S°. 31. Woensdag 16 April. 1862 WOENSDAG Ac ZATURDAG. .Uil l HONN EMKN TS-P RIJS. Per drie naar,den f '2,00. Franco per post ƒ2,25. Intending lér Advert.daagste voren, voor 10 ure'smorgens. VERS CU IJ NT: P RIJ S DER ADVERTENTIES. Gewone \2l8 cents de regelGeboorteHuwelijks' en Doodberiqlenvnn 16 regels af I behalve het Zegclregt. Besturen en Administratie!* PUBLICATIE. Burgemeester Pil Wethouders van Zicrikzee brengen ler kennis van de Ingezetenen da' vergunning is gevraagd om in de Meesloof hel Hart builen de Zuidwelle barrière alliier bel bestaande Stampwerk le doen vervangen door een ntatdwerk met Stoomvermogcn en dal op den 1C dezer maand I I 'oensdag middag 12 ure ten Raadhnize le dier zake information de commado et incommotlo zullen worden genomen waarbij een ieder in de gelegenheid gesteld wordt, om zijne bezwaren daartegen, aan bel Plaatselijk bestuur kenbaar te maken Allen die mitsdien legen de bedoelde daar- stelling eeitig bezwaar vermeeneii te hebben worden bij deze opgeroepen om ten bepaalden tijde en plaats te verschijnen. 7.ierikzee den 9 April 1862. H. f'. EAU Voorzitter. I.OEWER d Secretaris. BEKENDMAKING. IIUiGEMEKSTEi; en Wr.TlIiiCDi:its van Zicrikzee, aelilen het nooiltg aan de ingezetenen in herin nering te brengen den inhoud van art. 7 der Verordening van politie op hel vetkoopen van vleesch in deze gemeente, afgekondigd den 2J Juttij I8ÖS, luidende als volgt: Hij inroer eau vleesch binnen de poorten of aan de ohaven is tie invoerder verpligl daarvan eene ver- I> klaring te doen aan de kantoren van uangifte voor de plnatselijlie belastingen De aan bedoelde kantoren aanwezige ambtenaar mier belastingen geeft van deze gedane verklaring een ii bewijs af. nlle invoer is verboden tussclien zons-ondergang ven zons-opgang. ii De ambtenaren der plaatselijke belastingen zijn bevoegd van de overtreding dezer bepalingen proces- verbaal op te maken." lie Ingezetenen worden uitgenoodigd om ter voorkoming van boete en strafde bov enstaande bepaling getrouwelijk na le leven. Zierikzee den 9 April 1862. II. C. EAU. Voorzitter. LOEWElt (A Secretaris. KKNN ISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, brengen ler keunis van de ingezetenen dat liet kohier der belasting op de honden in deze ge meente over het loopcnde dienstjaar op lieden door hen voorloopig vastgesteld, gedurende veertien dagen van den 16 tol i() dezer maand voor een ieder ter lezing liggen zal ter Secretarie der gemeente ingevolge de wet. Zierikzee den 14 April 1862. B. C. EAU, Voorzitter. I.OEWER f.d Secretaris. Binnenlandsche Tijdingen. Men verneemt dat de definitive begroo ting van biiineiilandscbe zaken bij de tweede kamer der staten-geoeraal is ingekomen. Het eindcijfer moet aanzienlijk hooger zijn dan de be grooting van den heer van Hiemstra welke de heer Thorbecke wegens dat hooge eindcijfer heeft helpen verwerpen. Hen 12 dezer zijn te Amsterdam uit Al- tona met de stoomboot de Amstelkapt. C. Wil- kes van Hamburg aangekomen 30 Noorweeg- sclie vrijwilligers voor de Nederlandsche kolo niale dienstdie per beurtschip naar Harderwijk vertrekken. Binnen kort worden meer derge lijke transporten verwacht. Een Belgisch dagblad deelt mede dat koning Leopold overeenkomstig de beloften ten vorigen jare te Luik gedaan, zoozijne gezond heid hel toelaat in den loop van den zomer ons land zal bezoeken. Het is echter nog niet zeker, of liet bezoek op liet l .oodan wel in den Haag zal plaats inden. In België is mpn met dit reisplan zeer ingenomen. Uil Vollenhoven schrijft men als ccnc curiositeit dat zich met de drie gebroeders P. W. en L de O. dezer dagen de toevallige omstandigheid opdeed dat de Isten den 2den en zij heide den 3den ontmoeten en juist de zelfde reden hen op weg had doen gaan name lijk om elkander kennis te geven van de be valling hunner respectieve vrouwen die bijna gelijktijdig had plaatsgevonden. lien 1 2 dezer bezorgde del.nidbouwerJ.de Graaff, van 7,wijndrecllt bij verschillende inge zetenen van Dordrecht zijne eerste nieuwe aardappelen. Zij waren in February gepoot en zagen er voortreffelijk uit. Dezer dagen is te Oudshoorn in den ouderdom van 102 jaren en 7 maanden over leden klarijtje Kuiper nalatende 9 kinderen 26 kleinkinderen en 14 achterkleinkinderen. Zes dagen voor haren dood beeft zij met twee barer kinderen nog bijna anderhalf uur gewandeld zij kon zich beroemen nooit een liril gebruikt te hebben en las nog met liet blooleoog de brieven die zij van tijd tol tijd ontving. Men schrijft uit Enschede van I] dezer. Gisteren namiddag ten zes ure barstte alhier een zwaar onneder los. He bliksem is gesla gen op den Kip van den vleugel en gelukkig naar huilen afgestooten op de as van den molen, even buiten de stad. In de gemeente Eotineker is een varken in zijn hok dood geslagen, en een boom geheel gespleten. Verdere ongelukken zijn tol lieden niet bekend. Men schrijft uit llreda van 9 dezer. Dezer dagen moesten van een vaartuig alhier dwarsleggirs die eene behandeling, om de duurzaamheid daarvan Ie bevorderen hadden ondergaan aan den spoorweg gelost worden, liet werkvolk daartoe aangenomen was naau- welijks daarmede in het ruim begonnen toen zij lol hun aller verbazing dik opgezwollen hoof den kregen en kort daarop blind werden zoodat zij het begonnen werk moesten staken en geneeskundige hulp inroepen. Na twee a drie dagen behandel.t g zijn allen weder hersteld. Men schrijft dit 'ongeval toe aan de verderfelijke ontwikkeling der stoffen waarmede de dwars- leggers doortrokken en hestreken waren. Uil üeukelom schrijft men van 8 dezer. Gisleren ontstond alhier twist tusschen een infanterist bestemd voor de koloniale dienst die van zijne familie wonende in deze ge meente, afscheid kwam nemen en een boeren jongen hier wonende welke twist eindigde met het geven van een messteek in hel aange- zigl van laalstgemelden door gezegden infante rist welke wond hevig bloedde doordien de snede binnen in den mond uitkwam. Meerge melde infanterist is dien ten gevolge lieden morgen naar Gorinchem getransporteerd en aldaar ter dispositie van den militairen regler gesteld. Men schrijft uit Andel van 10 dezer. Naar men verneemt werd he len avond over de post bij den lieer van Andel alhier een brief ont- vangen welke bij de opeiiing bleek een brand brief te zijn. Genoemde heer moest nabij zijne woning een half uur na aankomst der post eene som van 50 golden neder leggen. Uiervan werd oogenbl'kkelijk de pnlicie kennis gegeven en de noodige voorzorg gebruikt. Werkelijk i kwam dan ook op den bepaalden tijd en plaats een zeker-persoon oin liet geld le zoeken, en naauwclijks zich daar bevind-nde of hij werd door den veldwachter overvallen en gearres teerd. Bij onderzoek bleek het een arbeider uit de naburige gemeente Giessen le zijn Daim ge naamd die den volgenden tlaj naar het huis van arrest te Heusdeti geboeid is overgebragt en reedszijne misdaad zou hebben beleden. Van dezen persoon heeft men v ro-icer nimmer eenig kwaad vernomen doch armoede schijnt hem tot een zoodanig besluit te hebben gehragt. - Naar men uit Groningen tneld kw.i mui aldaar in hel laatste jaar vele gevallen van zelltnonrd voor. Men b'-reketit een getal van twee a 21. In een enkele week ontnamen drie personen zich het leven. Zulk een toenemend kwaad verdient ernstig de aandacht vail allen die in den menscb belang stellen. Een onder zoek naar de oorzaken zou welligl tot niet ge heel onbelangrijke resultaten leiden. In den nacht van 2 op 3 April is een mis dadiger in de bureaux van het spoorwegstation le Slerpenich binnengedrongen, en den lessenaar openbrekende waarin de kas der Luxemburg- scho maatschappij geborgen was beef, bij zich van eene aanzienlijke som meester gemaakt. Daarmede niet tevreden heeft hij nog onder scheidene klcedingstukken medegenomen. Men heeft dezen brutalen dief nog niet op liet spoor kunnen komen. Biliteniandsche Tijd ingen DUITSCHLAND. Weenên.9 April. Men niel.ll uil het na burige Freclieu dat voor ongeveer 2 maanden een bewoner dier plaa's door een hond werd ge beten dien in e n algemeen beschouwde als aan getast door de watervrees en derhalve van het leven beroofde. Eeuige dagen geleden ge voelde hij zich ongesteld; den 9tlen jl. bleek het dal hij insgelijks aan watervrees leed en gisteren was hij reeds een lijk. Men is den persoon, door wiens ontrouw of onbescheidenheid de brief van den minister roll der lleydl in handen van de Vossische Zcilung I is geraakt eindelijk op het spoor gekomen. De hoofd-redacleur H'eiss had het stuk gekre gen van zijnen vriend, den koopman en indus- tricël RUmtenthul de koopman Blumenlhal van zijnen boekhouder IIalm de boekhouder llalm eindelijk van zijnen vriend Kohierondergeschikt ambtenaar hij het ministerie van oorlog. Te gen dezen ambtenaar is thans van regeringswege een proces gesteld en vermoedelijk zal hij wegens liet verklappen van ambtsgeheimen, ge straft worden met ontslag uit 's lands dienst. Uit Gratz meldt men het volgende: Een eerste luitenant hij de huzaren had voor eeuige dagen le Triest twist gekregen met een lingelsch- man die zich ongepaste uitdrukkingen over ons leger veroorloofde tengevolge waarvan eerstgenoemde den vreemdeling lot een tweegevecht uitdaagde. Ue Engclscbinaii ver klaarde dal hem den tijd ontbrak om te duelleren dewijl liet stoomschip met hetwelk bij naar de Levant moest vertrekken gereed stond de haven le verlaten. Hij stelde den luit. voor om twee boonen eene witte en een zwarte boon in eene vaas te leggen en ieder er eene uil te nemen die bet öngelpk zou hebben om de zwarte te treffen moest "zich dooden. De officier trekt de laatste begeeft zich naar Gratz, stelt order op zijne zaken neemt eene pistool en schiet zich door de borst. In plaats dal de kogel bet harl doorboorde week hij uit de rigtingzoodat niet de dood maar slechts eene zeer gevaarlijke wond daarvan het gevolg Is geweest. FR ANK R IJK. Iemand van St. Quentin had door achte loosheid in een rijtuig van de Isto klasse op den spoorweg, een valies achtergelaten inhoudende aan verschillende waarden eene som van om streeks 10,600 francs. Tot overmaat was de sleutel op hel valies gebleven. Verschillende nasporingen leiden lol geen resultaat toen de persoon in kwestie tot zijne vreugde vernam dal de kostbare cassette was gevonden en wel door den brigadier der douanen toen de trein op de Belgische grenzen werd nagezien die zijn vondst onm dilolijk aan den stations chef ter hand stelde. Den volgenden morgen bekwam de eigenaar zijn valies gelioel ongeschonden terug. In een koffijhuis in de rueSl. Ilonoré te I'arijs was een eenvoudig gekleed persoon binnengekomen en had zich een glaasje laten brengen. In de zaal waren op dat oogenblik geen andere bezoekers dan vier personen die aan het billard stonden. De laatst ingekomene bemerkte kort daarop dal een der spelers uit zijn overjas, die aan den muur hing, eene prachtigen cigaren-koker kreeg waaruit hij een cigaar nam en ze weder in den zak stak Na verloop van ecnigen tijd ontstond onder de spelers over een (vvijfelacbligcn stool eene leven dige woordenwisseling. De eenvoudige heer riep den jongen, betaalde zijn glaasje en maakte van den woordenstrijd gebruik om met den be- wusten overjas en een daarbij hangenden hoed uit de voelen te komen. Toen men den dief stal ontdekte was de gaauwdicf reeds een heel eind weg. Hij had zijn kans schoon waarge nomen maar men is niet op alles bedacht. Onze man had zijn hoed achtergelaten. Men onderzocht dien er was geen adres van den hoedenmaker in maar men vond onder den kap een toegevouwen papier. De hoed was zeker ook de vrucht van een vroegeren diefstal en waarschijnlijk was hij te groot voor hel hoofd van den schurk, die, om hem wat naauwer te maken er een papier in had gevouwen. Dat papier was een brief waarvan hel adres op het spoor van den onvoorzigtigen chevalier d'indus- Iric bragt. Eenige uren later was hij reeds gearresteerd zonder dat hij den tijd nog had gehad de bankbilletten le wisselen die alzoo in zijn geheel aan den eigenaar konden worden teruggegeven. GROOT-B RIT TANNIEN Lokden, 10 April. Sir William Armstrong beeft bet gouvernement een kanon aangeboden tegen hetwelk, naar zijne verzekering, zelfs geen gepantserd schip bestand is. De eerste proefneming met dit siuk heeft gisteren plaats gehad in tegenwoordigheid i an den hertog van Cambridgede chefs van de departementen van oorlog en marine, de lords dor admiraliteit en andere autoriteiten. Naar men verneemt heeft de proefneming de meest schitterende resultaten opgeleverd. In hel lagerhuis hebben de leden Bowger en Henessey den stand van zaken in Italië be sproken, en doen uitkomen dal roof, moord en plundering daar aan de orde van den dag zijn. De bh. Gladstone en Layanl hebben hel onge gronde van die beweringen aangetoond en ver klaard dat Italië zich tegenwoordig in vrij wa-

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 1