>,0« 11. Woensdag 5 February. 1862 WOENSDAG &ZATURDAG. Besturen en Administratie» Binnenlandsche Tijdingen. 41 BONN E MENT S-PRUS. Per drie maunden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzendingder Advert.daagste voren, voor 10 ure'tmorgen». =1(5 VERSCHIJNT: P RIJ S DER ADVERTENTIE N. Gewone !2'/> cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- er. Doodberigten van 1—6 regels a f\ behalve hetZegelregt. AFKONDIGING. De Burgemeester en Wethouders van Zierikzeedoen te wetendat door dén Baad dezer gemeente, in zijne zitting van den 13 January jongstledenis vastgesteld de navol gende Verordening op het begraven van ge storven of afgemaakt Vee De Raad der Gemeente Zierikzee; Gelet op art. 135 der Gemeente-wet Overwegende, dat het in het belang der ge zondheid van de ingezetenen wenschelijk is, bepalingen vast te stellen op het begraven van gestorven of afgemaakt Vee; besluit: Art 1. Binnen de bebouwde kom der gemeente en aan de beide dijken tot aan het sas is het be graven van gestorven of afgemaakte paarden runderen en varkens, verboden. Het begraven van aldaar gestorven of afge maakte paarden runderen en varkens mag niet geschieden dan op de plaatsen door Burgemees ter en Wethouders aan te wijzen of goed te keuren. De daartoe te maken kuil moet zoodanige diepte hebbendat het begraven dier met min stens 75 duim gronds is bedekt Na het be graven moet de kuil behoorlijk met grond worden aangevuld en zal die daarna niet mogen worden geroerd of geopend. Art. 2. Overtreding dezer bepaling wordtin zoover daartegen niet reeds straf is bedreigd bij eene wet of wettelijke verordening, gestraft met eene geldboete van f 1 tot 5. Zij kan worden geconstateerd bij proces verbaal door de beambten der plaatselijke politie en den gemeente-veldwachter, op den eed bij den aanvang hunner bediening afgelegd. Zijnde deze verordening aan de Gedeputeerde Staten van Zeeland, volgens hun berigtvan den 24 Januarij 1862no70in afschrift J b no. 624, medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 1 February 1862. B. C. CAU, Voorzitter. J. P. N. Eli ME RINS, Secretaris. BRANDSCHOUW1NG. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee brengen ter kennis van de ingezetenen dat op aanstaanden Maandag den 10 'dezer maand envolgendedagen, eene itlg-eint'eiif Strand, schouwing- door de Directie der Brand weer in de woningen der ingezetenen van deze gemeente zal worden gehouden overeenkom stig de bepalingen der verordening afgekon digd den 6 December 1855. Zierikzee den 4 February 1862. B. C. CAU, Voorzitter. J. P. N. ERMERINS, Secretaris. Ziebikzee, 3 February. Hij besluit van 28 Januarij heeft Z. M. als blijk van hoogstdes- zelfs goedkeuring en tevredenheid, verleend: de zilveren medaille ingesteld bij besluit van 22 September 1855 benevens een loffelijk getuig schrift aan H. de Tostakelaar van schepen alhiervoor bel redden uit het water van onder scheidene personen op verschillende tijdstippen en een loffelijk getuigschrift aan WViergever ligtmatroos op het inspectie- en peilingsvaartuig te lirouwersbaven voor bet redden van een tienjarig jongeling uit de. haven aldaar op den 4 Julij 1861 en aan W. Vadermatroos hulp-binnenloods bij het loodswezen der Monden van de Schelde voor het redden van zijnen broeder uit bel water op de reede van Vltssingen, den 13 Julij 1861. Men schrijft uit Ylissingen van 27 Jan. «Gisteren namiddag is alhier binnengekomen de Nederlandscbe schooner Clemens gezagvoerder H. Meuldijk komende van (ingeland met steen kolen voor deze gemeente bestemd. «Genoemde gezagvoerder had op de Noor der Rassen een Fransche schooner zien zitten waarvan vier man zich in bel tuig bevonden, op die wijze trachten bun leven voor bet geweld der golven te beveiligen. Alles werd door hem ingespannen wal mogelijk was om den schip breukelingen redding aan 1c brengen, doch ver geefs. De hooge branding en de storm nood zaakten hem om op eigen veiligheid bi-dacht te zijn en hij zag zich verpligl hen aan hun lot over te laten. «Hier gekomen gaf do gezagvoerder daarvan kennis aan de administratie van het ilollandsche loodswezen welke unmiddelijk met allen ijver de noodige maatregelen beraamde om die onge lukkige manschappen zoo mogelijk te hulp lo komen. De Nederlandscbe loodskotler rio 5 schipper Brand werd tol dat doel naar zee ge- zunden en had het geluk, na den geheeleu nacht vruchteloos gezocht Ie hebben heden morgen tegen bel aanbreken van den dag het vaartuig en de schipbreukelingen te ontdekken. Thans werd alles aangewend om hen te verlussen, en ondanks het onstuimige weder en hooggaande zee niogten de mauschappen van den kotter hunne edele pogingen beloond zien door de red ding van de vier ongelukkigen die de geheele equipage uitmaakten en nu twee maal vier en twintig uren zonder eenige verkwikking met den dooii voor oogen aldaar hadden doorgebragl. Heden voormiddag kwam de loodskotler met de geredden in afgematlen toestand alhier aan en werd voor hen dadelijk de noodige zorg gedragen." Naar we vernemen is aan 150 werklieden van 's rijks marinewerf te Vlissingen in de keus gegeven om met 1 VI aart naar eene andere werf Ie worden overgeplaatst of ontslagen. Ie Middelburg is den 29slen Januarij overleden de geiiieente-aichiieci, de heer G. II. Gram»wiens bouwkundige verdiensten alge meen bekend zijn. Men schrijft uil Uqltcrdanjvan3l Januarij. tie Staats Courant bevestigt bel berigt no pens de zamenslelling van het nieuwe ministerie, niet bepaling dal de nieuwe benoemingen ingaan mei I "February. Verder deelt de Staats-Courant mede dat de heer Strens de afgetreden minister van R.'K. eerediensl is benoemd tot kommandeur der orde van den Nederlandschen Leeuw en dat de baron de Koek op zijn verzoek eervol is ont slagen als secretaris vau den ministerraad. De héér de Cnsembrootde afgetreden minister van Oorlog is benoemd tot ridder der orde van den Gonden Leeuw van het huis van Nassau. Men verzekert, dat de baron van Heemstra, dc afgetreden minister van binnenlandsche zaken zal worden benoemd tot minister van Slaat. De beide departementen van Eeredienst zullen naar gezegd wordt na verloop van eenige maanden opgeheven worden. De nieuwe ministers hebbenna eeds aflegging in handen des konings, den 1 dezpr de portefeuilles van de verschillende departe menten aanvaard. Vermits gebleken is dat het mcerendeel der afzenders van telegrammen nog onbekend is met de op den I Januarij 1862 in werking ge komen bepaling volgens welke de kosten van bezorging buiten de telegraaflijnen door den post of boden welke vroeger onvoorwaardelyk door den afzender moesten worden voldaan, door hem ook voor rekening van den geadresseerde kunnen worden gelalen zoo heeft de minister van bin nenlandsche zaken door middel van de Ned. Staats-Courant de aandacht van bet algemeen daarop gevestigd. Uil Curayao beefi inen de volgende berig- téu van den 5 dezer In langen lijd hebben wij niet zulk een cskaderlje in onze scboöne haven gezien als te genwoordig bestaande het uit 5 oorlogschepen, terwijl nog een zesdo te gernoet wordt gezien. De alhier gestationeerde zijn Zr. Ms fregat 'Zeeland, divisie commandant de kapitein ter zee G. Fabius hel schroefstoomsebip Cornells Dirksz luit. ter zee Isle kl. J. F. Koopman stoomschip Vesuviusluit. ter zee Iste kl- .4. - Scholborgh Djambikapt.-luit. ter zee M- H. Jansen schoener Alalanleluit. ter zee 2de kl. J. A. Dinaux. Volgens hegrooiing moet de bemanning dezer vijf vaartuigen ruhn 1000 be dragen. Over hel algemeen heerschl eene goede ge zondheid niet alleen onder de inwoners, maar ook bij de manschappen van het garnizoen en van de marine in weêrwil van de veelvuldige regens, die ons dit jaar meer dan gewoonlijk ziju te beurt gevallen zoodat do landman mei opge ruimdheid de toekomst te gemoel gaalen al bet veldgewas een voordeeligcn oogst doet var- wachien. Met onzen handel is het echter niet breed gesteld. Hoezeer niet geheel kwijnende, heeft bij een overal merkbaren knal' gekregen ten gevolge van de onlusten zoowel lusscheti de Zuidelijke en Noordelijke sta.en van Noord- Amerika, als op de overkusl in Venezuela lus- schen de federale eu constitutionele partij. Op de zaken in Venezuela is geene be rekening te makenomdat de opstand der quasie-on vergenoegden minder een principe dan wel baatzucht on eigenbelang tot beweeggrond schijnt te hebben." (f7. C.) Onder dagteekening van 14 December heeft de regering o. a. de volgende opgaven ont vangen van de bewegingen der schepen uit makende het Nederl. eskader in Oost-lndie: Zr. Ms. brik Cachelot, kapt-luit. t/z. J van Gogh, den 4 December, na eene reis van 17 dagen van Nagasaki ter reede van Batavia teruggekomen was in timmering opgenomen bij het maritieme etablissement te Onrustom als wachtschip ter reede van Makasser ingerigt te worden. Het schroefstooms. Groningen, kapt.- luit. J. van der Meerschwerd aan het marine- etablissement te Soerabaija voor de terugreis naar Nederland gereed gemaakt. De Reinier Claeszen (st.) kapt.-luir. II. A. Modderman lag ter reede van Batavia gereed om bet schroef stoomsebip het Loo in het station der wateren van Celebes af te lossen. De Vice Admiraal Koopman (st.) kapt.-luit. J. E. Buys, was den 14 Nov. jl. in de Japansclie watereu aangekomen. De Vecht, (st.) luit. 1ste kl. jhr, A. Meijeris na de noodige herstellingen aan het marine etablissement te Soerabaija ondergaan te hebben naar Bandjermassin gestevend om de stoomb. Surirt ame aldaar af telossen. De Ardjoeno(st kapt.-luit. AF. Siedenburgzou den 16 Dec- vau Batavia naar Nederland vertrekken. De Madura, (st.) luit. 1ste kl. J. J. A. D. Phaff is, na de vereischte herstellingen te Soerabaija ondergaan te hebben den 7 Dec. naar de oost kust van Borneo vertrokken. Het transportschip Heldinkapt.-luit. P. Toutenhoofd was nage noeg gereed tot vertrek zou van Soerabaija door Straat Bali naar Nederland terugkeeren. Volgens bij bel ministerie van binnenl. zaken ontvangeu berigt van burgemeester eu wethouders te Amsterdam zijn aldaar ontdekt bij twee kooplieden respectivelijk 4 en 6 balen anijszaad vermengd met 25 percent vruchten vau dolle kervel. Deze balen zijn den 31 Dec. 11. te Rotterdam aangevoerd met het schip Cor nelia kapt. Muntendamen afgezonden door het handelhuis Rakedovie en Russ te Triest. De officier van justitie te Rotterdam beeft berigt dat in den avond van 9 Januarij jl.in een der bulpbussen te Rotterdam door kapitein H. J. Beekman is op den post gedaan een brief van blaauw papier verzegeld met twee ouwels, gedrukt met een cachet waarin de letters H. J. B. luidende bet adres Aan kapitein II. J. Beekman, te Nieuwe Hekel-A provincie Gro ningen bevattende twee bankbiljetten welke brief niet aan zijn adres is bezorgd. De gemeenteraad van Dordrecht beeft be sloten een a res aan den minister van koloniën Je riglen om te verzoeken dal ouk daar ter stede kolfijveilingen door de Ned Handel- .Maatschappij zullen worden gehouden. Men schrijft uit Harlingen van 29 Jan. Eeu onzer sladgenoolen die aangenomen had om voor bepaald loon eenige goederen over het ijs naar Leeuwarden te vervoeren is op de te rugreis in de trekvaart door hel ijs gevallen en verdronken bij laat eeno weduwe en vier kin deren na. Men schrijft uit Assen van 31 Jan. Leest men van tijd tot tijd in de nieuwsbladen van menscbeu die eenuu hoogen ouderdom heb ben bereikt, ook Drenthe levert daarvan een merkwaardig voorbeeld. Tc Cocvorden woont zekere Goedje Philipsgeboren te Warndof, in Pruissenop deu 2 Januarij 1759. Zij buwde in 1796 met Levie Al ethici de Roos die den 7 October 1851 in den ouderdom van 85 jaren is overleden. Zij is grootmoeder over 22 en overgrootmoeder over 15 kinderen. Hare gezondheid, zintuigen en verstandelijke ver mogens zijn nog in den besten toestand. Zij woont bij een harer gehuwde dochters en houdt l zich bezig met naaijenbel verriglen van buis- werk en verder zomers met eenigen tuinar- beid. [U. C Den 29 Januarij werd te Ommen gevan kelijk binnengebragl een verpleegde van de Om- merscbansJ. Iiieler op de daad betrapt bezig een hooiberg van K. Hoogenberk door lucifers in brand te steken het hooi had reeds vlain ge valdoch werd nog bij 'ijds gebluscbt. De voerman Egbert van Spijker van Stap horst kwam II. woensdag morgen met een ledigen bolerWagcn van Amsterdam. Hij bad een vreemd persoon (Duitscber)zekeren Döpke, medegebragt die voor 2 met hem lot Meppel zou rijden om verdei naar zijne woonplaats Ambt Vrede te trekken. In den afgeloopen nacht hadden beide gelogeerd in eene herberg achter Elberg Hel roode Kruis genaamd waar zij te zamen iu een en dezelfde bedstede gesla pen hebben. Toen zij heden morgen vroeg wilden vertrekken bemerkte Spijker dat zijne portefeuille, die de ontvangst voor de afgelev erde boter inhield en hij die den vorigen avond op de tafel bad gelegd niet meer op dezelfde plaats lag hij bemerkte dan ook alras dat bij uit dio portefeuille een baukbillet van ƒ400 kwijt was.

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 1