Z^gturdag 22 Maart, nt)„ WOENSDAG ZATURDAG. Besturen en Administratief! Bekendmaking. Bekendmaking. PUBLICATIE Binnenlandsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen 1 LAtW vV, op (Mags I RO N N E ME N TS-P RIJS. Per drie naanden f i,00. Franco per post f 2,25. Inzending ler Advert, daag ste voren, voor 10 ure' smorgcns VERSCHIJNT-. 7-5to tW®/,, 93 iOS'-g 101% Wö I 441/, I 47®/,, II 70 37V,e /204 *5'/4 44tt/|g 5'2l3/| 48 42V, bragt g. 93/ 10'/2 dam. 4= P RIJ S DER ADVERTENT! EN. GewonelVIcents de regel. Geboorte-, Huwelijks- er. Doodberigten van 16 regels af 1 behalve hel Z egelregl. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee brengen Ier kennis van de ingezetenen dat de jaarlijksche Paarden- of :lti ar li t als van ouds op Donderdag den 27 dezer maarul alhier zal gehouden worden en dat de standplaats voor Kramen zal zijn op het plein bij de tweede Houten Brug. VJerikzee t den 12 Maart 1862. B. C. CAU Voorzitter. LOEWER f.d Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee Lettende op art. 56 van het reglement van policie voor deze gemeente luidende Tweemaal in het jaar zal er op den lijd en de plaats door het Bestuur te bepalen eene schouwing op de verhuurd wordende rijtuigen voertuigen en rieden worden gehouden en zal niemand zich van zoodanig niet gekeurd rijtuig voertuig of slede mogen bedienen." op de straf en boete bij art. 107 van dat reglement verordend. Bepalen den lijd van schouwing op Woensdag den 2 April e. k. des namiddags ten half vier ure aan de Balie alhier. En zal deze worden afgekondigd en in de Courant geplaatst. Zierikzee den 12 Maart 1862. B. G- CAII, Voorzitter. LOLWER f.d Secretaris BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bekend Hal wegens noodzakelijke vernieuwingen aan de brug builen de Zuidhavenpoort de overgang dier brug met rij-en voertuigen en mol paarden en vee zal opgeheven worden van den 21 dezer maand lot nadere aankondiging en inmiddels zal plaats hebben over eene noodbrug gelegd over het Sas. Zierikzee t den 15 Maart 1862. B.C. CaU Voorzitter. LOEWER f.d Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee bren gen ter kennis van de ingezetenen dal de lijsten der kiezers naar aanleiding van art. tü der wet van 4 Julij 1850 zijn herzien en vastge steld onder dagleekening van heden wijders dat zij zullen worden aangeplakt en gedurende 14 dagen ter Secretarie dezer gemeente, voor eeu ieder ter inzage nedergelegd. Zierikzee den 15 Maart 1862. B. C. CAU Voorzitter LOEWER f.d Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee brengen ter kennis van Ouders en Voogden die hunne Kinderen op eene der Tussclienscholen in deze gemeente wenschen goplaalst te zien dat Commissarissen daartoe eene zitting zullen hon den in het schoollokaal van tien hoofd.-onderwijzer I,. KarreMan op '/.aturdag den 22 dezer maand des namiddags ten vijf ure en worden belang hebbenden uitgenoodigd om ter bepaalde plaats en tijd (c verschijnen. Zierikzee, den IS Maart ISG2. B. C. CAU, Voorzitter. LOEWER f.d Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee makpn bekend dat heeren Commissarissen belast mei bet toezigt over de Armenschool in deze gemeente eene zitting zullen houden in de Regentenkamer van hel Hervormd Diaconie Armen ge sticht tol het ontvangen en beoordeelen der aanzoeken van ouders of voogden die verlangen mogten hunne kinderen of pupillen op die school te zien toegelaten en wel op Zalurdag den 29 dezer maand des avonds ten T ure. Belanghebbenden worden mitsdien uitgenoo digd otn zich ten bepaalden tijde in het Armen- geslicbt tol voorzegd doel aan te melden daar buitendien geene toelating op de Armenschool kan plaats hebben. Zierikzee den 19 Maart 1862. li. C. CAU Voorzitter. VERDOOREN, f.d Secretaris. NATIONALE MILITIE Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Gelet op art. 150 der wet van 19 Augustus 1861 Staatsblad no. 72) noodigen de lotelingen die verlangen bij de zeemilitie te dienen uit, om zich tot dat einde voor 1 April c. k. bij hen ter Secretarie dezer gemeente aan te melden. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze worden afgekondigd en in de Courant geplaatst. Zierikzee 20 Maart 1862. Burgemeester en Wethouders voornoemd B. C. CAU Voorzitter. VERDOOREN f.d Secretaris. Zierikzee 20 Maart. Door Z. M. den koning is aan Hubrecht de Vos ingezeten dezer gemeente toegekend de Zilveren Medaille met een loffelijk getuigschrift voor bet verrigten van inenschllcvende daden. Deze eereblijken zijn met het daartoe betrekkelijk koninklijk be sluit hein op gisteren in de vergadering van Burgemeester en Wethouders door den voor zitter uitgereikt. Benoemd lot gezworen van den polder Zonncinairc, de lieer C. J. Moolenburgh. Door de iNedeilaiidsche Mandei-Maat schappij'zijn o. a. bevracht: voor Middelburg, Haamstedekapt. H. II. de Boer en Cornells Smitkapt. R. Wiedenaar. In De Nederlandsche Induslriëclleien we het volgende «Gaarne maken wij gebruik van het weekblad De Nederlandsche Industrieel om al aanstonds eene ernstige klagt onder de aandacht te brengen van het publiek. Niet alleen toch dat de meelfabri- calie daarbij zeer betrokken is maar ook de meelgebruikers allermeest. UEd. zou ons anders en teregl welligt verwijzen naar de regeriug. Doch ik begrijp zeer goed bet be wind der vereeniging treedt niet op als sollici- teur général de l'indrustrie nationale en de vereeniging zelve laat zich alleen gelegen liggen aan algemeene nijverheids-belangen. Indien ik dan begin melde openhartige verklaring dat :k bon geïnteresseerd bij de meelvervaardi- ging strekt dit alleen om te doen zien dat mij de zaak van nabij bekend is en ter harte mag gaan. En nu ter zakeDezer dagen werd ten onzen kantore door een reiziger te koop aange boden een soort van steen hij noemde het Scliwerspalh (een monster zenden wij hier ne vens) 4 ƒ4,30 de 100 Ned. ponden. Met wordt j in Duitschland gefabriceerd en tot poeder ge- malen of gewreven met het beste, succes onder de tarwe-blaem gemengd. Deze, daardoor ver- valschtis niet dan rnel scheikundig proces (e ziften. Op lint gevoel op het gezigt is geen ambtenaar der belasting in staal het bedrog te onderscheiden, en zoo komt waarschijnlijk eene groote hoeveelheid bnitenlandsch meel binnen dal eene zekere mate zijner voedingskracht mist vermoedelijk op de maag schadelijken invloed zal uitoefenen en zeer zeker onze reeds zoo zeer bemoeijelijkle concurrentie met een onzede lijk middel nog bezwaarlijker maakt. Misschien is deze wenk voldoende om ter wille der openbare gezondheids dienst een strenge controle uit te lokken. Zij zal hare moeite ruimschoots beloonen en ware dit het geval het oogmerk der toezending dezer rege len zou reeds beloond zijn." Men schrijft uit Delft van 18 dezer. Dezer dagen waren wij in de gelegenheid het prachtige Smyrna-tapijl te bezigligen dal door de firma Jan Heukensfeldt alhier voor de aan slaande tentoonstelling te bondon bestemd is. Dit kunstvoorbrengsel dat door sierlijkheid van leekening en rijkdom tan kleuren alles overtreft wat wij ooit van dien aard zagen zal ongetwij feld den roem verboogen die deze fabriek zoowel hier te lande als elders reeds zoo teregl geniet en zal ongetwijfeld dit gedeelte van Nederlands industrie in den vreemde op luister rijke en waardige wijze vertegenwoordigen. Door den bouwman J. Lievaart te Delft is de eerste grasbuter van dit jaar jl. zalurdag aan Z. .VI. den koning ten geschenke aangeboden. DUITSCHLAND. Weenen, 18 Maarl. De dagbladen dezer hoofdstad vermelden dal de opstandelingen van Syra den derden zoon van koning Victor Ema nueltol koning van Griekenland onderden titel van Otto IIhebben uitgeroepen. Ook de generaal graaf Scidik is gistereD middag hier overleden. Uil Ragusa schrijft men van 18 dezer. Gisteren hebben de Turken Grabovo bezet. Eene hunner afdeelingen is naar loi dat door de opstandelingen onder bevel van Vikalovicli bezet was opgerukt. Men kent den uitslag van dezen aanval nog niet en weet alleen dat de Turken voorwaarts rukten. Gisteren hoorde men onafgebroken kanongebulder. FRANKRIJK. Parijs, 18 Maart. Dezer dagen is alhier overleden de heer Henri Scheffer een broeder van den wereldberoemden schilder Arg Scheffer en medceeii talentvol kunstenaar in liet zelfde vak. Te Seclin bij Rijssel heeft hei opmer kelijke geval voorgedaan dal vier broeders tegelijkertijd aan de maire zijn gekomen om te loten. Twee hunner zijn geboren in lanuarij en de twee andere in December van hetzelfde jaar. GROUT-BRITTAN NIEN Londen, 17 Maart. Vrijdag avond is te" huize van sir Culling Eardly een groot aantal heeren en dames vergaderd geweest ten einde met den bisschop van Londen en andere geeste lijken plannen te beramen voor het geestelijk welzijn der vreemdelingen gedurende de aan slaande tenstoonstelling. De Act of uniformity belet dal de dienst in onze kerken door buiten landsche predikanten verrigt wordt en men zal daarin dus zoeken Ie voorzien door liet huren van andere lokalen waarin ieder godsdienstig onderrigt zal kunnen ontvangen zonder te wor den bemoeijelijkt in zijne bijzondere overtuiging. Op verzoek van den bisschop van Londen heeft de koningin daartoe reeds de koninklijke Duitscbe kapel in Marlbourough House afge staan wanneer deze niet 'gebruikt wordt voor de gewone dienst. Te oordeelen naar de reusachtige toebe reidselen voor de groote tentoonstelling en de verzekeringen der met de kon. commissie in be trekking staande personen zal het feest bijzonder prachtig en schitterend zijn. Vooral het muzi kaal programma is uitmuntend. Hel orkest val zijn zamengcsteld uit 3000 muziekanten en 10,000 zangers en zal door den heer Cosla den verdienstelijken orkestmeester van het Coveut Garden théatre, worden gedirigeerd. Meijerbeer, Rossini Verdi en Auber hebben cxpresselijk voor die gelegenheid marschen en koorzangen gecom poneerd. Karl Blind de bekende hier gevestigde Dnitsche democraat heeft een adres ontvangen van de democratische club te Milaan waarvan Garibaldi en Mazzini honoraire presidenten zijn. In dit adres wordt aangedrongen op broederlijke zamenwerking van Duilscbers en Italianen. «Die voor onafhankelijkheid en vrijheid is" zegt het adres is onze broeder en vriend." Wij weten dat hel groote Duitscbe Vaderland duizenden martelaars telt die voor deze zaak hebben ge streden. Wat in ons aller harten gegrifd staat hebt gij menigmaal verkondigd de gemeen schap der democratische begiusclen die ons tot een heilig volkenverbond vereenigt. Laat ons nu de worsteling nadert volgens deze beginselen handelen. Laai ons aan de oevers van Po Donau en Theiss den gemeenschap- pelijken vijand vereenigd hel hoofd bieden. Zóó moeten wij overwinnen en in plaats van de ongeregle heerschappij van hel zwaard zullen wij de nieuwe wet der volkeren invoeren. Onder deze wet zullen de natiën in vriendschap met el kander kunnen leven omdat ieder tevreden zijn zal met de onschendbare grenzen van zijn eigen land. De Morning Star bevat bet volgende Een brief uil Napels denkelijk te Londen ontvangen meldt, dal in den avond van 7 dezer de politie van die - stad eene hoeveelheid bommen, wapenen en ontvlambare stoffen vond, benevens eenige Bourbonsche proclamalien, niet eene witte vlag de Bourbonsche leliën voerende. Een en ander werd verscholen in eene hut op het veld van Mars te Napels, nabij de herberg le Pulcinello. Twee mannen die belast waren met de bewaking dronken en speelden kaart ten einde door hun zorgeloos voorkomen bel vermoeden in slaap le wiegen. De reactionaire vereeniging Ie Rome is ijverig werkzaam. Mier werd eene proclamatie verspreid waarin de Napolitauen vermaand worden om hunnen koning terug te roepen Bende vreemde bar baren" te verdrijven. De oproeping tot den burgeroorlog is op 's pauseu eigen drukkerij gedrukthetwelk bewezen wordt door het pauselijk zegel. De roover-koofdman Chiavoue, die thans weder in gunst is bij Frans IImet wieu hij oneenig w3s verzamelt strijdkrachten te Terracina om een nieuwen strooplogt te beginnen." Eon rijk Amerikaansch bankier zekere Rabody sedert eenigen tijd te Londen gevestigd, doch door omstandigheden genoodzaakt eerlaitj,- weder naar zijn vaderland terug le koeren, heel) de Vós.

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 1