V. ^aturdag' 5 April WOENSDAG ZATURDAG. www Besturen en Administration VERPACHTING. Biiinenlandsche Tijdingen. Buitenlandsche' Tijdingen I 110 NN E ME N TS-P RIJS. Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzendingder Advert.daagste vorenvoorlO ure'smorgens VERS CHIJN T: P RIJ S DER ADVERTENTIES. Gewone 12'/i cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigtenvan 16 regels af 1 behalve hel Zegelregt. N A T I O y A L K MILITIE BEKENDMAKING. ItuHGEMBKSTEr. en WhTROUDKRS van Zicrikzee. Gezien de circulaires van d<in heer Commissaris d s Kunin^s in deze provincie, van den 20eii 9 AJaart jl. Provinciale bladen no. 34 en 35). Brengen Ier kennis van belanghebbenden 1Dat aan de miliciens-verlofgangers vóór den 1 January 1862 ingelijfd voor zoo verre zij hun vijfde dienstjaar zijn ingetreden en daartoe hun verlangen ie kennen geven vergunning kan worden verleend tot uitoefening van de buiten- landsche zeevaart, ofschoon zij dat beroep vóór hunne inlijving niet hebben uitgeoefend onder voorwaarde nogtans dat zij vooraf bij het korps, waartoe zij behooren hel nadeeltg saldo aan zuiveren hetwelk bij hel sluiten hunner reke ning op het kleeding- en reparatiefonds mogt hebben bestaan en 2. hat de geestelijken en bedienaren van de gods~ dienst bij de erkende kerkgenootschappen en de stilden- ten in de godgeleerdheid welke daartoe aan er kende inrigtingen van onderwijs worden opge leid die in dit jaar voor de dienst der Nationale Militie zijn aangewezen of die bereids in voor gaande jaren bij de militie zijn ingelijfd en toen niei reeds door den Koning voor hunnen geheclen diensttijd van de werkelijke dienst zijn ontheven, hunne aanvragen daartoe vóór den 10 dezer maand behooren in te dienen bij den Burgemeester der gemeente alwaar /ij voor de militie zijn inge schreven onder overlegging van de gevorderde bewijsstukken ingevolge de wet. Zierikzeeden 2 April 1862. b. c. OaU Voorzitter, LOG WEK f.d Secretaris. 3. beursberigt Van Hamburg, dd. 1 Jan. 1862; 4overzigl van den handel te Bremen overl 861 5. handel- en scheepvaarlberigt van Pillau over 1861 6. handelsberigten van Koningsbergen dd. 3] December S61 en 7. «verzigt der in IS61 te Koningsbergen gesloten vrachten. Zierikzee 4 April 1862. He Kamer voornoemd J. H OCHTMAN Joiiz. Voorzitter C. van dhr VLIET, Dz. Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee zijn voornemens op Woensdag den 16 dezermaand des middags 12 ureop hel Raadhuis aan den meestbiedende te verpachten ter bezaaijing in dit jaar met sotnergerst of haverof ter bepoling met .iar(tappeten naar verkiezing van den Pachter het geëffend Ter rein hij de Zelke aan de noordzijde van den Straatweg voor zoo ver dal terrein daartoe zal worden aangewezen op Zalurdag den 12 dezer des voormiddags tien ure. lie voorwaarden dezer verpachting zullen ter Gemeente-secretarie ter lezing liggen van af maandag den 7 dezer maand. Zierikzeeden 2 April 1862. B. C. CAII, Voorzitter. LO li WE 11 f.d Secretaris. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Zierikzeeberigt dal van af heden gedurende eene maand op de gewone uren in het Tele- graafgebouw ter visie liggen de volgende bij haar ingekomen stukken 1. handel- en scheepvaartberigt van Groot- Brittannie over de maand en de elf maanden geëindigd 30 November 1861 2. verordening en tarief der accijnsen te Hamburg; Men schrijft uit Bergen-op-Zoom van 30 Maart. Gisteren heeft «le openbare aanbeste ding plaats gt-had van de bedijking der schorren, gelegen in de öosler-^chelde onder Woens- drechtbehoorende aan de erveri van derr graaf van der Duyn van Maasdam. De minste inschrij ver was de heer A. Pronkers te Middelburg voor eene som van f 135,872. H. M. de koningin en Z. K. K. de prins van Oranje benevens talrijk gevolg, zijn maan dag middag per extra trein uit Amsterdam in de residentie teruggekeerd. Z. M. de koning zal deze week naar het Loo vertrekken. H. M. de koningin zal slechts eenige dagen te 's Ha ge ver toeven en alsdan de reis naar StuKgardt aanvaar den lot het brengen van een bezoek aan lid. vader. Bij die gelegenheid zal H. M. ook een bezoek gaan afleggen bij I!. K. H. de hertogin van Saxen-Weimar-Eisenach geboren prinses Sophie der Nederlanden. Op verzoek des burgemeesters heeft Z. M. besloten nog twee dagen in de hoofdstad te ver toe» en hoofdzakelijk om dingsdag het openbaar verslag over den staat der stads armenscholen bij te wonen hetwelk in de oude Luiherscbe kerk zal gehouden worden. Naar men verneemt zal H. M.de konin gin-moeder een bezoek brengen aan liet keizer lijk hof te St. Petersburg ook wil men weten dal Z. K. II. prins Hendrik Hi), op die reis zal vergezellen. De reis moet in verband staan met de plegtigheden van het duizendjarig be staan van bel Bussiscbe rijkdal dit jaar zal gevierd worden. dEuropa bevindt zich sedert een tiental jaren op een vulkaan zegt een der Parijsche correspondenten. »l>e omwenteling sliep nog" dus gaat bij voort »loen in 1859 een woord van Napoleon III genoeg was om haar te doen ontwaken en op het geschal der Frausche klaroenen heeft zij de drie bloedige hoofdpunten van den Tiber tot den Mincio doorloopen. Met andere woorden Napoleon III heeft het zwaar- wigtigc vraagstuk gesteld waardoor Europa gemarteld wordt hij mag dus ook wel helpen het lot oplossing te brengen dit is zoowel zijn belang als zijn pligt. In 1856 verscheen le Turijn een boekske getiteld De Ilaliaansche queslie en geteekend met een welbekenden naam Silvester Leopardi. lndai geschrift leest men het volgende: Napoleon III kan veel grooter worden dan Napoleon I. Beide hebben hunnen troon ge vestigd op de omwenteling door hare eigene .buitensporigheden overwonnen, maar niet dood: alvorens ie sterven verlangt zij een getrouwen executeur-testamentair. Napoleon Ibedwelmd door zijne overwinningen, heeft zijne roeping gemist hij viel Napoleon III kan aan de zijne beantwoorden en zich redden.'"' (Amst. Ct Men schrijft uit Scheveningen van 31 AJaart. Sedert verleden maandag werd vermist de persoui van Nicolaieen bejaard oppassend man van beroep huisbediendedoch sinds eenige maanden builen dienst. Toevallig en op hoogst zonderlinge wijze werd hij gisteren ont dekt. Eenige personen, die in de duinen wan delden zagen in de nabijheid van het terrein waar met» bezig is den oesterput te graven, in een sleuf tegen een heuveltje een voorwerp uit den grond steken. Nabij gekomen zijnde was men niet weinig verwonderd een mensch le ont waren in eene soort van kuil gezeten hoofd even zigib iar en het ligchaam bedekt met ge vlochten helm. Nicolai uit zijne vrijwillige gevangenschap ontslagen verhaalde dat hij reeds sedert jl. maandag op die wijze in de kuil bad doorgebragl zonder eenig eten of drinken te mi'iigen. In een rijtuig herwaarts vervoerd en door den commissaris van policie ondervraagd moet hij hetzelfde verhaal ge daan en er bijgevoegd hebben dat zijn voor nemen niet was geweest zich don I te laten hon geren want da! hij verlrouwnde dat God zijne gebeden zou verhooren gyrust eene uit komst verbeidde. De ongelukkige was eene week huishuur verschuldigd en de vrees dat hij uit zijne woning zou worden gezet moet hem tot het zonderlinge besluit gebragl hebben om zijn huis te verlaten en dus geduldig af te wach ten wat er verder gebeuren zou. Werkelijk schijnt hij dan ook eenige dagen en nachten aan al de guurheid van het weder te hebben bloot gestaan in ieder geval zonder huisvesting te hebben doorgebragl zoodat hel to bevreemden is dat bij op zijn zeven en zestigjarigen leeftijd niet gansch on al verkleumd en uitgeput is ge raakt. Blijkbaar was bij zeer verzwakt in 't begin wilde hij evenwel niets nültigtMi tol dat men hem eindelijk overhaalde cenig drinken en voedsel te gebruiken. Uil de wijze waarop hij het nuttigde mogt men afleiden dat hij zeker in betrekkelijk langen tijd niets tot zich geno men heeft. Nicolai heeft eene hoog bejaarde vrouw die hem reeds dood waande. Hare vreugde toen zij haren man terugzag, laat zich niet beschrij ven. Mij heeft vijf gehuwde kinderen twee zonen en drie dochters die allen in de stad wo nen en vier van welke in alles behalve gun stige omstandigheden verkeeren. Men schrijft uit Eindhoven van 29 Maart. Door de arrondissements-regtbnnk alhier is eenige dagen geleden huiszoeking bevolen in hel klooster der Gapucijnonorde le Gemerl en wel naar men zegt, wegens eene plaats gehad* heb bende poging lol vergiftiging, welke dooreen der broeders Capucijuen zou gepleegd zijn op zijne medebroeders of, zooals men meent op den prior van hel klooster. Dit onderzoek dat een paar dagen geleden heeft plaats gehad heeft tol niets geleid oindat de broeder-Capu- cijn in kwestie eensklaps spoorloos verdwenen is en hel meest gestrenge reglerÜjk onderzoek niets heeft aan het licht kunnen brengen, waar zich de verdachte op dit oogenblik bevindt. LI. zondag werden door de marechaussees te (Maastricht twee mannen en eene vrouw van liet dorp Simpelveld gevankelijk binnen- gebragt volgens het gerucht zijn zij verdacht van op eene wreede wijze een half broeder te hebben vermoord door na dezen zwaar te hebben verwond hem nog levend te hebben begraveiu Naar hel schijnt werd deze moord door de buren ontdekt en een hondje wees de plaats aan waar de ongelukkige in wien nog cenig leven te bespeuren was door de moor denaars was verborgen. De aanleiding lot dit misdrijf is onbekend Men schrijft uit Veenhuizen van 29 dezer. Heden heeft een ooglijder verpleegd in het eerste gesticht die nagenoeg hersteld was en dus wederom naar een der andere gestichten zou overgeplaatst worden den heer Hofman een der drie hier lijdelijk practiserende oog artsen een messteek onder de regterborst toe- gebragtwelke gelukkig op een rib afstiet en slechts eene ligte wonde veroorzaakte, die geen beletsel wasom, na het leggen van een ver band zij'ne té verrigten werkzaamheden te hervatten. De dader onmiddelijk in verzekerde bewaring gebragt zal den bevoegden regter overgeleverd worden. Men weet dat de firma Pauwels en Co. te Antwerpen aannemers zijn van den bouw der vestingwerken in die stad. Een Antwerpse!) blad deejt daaromtrent de volgende bijzonderheden mede zonder nogtans voor de juistheid daarvan in tc staan De aannemers zullen naar men verzekert 300 millioen sleenen moeten gebruiken Men berekent het aantal dagen waarop de werkman kan arbeiden gewoonlijk op 150 en daar één metselaar niet meer dan UH)0 sleenen per dag kan inzetten zal men dagelijks 2729 mctsellie- den moeten gebruiken met 2 opperlieden voor iederen metselaar zoodat alleen voor het met selwerk 8187 man dagelijks zullen benoodigdzijn. FRANKRIJK. I'ariis, 31 Viaarl Alle andere lijdingen uit het buitenland worden heden overschaduwd door hel berigt eener vreedzame oplossing van de Mexicaansche kwcslie. President Juarëz heefl de hem door de geallieerden voorgestelde schikking aangenomen. Te oordcelen naar de bewoordingen van hel telegram uil Vera Cruz via Londen or.l>angen, zouden de lingelsche Iroepen zich reeds gereed maken om Mexico le verlaten, doch is hel tijdstip van hun vertrek nog niet vast bepaald. Trouwens is hel hekend welken levendigen indruk zoo io Europa als in Amerika het denkbeeld maakte dat de verbondene mogend heden naar Mexico gingen om aldaar den repu- hlikeinschcn regeringsvorm te verdrukken en inbreuk te gaan maken op hel in Europa gehul digde beginsel van non-interventie. Cit Italië is er geen belangrijk nieuws. Ge neraal Garibaldi zet zijn triomftogl door het rijk nog altijd voort, en ook le Partnaviel hem eene levendige ovatie ten deel. lien brief in de Correspondenzia Litliograplia zegt De herhaalde bezoeken van keizer Frans Joseph te Venetië, waar hij zich bijzonder melde vestingwerken en de krijgstoerustingen van Oostenrijk bezig houdtverraden eene soort van wantrouwen die den slaat van spanning tus- schen die mogendheid en Italië vermeerdert. De Ilaliaansche regering daarentegen maakt zich lol krachtige verdediging gereed. Italië ducht de bedreigingen zijner vijanden niet meer en zou eiken aanval welen af te slaan. De vermaarde leeuwenjager Cliassaing heeft in den nacht van 15 op 16 Maart in de na bijheid van Constautine vier groole leeuwen gedood. Een Spaansch werktuigkundige heeft naar de Eondensche tentoonstelling eene hand gezon den welke volgens mechanische regelen zoo danig bewerkt is, dat hij die er gebruik van maaktze naar goedvinden openen en sloilen kan. Geen voorwerp zoo klein of zij omklemt het of werpt het weg zij schrijft ca teekent en is daarbij zoo fijn bewerkt dat de kracht door spieren en zenuwen uitgeoefend ook door haar wordt verwezenlijkt. Deze mechanische hand is voor boog geplaatste personen le Madrid ter bezigliging gesteld en de vervaardiger heeft be wezen dat zij in het gebruik voor eene na tuurlijke hand schier niet behoeft onder te doen zij nam o. a. twee realen van eene tafel en klemde die tusschen duimen vinger op eene wijze welke voor de vingers van een gerouli- neerden geldman niet behoeft onder te doen.

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 1