MODES. MODES. leu, iu welke laatstgenoemdeplaats Z. M. een déjeuner-ditiatoir zal worden aangeboden. Over Oostburg, Schoondijke en Breskms zal de te- rngtogt Daar Middelburg plaals hebben. Zondag morgen zal Z. M. de godsdienst oefening in de nieuwe kerk alhier bijwonen en vervolgens eenige gemeenten in Walcheren waaronder Veereen Vrouwepolder, bezoeken. Des avonds zal er diner zijn bij den commissaris des konings. Maandag morgen begeefi zich de koning over Vlissingen naar Neuzen en verder naar verschil lende plaatsen in hel voormalig 5de district waaronder Axel Sas van Gent en llontenisse. I)es avonds zal Z. M. zich Ie Walsoorden op rijn stoomjagt inschepen om den volgenden morgen Zuid-Bevelend Ie bezigligen. Na af loop van den logl door dal eiland zal 7. .VI. we der den nacht aan boord van hel koninklijk stoomjagt doorbrengen dal alsdan te Wolfaars- dijk zal liggen. Woensdag zal Z. M. Noord-Beveland en Tholenen eindelijk donderdag Zierikzee en andere gctneenien op het eiland Schouwen be zoeken. V rij algemeen wordt verzekerd dal Z VI. de koning ook de provincie Noord Brabant mei een bezoek zal verceren. De Hremer hark Sint Bemhard kapitein Deeljen met bestemming naar New-York is den 25 dezer van Hellevoelsluis naar Brouwers haven vertrokken aan boord hebbende een en twintig landverhuizersmeest allen uit de pro vincie Zeeland. Men verneemt dal de Iweede kamer der stalen generaal aanstaanden maandag cone zit ting houden zalwaarin de dag zal worden be paald waarop «Ie interpellatie van den lieer H'inlgens aan den minister van koloniën over bet besluit betrekkelijk de Delfische academie zal worden gehouden. Men verzekert dat deheerrvw Gobv/ein als dan levens verlof aan de kamer vragen zal ten einde de noodige interpellatie aan de regering ie rigten over de vorming en de rigting van liet nieuw opgetreden kabinet. Men verwacht dat deze beide inicrpellatiën in de aanstaande week achtervolgens bij de tweede kamer zullen plaats hebben. Men schrijft uil Dordrecht van 25 dezer. Onlangs is in de pastorij van de gemeente der bisschoppelijke Clere/y of Oud-Booinschen al hier teruggevonden de koperen plaatdie voor ruim diie en een halve eeuw waarschijnlijk in de Groote kerk beeft gehangen. Zij is van geel gegoten koper, vierkant ven vorm 40 Ned. duimen breed en 37 boog en vervaardigd ter gedachtenis validen v reeselijken brand die op St. Petrus en Paulusdag 29 .1 unij 1457, be halve een groot aantal woonhuizen en openbare gebouwen ook bet inwendige der Groote of l ieve Vrouwenkerk verwoestte en waarbij vele menschen in de vlammen omkwamen. Het op de plaat voorkomende gedicht vermeldt in fraai zeer goed bewaard gebleven gothiscb letterschriftdeze uilgebreide ramp en tevens een daarbij plaats gehad hebbend wonder. Alen schrijft uil Werkendam van 25 dezer. Sedert de afdamming van het zoogenaamde Steurgal ontdekte men achter deze plaals geene elften; thans melden hoogereu vloed, waarbij de dam geheel onderstond zijn er massa's van deze vissclirn overgetrokken. Gisteren zijn er niet minder dan 500 gevangen in de haten w elke binnen deze plaals loopt werden zij zelfs met kruisnclten geschept men vond er zelfs op den dam van hel Steurgal tusschen de brikken of steenen liggen. He prijs alhier is slechts 30 a 40 cent. Voor Gorincliem neemt de vangst zeer toe, waardoor zij aanmerkelijk minder in prijs zijn. Men schrijft uit 's llertogenhosch van 25 dezer. In de zaak van den baron van Hemen lot Dingshof, vroeger hypotheek-bewaarder alhier laatstelijk te Amsterdam, is heden morgen door het O. M.bij monde van don advocaat-generaal baron llugenpoth tol den Beerenclaaw in een zeer gemotiveerd verloog, dat 3 uren duurde voor den beschuldigde geëisclit zes jaren tuchthuis straf, 1000 gulden buete en de kosten van het proces. De beschuldigde werd bijgestaan door mr. f'erheijen van l.oon-op-Zandadvocaat al hier en mr. Brui/mansadvocaat te Amstetdam. De pleitrede duurde 2 uren en de conslusie was vrijspraak. Men schrijft uit Nieuwediep van 25 dezer. De aanhoudende brutale diefstallen van koper enz van Zr. Ms. schepen op het etablissement Willemsoord liggende en de afgeriglheid van ■hen die zich aan die strafbare practijk overge- véu j heeft bj bet ministerie vao marine het be sluit uitgeloktom een premie van fi00 uil te. loven aan hem, die de daders weet aan Ie wij/en. Volgens een berigl uil Marseille is al daar de ook ten onzent b-'kende reus Murpliy 0 erleden. Zondag werd zijn lijk te midden van eene ontzaggelijk groote volksmenigte overge- bragt naar liet gebouw bij hel kerkhof St. Char les ten einde eerlang met scheepsgelegenheid vervoerd te worden naar Ierland Murphy's ge- boortegroud. De overledene, die thans den ouderdom van slechts 28 jaren had bereikt en wiens iigchaamskraclit in evenredigheid met zijne lengte bijzonder ontwikkeld was wordt zeer geroem l om zijn zachtaardig karakter en zijne weldadigheid waardoor bij dan ook Ie Marseille bijzondere sympathie had verworveil. Na aldaar eene maand vertoefd Ie hebben was hij voorneuiei s zich tijdens de wereldtentoon stelling naar Londen te begeven, alwaar hij zich een buitengemeen winstgevend jaar voorstelde, toen plotseling de dood een eind aan zijn leven maakte. Biiitenlandsehe Tijdingen DU1TSCHLAN D. Hen 25 dezer heeft te Berlijn een vreese- lijk ongeluk plaals gehad in de fabriek der heeren Borsig alhier. Vier arbeiders zijn door het plotseling springen van een kuip met ge smolten ijzer doodelijk gekwetst. FRANK R IJK. Parijs, 25 April. Gisteren is H. M. de ko ningin der Nederlanden op bel paleis der l'uile- riën aangekomen, alwaar zij op zeer vriend schappelijke wijze verwelkomd werd door HH. MM. den keizer en de keizerin. Beeds lieden zou de koningin een bezoek aan de musea in het l.ouvre brengen onder geleide van deu direc teur, graal de Nieuwerkerke. In de volgende week zal hel Japansch ge zantschap van hier tiaar Engeland vmtrekken. GROOT-BR1TTA NNI EN Eenige bijbelvcrspreidcrs hebben aan de commissie voor de Loiidensche tentoonstelling vier zalen ieder van 3D voel aangevraagd, ten einde daarin een magazijn van bijbels iu zeven verschillende talen te vestigen eu daardoor den velen bezoekers gelegenheid te geven let kennis making melde heilige schrift. Haat de commissie dit verzoek heeft afgewezen, en graaf Granville hij wicn de aanvragers een gehoor hadden ge vraagd dit had geweigerd hebben zij zich bij verzoekschrift lot de koningin gewend. Wordt hun verzoek ook nu afgeslagen, dan zullen zij iu de nabijheid van het tentoonstellingsgebouw een bijhelmagazijn aanleggen, terwijl kleine karren inel bijbels bevracht zullen rondrijden. Men schrijft uil Shanghai van 15 Maart. De Taipings zijn te Mingliong door de geallieer den verslagen en hebben daarbij ongeveer JÜOO man verloren. Bij die gelegenheid zijn drie Fransche zendelingen door hen vermoord. Vol gens gerucht zuudi-n de vreemdelingen ta New- chang in groot gevaar verkecren. Aan een schrijven uit BosIod dd. 7 April ontleent men nog hel volgende Generaal liatterk zal zich bij bet westelijk leger voegen en spoedig in persoon liet opperbevel aanvaarden. Hij is een der beste officieren van het leger en beeft onder zich mannen als Buet Grant en anderen die zich allen reeds in den Mexicaanschen krijg hebben onderscheiden. Tot heden verkeerde men omtrent de betrekke lijke waarde onzer officieren eu die van het Zui delijk leger in eene dwaling dat in Europa zeker nog algemeen is. Men meende dal de bekwaamste officieren van bet leger der Ver- eenigde Staten zich bij de afgescheidenen had den gevoegd. Uit een opzettelijk daartoe inge steld onderzoek is echter gebleken dat van de 80 officieren die den raag van majoor en daar- lioi en bekleeden I «iet eervol is ontslag u 2 zijn in burgerlijke betrekking van 4 weel men bet verblijf niet, 17 bevindeif zich iu het Zui delijk leger eu de overige 62 dus bijna drie vierden in bel leger der Noordelijken. Van de 1 1 generaals in het Nooidetijk leger zijn er ID afkomstig van de academie te Weslpoint, of uil hei leger, zooals bel was zameugesleld bij den aanvang van den strijd Tan de 204 oversten zijn er 182 op de academie te Weslpoint ge weest of hebben lange jaren dienst gedaan in bet leger der Yercenigde Staten. Volgens een telegram van generaal Wood ligt Magrudtr te Xorklown achter zeer sterke ver schansingen. Af de buitenwerken zijn echter reeds genomen en waarschijnlijk tal de plaats binnen eenige dagen stormenderhand worden ingenomen. De dagbladen mogen geene bij- zonderbeden omtrent de sterkte van het leger opnemen, maar uit particuliere berigton is locb vrij algemeen bekend dat ons leger bij Fort Monroe ongeveer 120,000 man sterk is. Haar Richmond aan de James ligt en dus in een korten marsch van de York kan worden genaderd be wijst de belegering van Yorktown dat slechts 55 mijl van Richmond verwijderd ligt. dal Beau regard de hoofdstad van verscheiden punten ie gelijk wil naderen. JONGSTE TIJDINGEN Turun 28 April. De koning is lieden morgen ten 6 ure te Gaëta aangekomen en door de civiele en militaire autoriteiten ontvangen. De toevloed der menigte was ontzettend en de geesldrifi uitgelaten. Z. M. wordt heden na middag te Napels verwacht. Itceds in den morgen was de geheele stad met vlaggen ge tooid. Milaan 28 April. Sedert eenige dagen is hier een groot aantal Hongaren deserteurs uit liet Ooslcnrijksche leger aangekomen. Gari baldi is volkomen hersteld. Generaal Turr is vertrokken naar de tentoonstelling te Londen. Ragusa 27 April. Derwiscli-pacha heeft besloten zich te verdedigen. De ongeregelde troepen in Albanië hebben Hussein paclia ver laten. De Monlenegrijnen hebben Glikopogli ingenomen en beschieten Zalbjak. Er beeft eene schermutseling te Zubzi plaats gebad. Ukalovvitsch vereenigl zijne troepen te Stolli. Advertentie». COMMISSARISSENderZKEUW- W1-»®» SCUEBRAN I) II AARBORG- MAATSCH AFPIJgevestigd te Zierikzee, brengen bij deze ter kennis van de daarbij be langhebbenden dat op Donderdag den 8 Mei aanstaande des namiddags ten één ure, in het Logement van den Heer F. J. van Opphn, te Zierikzee, door hen REKENMii/Gi en VER- ANTWOORDEN Gr zal worden gedaan hunner administratie over den jare 1861 mits gaders Verslag van den gunstigen staat dezer Maatschappij, en noodigen alzoo bij deze de Deelhebbers uitom deze Vergadering met hunne tegenwoordigheid te vereeren. Commissarissen voornoemd Mr. C. van der LEK de CLERCQ. Op last derzelve Mr. JAC. S. BOEIJE. Bekendmaking. De COMMISSIE ter U1TDKELING van SOEP aan Bchoeftigen binnen deze Stad hare werk zaamheden over het afgeloopen winter-saizoun wederom geëindigd hebbende maakt ine! dank baarheid aan de Inschrijvers bekenddat zij door hunne medewerking is in slaat geweest om gedurende 10'/, weken ruim 31000 Porliën of Kannen Soep te hebben kunnen uitdeelen. De Commissie, uil naam »an zoo vele bewcl- dadigden haren welmeenenden dank daarvoor aan de gezamenlijke Inschrijvers bij deze betui gende geeft mitsdien kennis dal de üteke- ning over hel afgeloopen dienstjaar op Maan dag den 5 Mei aanstaande des middags ten 12 ure in bet Soeplokaal zal gedaan worden met uit. noodiging aan de Inschrijvers om daarbij tegen woordig te zijn ten einde die te helpen opne men en sluiten en daarna over te gaan tot liet verkiezen van nieuwe Leden der Directie in de plaats der aft redendenterwijl een ieder, die nog iets te vorderen mngt hebben, verzocht wordtzich ten spoedigsten bij den Thesaurier H. J. BERG aan te melden. Zierikzeeden 28 April 1862. He Commissie voornoemd W. D. de JONGK Voorzitter J. BROODMAN 1°. Secretaris. De ondergeteekende heeft de eer door deze kennis te geven dal zij op heden Ier bezigtiging stelt rle laatste mortellen van DA MES- en KINDKRHOEDEN MUTSEN, BLOEMEN, LINTEN COIFFURES en wal verder daartoe behoort, A. A. HARINCK Phaff. Poslstraat C. 75. Ontvangen tie nieuwste Modellen van DAMES- en KINDER- ZIJDEN en STROO HOEDEN MUTSEN COIFFURES, BLOE MEN LINTEN BRODERIES alsmede de nieuwste YOORJAARS MANTELS en MAN- T1LLES JACONaTS. BARÈGE eenige Nieuwe STOFFEN en meer andere ARTIKELEN voor dit Saizoen. D. GEERLINK. Zeetijdingen Brouwershaven Gearriveerd 25 April Sl Bemhard, C. L. Deeljen Roller- damNew-York, gesleept binnen door van Hellevoelsluis. RivalF. Hatch, Rangoon, hotter- dam laatst van Falmouth. Staatsraad van der HouvenF. Heijme- ricks, Rotterdam, Batavia, gesleept binnendoor van Hellevoelsluis. Uitgezeild IndiaC. Vouck ZepliirVV. H. Scbeij, beiden naar Batavia. Souburg, 11. W. Zwart, .Melbourne, allen van Rotterdam. Graaf Dirk IIIC. J. Rotgans Dord rechtLiverpool. St. Bemhard C. L. Deeljen Rotter dam, New-York. Staatsraad vun der HouvenF. Heijme- ricks, Botterdam, Batavia. 27 27 25 25 25 25 26 28 iïeurs- en Marktberig Prijzen der effecten te Amsterdam. tieu 28 April ibf>2. Ncileilaud Werkelijke SchuJd g'/^pd.' i 62"'l. 98*1, 1 92 V, dito dito dito dito Amortia. syndic, liusland bij Hope J79.Sz'J81« dito 18 28/1829 bij Stieglitz. 5de leeu. 3 4 3S 5 5 5 dito 6de leen. 1855 5 Leening 18.">9 3 Leeniug I860 4i/„ dito i bij Hope 4 Cert, van ass. 6 Poolscheschatkist oblig. 4 Aandeel groote Russ. spoorweg a f '236 volgefourn. 5 Oostenrijk Weenerbank hij Goll.en Co- 8 di'o dito 4 Meialiek 5 dito 21', dito, rente Amsterdam 5 dito nationale 5 Weener-aand.it fi 500 ,L. 1860 5 Portugal Buitenlandsch van 853 3 dito van 1856 a 1859 3 Spanje Buitenlandsch 3 Binnenlandse!: 3 Buitenlandsch 30/0 Dn 2 62» 74=,, 98 Ml* IUU% Sl tl IV, 58 78'*. n 8 53*/, 76% f IUö L. ft" 1 8 60% 486 4.1 *4% 52% 217ste ITAATI-tOTSBI) 6de Klasse. 12de Lijst. No. 4206 f 2000; no. 11563 f looo. ROTTER HAM 28 April 1802. TARWE, Zeetnvseh Vlaamsch en Overmaasehe was heden maar matig aangevoerd en ging tot onveranderde prijzen goed van de hand Puike f 11,50 a f 12,30 mindere f9.7o a f 11,30. KOGGE. Vlaam9ch en Overmaasehe komt weinig of niot voor en bragfc vorige prijzen op f 7,25 a f8,75. GERST winter f 5 a f 6,40 zomer f4,75 a f5,90. HAVER, korte f 3,40 a f4,25; lange f2,50 a f3,50. ERWTEN, groote f 10,50 a f 13,25 PAARDENBOONEN-, f7 a f 7,75. VLAS. De vraag blijft tot vaste prijzen aauhouden zoowel gedurende de vorige week op het land als heden ter markt. V ervoer-üïiddelen dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Rotterdam van Honderd. I, 's morg. Vrijdag 2, /.aturdag 3, Woensdag 30, 's morg.. 93/4 Vrijdag 2, l0«/2 Zaturdag 3, tO'/.j l)e diligence zal var, Zierikzee 1l/., uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en vau Middelburg naar Rotterdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. diensl tusschen Goes en Rotterdam. Van Rotterdam Fan Goes: Woensdag30, 's morg Vrijdag 2, 4 f Donderdag 1, 's morg. 83/f 4 j Zaturdag 3, 8® 4 dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen I Ven Rotterdam des maandags, woensdags des dingsdags donderdags en vrijdags 'smorg. ten 8 ure en zaturd. 'smorg ten 10 ure. De afvaart der stoomboot van Rotterdam is zooveel mogelijk in verband met de aankomst van den Rijn-spoortrein De diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 ure voor deafvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags t€n 12'Zj ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 2