Shiitenlandsche Tijdingen Advertentïën. KROONDOMEIN. Uit de hand te Huur Paviljoen schuit, Zeetijdingen Beurs- ea Maiktberigte.n Vervoer-Middelen. verzekert dat een der hardnekkigsten een bajo netsteek bij die gelegenheid ontvangen heeft. Het is zeker Ie betreuren dat het publiek dor residentie niet meer wellevendheid in acht neemt tegenover personen die vooreerst als ambassa deurs geëerbiedigd moesten worden maar die voorts zelven toonbeelden van hoffelijkheid zijn en lol een volk behooren waar beleefdheid eene der hoogste en meest geschatte deugden is. Het is te vreezen dat de indruk die nu gemaakt wordt niet gunstig zal wezen. Zij kunnen zich nergens verloonen of er beeft gejoel en ge schreeuw plaats wat zal hel wel zijn wanneer zij er eenmaal toe overgaan om wandelingen te voel te doen. Men verhaalt reeds verscheidene anecdoten van de schranderheid en weetgierigheid onzer Japanscke gasten. Omtrent al wal zij zien vragen zij inlichtingen die dadelijk opgeschreven worden. Jl. zaturdag avond stond eeu bekend inwoner dezer stad aan de deur van Belleuite met iemand te spreken toen plotseling een Japanner voor den dag kwam en zich tot hem riglte met de vraag op hoe veel graden breedte men zich hier bevond. Den 18 dezer zal voor de arrondissemenls- regtbank (3de kamer) te Amsterdam worden behandeld de zaak tegen J. A. Hinsbeekvroeger kassier-generaal bij de Nedcrlandscho bank voorlvlugtig aangeklaagd als zou hij tijdens hij in gemelde betrekking tegen genot eeuer jaarwedde van f 60( 0 eene toelage van f I 200 en vrije woning, in dienst was, van gemelde inrigting ten haren nadeele arglistig hebben ontvreemd en zich toegeëigend eene som van f 233,500. Bij den heer F. H'. Fabius thesaurier van het Instituut tol onderwijs vanblinden te Amster dam is van een onbekende de aanzienlijke gift van f 2000 ontvangen lot slijving der fondsen van die instelling. Men schrijft uit Willemsoord van 16 dezer. Meden morgen is 7,. M. schroefstoomschip Zout man in dienst gesteld. De officieren daar aan boord zijn de kapt.-luit. lor zee J. Andrea kommandanl luit. ter zee Istc klasse W. Sluyierman van Loo 1 sic olT. luit. ter zee 2de kl jhr. 4. Meijer, J. A. Commijsen P ten Bosch j off. v. adm. 2de kl. A. A. (iijsberli Hodenpijl scheepsklerk L. G. van Duin oflfic. van gez. Iste kl. P. Idenburg idem 3de kl. M. C. Buy ze. Aan boord van Zr. Ms. wachtschip te lb llevoelsluis is geplaatst de luit. t/z 2de kl. J. Isebrce Moens Hij Zr. Ms. besluit is aan mr. K. Waglho, op zijn daartoe gedaan verzoek eervol ontslag verleend uil zijne betrekking van notaris te Tlio- len en is voorts in zijne plaats lot die betrek king benoemd mr. T. A. 1 Vaglho plaatsvervan gend kantonicgleradvocaat en candidaat-nota- iis aldaar alsmede secretaris dier gemeente een en ander in te gaan met den 1 Julij a. s. Men schrijft uil Zwolle van 17 dezer. Nadat men gisteren morgen te vergeefs beproefd had om met de stads kraan eenen sloomkelel van ruim 15.000 Ned. ponden gevvigt uil het stoom schip Minister Thorbeclte Ie ligten en bij dat werk reeds twee kettingen gebroken werd eindelijk waarschijnlijk door overmaat van gewigl de gehee/e machinerie der kraan zoodanig verzet dal ze uit elkander sprong, waarbij eender groote en zeer zware ijzeren raderen op den voet van een werkman neerkwam en drie zijner lee- nen verpletterde. Men schrijft uit Harlingen van 15 Junij Gisteren is hier per telegraaf van een Noordsch kapitein die den hier te huis behoorende Groenlandsvaardcr de Noordpool gepraaid had berigt ontvangen dal de bemanning van genoemd vaartuig eene goede vangst had en 2500 jonge en 950 oude robben had geslagen. FRANKRIJK. Parijs, 1G Junij. Nu twee jaren geleden werd zekere Louis D. knoop en fabriekant al hier zijn gouden zakliorlogie ontstolen, en sedert bleven alle pogingen tot opsporing van den dief en lietgestolene vruchteloos. Ai aar dezer dagen ontving D. een klein pakje opende het, en hervond er zijn horlogie inbenevens een fVaaijen gouden ketting en een briefje van dezen inhoud „Mijn heer twee jaren geleden beging ik door de behoefte gedrongen, een misdrijf en ontnam u uw horlogie. Eenmaal hoopte ik het u terug te geven en die dag is thans gekomen. Na werk gevonden te hebben heb ik geld verzameld en uw horlogie kunnen lossen dat u hierbij terug gewordt. Hoogst aangenaam zou het mij zijn als gij, bij wijze van schadeloosstelling, den daarbij gevoegden ketting wildot aannemen en mij vergiffenisscheidzen. (get.) Iemand die waar berouw gevoelt." De Courrier de la Gironde bevat de vol gende bijzonderheden over den brand van hel stadhuis te Bordeaux. Vrijdag avond even na elf ure bemerkten eenige voorbijgangers dikke rookwolken, die uit de bovenste verdiepingen van het stadhuis op stegen. Onmiddelijk gaven zij hiervan kennis aan de brandwachtmaar de brand nam zien- deroogen in hevigheid toe. De voornaamste autoriteiten de officieren van het garnizoen en eene menigte burgers snelden toe en begonnen te redden wat nog gered worden kon. Sommi gen kleuterden op het dak om van daar den voortgang der vlammen te sluiten anderen voerden de buizen der brandspuiten in de ver trekken die reeds door de vlammen waren aan getast de overigen poogden zoo veel mogelijk de meubelen en papieren uit de benedenzalen te redden. Onderanderen merkte rnen een zouaaf op wiens naam nog onbekend schijnt die ving als eeu kat als het ware legen de wanden opvloog om de schilderijen af te nemen en die alleen een groot gedeelte der kunstschatten heeft ge red die in de zalen van het stadhuis vrij ver ward bewaard worden. Niet alle redders gin gen echter even verstandig Ie werk. Men ver haalt onder anderen van een liefhebber, die om een Ribeira te redden niet beter meende te kunnen doen, dan bet doek op vrij groolen af stand van de lijst door te snijden. Niettegenstaande echter spuitgasten en sol daten, en men kan zeggen ieder die zich bij den brand bevondwonderen deden, non bel vuur band over band terrein. Het bureau van liet kadaster en hel archief werd reeds spoedig eene prooi der vlammen eindelijk baanden zich deze een weg door hel dak en tegen 12 ure was het gehcele gebouw slechts ééne ontzettende kolom van vlaiutnen, die zich lol eene verbazende hoogte verhieven en den geheelen omtrek tot Cenon-la-Ilastide en Floirac met hun rossen gloed overlichtten. Omtrent dezen tijd viel de vloer der tweede verdieping met een daverenden schok naar be neden in het gedeelte van hel gebouw waar de zaal van de zittingen van hel gemeentebestuur zich bevindt. Ook deze verdieping kon nu niet lang de geweldige drukking weerstaan en stortte in de groote receptie-zaal of de salon de l'Lm- pereur. Een kapitein der pompieis met eenige manschappen die in de vergaderzaal van den raad aan hel werk waren werd in dien val mede- gesleept maar op opmerkelijke wijze ontkwa men zijzonder doodelijke wonden. Op de overige punten schijnt niemand te zijn omge komen. Men weet nog niet waaraan deze ramp moet worden toegeschreven. Rijna het geheele archief is verbrand en het was een der rijkste en best geordende van Frankrijk De heer Delcheverry had er zijn ge heele leven aangewijd en in weinige uren is zijn arbeid voor altijd verloren gegaan. Volgens den Moniteur de l'Armee hebben de Franschen in Cochin-China weder eene overwin ning behaald op de Annamiten. De laatslen hebben hel namelijk gewaagd een aanval tc doen op de stad Phuoc Loc in de provincie Djah- Dinb maar door de Franschen geslagen zijnde, werden zij ten slotte genoodzaakt zich over Ie geven. GR OOT-BRITTANNIEN De Nederlandsche exposanten op onze groote tentoonstelling behoeven niette klagen, dat zij hunne goederen derwaarts hebben gezon den. Velen hunner zullen waarschijnlijk goede zaken maken. De heer Hermans van 's Hage heeft o. a. op nieuw bestellingen ontvangen lol bel leveren van onderscheidene rijtuigen, naar bet model van die welke door hem waren ten toongesteld. Gisteren i9 een voornaam Indiaan met hem van hier naar 's Hage vertrokken ten einde zijue fabriek te bezoeken en eenige groote aankoopen en bestellingen te doen. Ook de spiegels van de wed. Barzo en Zonen, te 's Bosch hebben reeds allen koopers gevonden en zijn er nog bovendien enkele bestellingen gedaan. De wollen dekens uil Nederland handhaven hunnen ouden roem; als een bewijs hoe zeer hunne deugdelijkheid te Londen op prijs wordt gesteld strekke dat eene groote boeveelheid daarvan door den heer Scheltema vau Leiden ten toon gesteld reeds is verkocht. Onder de voorwerpen dieo. a. de bijzondere aandacht der bezoekers opwekken behoort bet buitenge meen prachtig en kunstig geweven lapijl, geëx poseerd door den beer W. F. Kronenberg di recteur der koninklijke tapijtfabriek te Deventer. Voorts worden descboone en keurige lakwerken van den beer F. J. Nooijen van Botterdam door een ieder zeer hoog geroemd. Als de prijzen daarvan lager konden zijn danwaren zij ongetwij feld reeds lang verkocht. Men schrijft uit New-York van 9 dezer. Nabij .Memphis op de Mississippi heeft een zee gevecht plaats gehad. De Zuidelijke vloot is ge heel vernield, Memphis is door de Noordelijken bezet. De aanval op Mobile en Charleston is begonnen. Voor Charleston moeten de Noor delijken eene nederlaag geleden hebben. Fre mont is in een door Jackson nabij Harrissonburg gelegde hinderlaag gevallen de Noordelijken hebben bij deze gelegenheid groote verliezen ge leden. De Noordelijken zondenden overtogt der Ja- mesrivier geforceerd hebben. Het verlies der Noordelijken in den jongsten slag nabij Richmond was 7009 man. De generaal Hope heeft duizend man van het leger van Beauregard gevangen genomen het welk zegt mengeheel gedesorganiseerd is. De geconfrdereerden hebben het fort Wright op de Mississippi ontruimd. JONGSTE TIJDINGEN Turijn 19 Junij. Garibaldi is hier aange komen. Men zegt, dat het decreet, betreffende de opheffing der nationale scherpschutters ver- eeniging in Lombardije, zal worden ingetrokken. De Botschaften deelt eene particoliere depêche mede volgens welke de Serviërs gisteren avond de citadel van Belgrado zouden bemagtigd hebben. Ter beurs wordt die lijding in twijfel getrokken. Ondertrouwd: L. C. RIBBE NS, Weduwnaar van M. van Brecht en ZtEKlIvZEE, A. JAGT, 19 Junij 1862. Weduwe van A. vanPëlt. Menige en algemeene kennisgeving. Heden beviel voorspoedig van eene welgeschapen Dochter, P. W. van der LINDEN geliefde Echtgenoote van V r t?DTt77U,l? 19 Junij 1862. H. J. BASTMEIJER. Eenige kennisgeving. Aanmaning aan achterstallige Debiteuren om het verschuldigde vóór ultimo Junlf e. U.,aan te zuiveren, bij gebreke waarvan vervolgingen worden ingesteld. De Rentmeester van bet Rentambt Zierikzee Jhr. W. M. II. de JONGE. Ruim 50 Bunders uitmuntend best KliEifcAWD, gelegen in den nieuw inge- dijkten Polder het Nieuwlandop het Eiland Terschelling des verkiezende voor een langen termijn en op zeer voordeelige voorwaarden te bevragen met franco brieven of in persoonbij de Heeren A. A. VISSER, Iiz.te Sliedrecht of D. C. LOM ANte Eijerland op Texel. De Notaris J. P. van BORRENDAMzalop Maandag den 23 Junij 1862 des middags ten 12 ure, aan de Slagvveidegelegen aan den Gracbtweg, bij de Nobelpoort, te Zierikzee, publiek presenteren te verkoopen Ruim 3 Bunders IIOOIfalKAS, staande te Velde, in voorn. Weide om te Maaijen. De Notaris J. M. BOUVIN zal, op Vrijdag den 4 Julij 1862 's na middags ten 2 urein de Dorpsherberg te Oos- terland publiek presenteren te verkoopen Eene partij Vruchten en lUeedcte Velde, staande onder Oosterlanden aan komende den Boedel van wijlen M. de VIN. De Griffier G. van WAGE, te Brouwershaven zalten verzoeke van den Heer Curator in den faillieten Boedel van ISAK WARNIER, als daartoe behoorlijk gemagtigd, op Vrijdag den 11 Julij 1862, 's namiddags ten 4 urein liet Logement van de Weduwe F. van 't ITop aldaar, om contant geld, in het openbaar presen teren te verkoopen eene goed onderhouden overdekte gebruikt zijnde in het beurtveer van Brouwers haven op Rotterdam, lang 14 ellen 5 duimen wijd 3 ellen 74 duimen in hol 1 el 54 duimen geijkt op 54 Tonnen, met deszelfs geheelen completen en in goeden staat zijnden Inven taris thans liggende in de Haven binnen Brouwershaven. Brouwershaven, gearriveerd 17 Junij. Johanna, F. Fehling, Portkundau 8chiedam. 18 Susanna Johanna, J. P. Peelers, Rotterdam Batavia, gesleept bin nendoor van llelluvoetsluis. 18 China, J. D. SchwarzNew-York Rotterdam. 18 Uitgezeild; Susanna JohannaJ. P. Peelers 18 Nova Zembla, A. J. B. Hordijk, beiden van Rolt. naar Batavia. Prijzen der effecten te Amsterdam. dei) 19 Juuij t 8 62, Werkelijke Schu/d iS'/jpct. 63% dito dito 3 75-V,6 dito dito 1 98 3,4 Amortis. svndic. 3% 923/tl bij Hope 1798/181C 5 101»/4 dito 1823/1829 5 bij Stieglitz. ode leen. 5 81 dito 6de leen. IS55 5 91 Leening 1859 3 58"/1B 89»/., Leening I860 dito l 74 3/lö bij Hope 4 74 Cert, van ass. 6 Poulschesehalkisf oblig. 4 Aandeel groote Russ. spoorweg a 236 volgefourn. 5 196% Weenerbank, bij Goll.en Co. 5 dilo dito 4 Mstaliek 5 52 dito 2'-. 26314 dito, rente Amsterdam 5 72% dito nationale 5 60>/4 Weener-aand.fi 500 ,L. 1860 5 1 Buitenlandsch van 853 3 45 %0 dito van 1856 a 1S59 3 445;16 Buitenlandsch 3 Binnenlandsck 3 48^4 Buitenlandsch 3°/0 nu 2 43% Middenpriizen van dc volgende artikelen te Zierikzee va n den 19 Junij 1862. De Sed, Mudde. De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1860 f 0,00 Paardeboonen 7,50 Nienwe dito 1861 - 11,25 Witte dito - 12,00 Afwijkende dito 0,00 Bruine dito - 15 00 Z.-Zomer dito 0,0 0 Graauwe Brwten - 0,00 Ordinaire dito - 0,00 Groene dito - 9,00 Rogge - 8,00 Gele dito - 0,00 Winter-Gerst. - 4,75 Koolzaad - 0,00 Zomer-dito 4,50 Zaai-Lijnzaad - 0,00 Haver - 3,00 Slag-Lijnzaad 0,00 Vertrek van bet beurtschip van Zierikzee op Gouda en Amsterdam dingsdag morgen 5 ure. dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg j van Hotter dam Zaturdag 21,'smorg. 8'/2ure Zaturdag 21, 's morg. 10''2 Zondag 22, 8»/a Zondag 22,'s midd. 12 Maandag23, 9 Maandag 23, 1 Va De diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden, diensl tusschen Goes en Rotterdam. Van Goes: Van Hotter dam Maandag 23, 9 I Zaturdag 21's midd. 1 »/2 Woensdag25, 's morg l0'/2 l Dingsdag 24, 'smorg. 5 dienst tusschen Ylissingen en Rotterdam. Van V lis sing en r Vc.n Rotterdam'. des maandags, woensdags 'les dingsdags donderdags en vrijdags 'smorg. ten 8ure en zaturd.'smorg ten 10 ure. De afvaart der stoomboot van Rotterdam is zooveel mogelijk in verband met dc aankomst van den Rijn-spoortrein De diligencerijdfc van Zierikzee des morgens ten 9 ure voor deafvaart van Vlissingen naair Rotterdam en des middags ten l2'/j ui;e voor de afvaartvan Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 2