ti°. 34. Zaturdag 26 April. 1862 WOENSDAG ZATURDAG. kWIGISHOUDKlMli COM, Besturen en Administratie» A A N BESTE Dl GL Binnenlandsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen ERIKZEESMECOIIMN I HO N N E ME N TS-P RIJS. Per drie naanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending ter Advert.daagste voren, voorlO ure'smorgens. VE It CHIJN T P HI J S HER ADVERTEN T IE N. Gewonel2'lcents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigtentan 16 regels a behalve hel Zegehegt. Uit het programma van het 17de Neder- landach Landhuishondkundig Congres te hou den te Middelburg en van de bij gelegenheid daarvan plaats hebbende Tentoonstellingen van Land en Tuinbouw, in 1862, bij de heeren J.C.en W. Alto.'jfer, te Middelburg, in bet licht verschenen en dat zeer duidelijk aanwijst de orde der werkzaamheden op de algemeene Vergadering van het Congres, de punten van behandeling algemeene bepalingen en mede- deelingen betrekkelijk de verschillende tentoon stellingen uitgedoofde prijzen enz.detden wij bij uittreksel het volgende mede PEOUEAMM A VAN HET XVIIde NEDERLANDSCH te houden te middelburg:. DINGSDAG 17 Junij 1862. Des avonds ten 6 ure, ontvangst der leden van het Congres door het Bestuur in de Concertzaal. 'len 6% ure, za- inenstellins en vergadering der afdeelingen van het Congres in de nader daartoe aan te wijzen lokalen. WOENSDAG, 18 Junij 1862. Des voormiddags ten 9 urevergadering der afdeelingen van het Congres. Ten 11 nreopening der algemeene vergadering van het Congres in de Koorkerk. Na afloop daarvan bezigtiging der landbouw-werktuigen welke alsdan in werking zullen zijn en door de inzenders toegelicht worden. Des namiddags ten 6 ure, vergadering der afdeeliugen. DONDERDAG 11) Junij 1862. Des voormiddags ten 9 ure, vergadering der afdeelingen. Ten 11 urealgemeene vergadering van het Congres. Na afloop daarvan bezigtiging der tentoonstellingen van land- en tuinbouw. Des namiddags ten 6 ure vergadering der afdeelingen. VRIJDAG 20 Junij 1862. Des voormiddags ten 9 ure vergadering der afdeelingen. Ten 11 ure, algemeene vergadering van het Congres en slui ting van hetzelve iudien de werkzaamheden afgeloopen zijn. Des namiddags ten 5 ure gemeenschappelijke maaltijd der leden van het Congres, ZATERDAG21 Junij 1862. Des voormiddags ten half 9 uro per stoombootbezoek aan den 'Wilhclminapolderde heer I. G. J. van den Bosch heeft zich bereid verklaard de leden van het Congres aldaar te ontvangen en gezegden polder voor hen ter bezigtiging open te stellen. ALGEMEENE BEPALINGEN EN MKDEDEELINGEN. Voor het lidmaatschap van het Congres wordt betaald/2, waaronder begrepen is een exemplaar van het uit te geven Verslag. De bewijzen van lidmaatschap zijn verkrijgbaar bij den secretaris, mr. G N de Stoppelaar, te Middelburg; voorts op den 17 Junij en volgende dagen aan de vergaderzaal van het Congres en de afdeelingenalsmede bij de boekhandelaren J. C. en W. Altorjfer. liet bewijs van lidmaatschap geeft op vertoon toegang tot: a. De algemeene en afdeelings-vergaderingen van het Congres. b. De van wege de Maatschappij tot bevordering van land bouw en veeteelt in Zeeland te houden Tentoonstelling vau vee en werktuigen c. De door de Vereeniging ter bevordering van den tuin bouw iu Zeeland, te houden Tentoonstelling van bloemen en gewassen d. De van wege het Congres aan te leggen Tentoonstellingen van 1. de verschillende meest belangrijke schapenrassen in Ne derland vertegenwoordigd door één ram en ééne ooi van elk 2. eenige meest uiteenloopende in Nederland vervaardigd wordende kaassoorten 3. monsters boter in Nederland bereid volgens de Sleeswijk- Holsteinsche wijze. (Zie Verslag XVIde Congresbl. 85166, 177 en 322); 4. de in den laatsten tijd verschenen boekwerken over den landbouw en de aanvenoante vakkenwaarvan een catalogus gratis aan alle congresleden op hun verzoek zal uitgereikt worden e. De kabinetten van oud- en zeldzaamheden, schilderijen portretten etc. en bibliotheek van het Zeeuwsch genootschap der wetenschappen. De verzameling van voorwerpen betrekkelijk de geschie denis en oudheidkunde, aanwezig op de oudheidskamer ten raadhuize der stad. gDe provinciale bibliotheek. h. De sociëteiten St. Jorisde Vriendschap en de Verge noeging. i. Het ringsteken op boeren paarden bereden door land bouwers de volksvermakelijkheden de door de Confrérie van St. Sebastiaan en bovenvermelde sociëteiten te geven concerten, en alle verdere feestelijkheden welke door of van wege het congre9hcstuur zullen gegeven worden. Tijd en plaats dier feestelijkheden zullen nader aangekon digd worden in den uit te geven feestwijzer doch zoodanig ingerigt zijn dat daardoor geene belemmering zal veroorzaakt worden in de werkzaamheden van het Congres en de af deelingen. (Men zie over Middelburg en omstreken het dezer dagen verschenen werkje F. Nagtglas een bezoek aan Wal cheren in 1860. Middelburg J. C. en W. Altorffer ƒ0,50). Ten einde een ieder zooveel mogelijk in de gelegenheid te stellen om Middelburg te bezoeken en deel te nemen aan het Congres heeft de Middelburgsche maatschappij van stoom vaart goedgevonden tijdens de bijeenkomst van het Congres, aan de reizigers van Rotterdam en de tusschenveren naar Middelburg retourbiljelten af te geven voor de heen- en terug reis legen den zeer verminderden prijs van f 5voor de grootcen f 3 voor de voorkajuiten op de tusschenveren in evenredigheid met bijvoeging der veergelden. Om dezelfde bovenvermelde reden bestaat bij den heer D. Dronkers concessionaris van de Stoomboot dienst op de West er schelde bet, voornemen, gedurende de Congresdagen, des morgens ten 6 ure eene stoomboot te laten afvaren van Walsoorden naar Vlissingen, met aanleggen te Ilanswerd Jloedekenskerke en Neuzenom des avonds ten 6 ure van Vlissingen terug te keeren een en ander ook voor zooveel aangaat de dienst van die stad op Breskens tegen zóó laag mogelijk gestelde prijzen. In verband met de aankomst der spoortreinen te Rotterdam dient tot uarigt, dat men ook des DingsdagsDonderdags en Zaturdags 's morgens ten l0'/4 ure, de reis naar Middel burg maken kan per stoomboot van Rotterdam op Vlissingen, van waar bijna ieder uur eene omnibus op Middelburg rijdt. Met liet oog op de 23 Junij2 Julij 1862 te Londen te houden Landbouwtentoonstelling door de Royal agricultural Society en de algemeene nationale Tentoonstelling aldaar wordt aan de belangstellenden bekend gemaakt: dat telken zoudag, woensdag en vrijdag eene stoomboot van Antwerpen des naniiddag9 ten 4 of 5 uren voorbij Vlissingen stoomt, om den volgenden morgen vroegtijdig te Londen aan te komen dat er steeds ijelegcnheid is om zich aan boord te laten brengen, en even zoo ook, om te worden afgehaald van de booten die zondag dingsdag en donderdag des voormiddags ten 11 uren van Londen vertrekken en des nachts ten 2a 3 uren voorbij Vlissingen varen. ecnkoroslig de voorwaarden volledige billetten in te leveren aanduidende de namen en voor namen (voluit) het beroep en de woonplaatsen van hen en van hunne Borgen t het nummer van hel perceel en de som in cijfers en in schrijf letters. Gedrukte billetten /ijn te bekomen bij den drukker van bel Gewestelijk bestuur U. F. Auer. Op Zalurdag, deu 3den Mei 1802 des voor middags ten 9 ure zal .onder nadere goed keuring door den Commissaris des Konings in de provincie Zeeland of, bij zijne afwezigheid door een der leden van de Gedeputeerde Slalen, en iu bijzijn van den lloofd-lngenieur van den Watersiaal in bel I l de districtaan bet lokaal van bel Provinciaal bestuur te Middelburg worden aanbesteed Hel verbetereu en lot den Isten Mei 1863 onderhouden der gewone Aarde-Kram- Rijs- en Sleengtooijingwerken aan de zeedijken ■ter Calaimteuse polders van Zeeland en zulks in 37 perceelen van aanbesteding. lleze aanbestedingen zullen geschieden bij in schrijving en opbod, voor ieder perceel af zonderlijk. Ilel bestek ligt Ier lezing aan bel lokaal van hel Ministerie van liinnenlandsche Zaken aan dal van bet Provinciaal bestuur van Zeeland, Ie Middelhuig bij de Ontvangers-Grilfier van al de Calatnileuse polders, en op alle zoodanige plaat sen alvvaai gewoonlijk de bestekken van water staatswerken in gemelde provincie ler lezing gelegd worden. Zullende aclil dagen te voren uitgezonderd den dag voor de besteding de noodige aanwijzing in loco worden gedaan, en voorts nadere in lichtingen te bekomen zijn aan bet bureau van den Hoofdingenieur van den Waterstaat jhr. J. R. JOrü Ie Middelburgvoor de werken in het algemeen alsmede bij de Ingenieurs te Goes te Zierikzee te Breskens en te Neuzen voor de werken lol elks arrondissement beboorende. 's Gravenliage 14 April 1862. Namens den Minister van binnenlandsche Zaken De Secretaris-Generaal J. SCHfiöDER. NB. L)e gegadigden worden verzocht, over- PUBLICATIE. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. brengen ler kennis van de ingezetenen dal door Heeren Gedeputeerde Slalen van 'Zeelandbij beschikking van den 4 Vpril 1862, no. '2 is vastgesteld het algemeen tableau der voetpaden in de eilanden Schouwen en Duivelandonder voorbehoud om het later aan Ie vullen met zoodanige voet paden als nog bevonden mogten worden daarop te bchooren en dal daarop voor zoo veel deze gemeente betreft zijn gebragt onder no. 33 der kaart voetpad zonder naam van liet brugje buiten de Zuid well e-barrière langs de vaart tol voorbij de Meestoof uhel Hart" naar den Kromme Kooiweg f buurt weg 2de klasse n.3); onder no. 34 voetpad zonder naam van de Begraafplaats tot aan den Leverdijk. Verder dal op deze voetpaden zal worden toe gepast bet reglement op liet beheer en onderhoud en de policie der buurtwegen en voetpaden in deze provincie (Provinciaalblad no. 80 van 1838), te rekenen van den 20 dezer. Zierikzeeden 23 April 1862. b. C. CA 11, Voorzitter. VEKDOÜKEN /.d Secretaris. Zierikzee, 25 April. Naar men verneemt zal Z. M de koning deze gemeente op een dpr laatste dagen van de maand .Vlei :net een bezoek verecren. Men schrijft nil Middelburg van 21 dezer. Men is bier bereids werkzaam lot het organi seren «ener eercwaclil ten cindo Z. M. den koning bij Hl», komst op Walcheren io de volgende maand plegtig ia Ie halen. Tot com mandant er van is benoemd de heer de Jonge van Ellemeet. Onder de gemeente Wzendijke is dezer dagen de longziekte onder het rundvee uitge broken in een stal van omstreeks 20 stuks vee op de hofstede van den landbouwer Galon, be reids zijn van regeringswege de voorgescbrevene maatregelen in toepassing gebragtten einde zooveel mogelijk de voortplanting dier ziekte te voorkomen. Op last van 7,. M. is de prachtbijbel die HIJ. onlangs is aangeboden voor de beloonde weldadigheid bij den jongsten watersnood, in de kapel van bet palcis het l,oo nedergele^rd om daardoor Z. M. hij de godsdienstoefening ge bruikt te worden. lie minister van oorlog heeft aan de officieren te 's Hage te kennen gegeven, dal hij niet hield van schrijven, vooral niet van anoniem geschrijf terwijl hij er bijvoegde dat als men over zaken betreffende bet departement van oorlog voortging met schrijven, hij wel middel zou vinden de schrijvers te ontdekken. Per soonlijk zou de minister gaarne rnededeeling ontvangen van alle grieven. I)ie houding van den minister van oorlog, lid van een liberaal kabinet, schijnt ons onbegrijpelijk. De officier verliest met zijne epauletten liet heilig regt niet, dat elk menscb bezit dal aan elk Nederlander door de wet is gewaarborgd bet regt tol uiliog zijner gedachten in zoover dal geschiedt binnen de perken, ook door de welgesteld. Als het waar is wat het N. Dagbt. daaromtrent mede deelt zou de tegenwoordige minister geen lid bchooren te zijn van een liberaal kabinet te Parijs en thans welligt ook te Berlijn zou hij Ie huis kunnen bchooren. Wij wenschen dat de beschuldiging een der leden van het kabinet voor de voeten geworpen worde gelogenstraft en door den minister worde toegelicht op eene wijze, die den verkeerden indruk kan wegne men, dien hel bovenvermelde algemeen moet maken. De liberale Amh. Cl. of N. Roti. Ct. zullen van deze zaak welligt liever zwijgen wij hebben, helaas dezer dagen moeten zien dat liberaliteit bij ben verre moet achter staan bij partijbelang. Mogten liberale leden der kamer even schroomvallig wezen, we zouden hopen dat dan ceuig reaclmnnair lid zich de reg- len van den Ncdorl. officier aantrok gelijk een reaclionnair blad zooals bel N. Dagbl. genoemd wordt, zijne stein legen de houding van den li beralen minister van oorlog in deze teregt ver heft. (V. C.) Uit Hoorn schrijft men van 22 dezer. Beschonken menschen schijnen overal te kunnen slapen. In den afgeloopen nacht hoorden de policie-agenleii langs eene gracht gaande bel snorken van een slapend mensch. Z[j zochten Ie vergeefs op stoepen en banken tot zij einde lijk aan de zijde van den wal komende zagen dat een persoon tot aan den hals in het water lag, met 7ijn hoofd gerust op den rand van den on derwal liggende te slapen. Nadat zij hein ge wekt en met veel moeite uit het water hadden gelogen bragten zij den man., die half ont kleed en geheel verstijfd van koude was naar bet bureau over terwij! hij hun verhaalde dat hij meende gerust op zijn bed te liggen en ook vooiaf zijne broek bad uitgetrokken bij het aanbreken van den dag vonden de agenten zijne broek in liet water terug. Uit Groningen meldt men bel volgonde Het schijnt dat de levendige handel in vee, die in deze streken op Engeland wordt gedreven op de kooplieden van invloed is om bier de Engelsche zeden in te voeren. Een staaltje biervan vinden wij in dit voorval. Dezer dagen verschenen bij een notaris alhier een vleesch- houwer Ie dezer stede woonachtig benevens een landbouwer uit (len omtrek, die verklaarden de volgende zonderlinge overeenkomst van koop en verkoop le hebben aangegaan waarvan zij bij geschrifte wenschen le doen blijken. De landbouwer verklaarde aan den vleeschhouwer te hebben verkocht vier ossen, onder voorwaarde dat laatstgenoemde voor eiken os die schoon aan den balk. 375 Ned. pondea of minder weegt niets zou betalen terwijl daarentegen roor elk Ned. pond meerder gewigt twintig gulden moest worden betaald zijnde partijen voorts over tijd en plaats der levering en weging overeenge komen.'' DU ITSC HLAND. WeknEN 20 April. In het magazijn be- hoorende tot bel bureau van in- en uitgaande regten alhier beeft men een geraamte van een kind ontdekt hetwelk bij hel overlijden onge veer 1 jaar oud zal geweest zijn onder eene valsche declaratie was het kistje per spoortrein ler dezer stede aangekomen en bestemd om naar Milaan te worden gezonden. FRANKR IJK. Te Parijs is een telegram ontvangen uit Douai.dat de uitspraak van het keizerlijk ge- regtshof in de zaak van den bankier Mirés meldt. Tot niet geringe verbazing van velen die de de batten hebben gevolgd, is Mirés niet schuldig verklaard aan al de punten van beschuldiging

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 1