s°. Besturen en Administratief» Bekendmaking. Binnenlandsche Tijdingen. i Buitenlandsche Tijdingen oensdag 19 Maart, mm I BONN E MB N TS-P RIJS. Per drie a tanden f'2,00. Franco per post f 2,25. Intending ler Advert.daagste voren, voor 10 ure'smorgens. VERS CHIJN T: WOENSDAG ZATURDAG. P Rl J S HER ADVERTENT! E N. Gewone 12'/» cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- Doodberiglertvan t6 regels af 1 behalve bet Zegelregt. BEKEND MA K I NG. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee brengen Ier kennis van de ingezetene» dal de jaarlijksch» i'anrrlfii- of BlalfVaste- Vlarkr als van ouds op Donderdag den '21 dezer maand albier zal gehouden worden en dal de standplaais voor Kramen zal zijn op het plein bij de tweede Houten Brug. Zierikzee den 12 Maart 1862. B. C. 1A li Voorzitter. I.OEWER, f-d Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. bettende op art. 56 van hel reglement van policie voor deze gemeente luidende Tweemaal in het jaar zal er op den lijd en de plaats door hel Bestuur te bepalen eene schouwing op de verhuurd wordende rijtuigen voertuigen en deden worden gehouden en zal niemand zich van zoodanig niet gekeurd rijtuig voertuig of slede mogen bedienen." op de straf en boete bij art. 107 van dat reglement verordend. Bepalen den tijd van schouwing op Woensdag tien '1 April e. k.des namiddags ten Italf vier ure aan de Balie alhier. Kn zal deze worden afgekondigd en in de Courant geplaatst. Zierikzee den 1 '2 Maart 1862. B. C. CAU, Voorzitter. I.OEW ICR Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bekend Dal wegens noodzakelijke vernieuwingen aan de brug builen de Zutdbav enpoort de overgang dier brug met rij- en voertuigen en niet paarden en vee zal opgeheven worden van den 21 dezer maand tot nadere aankondiging en inmiddels zal plaats bebben over eene noodbrug gelegd over bet Sas. Zierikzee den 15 Maart 1862. li. C. CAÜ Voorzitter. I.OEWER f.d Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee brengen ter kennis van de ingezetenen dat de lijsten der kiezers naar aanleiding van art. 10 der wet van 4 Julij 1850 zijn herzien eu vastge steld onder dagteekening van heden wijders dat zij zullen worden aangeplakt en gedurende 14 dagen ter Secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage nedergelegd. Zierikzee, den 1 5 Maart 1862. li. C. CAU Voorzitter. LOEWER f.d Secretaris. Burgemeester en W ethoüders van Zierikzee brengen ter kennis van Ouders en Voogden die bunne Kinderen op eene der Tusschenscholen in deze gemeente wenschen geplaatst te zien dat Commissarissen daartóé'eene zftfirig zullen hon den in hel schoollokaal van den hoofd-ondcrwijzer L. Kabdemais op /.aturdag den 22 dezer maand des numiddags ten vijf ureen worden belang hebbenden uitgenoodigd om ter bepaalde plaats en tijd te verschijnen. Zierikzee den 18 Maart 1862. B. CAU. Voorzitter. LOKWKB f.d Secretaris. (Niet officieel gedeelte Openbare Itaadsvergaderlng? gehouden ie Zierikzee, den 17 Maart 1§62. Voorzitter mr. 8. C. Can. Yung. Secretaris 6e hceT Loewer. Afwezig de heeren mr. de Crane en vau der Grijp beide uit stad, jhr de Jonge ongesteld. De notulen van 7 February zijn goedgekeurd. Voor kennisgeving zijn aangenomen twee missives van Ged. Statengoedkeuring van eeD besluit en van het suppletoir kohier der hondenbelasting Wordt overgelegd de rekeningbalans en het verslag der exploitatie van de gaz-fabriek over 1861na de mededeeling van den voorzitter, dat de balans aanwijst eene bate van 2912 en de vergelijking met de vroegere olieverlichting een avan9 van 3028,21, wordt bet verslag ter visie gelegd en de rekening gesteld in handen der heeren Fokker, Goemans en Landsknegt. In handen dier commissie stelt de voorzitter tevens de ingekomen rekening der begrafenisregten en de begrooting van het weeshuis voor 1862. Wordt medegedeeld en voor kennisgeving aangenomen dat de aanbestediug der waterreservoirs in de Oude Haven heeft plaats gehad tegen 543 en die der reparatie van de brug buiten de Zuidhavenpoort, met de noodbrug aan het sas, tegen f 3424. Idem dat het telegraafkantoor alhier, in 1861 heeft op- gebragt 1924,07. Ter visie voor de leden wordt gelegd eene concept-veror dening omtrent de verdeeling der gemeenten in wijken en voorschriften bij verhuizingen. Door Burgemeester en Wethouders wordt magtiging gevraagd om het geaplaneerde terrein der Zelke te verhuren ter be- zaaijing met zomerzaad of zomergarstmits daaronder klavers te zaaijen. Door eenige leden wordt bezwaar ingebragt tegen zomer zaad als aanleiding gevende tot vervuiling van het terrein eindelijk is op voorstel vau mr. de Clercq besloten de zaak aan Burgemeester en Wethouders over te laten ten einde met inachtneming der bedenkingen te handelen. Burgemeester en Wethouders worden op hun voorstel ge- magtigd de keijen die in de Hoofdpoortstraat leggen te doen verstraten op de noordzijde der Oude Haven. Tengevolge van een Raadsbesluit iu December genomen hebben Burgemeester en Wethouders door een deskundige doen onderzoeken of het mislukken van de verandering aan den ouden gazhouder het gevolg is van het bestek of wel van de uitvoering; ten gevolge van het uitgebragte rapport, stellen ziiin overleg met de gaz-commissie voor en besluit de raad de aannemers voor te stellen de aanneming als met gedaan te beschouwen. De onkosten der expertise ad ƒ55, onder goedkeuring van Gedeputeerde Statente vinden uit o. u 1862. Wordt besloteu tot afschrijving vaD 900 uit o. u. 1861 tot aankoop van N. W. Schuld. Door den heer Keiler wordt namens de commissie rapport uitgebragt op de rekening der Kamer van Koophandel 1861 conform dit rapport wordt die rekening goedgekeurd met een batig saldo van f 53,3.3 in volgende rekening te verantwoorden de heeren Ochtman eu Houwer hielden zich daarbij buiten stemming. Door mr. Fokker wordt rapport uitgebragt op de rekening van het Hervormd Diac. Armbestuur, dezelve wordt goedge keurd met een batig saldo van 44,40'[9in buitengewonen ontvang in stads kas te verantwoorden en voldoening eener te laat ingekomen declaratie ad f 4, door het Burgerlijk Armbestuur. Namens den Secretaris verzoekt do Burgemeester autorisatie, om van eenige oude charters afschriften te mogen afgeven aan de Kon. akademie van kunsten en wetenschappen deze autori satie wordt verleend. Bij de rondvraag of iemand nog iets voor te stellen heeft, vestigt de heer van der Vliet de aandacht van den Burgemeester op de verordening voor de vischmarktdaar in den laatsten tijd zeer veel slechte en bederven visch verkocht is, hetgeen door den heer van Dongen wordt bevestigd. De Burgemeester vermeent, dat de bestaande policie-verorde ning wanneer zij gehandhaafd wordthierin voorzietdat zij ook gehandhaafd wordt, dat ook de keurmeesters daarmede belast zijn doch neemt zich voor, de daarmede belasten hierop opmerkzaam te maken. Hierna is de vergadering gesloten. Zierikzee 18 Maart. De verlotingwelke onlangs ten behoeve der Dorcas-Vereeniging heeft plaats gehad heeft de som van f 326,65 zuiver opgebragt. Dank zij toegebragt aan allen, welke de directie in hare pogingen zoo welwillend onder steunden Uil Sluis schrijf! men van II dezer. De weleer zoo beroemde Sluischo haven ten ver leden jare ingedijkt is heden van wegc het domein in het openbaar verkocht. Ilei pol- derlje groot ruim !4 bunders is eerst in I I perceelcn geveild. Het geheel is daarna bij mijning het eigendom geworden tan een heer te Brugge, voor den hoogen prijs van 40,400. t)e minister van marine heefi in de Staals-Couranl Ier kennis van de daarbij be langhebbenden gebragt dat in de tweede helfi van de maand April a. s. hij de directie der marine te Amsterdameen vergelijkend examen zal gehouden worden van jonge lingen die als machinist-leerling 2e kl. wen schen te worden aangenomen. Het getal der als zoodanig Ie plaatsen jongelingen zal zich tot 12 bepalen. Ouders of voogden die verlan- gen dat bunne zonen of pupillen lol voorschre- I ven examen worden toegelaten dienen vóór of uiterlijk op den 10 April a s. een op zegel geschreven verzoekschrift in aan den minister van marine waarin zal moeten vervat zijn de naam voornaam het beroep de woon- en geboorteplaats der ouders en voogden. Bij het verzoekschrift moet worden overgelegd a. het geboorte-extract van den jongeling 5. eene verklaring dal hij gevaccineerd is of de kinderpokken gehad beeft af Ie geven door een bevoegden geneesheer. Alleen worden zoodanige jongelingen lol hel examen toegelaten die op den I lanuarij van dit jaar hel 15e levensjaar reeds en het 2üe nog niet zijn ingetreden en dus die geboren zijn in de jaren 1843, 1844, 1845 1846 en 1847. en bij het vooraf te ondergaan geneeskundig onderzoek voor de zeedienst zijn goedgekeurd. He vereischle kundigheden zijn lezen schrijven en de vier eerste regelen der reken kunde met gebroken en decimalen en ook de regel van drieën grondig te verslaan. Dezoo- danigen onder hen die zich daarenboven in ile meel- en werktuigkunde in het reglltjriig teekenen eo in de Engelsche taal hebben ge oefend zullen naar male hunner vorderingen daarin het eerst in aanmerking komen. Men schrijft uil Üutphen van 12 dezer. Een paar dagen geleden kwam een man die vrij goed gekleed was bij een kastelein in het naburig Buurlosche Broek zeggende dal hij veehandelaar was eu dal zijn broeder Gerril spoedig zou aankomen met 14 stuks. Hij ver zocht den stal te mogen zien om te kunnen oordeelen of de beesten hel goed zouden hebben. Kon daarop vroeg hij aan den herbergier eenen boslrok ter leen omdat hij gelijk hij voorgaf, lol op de huid doorregend was. Spoedig daarna verdween hij broeder noch vee zijn inmiddels gekomen. Hen volgenden dag werd hetzelfde geval te Groenlo bij een anderen kastelein uit gevoerd onze broeder - veorlooper nuttigde er daarenboven een goed middagmaal, behoor lijk bevochtigd met een flesch bordeaux waarna hij hel hazenpad koos. Een ieder wachie zich voor schade Men schrijft uil Nieuwe Diep van 13 dezer. Van de beide jongens, II. donderdag uil het Nieuwe Diep gedreven en die inen verloren achtte is heden morgen de jongste met de Texelsche postboot hier aangehragt. De oudste was op de reede van Texel over boord gevallen cn verdronken. Het vaartuig mei den anderen jongen werd nabij hel Vlie drijvende gezien door de aldaar liggende scbulpenvisschers en is toen door hen naar het Vlie gebragtalwaar de verkleumde jongeling liefderijk is verpleegd. Gisteren morgen is de marine-matroos die in hel voorgaande jaar een Noordsch koopvaar- dij-matroos doodstak na uil Zr. Ms. marine- dienst ontslagen te zijn naar Alkmaar getrans porteerd om van daar verder naar Leeuwarden Ie worden vervoerd. Tot aan het uiterste oogenblik legde hij de grootste brutaalheid en onverschilligheid aan den dag en zwoer zelfs na volbragten straftijd (15jaren) zich te zullen wreken. Hij was goed gekneveld. Naar men zegt is zijn broeder vroeger ter dood veroordeeld wegens vergrijp aan den commandant van den oorlogsbodem, waarop hij dienst deed, en is zijn vader in de gevangenis overleden -Voor ccnigen tijd is gemeld dat er te Cheribon 18 zeeroovers gevangen zijn genomen thans kunnen wij mededeelendat dezotiallen Chinezen hier met Zr. Ms. stoomboot Batavia zijn aangebragt en weldra voor den raad van justitie zullen teregt staan. De bijzonderheden omtrent hunne gevangenneming zijn de vol gende: Nadat de zeeroovers de praauw ook met Chinezen ten getale van vijftien bemand overrompeld en bemagligd hadden hebben zii de bemanning in eene boot, in volle zee, afgezet, met uitzondering van vijf, waaronder de kapi tein de stuurman de super-carga en de kok. De laatste heeft onder de roovers zijn function vervolgd en twee der anderen werden een paar dagen later een voor een boven geroepen waarna hun den hals werd afgesneden en zij over boord werden geworpen. De kapitein, die hetzelfde lot zou ondergaan, wist hen te bepra ten hem in 't leven te laten, onder belofte dat bij door zijne vele bekenden er te Satnarang wet in slagen zou de lading met winst van de band te zetten en hieraan gaf men gehoor. Echter niet naar Samarang durvende gaan ankerde men ter reede van Cheribon, van waar de ge vangen kapitein een brie! naar Samarang wist te verzenden. De politie van die plaats van dit geval onderrigt telegrafeerde onmiddelijk naar Cheribon, en bet gelukte daar allen gevangen te nemen gelijk reeds door de Samarangsche courant is gemeld. »In de Molukken heeft de vuurspuwende berg op bel eiland Makiantegenover Ternate die sints 1781 niet meer werkte, eene verschrik kelijke verwoesting aangcrigt. Het geheel eiland is onder asch en zand bedolven en bet aantal menschenlevens door deze ramp omgc- komen is nog niet op te geven. Een door ons ontvangen telegram berigte 300 andere lijdin- gen spreken van 2000 maar bepaalde opgaven ontbreken nog steeds. Ook Ternate, 7 gcogr. mijlen benoorden Makian werd door de uil— j barsling met eene laag asch en zand overdekt. j DUITSCHLA.ND. Weenen, 13 Maart. Een zeker kleeder- maker alhier heeft bekend gemaakt dal hij het in zijne knüsl zoo ver heeft gebragt dal het voor hem voorlaan onnoodigis iemand de maat te nemen hij verzoekt dal hem slechts toege zonden worde een photographisch portret en geeft daarbij de verzekering, dat »bet door hem vervaardigde kleed zal passen als ware het aan het lijf gegoten." Jl. dingsdag is te Berlijn oen man in hechtenis genomen die lol den policiebcamble op post in de nabijheid van het koninklijk paleis, gezegd had dat hij voornemens was op den koning te schieten. Tevens toonde hij een ge laden pistool. Nadat de man in verzekerde be waring gebragt was bleek het dat men met een waanzinnige te doen bad bij is een bontwerker nit St. Gallen en bevindt zich eersl een paar dagen (e Berlijn.

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 1