15 Maart WOENSDAG ZATURDAG P RIJ S DER ADVERT E K T 1 E N. Geuione 12'/, cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- er, Doodberigtcn sun 16 regels a f I behalve het Zegclregl .1 BONN E MENT S-P RIJS. Per drie maanden f2,00. Franco per post f 2,25. Inzendingder Advert.daags te voren, voor 10 ure'smorgens pogingen om de gevlugte Christenen te ver zamelen. Oen II Januarij namen wij 50 half verbrande vrouwen en kinderen op. Oen vol genden dag kwam een lange stoet vrouwen aan, die met moeite hare kinderen medesleepten. Oe meesten droegen hare halfverbrande kinde ren in eene mand op den schouder, Eene vrouw met een Chrislenheeld ging dezen stoel voorop. Sedert ecnige dagen zijn meer dan 200 Christe nen in de vlammen omgekomen. Oe keizer van Annam heeft bevolen alle »der valsche godsdienst" belijdende onderdanen te dooden. Dit bevel is zeer gemakkelijk uit te voeren, daar al deze ongelukkigen reeds als kind op bevel der manderijnen, in de nabijheid van het regler- oor goleekend worden." JONGSTE TIJDINGEN Madrid, 12 Maart. Het gouvernement heeft besloten in de kwestie der grensregeling van Melilla eene standvastige houding aan te nemen. Hel is tevens voornemens den heer Hoss commissaris der Zuidelijke staten niet te ontvangen. Te Marseille zijn aangekomen drie afgevaar digden der Circassische bevolking die in last hebben naar Londen te vertrekken om voor Circassie de bescherming van Engeland legen Rusland in te roepen. plaats door het Bestuur te bepalen eene schouwing op de verhuurd wordende rijtuigen voertuigen en sleden worden gehouden en zul niemand zicli van zoodanig niet gekeurd rijtuig voertuig of slede mogen bedienen." op de straf en boete bij art. 107 van dal reglement verordend. Bepalen den lijd van schouwing op Woensdag den 2 April e. k.des namiddags ten half vier ure aan de Balie alhier. En zal deze worden afgekondigd en in de Courant geplaatst. Zierikzee den 12 Maart 1862. li. C. CAU, Voorzitter. 1.0KW ER fA Secretaris. hunne ten op "halen niddag. merinS Besturen en Administratiën KENNISGEVING. I>e Commissaris des Konings in de provincie Zeeland, maakt bekend, dal, volgens het daartoe door hceren Gedeputeerde Staten van deze pro vincie genomen besluit 1. de jagt op Houtsnippen en Waterwild op den dl Maart doch die op Watersnippen op den 15 April van dit jaar zal zijn gesloten 2. het weispel van kwartelen alleen van den 1 Mei tot en melden 15 Julij dezes jaars zal geoorloofd zijn 3. de Visscherij van den 15 Maart toten met den 15 April 1802 zal gesloten wezen en eindelijk 4. dat gedurende den gesloten vischlijd het visschen van paling, doch alleen met aalkorven van wisschen of leencn gevlochten zal mo gen plaats hebben. Deze kennisgeving zal in hel Provinciaalblad geplaatst en zullen afdrukken in plano aan de gemeentebesturen Ier aanplakking gezonden w'orden. Middelburg den 3 Maart 1862. De Commissaris des Konings voornoemd. R W. v. LIJNDEN. B edon Idessa ia'.avia BEKENDMAKING. tl urge meester en Wethouders van Zierikzee, maken bekend dal het aanvulliiigs-kohier der belasting op de honden in deze gemeente dienstjaar 1861 door beeren Gedeputeerde Stalen dezer provincie goedgekeurd op lieden wordt gesteld in banden van den Gemeente-Ont vanger ten fine van invordering ingevolge de wel. Zierikzee den l"2 Maart 1862. li. C. CAU Voorzitter, LOEWKR f.'1 Secretaris. Kimme Krttijl, orleerde De Burgemeester van Zierikzee brengt ter kennis van de ingezetenen, dat er op Maandag den 17 dezer maand, des middags (en 1 -'/s ure, op het Raadhuis alhier, eene openbare vergadering van den Gemeente-Raad zal gehouden worden. Zierikzee, 12 Maart 1862. Do Burgemeester li. C. CAU. Biimeiilandsche Tijdingen. I)c Arnhemsche courant verzekert dat de tweede kamer den 28 of 29 April zal bijeen komen ter hervatting harer werkzaamheden. De commissie van enquête voorde marine heeft de eerste reeks deskundigen opgeroepen legen 27 dezer en volgende dagen. In tegenspraak met hel berigt, dal de zaak betrekkelijk de eigenhandige confessie van Balthazar Gerards zou zijn geschikt, deelt het Nieuwe Dagblad van 's Gravenhage mede dat wel verre dat de zaak zou zijn afgedaan, de slaat der Nederlanden de heeren C. van Doorn en zoon heeft gedagvaard om van waarde Ie hooren ver klaren hel gedane beslag daarbij de reglen van den staal op bedoeld stuk nader ontwikkelende. Men schrijft uil 's Hage van 10 dezer. Met leedwezen vernemen wij dat baron Ricasoli nog in den avond van zijn ontslag als minister van buitenlandschc zaken den koning van Daliê heeft doen teekeneu hei besluit tol terugroeping van den maikies de Tuliacarne als zaakgelasligde bij ons hof. Deze diplomaat zal worden ver vangen door den heer Carultt, secretaris-generaal hij hel departement van huilenlandscbe zaken (e Turijn, onder het ministerie Ricasoli die levens den titel van minister-president zal voeren. De markies de Zaliacurne die door zijn geest van coucdaiie in hooge mate de welwillendheid en de achting heeft weten ie verwerven van de hooge kringen, waarin men hem zoo gaarne ontmoettezal voorzeker hier te lande eene aangename herinnering achterlaten van de wijzewaarop hij zijne in de tegenwoordige omstandigheden voorzeker moeijelijke taak wist te volbrengen. (N. D. v. 's G Uit Amsterdam schrijft men van II dezer. .Men verneemt dat de uilnoodiging Ier mede dinging op hel concours, uitgeschreven door het Buitenlandsche Tijdingen AANBESTEDING Burgemeester en Wethouhers van Zierikzee, zijn voornemens, op Woensdag den 19 Maart aanstaande des middags ten Raadhuize in het openbaar aan tc besleden Het maken van een nieuw H/t A9M- WZBWK. niet l'oebe/tnnren voorde toldeur van een der rottegaten van het digtste Sas. De Bestekken zullen op den 12 dezer ter Secretarie verkrijgbaar zijn terwijl de aanwij zing door den Gemeente-Bouwmeester zal ge schieden op 'Zalurdag den 15 dezer des voor- middags ten 11 ure. Zierikzee den 7 Maart 1862. B. 0. CAU Voorzitter. J. P. N. EBMERINS Secretaris. 47A„ ZA'-'L» 69 "/.m 5 tv ,32ia 2400 53'/4 47 aasche waren e verkoopen f9 a f 11,30. 1 air nr f8,40 '14.70 a f 5,70. 0. erwten ènboonen, BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee brengen Ier kennis van de ingezetenen dal de jaailijksche Paartien- of Bialfvaste- Marlit als van ouds op Donderdag den 27 dezer maand alhier zal gehouden worden en dat de standplaats voor Kramen zal zijn op het plein bij de tweede Houten Brug. 'Zierikzee den 12 Maart 1862. B.C. CAU Voorzitter. LOEWER f-1 Secretaris. erdaip \terdam s morg. ilterdam aRB donderdag' norgten 804 nrll zooveel mogelijB ten g.lü ure val' .os ten 9 ure vof des middags W LC Vlissingen.

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 1