Advertentiën. Zeetijdingen Keurs- en Ylarktberigten. NIEUWE VLAGKEU Vervoer-Middelen. 1. Vt Zuidelijken ligt dus voor Lel oogenhlik geheel in Virginih. Hel is le voorzien dal zij daar wan- hopigen tegenstand hiedenzullen en hel nemen >an Richmond zal ilos Mac Clellan niet gemakke lijk vallen. |)e positie achter Yorktown is nu zóó versterktdat zelfs met den val dezer plaats de zaak nog in het geheel niet beslist is. De Merrimac doet er goede diensten. Zonder dit vaartuig konden de Noordelijke kanonneerboo- len de James binnenloopen en le Warwick den regiervleugel des vijands bestoken. Men ver wacht dan ook dal de Monitor met de Stevensbat terij eene poging zal wagen om den toegang te openen maar over het geheel is men niet zon der bezorgdheid over den uilslag van zulk een strijd. Reeds nu hebben de laatste daden van de Merrimac de kooplieden le New-York met schrik vervuld en niet zonder le blozen lezen do Noordelijken het berigt dal zij er in geslaagd is ten aanschouwe van Engelsche en Franschc zeelieden een paar oorlogsloepen of schoenets weg le halen. Zoo dus de groote verwachting die F.ricson van zijne uitvinding koestert met gelukkigen uitslag bekroond wordt zal velen een steen ran hel hart worden genomen. JONGSTE TIJDINGEN The Times erkent het getvigl 't welk moet gehecht worden aan de geestdriftwaarmede de koning van Italic' le Napels wordt ontvangen. Waar blijft nu vraagt hel blad de Separati lisclic partij? Al de jonge priesters visschers en nationale gardeu zijn in hunne geestdrift levende bewijzen tegen de beweringen der Bourbons - gezinden Radicalen I.iberaleu Keactiounalreii. III. Wij konten thans tot eene nieuwe reeks van groote woortleti waarin evenwel verscholen liggen een beginsel van het radi calisme en eene toepassing, die enkel op de radicalen zeiven terugslaat. Als vneger geven wij vooraf woordelijk den alle- zins niet kwnardigeu tekst: „Hr zijn er echter die monopolieprivilegie gunstprotectie en al wat daarnaar zweemt met hevigheid bestrijdenzoo „lang het anderen geldtmaar er geen kwaad in zien als zij zich zeiven in hare schaduw koesteren. Men weet dan „altijd bijzondere re-lenen te vinden waarom men in ieder „bijzonder geval van zijn stelsel afwijkt. Zoo hebt gij kooplieden en fabriekantendie u de duurste verzekerin gen geven dat zij de handelsvrijheid ten hoogste waar- deren maar spreekt gij van de vermindering der bescher- „mi.ng aan hunne eigene industrie verleend ,ja dan is het „iets anders dan zijn uw voorstellen ondoordacht, want „gij beg rijgt niet. dat hunne industrie eene bij uitnemendheid „oude en nationale of wel dat zij haar van elders met v.moeite hebben overgebmgt en het wenschelijk is dat ook „ons vaderland op dien tak van industrie kan bogen of dut uroote kapitalen er mede verbonden zijn of dal z j met verlies werkt of andere ui'vlugten van dien aard De be scherming van a'le andere induslrien moogt gij langzaam verminderen en in het eind doen ophouden maar aan de hunne moogt gij niet. met de toppen uwer vingers raken, „of gij zijt een radikaaldie alles nivelleren wil. „Hewijst gij hun dat zij het regthetwelk zij voor zich zeioen „•'orderen aan anderen niet mogen weigeren en indien zij billijk zijn voor alle andere industrien even als voor de „hunne bescherming moeten eischen zoodat het blijktdat „zij geen voorstanders van vrijen ban telmaat protectio nist en zijn dan werpen zij u ter de are uit met de bewering dat gij exclusief zijt dat met u niet te discussieren valt „dat gij het beginsel van gezag, hetwelk de Katholiek in zijne „godsdienst erkentook in de politiek wilt toepassen. TIei beginsel, in deze effectmakeude lirade opgesloten is: (tufneming aan de vaderlandsohc nijverheid van elke bescher ming. Dat beginsel, partijdig en eenzijdig als het toegeoast wordt door „de liberalen," d. i- door do. radicalen, verdient inderdaad in deze dagen wel eenige opzettelijke beschouwing Niemand ontkent dat he' beginsel in ahstracto zon zijn een juist beginsel. Ook hier zijn wij zoowel de overdrijving als 'iji' e nzijdigheid van het radicalisme, liet wooH „protecti onist" wordt door „dr liberalen" gebruikt als een uitvlugts- mid'lel zoo dikwerf redenering of bewijskracht te kort schiet men doet een aandoenlijk beroep op den „consument men brengt den „producent," onbarmhartig in ceu kwaden reuk en voor het groote publiek schijnt men ook zonder eenig be wijs voor zijne stelling geleverd te hebben het groote pleit gewonnen te hebben. Zoo ergens behoort men zich^ echter juist omtrent dit onderwerp te wachten voor „klanken"; men moet doordringen tot het wezen dur zaak en wat zal men dan vinden - Ons is tot dusverre behoudens zekere toongevers onder „de liberalen" onbekend gebleven de partij in het Land die bescherming verlangt, voor eene vnderlandsche nijverheid om het beginsel der bescherming: dat wil zeggen, die.^ ten koste van het publiek, r.ich door hooge regten wil verzekerd zien het monopolie van producten ten einde zoo doende ont slagen te zijn van de verpligting om alle krachten in te span nen tot het volhouden «ener mogelijke concurrentie. Zoodanige partij kan er trouwens in ons land niet. bestaan en wel om de eenvoudige reden dat reeds sedert lang is afgeschaft wat naar .protectionniatische regten in de ware beteekenis van het woord zweemt. Wij hebben het reeds gezegd en herhalen het. Nederland bezit reeds op dit «ogenblik het vrijgevigste tarief van alle Staten in Europa meestal zijn de regten be reids gedaald tot een fiscaal regt. Het is dus eene onware voorstelling, wanneer men het. doet voorkomen alsof zij die zich onder de beslaande omstandigheden verzetten tegen ver dere opheffing van regten behooren tot. „de proteetionislen geliik de wetenschap wil dat men daaronder versta. Wat verlangt men? Niets dan hetgeen billijk is; en het verlangen dat men uit kan alleen door de kracht van Turk- sche-tromslagen verdoofd worden, ontzenuwen kan men het ni^t. Wanneer men verlangt, dat de producten van buiten 'glands bij den invoer belast worde» met een regt, gelijkstaande aan de belastingen die hier te lande drukken op de nijverheid vraagt men dan bescherming Neen dan eischt men alleen dat de Nederlandsche industrie gelijk gesteld worde met de vreemdedat de vreemde nijverheid niet in voordeeliger toe stand gehragt worde dan de Vaderlaudsche, Nergens toch Irprt. de wetenschap dat vrije handel beteekenen zou ver- nietigin"- van eigen nijverheid ten lcoate van de buitenlandsche. Wij zeggen 'verder geef aan de vaderlaudsche nijverheid de gelegenheid en het vermogen om te concurrerenonder gelijke omstandigheden met de buitenlandsche en niemand van ons zal zich verzetten tegen het wegnemen van alle slag- boomen die onbeperkte concurrentie nog mogten belemmeren. Wacht bijv. tot dat de spoorwegen ous vaderland werkelijk doorkruisen en zich hebbeu aangesloten met het buitenland opdat onze nijverheid, even al9 buiten 's lands, niet alleen in het bezit zij van die snelle en gemakkelijke middelen van vervoer welke een der levensvoorwaarden zijn harer kracht en harer ontwikkeling, maar ook door snelle en uitgebreide gemeenschap haar debouché in niet te berekenen omvang kan doen toenemen. Hef bijv. de belemmeringen en de formali teiten op die haar drukken opdat zij met gelijke kansen kunne strijden met die buitenlandsche industrie, welke reeds lang van soortgelijke banden is ontslagen. Wijzig bijv. zoo het mogelijk is in dien zin uw belastingstelsel dat het volk kunne erlangen een krachtig en een goedkoop voedsel gelijk elders en tracht het daarheen te leiden dat de ar- heidsloonen komen in verhouding tot de arbeidsloonen bui tenslands. Hebt gij door de zamenwerking van al deze mid delen de kracht meer ge'ijk gemaakt, wie is er dan, die voor den prikkel en den strijd der concurrentie zal terug deinzen Is dat verlangen het verlangen van hel protectionisme Onze industriëelen wenschen niet in te slapen zij wenschen niet tc blijven stilstaan om gedekt door de beschermende band van den Staatproducten van slechter gehalte tegen hoogere prijzen te leveren. Geheel het leven onzer wakkere maar veelzins door den Staat gedrukte nijverheid verklaart deze stelling voor eene groote onwaarheid. Maar waartegen de industriëlen opkomen en met regt waartegen ook wij ons verzetten, is het eenzijdige het radicale drijven van „de liberalen" die ten behoeve enkel van denhand-l de vader laudsche nijverheid willen dooden. Afschaffing van regten is de theorie dier radicalen en voor die theorie moet alles zwichten maar zij vergeten dat zij daardoor onmogelijk maken wat zij zeggen te verlangen de concurrentie want zij berokkenen reeds vooraf den dood aan onze industrie 't Is waar ook zij sprekeu van wijziging van belastingen ook zij betoogen het nut van afschaffing van formaliteiten en belemmerin<ren ook zij zeggen dat spoorwegen voor ouze industrie eene dringende behoefte zijn. Maar wat doen zij Terwijl omtrent deze punten alles nog blijft bij pralen en wat de spoorwegen betreft alles nog is in het tijdperk der wording, drijven zij alvast de af schaffing door van die regten welke onze industrie wel niet meer beschermen d. i. in gunstiger toestand brengen dan de buitenlandsche maar gelegenheid geven om althans tegen over de industrie buitenslands haar leven te rekken Gij wilt l>ijvnn alle regt opheffen op den uitvoer van slagtvee. Wie zal er wèl bij varen Kcnise landbouwers eenige handelaren in vee en de stoombootmaatschappijen die het vee naar vreem den bodem overvoeren. 19 bet dan niet, in ieder geval billijker vooraf alle accijnsen opliet gcslagt op te heffen opdat drie millioenen zielen vleesch kunnen eten tegen gelijken prijs als in Engeland Wordtin dit geval de vrijstelling van regten niet inderdaad de protectie van den producent tegen over de millioenen van consumenten Hat nlle9 noemen wij eene radicale eene revolutiounai re politiek want onze indu strie zal zijn ber.weken vóórdat zij in het genot kunnen treden van hetgeen men haar in eeue nog raadselachtige toekomst voorhoudt He radicalen zietdaar in één woord de theorie beginnen in 't belang van den handel waarmee, in het be. lang der industrie behoorde te worden geëindigd. Maak eerst de concnrrcutie mogelijk en hef dan de regten op maar schaf niet eerst dieregten af om later geeneindustrie meer ie vinden als het u behagen zalhaar het regt. te doen wedervaren dat haar buitenslands reeds zoo lang is toegekend Er is nog eene andere gewigtige overwegingdie van het doordrijven der theorie van de radicalen moet terughouden. Zij is deze; dat de verdere opheffing in Nederland, vrijwillig en zonder roquivalent van de regten waarmeë vreemde pro ducten worden getroffon tot uitkomst moet hebben sluiting van het debouché voor onze industrie naar buiten. He tractaten tussclien Engeland en Frankrijk gesloten de tractaten die hangende zijn tusschen Frankrijk en Belgie, tusschen Frank rijk "en Pruisen: wat leeren zij? Dat de industrie weerzijds wordt bevoorregt in het vreemde land doch tengevolge van vnordeelen die en daartegen teruggeeft Wat zullen wij te geven hebben wanneer wij vrijwillig alle regten opheffen voor de vreemde industrie? Niets! Ja, men zal ons den eerenaam geven van model-freetradermaar men zal ons in 't vuistje uitlagchen en onze industrie, aan de grenzen komende, ..zal overal vinden gesloten deuren of regten die gelijk staan niet. een verbod van invoer! Tot zoo ver het beginsel en onze lezers begrijpen dat wij verpligt waren slechts in hoofdtrekken te schetsenwat stof in overvloed geeft tot veel uitvoeriger brschouwiDgeii. Maar nu de toepassing die de A TLott. Ct. maakt Hier moeten wij onze lezers verzoeken nog eens gezet over te lezen, wat wij hierboven uit die Courant hebben afeeschreven. Daaruit blijkt toch dat alleen liberalen" monopolie privelegie gunst, protectie en nog twee a drie regels meer van soortgelijke zelfstandige naamwoorden (die voor het onnadenkende publiek, helaas! alles afdoende argumenten zijn geworden) bestrijden en in hun hart vcrachteu Is dat waar Kr blijkt ook uit, dat er zijn zonden, die daaren tegen al deze zelfstandige naamwoorden liefhebbenzoodra het hun eigen industrie geldt. /Fee zijn ze Op de eerste vraag antwoorden wij het is uie* waar en op de tweede: hei. zijn de radicalen die zich noemen „de liberalen Wat het eerste betreft reeds heeft een ander orgaan de onwaarheid daarvan aaugevoerd. Zoo heeft nooit een dagblad of een Kamerlidhchoorende tot „de liberalen" durven reppen van de. domeingoederen en in het bijzonder van de goederen van St. Agatha, omdat zij vreesden voor de trouw hunner bondgenooten. Zoo heeft de benoeming van den lieer I.oudon tot Commissaris 'les Konings in Zuidholland bewezen, dnt niet altijd aanspraak, niet altijd verdienste gelden bij „de liberalen." Zooheefthet besluit van 12 Maart de deur voor guostwillekeur en nepotisme wijder open gezet, dan ooit te voren het geval is geweest. Wij voegeh er bij zoo kan de Staats courant in hare rubriek van benoemingen aantoonen watonder de heerschappy „der liberalen" met voorbijgang van aanspraken familie-invloed, vriendschap en partijverwantschap vermoge.i Ten aanz en van het tweede punt zijn wij waarlijk \cr- legen, welke keuze te doen uit den rijkdom van voorbeelden, die zich aan onze herinnering opdringen. Leest, lat nog éénmaal, wij bidden hel. u „Dr zijn er echter die mono polie privelegiegunst protectie en al wat daarnaar zweemtmet hevigheid bestrijden zoolang het anderen geldt „maar kr geen kwaad in zien, als zij zich zei.ven in „hark schaduw kunnen koesteren, enz. enz.en over weegt dan de volgende voorbeelden die wij uit den hoop-te voorschijn halen. Wij wezen reeds vroeger op de zegelbelasting der dagbladen. Aan de groote bladen der radicalen schenkt deze belasting eene protectie, krachtiger dan ooit in eenigen Staat, waar het prohibitief stelsel regeerde, aan eenigen tak van industrie werd verleend. Maar die radicale bladen die bijv. elke andere industrie een regt tot gelijkmaking der toestanden misgunnen, hebben nooit aangedrongen op afschaffing der belasting die hun industrie beschermtzij hebben gevraagd vermindering, ja, maar handhaving van een protectionnistisch regt, nog altijd sterk genoeg om de uitgave van nieuwe bladen hoogst moeijelijk te maken Een hoofd-mede-arbeider van de Nieuwe Rott. Courant, tevens hoofd-mede-arbeider van het Handelsblad is lid eener firma, die op bijkans mitldeleeuwsche wijs „monopoliseert de vrije, ontwikkeling der intellectuele ender politieke vermogens van de ingezetenen." Het is intasschen diezelfde vennoot die den voor het groote publiek meest welbehagelijken kr.ods van „9uikerpartij van „monopolie," van „gunst," van „pri vilegie," van „nepotisme" handteert in beide courantenmaar zoodra het geldt zijne eiirene industrie, die niet anders is dan een „suikercontract" uit de eerste dagen van het cultuur-^ stelsel en die enkel .steunt op monopolie: dan wordt geen protectionistisch middel gespaard, ook niet de onwaardige om voor zich te handhaven, wat voor hem eeu gruwel is als an deren het bezitten. Het doet ons leed ,- in dezen strijd van beginselen als het ware te moeten mengen een onderwerp dat ook personen raakt; doch waar de natie dagelijks zoo zeer wordt misleid is het pligtis het dure pligt aan te toonen hoezeer de mannen die in het. publiek optreden als belahg- looze voorvechters van vrijheid en van concurrentie en van haters van monopolie, voor zich zeiven vasthouden wat zij, anonym, in anderen met de hatelijkste benamingen veroor- deelen Wij zijn dat verpligt opdat do natiedie met ach ter de schermen ziet, komc tot de kennis en toi de toetsing der waarheid en tot waardering van de drijfveeren die zoo genaamde volksmannenbezielen. Op dit oogenblik houdt Vic or Hugo's Misérables ieders aandacht bezig er is niemand rijk of arm die niet begeerig is, het zoo veel besproken werk te lezen Welnu: een zeer libe rale uitgever heeft voor zich de Hullandsche uitgave eenvoudig gemonopoliseerd. Hij levert eene vertaling die wij thans niet hebben te beoordeelen tegén den enormen prijs van twee gulden, voor tien vellen geer ruimen druks De heer ter Gunne, te Deventer verzet zich echter togen da* monopolie, dat alleen zijn grond vindt in eene onderlinge afspraak van een deel dos boekhandels; hij wil ook eene vertaling geven en naar zijn zeggen heter en veel goedkooper Maar hot monopolie doet zijn kracht gevoelen de boekhandel verbindt zich ten believe van den zeer libenlen uitgever, de betere en goed- koopere vertaling niet in den handel te brengen en wie nil geen Fransch kan lezen zal het werk niet te lezen krijgen of hij wordt gedwongen de gemonopoliseerde vertalingal ware zij nog zoo slechten de duro uitgave te koope Wij voor ons verklaren ons niet tegen de beginselen die deze afspraak tot grondslag heeft omdat wij aan elke nijverheid die mate van bescherming gunnen waarop haar toestand on hare ver houding hier te lande aanspraak hoeft mnaris het van die zijde consequent, om voor zich een schild van bescherming te maken van het monopolie waar men voor alle anderen onbeperkte mededinging tof onverbiddelijke Voorwaarde stelt Het (oude) Dagblad is verrezen als een „groote'' courant en als een pilaar, wel ietwat wankelende en onzekermaar dan toch als een pilaar voor hot telkens nieuwe schooren '«'hoerende gebouw van „de libéralen." Wanneer men zich ter harte nam de jammerklagten, die het aanheft over het „gunstbetoon" in Indie en ovei de suikerpaleizeu" in het Willemspark het volk zou reeds lang te hoop hebben golóopen om op eenigen van die „suikerpartij" en van die „monopolisten" en van die „gun stelingen" het a la lanterne toe te passen. En waarop rust. nu het geheele bestaan van dat ultra-liberale, van dat elke gunst en alle monopolie met zoo warme vaderlandsliefde schuwende (oude) Dagblad? Op het stuitendste monopolie op de verre gaandste gunsten, op de meest onbehoorlijke privilegiën ja het leeft ten koste van het Haagsclio publiek, omdat het regt 'ol uitgave zelve verleend is verre beneden den prijs, dien het bij openbare mededinging zou hebben opgebragtgelijk dat blad wil dat in Indie met suikercontracten geschiede In Gouda vraagt een „liberaal" blad geldelijke toelage uit de gemeentekas! De heer Poolman verzet zich daartegen. Te regt toont hij aan dat de gemeentekas niet gestijfd wordt door de belastingschuldigen met het doel om er eene courant uit te subsidiëren dat eene courant moer. zijn en blijven eene particuliere onderneming kortom de heer Poolman ontwik kelt de waarlijk liberale beginselen: dezelfde die dc N. R C. wil doen voorkómen dat zij belijdt En toch is het in diezelfde courant, dat de waardige man vooreen „oudgast" en voor al wat leelijk is wordt uitgemaakt, juist omdat hij niet wilde lat de gemeentekas een subsidie zou geven aan een liberale courant En de Nieuwe Rotter, damsche Courant zelve neem I haar toe- vlugt tot middelen, 0111 tegenover ons te handhaven haar mo nopolie, hetwelk zij tot dns verin de residentie en omstreken bezat, die duidelijk aantoonen hoe waar het haar industrie geldt zij van monopolie niet zoo zeer afkuêrig schijnt,. Ziethier enkele voorbeelden. Wij hopen dnt zij vol loende zijn om het publiek in te lichten en liet. aan te sporen, wer kelijk den raad te volgen van de N. R Ct nl., 0111 zich niet door klanken te laten verleidenmaar wel degelijk de feiten te onderzoeken en dan eerst uitspraak te doen. Is het niet onze beurt, om met volle regt te zeggen: .gij die monopolie, pri vilegie gunst en protectie zegt te bestrijden gij ziet in dit „alles geen kwaad, als gij u zeiven 111 hun schaduw kunt „hoesteren (N D. v. 's Gr.) 11 l'tl (ml 'Zoontje in maanden lÜLKKnZKK 2 Mei 1362. «verleed ons geliefd jongste den ooderdom van ruim drie J. DU ULU'X. M. I)U UI.AUX-Kostknse. als: l1/, kleeds Holl. van f 1.00 tot/ 3 - 4.00 - 4'/, 10.00 - 6 - 20.00 - 0 - '14 00 - Zierilzee, den 5 Mei 1K62. VV. ABELS l.fiO. li.OO. 14.00. 26.00. 55.00. Bij J. OCHTMAN, le Zierikzee hij wieo in de afgeloopnne 217ste en vorige Loterijen vele aanzienlijke prijzen zijn getrokken zijn voor de !Z4*iste l.otcrif wederom verkrijgbaar II KELK en GE DEELTEN van LOTEN in KOOP alle Klassen, in KOOPper Klasse en in HUUR. Prijs-Courant. De TREKKING begint den 10 Junij 1862. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ, zal ten verzoeke van zijn' principaal, op /.alurdag den 17 Vlei 1862, des morgens ten 10 ure, op de Hofstede be woond door den Heer JUll. HOCKE, onder Bommenedepubliek presenteren te verkoopen Circa 100 Voeren goedgewonnen Welliool, 6000 Bossen Tarwe-Rttroo eene grooto partij best Kog-ge-Gelul alsmede Hoon- struiken. Brouwershaven Gearriveerd 3 Mei. Lucy en Fritz, W. Wagner, Danlzig Rotterdam. 4 Robertas HendrikusR. II. Mulder, Ba tavia 4 Eduard en MaryA. van der liolff, Sou- rabaija, beiden van Hellevoet; beide schepen zijn na uilklariug dadelijk naar zee gezeild. Vier Gezusters, J. Bik, Batavia. Cliina, E. TufieldSingapore beiden van Hellevoet. Tollens, B. Verhagen, Patjitan Bott. Uitgezeild Prinses AmaliaL.W. van Rijn van Alkcmade, Bolt., Vier Gezusters, I. Bik, beiden naar Balaiia. China, E. Tufield Singapore. Prijzen der elTecten le Amsterdam- ■t.ei) 5 Mei 1 M>2. Ne.le.lanrl Werkelijke Schuld dito dito dito tl it. o Amortis. syndic. Rutland bij llopc 179S/IHI6 dito 1S2A/1S29 bij Stieglitz 5de leen. dito 9de leen. 1855 Lecning l8.>0 Leening I&60 dito bij Hope Oert. van a9s. Poolscheschatkist oblig. Aandeel groote Russ. spoorweg a 236 volgefouru. Oostenrijk Weenerbank bij Goll.en Co. di'o dito Metal iek dito dito, rente Amsterdam dito nationale Weener-aandh fl hOO ,L- 1H6 Portugal Uiiitenlainlsch van 833 dito van 1836 a Spanje Bijitenlandsch Binnenlandse!. Buitenlandsch 3°/ft nn '247ste «TAATS-LOTERIJ 6de K .«se. 15de Lijst. No. 3945 ca 1 1979 f 1090. 16de Lijst. No. 9781 f 100,000 no. 15552 prijs van 100 cn premie f 30,0t)0 no. 10877 en 13235 /I0O0. ROTT ER HAM. 5 Mei ISG-i. TARWE Zeeuwsch Vlaamsch en Overmaasohe was de koop lust niet zeer levendig en werden vorige prijzen bedongen Puike f 11,50 a f 12,30 mindere f9.75 a f 11,30. ROGGK. Vlaamsch en Overmaasche onveranderd; f7,25 a f8,75. GERST .winter f5 af 6,40; zomer f4,75 a f 5,90. HAVER, korte f3,40 a f4,25, lange f2,50 a f3,50. ERWTEN, groote f 10,25 a f 13,25 PAARDKNBOONENf7 a f7,75. MEEKRAP, werd heden redelijk geveild. De prijzen waren bijna geheel onveranderd en de kooplust zeer gering. VLz\S. De aanvoer ter markt van heden vond gereedekoo- pers. Op het land bleef het echter tot onveranderde prijzen 2l/,pct 625 8 3 75 4 983Is 3D, 5 101 K 1 1 O 5 81 I 91'., 59 iVi 75 75 6 S3 V, 4 5 196' 5 58', 45 5 52 20"., 5 5 60".a 5 /442 3 44%, 3 44,, 3 53 V8 3 48" 2 43% Bij ge'egenheid dat Z. M. de Ko- Ding ons Eiland met een bezoek zal vereerenneemt de ondurgeteekende de vrij heid om zich bij zijne begunstigers aan te be velen tot liet Hz*»v«*ri» van alle soorten van dienst tusschen Middelburg cn Rotterdam. i van Rot ter dam Woensdag 7, 's midd. t"2 I Vrijdag 9, 12 Zaturdag 10, 12 liet van Middelburg Donderd. 8, 's morg. 6 Vrijdag 9, 7 ZaturdaglO, 8 De diligence zal van Zierikzce t uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. dienst lusschen Goes en Botterdam. Van Goes: j Fan Rotterdam Woensdag 7, 'b morg 5 Donderdag 8, 's midd 12 Vrijdag 9, Zaturdag 10, 2 dienst tusschen Vlissingon en Botterdam. Van F/is sin jen j Ven Rotterdam-. des maandagswoensdags des dingsdags donderdags en vrijdags 'smorg. ten Sure en zt'.urd'smorg ten 10 ure. De afvaart der stoomboot van Rotterdam is zooveel mogelijk in verband met de aankomst van den Rijn-spoortrein De diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 ure voor deafvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten i2'/a ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Yos.

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 2