smorgens. VE li S C H IJ IV T P HIJ S DER ADVERTENTIE IS. Gewone cents de regel. GeboorteHuwelijks- en Doodberigtenvan 16 regels af 1 behalve hei Zegelregt. 7,50 - 12,00 - 15 00 - 0,0(1 - 9,00 - 0,00 0,00 - 0,00 o.oo Inspectie Verlofgangers. PUBLICATIE. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Gezien hel beslui! van den Commissaris des Knnings in deze provincie dd. ~l dezer maand (Provinciaalblad 110. 70.) brengen ler kennis der Verlofgangers van dc militie te lande, die zich in deze gemeente be vinden en belmoren tol de ligtingen van 1858, 18 )9 en I860, voor zoo ver zij vóór den 1 dezer maand in het gcnol van onbepaald verlof zijn gestold dat het onderzoek van hen Ie houden door den Militie-Commissaris alhier'zal plaats hebben op O oensdag den 2 Jidij e. k. des voor- middags ten 10 ure vóór hel Stadhuis en roepen hen mitsdien op om op gezegden dag en uur ler aangewezene plaats tegenwoordig te zijn inel herinnering aan de volgende bópal+ttgeujlrr wel op de Nationale Militie van 19 Augustus 18lil (Staatsblad no. 72). 1. de verlofganger meldt zich binnen dertig dagen na den dag, waarop hem de verlofpas is uitgereikt bij den burgemeester zijner woon plaats aan ten einde deze zijn verlofpas voor gezien teokene. (Art, 133.}; 2. de verlofganger, die zich in eene andere gemeente gaal vestigen geeft daarvan kennis aan den burgemeester zijner woonplaats. Kin nen dertig dagen na den dag waarop hij komt in de gemeente waarin hij zich vestigtmeldt hij zich aan bijden burgemeester dier gemeente, ten einde deze zijn verlofpas voor gezien teekene. (\rl. 184) 3. de verlofganger van de militie te land mag zich zonder toestemming van den Minister van Oorlog niet langer dan gedurende vier weken buiten 's lands begeven. (Art. löti) 4. de verlofganger, die art. lid, 134 en 186 niet naleeft wordt in werkelijke dienst ge roepen en gedurende drie maanden gehouden. (Art. 137) 5. de verlofganger van de militie te land die hij openbare kennisgeving is opgeroepen oin door den Militie-commissaris Ie worden onder zocht verschijnt bij dat onderzoek in uniform gekleed en voorzien van de kleeding-en uit rustingstukken hem bij zijn vertrek met verlof medegegeven van zijn zakboekje en van zijn verlofpas. (Arll. 138, 139 en 140); 6. de verlofganger van de militie te land is aan de militaire rcgtspleging en lucht onder worpen onder anderen gedurende den tijd dien het onderzoek voorden Militie-Commissaris duurt en in hel algemeen wanneer hij iu uniform gekleed is. (Art. 130) 7. behoudens hel bepaalde hij art. 130 kan een arrest van twee tol zes dagen Ic ondergaan bi de naastbij gelegen provoost of hel naastbij zijnde huis van bewaring of arrest door den Militie-Commissaris worden opgelegd aan den verlofganger 1- die zonder geldige reden niet bij het on derzoek verschijnt 2- die, daarbij verschenen zijnde, zonder geldige reden niet voorzien is van de bij art. 140 vermelde voorwerpen 3. wiens klceding- en uitrustingstukken hij het onderzoek niet in voldoenden staat worden bevonden 4. die klceding- of uitrustingstukken, aan een ander behoorende als de zijne vertdbhl. (Art. 141); 8. onverminderd de sffs^ in het voorgaand artikel vermeld is de verlofganger verpligl op den daartoe door den Militie-commissaris te be palen lijd en plaats en op de in art. t 40 voor geschreven wijze, voor Hem Ie verschijnen om te worden onderzocht. (Art. 143); 9. de verlofgangerdie zich bij herhaling schuldig maakt aan hel feil, sub 4 van art. 141 bedoeld, of niet overeenkomstig art. 143 voor den Militie-commissaris verschijnt ofaldaar verschenen zijnde in hel geval verkeert sub 2 en 3 van art. 141 vermeld wordt onder de wa penen geroepen en van drie tot zes maanden ge houden. (Art. 144); 10. de verlofganger, die niet voldoet aan eene oproeping voorde werkelijke dienst, wordt als deserteur behandeld. (Art. 145) 11. elk die voor de militie is ingeschreven en ieder die daarbij is ingelijfd kan overeen komstig de daaromtrent bestaande voorschriften tot eene vrijwillige verbindlenis voorden tijd van zes jaren of langer worden toegelaten bij de ree- magt hel korps mariniers hieronder begrei en, hij het leger hier te lande of bij het krijgsvolk in 's rijks overzeesche bezittingen; plaatsvervan gers echter niet bij de zectnagt of het korps ma- rinieis gedurende het eerste Jaar van hunnen diens.lijd. (Art. 9 en 74); 12. aan de bij de militie Ie land ingelijfden die verlangen na volhragten oefeningstijd min stens voor zes maanden onder dc wapenen te blijven of le komen zonder zich als vrijwilliger te verbinden wotdl zulks vergund. (Art. 126) En opdat niemand hiervan onwetendheid voor wende zal deze worden afgekondigd aange plakt en in de courant geplaa'st. Zierikzee 17 Junij 1862. li. C. CAIT, Voorzitter. J. 1'. N. ERMER1NS, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Overwegende dat de voorzorgen tegen brand gevaar krachtdadig behooren le worden gehand haafd. Gelet op de bepalingen der verordening tol voorkoming en blussching van brand in deze ge meente door den Raad vastgesteld den 21 Julij en 5 INovember 1855. Op hel voorstel van de Directie der Brandweer. Hebben goedgevonden: t. Tot Keurmeesters over het opgeslagen hooi of veldge wassen in deze gemeente te benoemen de heeren c. L. KLOEK. d. van der MAAS. C. van DEN BOUT. P. GKRADTS. aan welke keurmeesters bij deze de zorg wordt opgedragen om, naar aanleiding van art. 21 der verordening tegen het broeijen van opgeslagen hooi behoorlijk te waken en zich om trent de vereischte rondgangen tot inspectie bij de in- en opgezetenen te verstaan met de Directie der brandweer. 2. De in- en opgezetenen te herinneren aan de voorschriften van meergemeld art. 21 luidende „Die in de bebouwde kom der gemeente of op de beide dijken tot aan het Sas, in eenig gebouw hooi of veldgewassen opslaan moeien gedoogeu dat een of meer ijzers, ter lengte van twee ellen of naar gelang der localiteit daarin gestoken worden, die zonder toestemming van brand- en brandspuit meesters der wijk, niet mogen worden verwijderd en ten allen tijde voor hen toegankelijk moeten zijn. Indien bij broeijing, naar meening van deze gevaar voor brand bestaatis men gehouden hunne bevelen tot verwerking als anderzins op te volgen Weigering of overtreding van een of ander wordt gestraft met eene boete van tien gulden behoudens bevoegdheid van Burgemeester en Wethouders om ten koste van den weer- 6trevigen eigenaar des noods met geweld te doen verrigten wat zij in het belang der algemeene veiligheid noodig oordeelen En zal deze tot een ieders informatie en narigt worden geplaatst in de courantterwijl afschriften zullen worden ge zonden aan ieder der benoemde keurmeestersmitsgaders aan de Directie der brandweer respectively tot aanstelling en uitvoering en aan den heer Commissaris van Poiiciemet last om de naleving dezer bepalingen te haudhaveu daartoe uit. genoodigd, de keurmeesters op derzelver rondgangen te ver gezellen en tegen de overtreders te verbaliseren. Gedaan len Raadhuize le Zierikzee den 18 Junij 1862. Burgemeester en Weihouders voornoemd R. C. CAU Voorzitter. J. P. N. KR VI KR INS, Secretaris. AFKONDIGING. f)e Burgemeester van Zierikzee, maakt bekend dat op den 14 en 16 dezer maand door den hoer Commissaris des Konings in deze Provincie zijn executoir verklaard drie kohieren voor de be lasting op het Personeel van deze gemeente te weten primitiefkohicr no. Idienstjaar 18G2/«3 drie maanden regtno. 7, dienstjaar 1S6i/ö8 en voljaars rogt no. 8 dienstjaar 18 "iti welke na afkondiging op heden worden gesteld in handen »an den heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier ten fine van invordering ingevolge de wet. Zierikzee den 21 Junij 18(52. B. C. CAÜ. BEREND MAK. IJS G. De Burgemeester van Zierikzee, maakt bekend dal hel kohier van bel Palenlregl voor deze ge meente overhel 4dekwartaal dienstjaar 18"/,,, den 18 dezer maand door den heer Gommissaris (les Konings in deze provincie is executoir ver klaard en np heden gesteld wordt in handen van den Ontvanger der Directe Belastingen alhier ten fine van invordering ingevolge de wel. Zierikzee den 23 Junij (862. B. 0. CAÜ. Zierikzee, 24 Junij. Aan den heer D. Ilockc Jz. te Bommenede, is door de maat schappij van landbouw op het landboishoudkun- dig congres te Middelburg gehouden de bronzen medaille toegekend voor een vierschaar hand- werktuig tol het maken tan geulen voor boonen, haver enz. Men schrijft uil 's Hage van 20 dezer. Gisteren avond isaan het ministerie van builen- landsche zaken do conferentie lusschcn de Japan- sche ambassadeurs en den minister voortgezet. Die conferentie heeft van 7 lot 10'/, ure ge duurd. Morgen zullen de Japanschc gezanten de ver gaderzalen van de heide kamers der stalen gene raal komen be/igligen. Aansla,inden dingsdag avond zal bij den mi nister van marine, den baron Iluyssen van Kat- tendijkeeene luisterrijke soiree plaats hebben ter ecre van hel Japansche gezantschap. Onder bevel van den majoor Hoojeveenl van het 4de reg. inf. is de legerplaats le Zeist betrokken en zijn aldaar aangekomen de zes lirailleur-compagnien als die van de 2de en 4de bal. van het 4de reg. inf. uit Delft en Gouda, die van het 2de bat. van hel 7de reg. inf. nit Amsterdam en die van do ls:o 3de eu 4de bat. van hel8slercg. inf. uit Leeuwarden Groningen en Gorinchem. Met dc geneeskundige dienst in gemeld kamp is belast do officier van gezondheid der 2de kl. von Homer, van het garnizoen te Amersfoort en mot de administrative dienst aldaar de 2de luil.-kwarlierm. II. J. Bronner van hel 8ste reg. inf. de lirailleur-comp. van hel 7de reg. en die van de 3de en 4de bat. van het 8ste reg. inf. zullen tot den 2 September aldaar gekampeerd blijven, terwijl de drie ove rigen zijnde de beide lirailleur-compagnien van het 4de reg. inf. en die van het 1ste hat. van het 8sle reg. inf. den 7 Augustus a. s. dal kamp verlaten en alsdan zullen oprukken naar de legerplaats le Milligen om aldaar den 9 Aug. Ie gelijk met hunne bat. te arriveren welke zijn aangewezen oin aan hel groote oefeningskamp aldaar deel le nemen. - Door de Ned. Handcl-Maalschappij zijn bevracht 15 schepen Voor Amsterdam 8 voor Rotterdam 4 voor Schiedam 2 en voor Dordrecht 1 Men schrijft van llellevoelsluis 20 dezer. Even voor het aanluiden van dc werf ontdekte dc daarvoor gestelde schildwachteencdikkc rook komende uit hel onlangs buiten dienst gestelde stoomschip Artljoeno waarmede hel Japansche gezantschap van Engeland was gehaald Do verschillende autoriteiten waren spoedig daar tegenwoordig, als wanneer het bleek datde brand die werkelijk iu dal schip was ontslaan spoedig le blusscben zou zijn heigeen dan ook met be hulp van de equipage van het wachtschip gelukte. Dc schade is gering en bepaalt zich tot een bin- nenschot en een dekbalk. Uit Zalt- Bommel meldt men van 20 dezer. Do tonghlaar welke eerst te Gameren onder hel rundvee hecrschle openbaart zich thans te llaaficn. Dagelijks worden hier nieuwe aardappelen ge laden welke legen de prijzen van f 3, ƒ2,80 en f 2,50 verkocht worden. Door diakenen der Ned. Ilerv. gemeente le Haarlem isontvangen een legaat groot 2000, vermaakt door den heer D. Koning D: uit te keeren na het overlijden zijner echtgenoot. Men schrijft uil Enschede van 20 dezer. Ter weerszijde van de poort ter lengte van 20 Ned. elis de stadsgracht bijna geheel gedempt waartoe in dc laatste zitting van den gemeente raad besloten is. In eene volgende zitting zal dit onderwerp behandeld worden, en verwacht men algemeen dat er tot geheel'è demping over gegaan zal worden waarover de gevoelens der leden van den raad nog zeer verdeeld is. Met enkele huizen is men reeds zoo ver ge vorderd dat zij binnen een paar weken weder heirokken kannen worden. Niet alleen uit alle doelen van ons vaderland komen hier metselaars aan zelfs uit Nassau Baden Zwitserland en andere Duitsche staten waaronder men zeer bekwame werklieden aan treft. Men schrijft uit Bolsward van 18 dezer. Gisteren morgen werd eene nieuwe boerenplaats onder het dorp Dedgum met al wal zich daarin bevond waaronder het pas ingezamelde hooi eene prooi der vlammen. Dit onheil is daar door te grooter en te betreurenswaardiger, daar hel door eene verschrikkelijke misdaad is ont staan. Een veertienjarig dienstmeisje dal zich beleedigd achtte door de vrouw des huizes heeft moedwillig met een zwavelstok het hooi in brand gestoken. Zich uil de voelen gemaakt hebbende, is zij spoedig achterhaald en gevan gen genomen terwijl zij reeds haar groot mis drijf, waardoor ook menschcnlevcns iu gevaar waren gebragt, heeft beleden Het is bekend dat de stalen pennen met eenige velachlige beslanddeelen overtrokken worden voor dal zij in den handel komen zoo dat men niet zelden bij hel bezigen van eeno nieuwe pen met moeite ze met inkt kan gevuld krijgen. Dit gebrek is ecbler gemakkelijk op te heffen door de pen vooraf een weinig in opge loste polascb te doopen of, hetgeen nog gemak kelijker is, gedurende slechtseenesecoudcboveii de vlam cener kaars le houden; door beide deze middelen zal de vetstof wijken en de pen tot schrijven geschikt zijn. DUITSCHLAND. Wéenen, 18 Junij. Gedurende de Pinkster-

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 1