COMIADRE VIJGEN Buitenlandsche Tijdingen Advertentiën. 247ste Staats—Loterij. Esschen en Elzen Hakhout, eenige Beestialen, Zeetijdingen Beurs- en Marktberigten. Vervoer-Middelen. Terstond viol zijn vermoeden op den vreemde ling. Hij i» ielii zich echter stil eu sprak hem diinrover eerst aan toen zij weder op den weg waren. Düpke was echter dood onschuldig en wist van den diefstal niets. Te Zwolle aangu komen gaf Spijker van zijn vermoeden kennis aan de rijks policie. De verdachte werd door J den brigadier-majoor Daman gevisiteerd en het vermiste bank billet werd uit de voering vau zijn pet voor den dag gehaald en in beslag ge nomen. Aan het Balaviausch Handelsblad wordt het volgende ontleend Een zonderling bijgeloof Verontrust dezer dagen de inlandsche bevolking alhier op beden kelijke wijze, en van verschillende zijden heeft men verzocht daarop de aandacht te vestigen. Tol den aanbouw van grootsche werken behoort naar eene algemeen verspreide meening een aantal mcnscbenoogen of ook monschenhoofdc'n te worden geofferd. Ter verkrijging daarvan waren de verzamelaars dier offerande tjoeliek tjocliek genaamd des nachts rond in de kam pongs rooven kinderen of volwassenen en steken hun de oogen uit of slaan hun bet hoofd af. Zulke tjoeliek-ljoeliek zouden dezer dagen weder druk aan het werk zijn. De een meent dat de aanleg van een brug de ander de oprig- ting der gazfabriek en een derde de opbouw eencr woning van zekeren ondernemer op liui- tenzorg weder de offerande vereischl die vol- 1 gens dezen uit drie gantangs (kleine tonnen) mei mcnscbenoogen, volgens genen uit drie honderd menschenhoofden moet bestaan. »l)e eigenaar van het werk is natuurlijk de gene die den last geeft en naar bet meest ver spreide vertelsel zou thans hel gouvernement zelf hei offer vorderen voor de in aanbouw zijnde bruggen. Deze gevaarlijke voor hel bestuur in de volksscha ting zoo onteerende, verdichtselen verspreiden thans hier algemeen zulk een schrik onder de bevolking dat ieder des nachts een veilige schuilplaats zoekt, moeders hare kinderen angstig bewaken en elke mond vol is van ang stige verhalen. Men durft niet zeker zeggen of godsdienstdweepers met min of nroer gevaarlijke bedoelingen lot die praatjes hebben aanleiding gegeven ook niet of er werkelijk boosdoeners gevonden worden, die ricli aan de bedoelde wreedheden schuldig maken (de politie moet eonige verdachten gevat maar na onderzoek we der op vrije voeten gesteld hebben)maar waar is, dat dieven van den heerschcndcn angst ge bruik maken om door hel geroep van tjoeliek tjoeliek bewoners uil de huizen te jagen en dan te .stelen. Sommigen veronderstellen dat de zaak >an kwaadwilligen uitgaat, die tegen de gaz- verlichting gezind zijn, heizij uit vrees voor die geheimzinnige nieuwigheid hetzij uil besef dat daardoor de gelegenheid tot nachtelijke diefstal len zal verminderen. Mogl de policie aan bare even gewiglige als moeijelijke laak kunnen be antwoorden om hel gevaarlijk bijgeloof beleid vol te keer te gaan en het vertrouwen in hef be stuur onder de bevolking Ie bevestigen in hel kamp van Beverloo moet dezer vlagen volgens l'.lvenir een betreurenswaardig voorval hebben plaats gehad. Een Russisch officier die het kamp bezocht en met zijne Belgische ambtsbroeders liet middagmaal ge bruikte zou zich io niet zeer «legende, be woordingen omtrenl hel Belgische leger hebben uitgelaten. De kapitein Dupré eischte daarvoor gonoegdoening kortom, het daaruit ont stane geschil zou door een duel met de pistool worden beslecht. De Bussische officier schoot eerst en verwondde de rogterhand van zijne tegenpartij deze nam daarop zijn wapen in de linkerhand trad op den Kus toe en joeg hem den kogel door hel hoofd zoodat deze on-, middelijk doodbleef. DU ITSC H LAND. Wkenen 'i9 Januitrij. lie uit Parijs ont vangen berigten stellen de. betrekkingen lusschen den Franschen keizer en koning Victor Emanuel als zeer vriendschappelijk voor en zeggen dat prins Mettemich een berigl dienaangaande naar Weenen gezonden beeft dat een alles behalve aangenamen indruk heeft gemaaktnaardien dc schijnbaar bevredigende verklaringen van Frankrijk ten opzigte zijner betrekking lot Oostenrijk daardoor eenigermale verlamd zijn hetwelk dan ook eenige verflaauwing in de nog Weinige dagen geleden zoo sterke hoop op bet behoud des vredes heeft te weeg gebragt, ter wijl de vrees nog meer doorde omstandigheid is aangewakkerd dat de toerustingen in Italië vooral ter zee, met den groolslen ijver voort- gezet worden. Uit Crefeld wordt het volgende medegedeeld. Eene behoeftige vrouw moeder van drie kinderen treedt den winkel van een broodbakker bin tien en vraagt of bij haar een rogge brood wil borgen hetgeen wordt afgeslagen zij herhaalt baar verzoek met de bijvoegingdat zij slechts een half brood wenseht te borgen „voor hare schier verhongerde kin deren-," gelijk zij zegt. Na dit verzoek'herhaaldelijk afgeslagen hebbende, verlaat de bakker zijn winkel en gaat zijne woning in, de behoeftige moeder alleen achterlatende. Deze neemt na eenigen tijd peinzende te hebben stilgestaan een brood van den aanwezigen voorraad en verwijdert zich daarmede. De bakker dit ziende, doet aangifte van het gebeurde bij de policie en terstond hegeven zich twee agenten naar de woning der behoeftige vrouwdie zij bezig zien met het outvreemde brood onder hare kinderen te verdeelen. Terstond bekend zij dat de aanklagt van den bakker volkomen gegrond is voegt cr bij dat de vreeselijke nood Svaarin haar nog zoo jeugdig kroost verkeertde oorzaak is van het gepleegde vergrijp eii ver klaart zich» bereid om de agenten te volgen. Vooraf vraagt zij zich voor een oogenhlik te mogen verwijderen ten einde eenige kleedingstukken met zich te nemenhetgeen haar wordt toegestaan. Men wacht gedurende een oogenblik tot dat men mogt onderstellen ruimschoots de gelegenheid te hebben verschaft aan het verzoek te voldoen treedt eindelijk het aangrenzende vertrek binnen en vindt de moeder badende in haar bloed op den vloer liggen. Om de schande welke haar bedreigde te ontgaanhad zij een zelfmoord gepleegd. FRA.NRR IJK. Terwijl de thermometer te M arseille Lyon en Parijs 4 0 en 9 graden vorst teutende, verkocht men op de markt te Cannes op 15 Jan. volkomen rijpe pruimen kersen en druiven daags te voren in de gemeente Bar geplukt. In het Teatre Argentina te Rome, werd onlangs door een der acteurs, die de rol vervulde van een doorbrenger, gezegd wanneer dit geld. op is moet de gevangenis mij maar te eten geveD. Maar hoe kom ik er in „Roep maar: Leve Victor Kmmamiel," schreeuwde een toeschouwer nit. het pa- terre„dan zijt gij er dadelijk en tot groot verdriet van de aanwezige politie, werd de kreet onmiddelijk herhaalde raaien door de verzamelde menigte aangeheven zonder dat men het kon beletten. Uit Napels meldt men van 28 Januarij. Basilicala en de vorstendommen zijn rustiger. Heden heeft cr een gevecht plaats tegen de rooverbenden die zich in de nabijheid van het Gargano-gebergle hebben geconcentreerd. Bij de vele voorbeelden van 'l verstand der paarden mag het volgende niet onbelangrijk worden bijgevoegd. Een kapitein der Ulanen van de garde tc Parijs bezit een paard dat den naam draagt van Bilboquet. Dit paard dat eene honge mate van opmerking bezit, beeft alle manoeuvres der kavallerie bijna oogenblikkelijk begrepen en geleerd en 't is voldoende dal zijn berijder maar een enkel woord spreekt om Bilboquet zonder aandrang van sporen of teugels zijnen pligl geheel te laten volbrengen. Zoodra echter de kapitein voorde aardigheid eene manoeuvre kommandeertdie de medewerking van een escadron noodzakelijk maakt keert Bilboquet zijnen kop naar lletn toe en tracht hem aan te zien om Ie welen of hij zich niet vergist daarop gehoorzaamt hij met eene schijnbare toegevendheid die duidelijk toont dat hij slechts den luim van zijnen meester volgt en de manoeuvre niet ernstig meent. Bilboquet is Je vriend van alle honden bij het regement vooral heeft hij voor een bond vriendschap opgeval cn laat dien alle nachten lusschen zijne poolen slapen. Op zekeren dag was die hond in gevecht ge raakt met een slagtershond en nam zijn toevlugt tol zijn groolen vriend die hem met zijne achterpooteu krachtig verdedigde tegen zijnen vijand. Sinds dien dag beslaat er eene onver zoenlijke vijandschap lusschen het paard en den slagtershond. Zoodra de hond Bilboquet bemerkteblafte hij hem aan en liet hem zijne twee rijen ver schrikkelijke tanden zien. Bilboquet was niet onverschillig bij deze be- leediging. Zonder den toom en de rijzweep van zijn heer zou hij meer dan eens een aan val op den onbeschaamdeh hond hebben gedaan. Voor eenige dagen vloog de hond die door straffeloosheid stoutmoediger was geworden op Bilboquet aan en greep hem in den hals. In tie hoogste woede scheurde hij den teugel los viel met een sprong op den hond aan greep hem in den nek, en wierp hem bebloed eu gekneusd 10 lot 12 ellen ver van zich af. Hierop keerde bij zich stil en beschaamd naar zijnen meester die niettegenstaande hij een goed ruiter was toch bijna van 'l paard was gevallen het edele dier scheen om vergeving te vragen en zette na door eene liefkozing be vredigd te zijn den tvandelrid zoo bedaard en lijdzaam voort, of hij steeds aan den toorn werd geleid. GROOT-BRIT T A. N N I E N Londen 29 Januarij. Tot gisteren toe was nog niets van de aan land gespoelde voorwerpen in staat geweest op het spoor te brengen van den naam van een enkel der drie vaartuigen die II. zaturdag gedurende een vliegenden storm, aan den ingang der haven van Milford op de zuid-westkust van Wallis met man en muis vergaan zijn. Bij den houw van het paleis der wereldtentoonstelling hebben tot en met 11. zaturdag negen arbeiders het leven verloren, ongerekend degenen die kwetsuren hebben bekomen. In een brief uit Gibraltar aan The Times van 20 dezer wordt aangadnde hel berucht ka perschip Sumter het volgende nader medege deeld In de vaart van Cadix naar Gibraltar op ongeveer eene Duitsche mijl van laatstge noemde plaatskaapte de Sumter andermaal twee groote schepen der Unie. Het eene dat zwavel aan boord hadwerd verbrand maar het andere, met eene Engelsche lading aan boord liet men verder gaan. De Sumter is een schroefstoomboot van onaanzienlijk en vuil voorkomen wier bewapening uit vier .'^pon ders en eene korte draaibas bestaat. Voor dat zij voor het tegenwoordig doel uitgerust werd was zij in de vaart lusschen New-Orleans en Havannah. Het scheepsvolk 99 koppen sterk, wordt door den briefschrijver als eene uit alle natiën bijeengeraapte overmoedige schaar be schrevendie voorden duivel zelf niet vreezen zou en dc kapitein Semnits genaamd als een vastberaden man van moedig voorkomen. M'Clellan is verschenen voor het comité van hel congres, om inlichtingen nopens de lei ding van den oorlog te geven. Met gerucht wil dat hij zou gezegd hebben te vertrouwen dat de opstand weldra gedempt zon zijn. De expeditie van de Mississippi is zaïnenge- steld uit 19 regementen infanterie 4 rogemen- ten kavalerie en zeven batterijen artillerie. Het gerucht verspreidt zich dat generaal Wool aan den generaal Huger gevraagd heeft de vrouwen en kinderen uil Norfolk terug.te zenden, tie fregatten Minnesota en Cumberland zullen de Elizabeth rivier opvaren. Vlen hondt het er voor dat de expeditie Norfolk zal aan tasten. tien 21 Januarij hebben de gcconfedoreerden hel eiland Roanole verlaten cn een legioen on der bevel van kolonel Wise, ter verdediging van Norfolk afgezonden. Het Franscbe fregat Po- mone is voor het fort Monroe gekomen de ad miraal Monlaignac bragt een bezoek aan den Franschen consul te Norfolk, lie goconfede- reerden zouden 40,000 man te Columbus heb ben. Men verwachtte dat het federale leger eene voorwaartsche beweging zou maken. Er werd ieder oogenblik een nieuwe veldslag te gemoet gezien. M'Clellan beeft bevel geneven aan alle personen die in militaire dienst zijn zich gereed te honden. De Chicago Tribune deelt mede bel fluor een reiziger aangebragl berigl, dat een oorlogschip der Noordelijke staten zou geschoten hebben op een Fransch oorlogschip, T welk de blokkade van Orleans wilde forceren, liet federale schip zou twaalfmalen op liet Franscbe schip gescho ten hebben. JONGSTE TIJDINGEN Turijn 3 Fobtuarij. Gisteren heeft er te Florence eene manifestatie an de zijde der be volking plaat6 gebad. De menigte liep met vaandels en muzijk door de straten roepende »wij moeten Kome tol hoofdstad hebben weg met den paus leve den koning leve Victor Emanuel hij moet zijn troon op het kapitool hebben Alvorens uileen Ie gaan heeft de stoel eene ovatie aan den Franschen consul gebragt. ROTTERDAM 8 Februari) tSOZ. TARWE-, Zeeuwsch Vlaamsch en Overmaasche bij matigeu aanvoer bestonder redelijke kooplust voor consuintiezoodat tot vorige prijzen het aangevoerde langzaam opruimde goede en puike f 11,50 a f12; mindere 110,25 a f 11,25. KOGGE, Vlaams, en Overmaaschc f'8,50. a f920. GEKST, winter f5,50 a f6,50; zomer f5,50 a f6. HAVERkorte f3,50a f4,20; lange f2,50 a f3,50. ERWTEN, MOaflF.SO-, groote dito f L1 a f13,50. PAARDENBOONEN f7,80 a f8,80. Faillissement. Bij Vonnis der Arrondissements-Regtbank te Zierikzee, van den een en dertigsten Januarij 1862, is LEENDERT de KOK, Fz., Win kelier en Koopmanwonende te Zierikzee, verklaard te zijn in staat van Faillisse ment ingegaan den 29 dier maand zijnde de dag der aangifteen daarbij benoemd tot Regter-Oommissaris de Edel Achtbare Heer Jonkhr. Mr. M. J. SCHUtTRBEQUE BOEIJE, Lid van gemelde Regtbank, en tot Curator de ondergeteekende Deurwaarder bij meerge melde Regtbank. en wonende te Zieriksee. J. BETHE. Diegene welke iets te vorderen hebben vanof verschuldigd zijn aan, den Boedel van wijlen den Wel-Ed. Heer CORNELIS van de STOLPE in leven oud-Burgemeester van Bruinissegelieven daarvan opgave of betaling te doen aan de ondergeteekenden, vóór den 15 dezer. Bruinisse, den 31 Januarij 1862. v. d. STOLPE. W. VOORBEIJTEL, Tz., Executeuren Testamentair. Op aanstaande Maandag begint de TREK KING der EERSTE KLASSE. J. OCHTMAN. TE KOOP,BIJ PARTIJ OF BIJ GERUF: ÏOOO matten van Villanova aangebragl per Thetis. Adres met franc'S brieven, bij de Reeders Betz van HeiJST, Vlaardingen. Openbare verleooping van extra zwaar zevenjarig onder Ooslerland, aan den Ouden dijk, op Zaturdag den 8 February 1862 's voormid dags 10 ure, en in het Oude Nieuwlaud aan de Wegen onder Ouwerkerkop Maandag den 10 daaraanvolgende's voormiddags ten 10 ure, beide ten overstaan van den Notaris J. M. BOÜVIN. De Notaris Mr. C. van dek LEK DE CLERCQzal, ten verzoeke van HENDRIK van NIEUWEN- HUIZE op Woensdag den 19 February 1862, des voormiddags teu 10 ureonder Nieuwerkerk publiek presenteren te verkoopen Bouwg;ereedsehag)^ëii en een Hesi- plit van ÏOO Voeren beste Mest. Breeder bij billetten omschreven. Brouwershaven, Gearriveerd: 3t Jan. Majestic, J. Jones. Sourabaija Roti. dl Calliariita, Oostervabl, Christiau- surn Bordeaux bijlegger. 1 Febr. Isabella, J. E. Allen, Baltimore, Rott, 3 FortunaM.deLigny, Batavia, Dordt Prijzen der effecten Ie Amsterdam den 3 February 1862, Nederland Werkelijke Schuld dito dito dito dito Amortis. syndic. Rusland bij Hope 1798/1816 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5de leen. dito 6de leen. 1855 Leening 185 9 Leening I860 dito bij Hope Cert. van ass. Poolscheschalkist oblig. .j Aandeel groote lluss. spoorweg a 236 volgefourn. Oostenrijk Weenerbank, bij Go]].en Co. dito dito Metaliek dito dito, rente Amsterdam dito nationale 5 Weener-aand. fi 500 ,L. 1860 5 Portugal Buitenlandsch van 853 3 dito van 1856 a 1859 3 2l/,pct, 3 4 3S 5 5 3 5 5 2S S8 75 Va 993/lfl 93 102',4 80 92 585/; 89 V, 7i*; 72Vs 16 Spanje Buitenlandsch Binnenlandsqh Buitenlandsch3% nn 3 83% 75 V, 1 1843, 16 24 'n 69% 38% f 373 46 45--io 54 47% 43%a dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Woensdag 5, 's rnorg. Vrijdag Zondag van Rot ter dam Donderdag 6, 's morg. 8'/2ure Zaturdag 8, 93/4 Dingsdag tl, 6 De diligence zal van Zierikzec 2 uren na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam l/3 uur ua de afvaart der stoomboot rijden. Ter Stads'Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 2