i°. 40. 1802 PROGRAMMA rf a turclat; 11 Mei. WBEISOAG ZATIJR'115. Z!.I>E MAJKSTKIT OEA KOMiVG Besturen eu Ulministratiën Bekendmaking. Biimenlandsche Tijdingen. i !i O v v E )l E v v./> s\ t'er ilrii i in Urn f '.(iii Franco ]icr post I mcnilimi Irr l(hirrl.diinn.itr naren, ra or 10 arc' fi.'i 5. morgein i K i: s-c III I I\ I P HIJ s 0 K It A I t: It 7 K A 7 I I A. Gèwonr I 2*cruis ilc regel, GebootIf-il meelij lis- eh Doodherigien van 1 —6 regels a f 1 behalve ltd Yegelregt. VOO It II KT BK/.OF.K VAN IN ZEELAND, IN D K MA AND M K f 18C2. BEKENDMAKING. Burgemeester oii NYi.thouders van Zierikzee, maken bekend dal op Zatnrdag den 2f dezer maaml cene op stralen in deze gemeente zal gehouden worden en noodigen de ingezetenen uil om ieder voor zijne woning of'erfde straten paden sloepen en goten rein en zindelijk te houden eii aizoo de bepalin gen van hel policie-rcglement behoorlijk na te leven opdat de strafbepalingen niet zouden be hoeven te worden toegepast. Kn opdal niemand hiervan onwetendheid voor wende zal deze worden afgekondigd omge roepen en in de courant geplaatst. Zierikzee den 1 1 Mei l86i. II CAU Voorzitter LOK WEK /*.d Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, brengen ter kennis van de Ingezetenen: dat W. van WESTEN We. verzoekt om den be slaande» Bak-oven in zijn woonhuisPielercelie- s'raatwijkt!, no. 405 .in een' bijgebouwden keuken te verplaatsen, dat het geburen verhoor bepaald is op IVmgsdag dm 2i) Meïe. k des na- middags 7 ure in de Vergaderkamer van het Bestuur ten Haadhuizeen dat mitsdien allen worden opgeroepen die legen de bedoelde ver plaatsing eenig bezwaar hebben in te brengen om alsdan te verschijnen ten einde op hunne bezwaren te worden gehoord, alvorens op het gedaan verzoek te beschikken. (iedaan ten Haadhuize van Zierikzee den I I Mei »862. B. C. CAU, Voorzitter. J. I\ N. UB .VI KB INS Secretaris. KENNISGEVING. I)c Burgemeester van 'Zierikzee brengt ter kennis van de ingezetenen, dal er op Zaturdag den 17 dezer maand, des middags ten één ure, op het Haadhuis alhier, eene openbare vergadering van den Gemeente-Raad zal gehouden worden. 'Zierikzee15 Mei 186*2. Do Burgemeester, B. C. CAU. Woensdag den 21 .Mei Art 1. lie Commissar's tl os Konings on liet Collegie van Gedeputeerde Sinten benevens de Hevel hebber in de 5de mi- lilnire afdeeling begeven zich tijdig naar het Zijpe om Z. M. bij Hoogstdeszelfs aankomM ia /celand Ie verwelkomen, en van de votn melde plaats naar Middelburg te begeleiden. Z M zal aan bet Zijpe vermoedelijk tusrchen 3 cu 4 ure des namiddags en te .Middelburg tusselieii (5 en 7 ure in den •'ooravond aankomen. Art. 2. Het' koninklijk stoomjögt zal te Middelburg /in leggen aan den trap vóór het Oost-Indisch hui3 op de Rot- teTdamsche kade. Z. M wórdt alirlahr door den Burgemeester aan het hoofd van het gemeentebestuurverwelkomd. Üe dienstdoende schutterij van Middelburg plaatst sich tijdig op de kade in orde van paradede Middelburgsche eerewacht te paard mitsgaders de leden der afdeeling „Mid delburg" van het Metalen Kruis stellen zich aan den regter- vleugel der schutterij De rijtuigen plaatsen zich voor het front der schutterij aan den waterkant buiten de boomen in de volgorde welke hierna voor den trein zal worden aangewezen. Art 3. Pe trein stelt zich op de volgende wijze in beweging: a een peloton van het 2de regement infanterie b. het korps hoornblazers van dat regement c. de eerste kompagnie der dienstdoende schutterij cl. de afdeeling „Middelburg" der leden van het Metalen Kruis, met hare banier; e. liet collegie van Gedeputeerde Statengezeten in twee rijtuigen; f. de eerste helft, der Middelburgsche eerewachtaangevoerd door eenen onder-kommandaiit g. Z. M. de Koning, 's Konings Commissaris en de Burge meester van Middelburg de Kommandanten der voormelde eerewacht en der schutterij houden zich te paard ter regtcr- eri linkerzijde van het rijtuig h. de tweede helft der Middelburgsche eerewacht te paard i. de Generaal-Majoor Bevelhebber in de 5de militaire af deeling en het gevolg van Z. M in rijtuigen k. de leden van het gemeentebestuur, gezeten in vier rijtuigen l. het mnzijfckorps der dienstdoende schutterij m. het overige gedeelte der schutterij. Art 4. De trein gaat stapvoets langs de Rotterdamschc kadede noordzijde van den Dam deu Dam den Korten en Langen Delft, alwaar door de kinderen van de school voor minvermogenden aan Z M. een welkomstgroet wordt toege zongen voorts over de Groote Markt. door de Lange Noord straat over het Hofplein door de Wagenaarstraatover dè Balans naar de Abdij en langs het Gouvernemenst-gebouw aan de zuidzijde der Abdij naar het Paleis alwaar Z. M. wordt ontvangen door den Commissaris des Konings het collegie van Gedeputeerde Statenden Generaal-Majoor Bevelhebber in de 5de militaire afdeeling, en den Burge meester van Middelburg. Art. 5. De Garnizoens-Kommandanl zorgt voor de noodige bezetting van het plein der Abdij ten einde de trein onge hinderd het Paleis kunue bereiken. Art. 0. Bij aankomst in de Abdij schaart de lste kompagnie der schutterij zich aan de noordzijde, tusschen het Paleis en de poort de Middelburgsche eerewacht te paard plaatst zich aan de zuidzijde vóór de vergaderzaal der Provinciale Staten de afdeeling „Middelburg" van het Metalen KruiB schaart zich op den regtervleugel dier eerewacht. De muzijkkorpscn stellen zich op het plein tegenover het Paleis. Nadat Z. M. aan het Palcis is afgestapt vervolgen de rij tuigen voorafgegaan door het hiervoren vermelde peloton infanterie, hunnen weg langs de noordzijde en verlaten de Abdij door de poort naar de Balanshet bij art. 3 m vermelde ge deelte der schutterij defileert voorbij Z.'M. zonder don trein te verlaten. Hierin defileren de Middelburgsche eerewacht en de afdeeling .Middelburg" van het Met.ilen Kruis insgelijks voor Z. M. Art. 7. De tste kompagnie schutterij betrekt de wacht aan het Paleis; zij zet voor hetzelve de noodige schildwachten uit. Art. 8. Een officier en een ouder-offic?er der schutterij, benevens een officier en een onder-officier der infanterie en een lid der Middelburgsche eerewachtzullen worden aangewe zen om bij Z. M. indien zulks door Hoogstdezelve wordt verlangdals ordonnancen dienst te doen. Zij zullen zich daartoe bij des Konings adjudant van dienst aanmelden. Art. 9. Ten 8 ure zal door den Commissaris des Konings een diner aan l. M. worden aangeboden. Donderdag, tien 22 Met. Art. 10. Van des voormiddags'ten half tien tot des namid dags ten één uur, zal door Z. M. audiëntie worden verleend aan de autoriteiten ambtenaren officieren en militairen mitsga ders aan particulieren uit dit gewest. Art. I. Na afloop der audiëntie, zal Z. M., na gebruik te hebben gemaakt van een aan Hoogstdenzelven door den Burge meester aan te bieden déjeuner, het merkwaardige van de stad bezigtigen. Art. 12. Ten 7 uur des avonds zal Z. M. gebruik maken van een diner,'t welk Hoogstdenzelve door het gemeentebestuur zal worden aangeboden. Ingeval Z. M., na afloop van het diner, de verlichting der stad wenscht in oogenschouw te nemen zal Hoogstdezelve na het verlaten van Let raadhuis, de Groote Markt rondrijden en achtereenvolgens passeren de Gortstraat, de Nieuwe Haven de lurf-, Hout-, Londensche-, Bier- en Rouaansche kaden de Dwarskade, de Zuid- en Noordzijde van den Dam, de Brak straat, de Korte- en Lange Cingelstraten, de Molstraat, deu Dam, den Kortendelft, den Langendelft.de Groote Markt de Lange Noordstraat, het Hofplein en de Wagenaarstraat, om over de Balans en door de Abdij naar het Paleis terug te keeren. Vrijdag, den 23 Mei. Art. 13. Des ochtends ten 8 uur zal Z. M Middelburg ver laten omden wegnemende over Grijpskerke en Aagtekerke, Westkapelle te bezoeken. Hoogstdezelve zal aldaar tegen 10 uur des voormiddags aankomenen bij den lichttoren door het bestuur der gemeente worden ontvangen. Vervolgens zal Z.M. den Westkapelschen dijk bezoeken ten einde de werken in oogenschouw te nemen. Hoogstdezelve zal aldaar door de Centrale Directie van "Walcheren worden ont vangen. Hierna zal door eenige landlieden naar den ring worden ge reden. Na van een door die directie aangeboden déjeuner te hebben gebruik gemaakt, zal Z. M. zich aan het Hoofd inschepen, ten einde zich naar Vlissingen te begeven. Art. 14. De koning wordt, bij Hoogstdeszelfs aankomst te Vlissingen ontvangen door het gemeentebestuurmitsgaders dè burgerlijke en militaire autoriteiten. Z. M. zalna het merkwaardige daar ter plaatse bezigtigd te hebben gebruik ma ken van een aan Hoogstdenzelve door den gemeenteraad aan te bieden 'diner, en na do verlichtiug der stad in oogenschouw te hebben genomen naar Middelburg vertrekken. Z. M aldaar aangekomen, zal eene soiree, ten huize van den Commissaris des Konings, met Hoogstdeszelfs tegenwoor digheid vereeren. Zaturdag den 24 Mei. Art. 15. Z. M. zal des ochtends ten 8 ure van Middelburg vertrekken en zich over Koudekerke naar Vlissingen begeven teneinde zich aldaar aan boord van het Koninklijke stoomjagt in te schepen om daarmede ongeveer ten 10 ure te Hoofdplaat aan te komen Art. If». Van laatsfgcmclde plaats zal Z. M. naar Biervliet eu IJ-orulijke vertrekken. Hoogstdezelve zal zich in beide ge meenten eenige oogcnbiikken ophouden Art. 17 Ten 11 ure zal Z. M. over Waterlandkerkje naar Aard'iiburg vertrekken en na een kort oponthoud, zich naar Sluis begeven ten einde aldaar tegen half vier ure aan te komen. Art. 18 Z. M. zal te Sluis door het. gemeentebestuur wor den ontvangen en na bezigtiging van het merkwaardige dier plaats gebruik maken van een door gemeld bestuur aan Hoogst dnzcjyc aan te bieden dejeuner dinatoir. Art. 19. Z. M. zal vervolgens ten half acht ure Oostburg bezoeken cu na eenige oogenblikken aldaar te hebben ver toefd. de reis over Scboondijkc r.aar Breskens voortzetten. Ten 9 ure zal Z. M aan boord van het Koninklijke stoom jagt den terugtogt naar Vlissi.ugen aannemen en' zich van daar weder naar Middelburg begeven. Zondag den 25 Mei. Art. 20. Na bijwoning der voormiddags godsdienstoefeniug in de Nieuwe Kerk, zal Z. M. naar Veere vertrekken en bet merkwaardige aldaar bezigtigen. Art. 21. Vervolgens zal de Koning zich, over Vrouwepolder en de Oranjezon naar het buitenverblijf „Overdnin" begeven en aldaar gebruik maken van een door den heer mr. de Jonge van FJlemeet aan Hoogstdenzelve aan te bieden déjeuner. Art. 22. Z. M. begeeft 2ich hierna naar Domburg, en keertna het badhuishet plateau enz. aldaar te hebben bezigtigd over Oostkapelle, Serooskerke en St. Laurens naar Middelburg terug alwaar Hoogstdezelve ten 7 ure deel neemt aan een diner ten huize van den Commissaris des Konings. Maandag, den 26 Mei. Art 23. Ten 8 ure des ochtends zal Z. M. Middelburg verlaten en na buiten de Vlissingsche poort (alwaar de dienst doende schutterij zich tijdig in orde van parade zal hebben gesteld) van het gemeentebestuur afscheid te hebben, genomen zich over Oost-Souburg naar Vlissingen begeven. Hoogstdezelve zal, na van het gemeentebestuur, de bur gerlijke en militaire autoriteiten afscheid te hebben genomen van daar met het Koninklijk stoomjagt de reis naar Neuzen aanvaarden. Art. 24. Bij des Konings komst aldaar (welke ongeveer ten 10 ure des voormiddags zal plaats hebben zal Z. M door het gemeentebestuur en de burgerlijke en militaire autori teiten worden ontvangen Na bezigtiging der waterstaatswerken zal Z. M. naar Sas van Gent en Axel vertrekken den weg nemende langs het kanaal en het zijkanaalten einde in beide plaatsen eenige oogenblikken te vertoeven Van Axel zal Hoogstdezelve naar Hulst vertrekken en aldaar vermoedelijk ten half vijf ure des namiddags aankomen Art. 25 Z. M. zal te Hulst door het gemeentebestuur wor de p ontvangen t .en .^na ge^rpik^e hebben gemaakt van een doof dp't bestuur aan Hoogstdezelve aan te bieden déjeuner van daar ten- half zeven ure door de gemeente Hontenisse naar Wal/oorden vertrekken en zich aldaar weder aan boord van hot Koninklijk stoomjagt begeven. Z. M. zal den nacht aan boord van lietjagtop stroom voor Walzoorden doorbrengen. Dingsdag, dón 27 Mei. Art 20 In den vroegen morgen zal het jagt de Schelde opstoomen tot aan Fort Bath en vervolgens lerugkeeren tot Hansweert. Z. M. zal aldaar aan wal gaan ter bezigti ging'der kanaalwerfcen te dier plaatse Hoogstdezelve zal zich daarna over Scliore Biezelinge Kapelle en Klóetinge naar Goes begeven en ter laatstge- melde plaats tegen één uur var. den namiddag aankomen. Art. 27 .Na aldaar door het gemeentebestuur te zijn ont vangen zal Z. M. het merkwaardige van de stad in oogen schouw nemen en voorts gebruik maken van een aan Hoogst dezelve door dat bestuur aan te bieden déjeuner. Art. 28. Z. M. zal de reis vervolgens voortzetten over 's Gravenpolder Nisse Heinkene/and en 's Heer Arends- kerke in de beide laatstgenoemde gemeenten vermoedelijk eenige oogenblikken vertoevenen zich verder begeven naar Wolphaurtsdijk ten einde zich aldaar weder aan boord van het inmiddels daar aangekomen koninklijk stoomjagt in te schepen en den nacht door te brengen. Woensdag, den 28 Mei. Art 29. Ten half acht ure zal Z.K. te Kortgene aan wal stappen zich van daar over Wissekerke naarColijnsplaat begeven en na eenige oogenblikken toevens te dier plaatse, zich weder op het stoomjagt inschepen, ten einde het eiland Tholen te bezoeken. Art. SO. Z. M. zal bij zijne aankomst te Tholenwelke ongeveer ten één ure des namiddags zal plaat9 hebben door het gemeentebestuur en verdere autoriteiten worden ontvangen en vervolgens gebruik maken van een aan Hoogstdenzelve door dat bestuur aan te bieden déjeuner. Daarna zal Hoogstdezelv e de' gemeenten Poortvliet, Scherpenis9e St. Maartensdijk Stavenisse St. Annaland en Oudvossemecr bezoeken en Ver volgens weder naar Tholen terugkeerenom aan boord van hét op de rivier „de Eendragt" liggend stoomjagt den nacht door te brengen. Donderdag, den 29 Mei. Art. 31. Indien het getijde 't toelaat zal Z. M. de ri vier „de Eendragt" des ochtends verlaten om ten half negen of negen ure aan den Anna-Jacoba-polderonder de ge meente St. Philipslnnd aan wal te gaan. Hoogstdezelve zal aldaar door den eigenaar van dien polder den heer del Campo genaamd Camp, worden ontvangen eu den polder in oogen schouw nemen. Art. 32. Z. M zal van daar met het stoomjagt de reis naar Zierikzee aauvaarden en te dier plaatse ten half twee ure des namiddags aan dc Nieuwe Haven aan wal stappen. Hoogstdezelve zal na aldaar door het gemeentebestuur eu verdere autoriteiten te zijn ontvangen, een gedeelte der stad, alsmede de gemeenten Dreischor Zonneinaire Bommenede en Noordsouwe bezoeken. Tc Zierikzee teruggekeerdzal Z. M. gebruik maken van een aan Hoogstdezelve door het bestuur aan te bieden diner, en daarna de verlichting der stad in oogenschouw nemen. 7j M zal zich vervolgens weder aan boord van het stoom jagt begeven, 't welk, bij gunstig getijde, nog des avonds de haven zal verlaten, en gedurende den uacht aan het haven hoofd zal blijven liggen. Vrijdag, den 30 Mei Art. 33 Des ochtends ten half acht ure zal bet stoom jagt, aan boord waarvan zich inmiddels de president der Ceutralc Directie van Schouwen Burgh en Wcstland be nevens de te Zierikzee gevestigde Ingenieur vau den Water staat zullen hebben begeven langs Flaauwers naar Burgsluis vertrekken, Z. M zal aldaar aan wal stappen en door het. gemeente bestuur van Burgh benevens door de Ceutralc Directie van Schouwen Burgh en Westland worden ontvangen. Art. 34. Z. M. zal zich van daar over Burgh en Haam stede naar Heuesseen na een kort vertoef bij den Burge meester dier gemeente, langs den duinrand en het oost-re- part naar Brouwershaven begaven en aldaar vermoedelijk des namiddags ten half één ure aankomen. Na door bet ge meentebestuur aldaar te zijn ontvangen zal Z. M. het merk waardige der plaats bezigtigen en vervolgens van een aan Hoogstdenzelve door het bestuur aan te bieden déjeuner ge bruik maken. Art. 35. Z. M zal Brouwershaven ten 2 ure verlaten om langs den ciugel van Zierikzee door de gemeenten Nieuwerkerk Oosterland en Bruinisse het Zijpe te berei ken en zich op het inmiddels aldaar aangekomen stoomjagt in te schepen. Ten half 5 ure zal Z. M na afscheid van den Commis saris des Konings en de verdere zich aldaar bevindende au- toritoiteu te hebben genomenhet Zijpe en vervolgens de proviucie Zeeland verlaten. Middelburg den 9 Mei 1862. De Commissaris des Konings in de provincie Zeeland R W. van LIJNDEN. UITSLAG dor Verkiezing voor 3 Leden der Prorinciale Sinten van Zeeland. Ingeleverd 485 briefjes in blanco 9 van onwaarde .1 1(1 blijft 475 geldige volstrekte meerderheid 238 Mr. J MOOLENBUKGH, 415 stem. J. vaw der HAVE, 321 C. vau der VLIET Dz.229 Jhr W.M.H. de JONGE, 136 Zijnde derhalve de twee eerstgenoemden her kozen terwijl herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren C. van Deu VLIET Dz. en Jhr. W. M. H. de JONGE. Voorts kwamen het meest in aanmerking de heeren W. F. del CAMPO gen. CAMP 100 stem J. M. LOCKER de BRUI J NE, 65 K HOCKEHOOGENBOOM, 46 H. A. van IJSSELSTEIJN 41 Zierikzee, 15 Mei. Vele en velerlei zijn de toebereidselen die gemaakl worden om Z. M. den koning bij zijne komst alhier op 29 dezer op eene waardige wijze te ontvangen. Onder deze behoort ook dat zich cene eerewacht te paard heeft geconstitueerd om bij Z. M. ge durende Zr. -Ms. verblijf alhier dienst te doen. Tot commandant dier eerewacht is gekozen de lieer mr. IV. C. de Crane en lol oader-coinman-

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 1