N°. 18 Zatimlag 1 Maart. WOENSDAG A ZATUROAG. Besturen en A dministration PUBLICATIE PUBLICATIE. Binneiilandsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen 4 HONN EMEN TS-P R 1JS. Per drie u ntndett f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending Ier Advert.daagtte voren, voor 10 ure'smorgens. VE ft S C BIJ NT: P RIJ S DER ADVERTENTIE A. Gewone 12'/, cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- et. Doodberigten tan 16 regels af t behalve het 'Zegelreyt Nationale Militie. Burgemeester Wethouders »an Zierikzee Lettende op hel bepaalde bij arl. 9 »an hel Koninklijk besluit van 17 December jl.(Stouts- blad no. 127 Hoepen de ingezetenen die verlangen als Vrijwilligers bij de Militie op Ie treden op om zich tot dat einde op Woensdag den 5 Maarte k., des voormiddags van 4012 ure ter Secretarie op het Xaadhuis aan te melden onder kennis geving, dat om als Vrijwilliger te worden toe gelaten men moet zijn ongehuwd of kinderloos weduwnaar en ingezeten voorts ligchamelijk voor de dienst geschiktten minste 1,56 el lang, op den I .lanuarij jl. zijn 20sle jaar ingetreden zijn en zijn dösie jaar niet volbragt hebben lot op het tijdstip der optreding aan zijne verpligtin- gen ten aanzien van de militie zoo ver die te vervullen waren voldaan en een goed zedelijk gedrag geleid hebben en dat hel bezit dier ver- eisebten met uitzondering van de ligchatnelijke geschiktheid en van de gevorderde lengte, wordt bewezen door een getuigschrift van den Burge meester welk getuigschrift op bovengemelden dag uur en plaats aan de daartoe geregtigden zal worden afgegeven terwijl hij, die bij de zee- magtbij het leger bier te lande of bij het krijgs volk in 's Rijks overzeeschc bezittingen heeft gediend, moet overleggen, behalve een bewijs van ontslag een getuigschrift van den bevel hebber onder wien bij laatstelijk heeft gediend inhoudendedat hij zich gedurende zijn dienst tijd goed beeft gedragen, leder, die bij bet ver laten van den dienst zulk een getuigschrift heeft ontvangen kan, tot dal zijn 4(!su> jaar volbragt is .alsvrijwilligerbijde militie worden toegelaten. En opdat niemand hiervan onwetendheid voor- Wende, zal deze worden afgekondigd en in de courenl geplaatst. Zierikzeeden 26 Februarij 1862. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, B. C. CAU, Voorzitter. J. P. N. ERMERINS, Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee berinneren de ingezetenen dat volgens de wel van den 8 November 1815, Staatsblad no. 51), alle schuldvorderingen ten laste van den staat oi er hel dienstjaar 1861 vóór of uiterlijk op den 30 Junij a. s. bij de betrokkene administration collegiën autoriteiten of ambtenaren door wie de bevelen tot het doen van werken, leveran- ciën als anderzins gegeven zijn moeten worden ingediend. Dal de bij die wet gestelde termijn van ver jaring ook, volgens art. 125 der provinciale en art. 228 der gemeente-wetop de vorderingen ten laste der provincie en der gemeente toepas selijk is, weshalve de belanghebbende ingezete nen worden aangemaand om den uilersten termijn ntet af te wachten maar hunne rekeningen en verdere bewijsstukken wegens schuldvorderin gen ten laste van hel rijk de provincie of de gemeente, over het dienstjaar 1861 ter plaatse waar het behoort ten spoedigste en die voor deze gemeente vóór of op 1 April e. k. in te dienen. Zierikzee den 26 Februari) 4862. B. C. GAU Voorzitter. I. P. N. ER MER INS, Secretaris. NATIONALE MILITIE. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Gelet op art. 87 der wel van den 19 Augustus 1861 Staatsbladno72) brengen ter kennis van belanghebbenden dat de eerste zitting van den Mliitie-ltaad zal ge opend worden op Maandag den 10 Maarte. j k. en voor deze gemeente zal zitting worden gehouden op Woensdag den 12 Maart, e. k. des morgens ten half tien ure in het gewone lokaal in de Abdij te Middelburg. En zal deze worden afgekondigd en in de Courant geplaatst. Zierikzee 28 Februarij 1862. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. B. C. CAU Voorzitter. J. P. N. KRMEKINS, Secretaris. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Zierikzeeberigl dat in bel Telegraafgebouw gedureude eene maand van 's morgeus 9l/i1S ure de volgende stukken ter tissie liggen 1handel en scbeepvaarlberigten van Grool- Briltaiiiiiün over de maanden Julij Augustus en September 1861 2. statistiek van Belgie over hel jaar I860 3. statistiek van Nederland over 1860 en 4. verslag omtrent den staat der zecvis- scherijen over 1860- Zierikzee 27 Februarij 1862. J. H. LICHTMAN Johz. Voorzitter. C. van der VI,IET, l)z.Secretaris. Zierikzi e 28 Februarij. Het beeft Z. K. II. den prins van Oranje behaagd, om twee fraaije biscuit beelden als prijs te schenken in de Loterij der Oorcas-Vereeniging Ie Zierikzee. De uilslag der stemming in de hoofdkies- distrieten Botterdam Deventer en Breda ioor de verkiezingen van leden voorde tweede kamer der slaten-generaal ter vervulling der vacaturen omstaan door de benoeming ian hel tegenwoor dig ministerie zijn als volgt Te Botterdam zijn gekozen de heeren J. D. Fransen van de Putte niet 1115 en F. W. C. Blom niet (088 stemmen. Op ir.r. J. P. P. baron van Zuylen van Nyeeelt waren 416 stemmen uil- geliragl. Te Deventer is gekozen de heer mr. G. Dumbar, burgemeester aldaar met 537 van de 569 stemmen. De uitslag der stemming in het hoofdkiesdistrict Breda heeft tot geene beslissing geleid. Er moet eene herstemming plaats hebben lusschen de boeren Guljè en Hullingerus Pijpers. Dezer dagen is jhr. mr. W. T. Gevers Deyrtool lid van de Tweede Kaïner der Slaten- Geueraal uit 's Gravenliage vertrokken om zijne reis naar Nederlandscli- en Brilscb-Oost- Indie aan te vangen. Men schrijft uit Tilburg van 23 dezer. Gisteren avond kwam de verbuurder van rij tuigen J. F. S. met personen en goederen van 's ileriogenboscb tijdens bij liet paard in den stal bragl ontlaadde zijne vrouw bet rijtuig. Onder de pakgoederen trof zij een blikken bus aan die zonder baar weten met buskruid was gevuld. Zij zette deze op eene sloof en wilde die in huis dragen doch voor zij den drempel had, bereikt ontplofte de bus en zette baar on middellijk in volle vlam. Oe burets. ontsteld door den hevigen slag die ramen en glasruiten verbrijzelde liepen naar builen en bragten dadelijk hulp aan dncli de vrouw is door do zware brandwonden en de schrik der ontploffing j zoodanig ongesteld dat men voor het behoud van haar leven beducht is. Men schrijft uil Maasland van 23 dezer. De bouwman E. D. op een uur afstand van de bebouwde kotn dezer gemeente woonachtig zou heden morgen .'Omstreeks half zeven ure zijne elders wonende schoonzuster, die in hoogst zwangeren toestand verkeerde en den nacht bij hem had doorgebragt per lijtviig vervoeren naar liet huis barer moed t ,'in hel dorp alhier. Toen zij nagenoeg de helft van den weg hadden afgelegd kwam zijne reisgezellin eensklaps natuurlijk zeer voorspoedig, te brallen van een frisch en welgeschapen kind. In weörwil van dit incident reed men ongehinderd door en bereikte zoo goed.en zoo kwaad als het kon. de plaats der bestemming waar onmiddelijk de hnlp van den geneesheer werd ingeroepen. Kraamvrouw en kind zijn ondanks al deze om standigheden vrij weBarende. (D C.) Uit Vollenhoven meldt men. De vangst der haring is de vorige week zeer gunstig ge weest hetgeen voor den visscberman zeer ge lukkig is terwijl daardoor de bokkingrookerijen weder aan den gang zijn. Men schrijft uil (tinmen. Men is in deze omstreken hier en daar reeds begonnen aardap pelen té poten bij niet invallende vorst heeft dit vroege polen in vorige jaren een gunsligcn uilslag opgeleverd. - Bij den landbouwer G. W esse link Ie Hellendoorn bragt dezer dagen eene koe drie welgeschapene kalven-n ter wereld. LI. maandag namiddag is hel 4jarig dochtertje van E. Schlumer woonachtig in de Voeihoogstraat te Amsterdam dat door de moeder alleen was Ie huis gelaten door het spelen met lucifers in branii geraakt en heden nacht in het gasthuis overleden. LI. donderdag brak in de nabijheid der gemeente Heerlen op de boerenplaats de Roos, een hevige brand uit waardoor 9 koeijen 5 paarden 6() schapen 250 mud tarwe 200 uiud paardenboonen enz. benevens de in boedel eene prooi der i lammen zijn geworden. 1.1. zondag avond gebeurde er op de Neude een ongeluk met een rijtuig bespannen met een paard. Door welke omstandigheid is niet zeker, maar het paard rukte zich los en verbrak hel tuig; de koetsier en een paar passagiers ge raakten onder het voertuig terwijl hel verschrikte dier op den spoorweg te regl gekomen op geruimeu afstand van Utrecht dour den trein werd getroffen en gedood Van Banjermassing zijn per telegraaf via Soerahaija de volgende lijdingen ontvangen loopende tot den 2(1 December jl. Op den 12 December kwamen ter hoofdplaats in onderwerping vijf opstandellngs hoofden uil de Kaliajan met zes en zestig volgelingeu. Volgens een schrijven van Demang Lelwian zou het hem gelukt zijn Hidajat tot onderwerping over te halen. F R A. N K. R IJK.. De koning van Italië heeft krachlens de wet op de pensioenen of riddersoldijen voor de ridders der Savooische Militaire orde aan Garibaldi groot-officier dier orde 1ÖO00 lire aan TurrMedici Sirtori Cosenz Bixio enz. kotnmandeurs der orde ieder 800 lire 's jaars toegekend. GROOT-BRIT T AN NÏEN 'ik Londen 24 Februarij. Sedert Blöndin hier te lande verscheen berekent men dat hij minstens ƒ360,000 verdiend heeft. De heer Russel heeft dezen verwonderlijk vaardigen gymnast de enorme som van 120,000 geboden voor eenige voorstellingen op het land. Ook de directie van liet kristallen paleis heeft zijn enga gement vernieuwd. Men schrijft van de Kaap de Goede Hoop van 21 Januarij. In onafhankelijk Kaffcrland wordt nog altijd door de verschillende stammen hevig gevochten. Men heeft treurige berigten omtrent de reizigers in bet binnenland. De heeren Poison zijn zondag 29 December hier terugge keerd. Den heer Raines die naar de Zambesi op weg is hadden zij halverwege hel meer N'Gamie verlaten. Hij was wel en goedsmoeds maar verloor veel vee door de longziekte De heer Chapman was hem vooruil, maar ook v an zijn vee was vee' gestorven en zijn voorraad was bijna op bij zal dus halt houden lusschen de kraal van Amral en het meer tot zijn broeder hem heeft bereikt. De heer Green heeft eene menigte olifanten geschoten, genoeg om vierwagenvrach- ten mei ivoor te vullen. De heer Green is met zijne boot omgevallen in eene rivier I die van krokodillen wemelde. Een zijnet bedienden werd onmiddelijk door een alligator weggesleurd j de ander bereikte het strand de heer Green poogde eene vrouw die zich bij het gezelschap bevond, Ie redden maar terwijl hij zich vastklemde aan den rand der boot zonk hij in de diepte voelde dal de vrouw die hare armen om zijn hals had plotseling losliet en zag haar niet neder. Waarschijnlijk is zij door een alligator verslon den, De heer Green redde zich toen op den JONGSTE TIJDINGEN Munchen 27 Februarij. Als officieel wordt uit Athene gemeld dal de opstand geen vorde ringen maakt. De regeringstroepen hebben drie gevechten aan de opstandelingen geleverd, waar bij de hiatslcii de nederlaag hebben geleden. Parijs, 27 Februarij. Het beroep in cassatie van Dumoulard is verworpen. HET NIEUWE MINISTERIE. III. Regerings-Beginselen. CVervolg van ons vorig nummer J "Wanneer 3e leden van dit Gouvernement de teugels van het bewind aanvaardden het was gewis niet „om de magt en om het gezag;" (2) het was in geenen deele om Ministers te zijn. Maar het geschieddezelfs met opoffering van de zoo vurig begeerde ambtelooze rust en met ter zijde stelling van bezwa ren aan eene zwakke gezondheid ontleend alléén uit de diepe overtuiging dat het Vaderland door eene „krachtige" hand moest worden gered van den „afgrond" waarin het op het punt stond te verzinken. Het vaderland is aan deze antieke zelfopoffering hoogst gevoeligmaar het heeft dan ook regt te eischendat het van zijnen door de oppositie aan- gekondigden zedelijken en stoffelijken ondergang gered worde. Dit Gouvernement moet dus de intrekking der spoorweg-wet voorstellen wil het niet medepligtig worden aan al de jam meren en al de onheilen, waarvan die wet volgens het oordeel van de heeren Thorbecke Olivier en Bctz zwanger gaatwil bet bewijzen dat het inderdaad de „nationale kracht" bezit om de natie af te brengen van den weg desverderfs, waarop de vorige regering en de tegenwoordige Volksvertegenwoordi ging haaronder de beklagelijke toejuiching van de natie zelve heeft gebragt. Niemand verpligtte de radicale oppo sitie Gouvernement te wordenmaar nu zij dat is mag zij niet voorbij met „krachtige" hand Let mes te zetten in het ligchaam der natie, waarin volgens het oordeel van den te- genwoordigen Minister van Finantien, het „bederf" en de „kanker" gebragt zijn door de spoorweg-wet. Wij weteq weldat de tegenwoordige minister van bin- nenlandsche. zaken van wiens eerste leiding nu voortaan de uitvoering dezer „anti-nationale" spoorwegwet afhangt, van die wet zoodanige opvatting heeft gehad dat hij haar, met de wet in de hand onuitgevoerd zou kunnen laten. Wij weten ook hoe de antecedenten van dezen minister bewijzen dat zijne individuele opvatting 9oms sterker is geweest dan de (2) Woorden van den heer Thorbecke 3 gerigt anu het mi nisterie van Hall.

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 1