Buitenlandsche Tijdingen Advertentiën. Ypen Brandhout. Zeetijdingen V ervoer-üliddelen paard mei moed doen den veldwachter eenc huilengewone loffelijke molding waardig zijn. Genoemde van der Schoot is dingsdag jt. alhier "oorloopig in het huis van arrest in verzekerde bewaring gchragt. Tc Gent is eene vrouw met een kind op den arm die een draaibrug' welke reeds in beweging was, nog wilde overgaan.atestruikeld, met het ongelukkig gevolg dat zij met haar hoofd op den kant viel, waardoor zij onmiddelijk dood bleef; het kind viel in het water doch is gered. Te Luik is dezer dagen een onder-officier van hel garnizoen overleden aan de gevolgen van een steek hem door een spinnekop aan de lip loegebragt. DUITSCLIL AND. Weenen 21 Maart. Een vrcderegler in hel llonthcr comitaat heeft dezer dagen als correcti onele straf weder ingevoerd hel sluiten van ver oordeelden aan een voetblok door middel van een ketting, korter oflanger naar gelang van het misdrijf; eene straf die in 1848 werd afge schaft. De Wiener 'leitung bevat een rapport der commissie voor de Onsienrijksche staatsschuld over den toestand van deze. Op het einde van April 1801 bedroeg die schuld, volgens hel rapport 2888'/, milhoen. in het laatste halfjaar werd zij met 47 millioen vermeerderd. Tc Eunfkrichen in Oostenrijk hebben dezer dagen twee meisjes een proces gevoerd voor den stads hoofdman. De oorzaak van het geschil was, dal beiden in het huwelijk wensch- ten te treden met een en denzelfden jongeling. De zaak is ten slotte in der minne geschikt door dien de meest gegoede der beide meisjes aan de andere 300 fl. heeft uitgekeerd. FRANKRIJK.. Hel hof vanassises te Ascoli heeft uitspraak gedaan in de zaak van 119 gevangen roovers. Daaivan zijner 9 ter dood 6 lot levenslangen 30 tot lijdelijken dwangarbeid en de overigen tot ligtere straffen gecondemneerd terwijl enkelen zijn vrijgesproken. De Fransche regering beeft aan de officie ren van haar garnizoen te Rome, geweigerd de vergunning tot het dragen der ordeteekenen hun door den koning van Napels na den val van Gacia geschonken. Git Milaan schrijft men van 22 dezer. Garibaldi is hier aangekomen en werd met een onbeschrijfelijke geestdrift ontvangen. De stad was geïllumineerd met muziek en zang werd de gast gevierd. De kreten: .Leve Rome! Leve Venetië deden zich onophoudelijk hooren. Op het balkon van zijn hotel verschenen sprak Ga ribaldi het volk toe en beloofde den Italianen Rome en Venelie. Hij beval hun de oefening in den wapenhandel zeer aan opdat zij in slaat mogen zijn het overige Italië dat nog in sla vernij zucht te bevrijden. Hel Milanesche studenten-korps is aan Gari baldi voorgesteld en heeft hem medegedeeld dat door de sludonlen een kompagnie karabiniers is gevormd. De generaal bragt hun bel jaar 1839 in herinnering en moedigde hen in warme be woordingen aan. Zeer vele dames hebben door deelneming aan de scherpschutters vcreenigingen van hare belangstelling in deze blijk gegeven. Voor het hotel van den generaal bevindt zich steeds een digte volksmenigte die aanhoudend; oLevc GaribaldiLeve één Italië Leve Rome en Venelie roept. Heden namiddag ten 2 ure zijn verscheidene medailles uitgedeeld. GROOT-B RIT TA NNI EN Londen 20 Maart. In eene onlangs Ie Cam bridge gehouden vergadering ten behoeve van het genootschap der bijbellezers voor hel leger en vrienden van den soldatenstand verhaalde de kapellaan der troepen te A'dershoil het volgende; Een parochie-geestelijke te Osborne die een bejaarden zieke bezoeken wilde, zag hij hel binnentreden eene dame in den zwaren rouw nevens bet bed zitten eu hardop voor lezen. Hij wilde zich verwijderen maar de dame voegde hem toe: «blijft als 't u gelieft ik zou ongaarne zien dat de zieke den hijstand ontbeerde dien een geestelijke hem verleeneu kan." Zij vertrok toen en de geestelijke vond op het bed een boek met voor zieken geschikte schriftuurteksten liggen waaruitnaar hij ver nam de koningin van Engeland want zij was me in hel zwart gekleede dame den zieke eenige plaatsen had voorgelezen. JONGSTE TIJDINGEN Monza, 24 Maart. Garibaldi is hier aan gekomen. Er heeracht zulk eene buitenge wone geestdriftdat de geheele bevolking op straat onophoudelijk in volle beweging is met zingen, met het aanheffen van kreten en met elkander te omhelzen. Garibaldi heeft de menigte toegesproken en bij die gelegenheid den wensch te kennen gegevendat dezelfde geestdrift moge lieerschenwanneer het er op aankomt naar het slagveld te trekken. Het volk beantwoordde dien wensch met een eenparigen uitroep: Wij zijn gereed." Eene Kegeflng dik de vertegen woordigbbs der natie te huis laat. Ze9 weken is het radicale Ministerie Thorbecke aan het bestuur en het heeft de Tweede Kamer nog niet bijeengeroe pen. Ala vertroosting deelt zijne gehoorzame pers mede, dat aan die kamer welligt over zes weken dus in het geheel na drie maanden rust, genadiglijk verlof zal worden gegeven, zich met 's lands zaken even te bemoeijen. En dat noemt zich een liberaal" Ministerie, dat alleen steunen wil op de „nationale krachtToen de radicalen deze ontijdige lofspraak verkondigden herinnerden zij zich zeker nietwat het Handelsblad eenmaal aan een pas opgetreden Bewind te gemoet voerde „Zoo lang het nieuwe Bewind zich „nog niet voor de Kamers heeft verklaard over hetgeen het „wezentlijk in het schild voert en hoe het over 'o Lands in- „stellingen denktis voorzigtigheid pligt en moet men de open bare meen ing niet tarten door lofliederen, vjelke met een zeker medelijden de schouderen doen ophalen Drie maanden laat alzoo het Ministerie Thorbecke de Ver tegenwoordiging buiten invloed op het Bestuur laat het de natie onbekend met de redenen van zijne komst, met de op lossing van de raadselen zijner zamehstellingmet de plannen, die het, om Handelsblads-stijl te gebruiken „in 't schild voert." Wij zullen om ons regt aan te toonen tot het aandringen op de bijeenroeping der Tweede Kamer, onze lezers niet ver- moeijen met de opsomming van vele antecedenten ten bewijze dat de radicalen ten allen tijde alle vorige ministeriën hebben lastig gevallen wegens hunne vermeende traagheid, om zich met de Vertegenwoordiging in contact te stellen. Slechts één treffend voorbeeld. In het laatst van Junij 1856 werd de be noeming bekend vaneen nieuw ministeriedat op 1 Jülij zijne functiën zou aanvaarden en reeds op 25 Junij dus nog vóór dat de nieuwe ministers war«n opgetreden drong de N. Rott, Ct. aan op eene spoedige bijeenroeping der Kamers 1 Thans vermaant zij tot eindeloos geduld en door vervolgens te zwijgen, hoopt zij het Nederlandsche volk in slaap te sussen. Thans roepen de radicalen „uw oordeel is voorbarig wacht toch op de daden van het nieuwe ministerie." Maar vroeger sprak de N Rott. Ct. aldus „"Waarom wacht gij niet op de daden der ministers vraagt „men Wij zullen in een volgend no. aantoonen, dut.er daden „der ministers ter beoordeeling zijn. Maar neemt aan dat „hunne eerste regeringshandelingen onberispelijk kunnen zijn. „Wat kau datter zake doen Kan dat de vrees wegnemen Hoe „meer achting men voor het karakter een9 ministers heeftdes „te sterker moet die vrees werken En het Handelsblad drukte zich nog krachtiger uit:' „Programma of niet, de redenen van aftreding en de bekende „beginselen dor opgetredenen zijn reeds een programma zóó „duidelijk, zóó verstaanbaar als men tot vestiging van een on- „partijdig oordeel wenschen kan." Die radicale bladen zwijgen than9; zij vinden het thans goed, dat er geene rekenschap gegeven worde van de zonder linge houding van het Besvind dat er gewacht worde tot dat de Regering coedvinde opening te geven van zaken. En dat noemt zich de „onafhankelijke" pers die niet is verkocht aan eene „partij" die alleen „het publiek belang" op het oog heeft! De heer Thorbecke, als hoofd van het Bewind, handelt teven9 lijnregt in strijd met hetgeen hij als opposant9teeds gesteld heeft als een der eerste eischen van een liberaal bestuur. Hun die thans beweren, dat het Ministerie eerst werk gereed moet hebben alvorens de Kamer bijeen te roepen heeft hij door een tal van verklaringen het zwijgen opgelegd. „Voor dat het voorgenomen werk voltooid is was de Regering verpligt aldus zeide hij „inlichtingen te geven over de gedachte, die het werk bezielen zal(1) En, inderdaad, de tijd is voorbij dat de Nederlandsche natie zich, gelijk in 1849 zal laten afschepen met „wacht op onze daden." Het ministerie Thorbecke zal moeten antwoorden op de vragen door de radicalen tot alle andere ministeriën gerigt„Wie zijt gij? En wat komt gij doen?" Al ware het om geen andere reden, dan om rekenschap te geven van zijne komst en van zijne voornemens zon 'het de pligt geweest zijn van het kabinet, om de Vertegenwoordigers van hef volk bijeen te roepen. Dat men ons één voorbeeld aanwijze, wij spreken zelfs niet van Belgie of Engelandmaar van Italiëvan Pruisseu en Oostenrijk dat een Ministerie het onderstond zonder de sanctie der Vertegenwoordiging te bezitten als in het autocratische Rusland te regeren voor te bereiden en de Hemel weet wat in Indie te bederven 1 Wie zijt gij en wat komt gij doen zijn twee vragen die met den meesten spoed en met de meeste volledigheid antwoord vereischenwant de zonderlinge lotwisselingen der ministriëele crisis toonen enkel aan, wie gij niet zijt: terwijl uwe antece denten en het bondgenootschap dat gij sluithet Vaderland en Indie met zorg vervullen, over hetgeen gij komt doen. Wie zijt gij? In deze drie woorden ligt eene wereld van beschouwingen en van vragen opgesloten. Met welk constitutionneel regt hebt gij, minderheid de teugels van het bestuur aanvaard Hoe kunt gij, met de Grondwet in de hand, bewijzen dat gij wettig bestaat, daar de benoeming van de meeste uwer leden met die grondwet in flagranten strijd is? Met welk regt oefent gij dus het gezag uit, dat de Grondwet niet tot grondslag heeft Welke redenen hebben één uwer choryphaeën bewogen terug te deinzen voor de taak om zijn stelsel van bestuur in Indie, door u zeiven steeds hemelhoog verheven, in toe passing te brengen Welk motief bragt er u toe, den heer van Hoëvelluw bondgenoot deu man die volgens uw getuigenis 25 jaren Indie had doorgedacht, voorhij te gaan en met miskenning zijner regten op uw bondgenootschap een onbekende aan het hoofd van 't koloniaal bestuur te plaatsen Welke politieke zelfstandige gedachte bezielde u toen gij de portefenillle van Buitenlandsche Zaken aanbood aan mannen van allerlei kleurtot zelfs aan een pur-sang anti-re.vólutionnair Welke zijn de waarborgen voor het va derland dat die portefeuille thans zich bevindt in vertrouwde handen? Welke zijn de redenen geweest, die allen die in het leger bekend staan als bekwame generaals en uitstekende mannen, geweigerd hebben de portefeuille van Oorlog te aanvaarden Eerst na toelichting van deze vragen zal de natie kunnen weten wie gij zijt. Wat komt gij doen Komt gij al het opgebouwde afbreken al het bestaande sloopen of houdt gij vast aan heigeen eenmaal door het hoofd van het bewind is-verklaard „Eene oppositie aan het bewind „komende moet niet hare kracht zoeken in eene tegenstelling „tegen hetgeen door een vorig bewind kan zijn verrigtook „niet in verwijtingen of beschuldigingen tegen dat bewind ge- „rigt, maar in een ijverige aanvulling van hetgeen door een „vorig bewind met of zonder zijne schuld kan zijn nagelaten." (2) 2ijt gij nog de voorstander van de afschaffing der zegel belasting op de dagbladen (3) van de afschaffing op het ge- slagt (4) over het algemeen van alle accijnsen (5) Blijft uw stelsel „dat doortastende hervorming van het belastingstelsel „onmogelijk is zonder eene inkomsten-belasting als aanvulling „van de opbrengst van andere belastingen (6)?" In hoever deelt het Kabinet in de meening van den heer Olivier, dat Java een vrije staat moet worden en de Javanen vrij en onafhankelijk? Is het Kabinet eenstemmig met den heer Betz, om leeningen te sluiten voor den aanleg van spoorwegen en alzoo de Nationale Schuld te vergrooten (7) Maar zijt gij het dan ook eens met den heer Betz dat „nu reeds onze Staatsschuld gebragt is buiten elke verhouding tot de krachten der natie" en dat wanneer zoodanig de toestand 19 gelijk hij ook wa9 in 1810 liercering van de nationale schuld „niet te voorkomen" is en ook te verde digen gelijk de heer Betz Napoleon I verdedigde (8) Wilt gij belastingen leggen op de inkomsten op tabakop koffij en suiker Blijft gij met den heer Olivier de spoorwegwet noe men „het bederf onzer constilutioneele instellingen," mét den heer Thorbecke „noodlottig," met den heer Betz „een ramp „de kanker en de ruïne onzer finantien Zoo jahoe dekt gij uwe verantwoordelijkheid door aan zoodanige wet uitvoering te geven Wat hebt gij voor met ons kostbaar Indiemet ons cultuur- en consignatiestelsel Zult gij den kanker van den zoogenaamden vrijen arbeid helpen bevorderen of niet? Welken uitleg geeft gij aan art. 60 der Grondwetden uitleg van den Minister Thorbecke van 1852die coustateerde dat de Grondwet de vaststelling der begrooting van Indie door de Staten-Gen er aal heeft willen uitsluitenof dien van het lid der oppisitie Thor becke, die verlangde dat men in de Grondwet lashetgeen zij volgens zijn eigen getuigenis heeft willen verbieden dat men er in lezen zon Men ziet het: wat gij zijt eischt toelichting, en wat gij komt doen grootendeels opheldering. Het laatste vooral met dit Bewind gemakkelijk zijn immers de heer Thorbecke verklaarde meermalen; „onze oppositie heeft een stelsel; het is eene op positie die niet enkel met algemeene beginselen maar met een programma van Regering strijdt" (9). Het is di\t programma dat de Nederlandsche Natie verlangt te kennen zij weigert drie maanden lang daarop te wachten en met ongeduld vraagt zij „la piece la pièee l" Er is, alzoo, reden te over, dat de Kamer bijeenkome. Maar bovendien er is werk en er moet reeds werk gereed zijn. De wet betrekkelijk den aanleg van den spoorweg van Leiden naar Woerden is in staat van wijzenhet tractaat met Belgie is voor afdoening vatbaar. .Zijn dit, niet twee belangrijke onderwerpen Ook de definitieve begrooting van Binnen- landsche Zaken moet gereed zijn. Immers de heer Thorbecke beweerde nog in December 11.dat de heer van Heemstra wel in „een half uur" het folio-boekdeel van het Kamer-Verslag kon doen beantwoordenen zou hij nu niet in zes weken eeneietwat gewijzigdebegrooting hebben kunnen doen opmaken Zijn er welligt politieke redenen die de bijeenroeping der Tweede Kamer vertragen In Junij moet de helft der Kamer aan eene herkiezing worden onderworpen. Wanneer de kamer zoo Iaat mogelijk bijeenkomt, moet zij ook zoo spoedig doenlijk weer heengaan. Tegen den tijd der verkiezingen is het niet te vergendat de Kamer bijeen blijve. In den korten tasschentijd is dan niets van belang uit te voeren zooveel mogelijk kan dan de strijd worden ontweken èn om te belettendat de verkiezingen komen onder den indruk van hetgeen de natie te wachten staat, èn om te bevorderen, dat de vrienden van het bewind kunnen worden herkozen. Men zal dan kannen zeggen „Wat „vreest gij Doen wij niet gelijk onze voorgangers Wat „veranderen wij Wat sloopen wij En als dan de verkie zingen zullen zijn afgeloopen ja, dan eerst Doch waartoe de toekomst nader te ontsluijeren waar zij in al haar trea- rigen toestand naakt en open ligt voor eiken helderzienden staatsburger Eenmaal verkondigde de beer Thorbecke de waarschuwing, tegen „nitvlugten en expediënten, waarvan diegenen zich soms „bedienen, die het regeren niet zoo zeer beschouwen als een „ernstig werk, waarmede het welzijn van een volk gemoeid „is dan als een spel, dat zij met grepen, zetten of streken „aan de tegenpartij zoeken af te winnen" (10). Legt deze schampere les die bij gaf, hem niet den pligt op, om althans na zes. weken peinzens de Vertegenwoordiging bijeen te roepen, ten einde te bewijzen dat hij het regeren inderdaad beschouwt als een ernstig werk, waarmede het welzijn van een volk is gemoeid, eu dat gelijk hij bij eene andere gelegenheid getuigde „het algemeen belang voor persoonlijke bedenking niet wijken mag?" (11) Wij dringen dus aan in 't publiek belang op de bijeenroe ping der Tweede Kamer, die niet langer van haar regt mag verstoken blijven om op den gang van zaken controle te oefenen. Wij weten nietof het parlementair gebruik mede brengt dat de voorzitter, zonder goedvinden der regering, de Kamer bijeenroepe: de onafhankelijkheid en het karakter van den heer van R'eenen zouden anders voor de onmiddelijke bijeenroeping voldoende waarborgen zijn. Maar wat wij weten 19 dat art. 37 van het reglement van orde aan vijf leden de bevoegdheid geeft, die bijeearoeping aan den voorzitter te verzoeken en wij hopen dat er niet vijf maar een groot aan tal leden zullen gevonden worden, die door zoodanige daad het bewijs zullen, wenschen te gevendat zij zich bewast zijn Vertegenwoordigers te wezen van het vrije Nederlandsche volk. (2) De heer Thorbecke, 1853—54, blad 162, (3) De heer Thorbecke, 185758, bl. 459. (4) De beer Thorbecke, 1853—54, bl. 127. (5) De heer Thorbecke, 1853—54, bl, 978. (6) De heer Thorbecke, 1853—54, bl. 163. (7) De heer Betz, 1861-62 bl. 734. (8) Zie Bijdragen tot de kennis van het Staats- provinciaal en gemeente-bestuur in Nederland. Deel IVbl. 239 in verband met bl. 237. (9) De heer Thorbecke, 1861—62, bl. 363. (10) De heer Thorbecke, 1856—57, hl. 65. (11) De heer Thorbecke185859 bl. 417. (H. JD. v. 'sG.J (1) 1856—57 II bl. 330. Heden overleed in den ouderdom van ruim 85 jaar onze waarde Moeder eu Behuwd- Moeder Vrouwe JOHANNA van der WOLFF, eerder Wed. den Wel Edel Geb. Heer Mr. M. Mogge Pouslaatstelijk den Wel Edel Geslr. Heer J. van Adrichem. Zierikzee, Mr. C. T. HOIJER. 24 Maart 1862. A.J. E. HOIJER Mogge Poes. Eenige kennisgeving Heden overleed na een langdurig lijden onze veelgeliefde Dochter ADRlAANTJE CORNELIA, in den jeugdigen leeftijd van bijna 18 jaren. Zwaar treft ons deze slag doch wij wenschen te berusten in den wil van Hem wiens doen wijsheid is. Zierikzee D. van der MAAS, Jz. 24 Maart 1862. D. van der MAAS, Algemeene kennisgeving. Bevelander. De Notaris Mr. C. van der LEK de (JLEUCQ zal op Vrijdag den 25 Maart SS62 (in plaats van Vrijdag 21 Maart) des voormiddags ten 10 uur op de Hofstede Stadwijk" onder Zierikzeepubliek presenteren te verkoopen Een partij Brouwershaven, Gearriveerd: 23 Maart. Johanna Maria, L. J. Wilhelinie, Rotterdam Batavia gesleept binnendoor van Hellevoetsluis. 23 van der Palm, C. Markus Ban- joewangie Schiedam. 24 Luconia C. J. D. Hulshoff, Bata via, Rotterdam. 22 Uitgezeild. Slad DordrechtStuit, DordrechtLonden. 23 EliëzerW. Darnell Brouwers haven New-Castle. Op 40° 30' nb. en 19° wl. heeft het Ned. barkschip Luconia, kapt C. J. I). Hulshoff, de equipage bestaande uit 7 manschappen behoo- rende tot de Eng. schooner Rapidwelke in zinkenden staat verkeerde overgenomen en al hier aangebragt. Gemelde schooner was bezig met iaden aan het eiland St. Michael en is door stormweder van zijne ankers geslagen en naar zee gedreven de kapt. bevond zich toen niet aan boord en is derhalve achtergebleven. Ss"/n »3 83»', I '09% I 70% I 91-V. f- 56 Prijzen der effecten te Amsterdam. den 24 Maart 1862. Nederland Werkelijke Schu/d j2'/3pct, dito dito 3 dito dito 4 Amortis. syndic. Sl'3 Rusland bij Hope 1798/1816 5 dito 1828/1829 5 hij Stieglitz. 5de leen, o dito 6de leen. 1855 5 Leening 1859 3 Leening I860 41/.2 dito v bij Hope 4 Gert. van a93. 6 Poolscbeschalkist oblig. 4 Aandeel groote lluss. spoorweg a f 236 volgefourn. 5 Oostenrijk Weenerbauk bij Goll.en Co. 5 dito dito 4 j Mataliek o j 47 dito 2'/j j dito, rente Amsterdam 5 1 693/4 ditonationale 5 i Weener-aand.6 500 ,L. 1860 5 Portugal Buitenlandsch van 853 3 45V4 dito van 1856 1859 3 44 Spanje Buitenlandsch 3 531'# Binnenlandsch 3 48'/8 Buitenlandsch3°/0 nn 2 43'^ ROTTER DAM 24 Maart 186 2. TARWEZeeuwsch Vlaamsch eu Overmaasche bij vrij goeden toevoer bestond weinig kooplust., zoodat de beste partijtjes 10 cents en de overige soorten 20 a 30 cents lager verkocht werden. Puike f 11,60 a f 12,10; mindere f8,80 af 11. ROGGE. Vlaamsch en Overmaasche f 8a f8,30. GERST winter f6 af 6,50; zomer f5.80 a f6,20." HAVER korte f 8,40 a f4 lange f2,50 a f3,50. ERWTEN grooto f 11 a f 13. PAARDENBOONEN, f 7.40 a f 8.10. Vlas blijft steeds tot genoegzaam dezelfde prijzen gevraagd, dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van 'Middelburg •\Voensdag26, 's morg. 9 uro Donderd. 27, Vrjjdag 28. 101 van Rotterdam -. Dingsdag 25, 's midd. 12 ure Woensdag 26, 'smorg, 6 Donderd. 27, 6 De diligence zal van Zierikzee 2 uren na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam l/a uur aa de afvaart der stoomboot rijden. dienst tusschen Goes en Rotterdam. Woensdag 26: Vrijdag Van Goes: 'smorg. IO v9 IVan Rotterdam Dingsdag 25, 's morg. 5 Donderd. 27, 5 dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen des maandags, woensdags en vrijdags '6morg. ten 8 ure i vrnuags smuig. mupu» o» De afvaart der stoomboot van Rotterdam is zooveel mogelijk tn verband met den trein die des morgens ten 6,10 ure van Utrecbt komt. f. De diligence rijdt van Zierikzec des morgens ten 'J ure vooi deafvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 10% ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Slads-Orukkerij van de Erven A. de Vos. Van Rotterdam des dingsdag8 donderdags en zaturd. 'smorg ten 8'/2 "re besluite! Reven bus voi beoorde Rcscliikl geschikt mede t< kcurd. Word Roving- parteme hcplanti Ri'plaats mot ver zaak te alilien zwaar h port Ine bol hoof 'lil rappe bestemd] dien he bocht Stellers Hil'gd W' port der treffende betrekke Op v< Wordt b stuur of rapport deparloml de algen Worp te Een ■Zwolle u wordt gei daarna ir 'olgens t pnz. de I Wolk ant in de boi oitgebrag *akenop

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 2