WOENSDAG ZATURDAG Besturen en Administratiën bekendmaking. Buitenlandsche Tijdingen j. Binnenlandsche Tijdingen 1Öft9. .1 ÖOAA E M ti iV 'l'S-P RIJ S. Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzendingder Advert.daagste voren, roor 10 ure'smorgens der Oosterscb volk een komeet aanziet als een voorteeken van ongeluk heeft het weder na het zien der komeet van dit jaar nog vóór he' einde van hetzelve allerlei onheil voorspeld. Hen paar dagen geleden hoorde men zelfs een Japan- nees uit den beschaafden stand zeggen Na de komeet van 1853 kwamen de v reemdelingen in ons land, wie weet wat ons nog dit jaar voor onheil te wachten staat." De heer Gacliard rijksarchivaris van llelgiö heeft een slaat uitgegeven van de brieven enz. betrekkelijk de geschiedenis der Nederlanden het graafschap Rourgondië Frankrijk Enge land Schotland en Zwitserland in de nalaten schap van den kardinaal Granvelle gevonden. Deze papieren bevinden zich in het koninklijk Spaansche archief Ie Simancas en zullen onge twijfeld belangrijke bijzonderheden over de geschiedenis der Nederlanden onder Philips II behelzen. Ook 'in de bibliotheek van Besanpan moeten zich nog vele aclen van den kardinaal van Granvelle bevinden die de abt Boisot verza melde en die ook op de Nederlanden betrekking hebben. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee noodigen de ingezetenen die vei langen hunne privaatputten te doen ledigen door den pachter van den Stadsheer W. A. WIERIGX, hetgeen kosteloos kan geschieden uitdaarvan tijdig ken nis te geven aan den heer Commissaris van Po litie, zullende alsdan bij de eerste gelegenheid aan hun verlangen worden voldaan. Zierikzee, den 29 Januari] 1862. It. C. C.AÜ Voorzitter. J. P. N. ERVIKRINS, Secretaris. KENNISGEVING. De Burgemeester van J.ierikzee brengt ter kennis van de ingezetenen, dal er op Woensdag den 5 Februarij e. k., des namiddags ten half één ure op het Raadhuis alhier eene openbare vergadering van den Gemeente-Baad zal gehouden worden. Zierikzee, 31 Januarij 1862. De burgemeester B. C. CAU. DUITSCIILAND. '°- Ike Uit Saksen wordt gemeld dat een oud boschwachter het volgende tot nog toe geheim be- gehouden middel tegen de dollohondsbeet hoeft iën bekend gemaakt door welk middel hij reeds ter zoowel bij menschen als hij dieren talrijke ge- el- vallen van watervrees heeft voorkomen. Men wassche en rcinige namelijk de beetwonde on verwijld en zorgvuldig met warmen of laanwen iad azijn en giete er vervolgens eenige droppels het mineraal zoutzuur in. Dit zuur lost het inde te- wonde. aanwezige gift op waardoor men voor en de slechte gevolgen daarvan behoed blijft. B. In eene kolenmijn nabij Leoben in Stier marken is den 24slen dezer een vreeselijk onheil gebeurd. Ten gevolge van eene onbekende len oorzaak is het gebouw hetwelk boven de :b- mijnschacht was geplaatst in brand geraakt, -en Te vergeefs poogde men de vlammen leblusscben, int zoodat de rook en gaz, daardoor in de mijn drin - if gende, van de 96 mijnwerkers 24 hebben doen Zij stikken 15 lijken heeft mco reeds gevonden en dje 9 andoren heeft men tot heden niet kunneu 85 bereiken. ter FRANKRIJK. Parijs 29 Jannarij. Door den Moniteur wordt beden bet wetsontwerp betrekkelijk de *dt facultatieve conversie der 4'/s percents rente ls~ openbaar gemaakt. De rente der nieuwe schuld- lr" bewijzen gaal tnel I April in en zullen per kwar- 1 taal betaalbaar zijn. Aanv ragen tot Conversie ln" moeten binnen het tijdsverloop van eene maand l,n" na de uitvaardiging der tegenwoordige wet ZIS worden gedaan. In Rij keizerlijk decreet zal de suppletie worden le~ vastgesteld door den houder van 4'/2 pet. schuldbrieven. p- Deze conversie wordt er in het onderwerp en gezegd geschiedt met het doei om de alge- ad meene welvaart bevorderlijk Ie zijn. De der- ke, tigjarige obligation zullen mede legen nieuwe jel 3 pets. rente worden verwisseld, naar den ats maatstaf van 20 francs rente voor iedere obliga- en tie zonder bijbetaling van eenige suppletie. rg Het tijdperk der verwisseling voor houders iar van 4'/2 pets. rente of obligatien die zich a- buiten Europa bevinden wordt op een jaar leg bepaald. ne Dumolard bijgenaamd de moordenaar de der dienstmeisjes wiens proces tegenwoordig de voor het hof van het departement der Loire Ms die Zierikzee 31 Januarij. In de gewone ver gadering der Zang-Vereeniging van 11. woensdag werd vóór de pauze door den directeur C. Eisner met eene doeltreffende toespraak melding ge maakt van het overlijden van dr. R. B. van den Bosch, en het groote verlies zijns inziens on herstelbaar daardoor in de geheele provincie Zeeland ondervonden, op bet gebied van kunsten en wetenschappen en meer bepaaldelijk dat der toonkunst. Den overledenen konde geene betere nagedachtenis worden gewijd, dan door met vasten tred het ernstige voetspoordoor hem afgebakend te volgen, daardoor handelende in zijnen geest en ter wille der kunst, die bij innig lief had en voor welke bij in zijn leven zoo veel over bad gehad. Middelburg 29 Januarij. Tot commissaris in hel beurlveer van hierop Zierikzee isbenoemd de heer J A. Sislermans. Maandag avond werd op eene gewone bijeenkomst der zangvereeniging Tot Oefening en Uitspanning alhier op gepaste wijze hulde ge- bragt aan de nagedachtenis van dr. R. B. van den Bosch. Vóór den aanvang der pauze sprak de directeur van het gezelschap de heer Ceulen eenige hartelijke woorden om in herinnering Ie brengen hoeveel de waardige overledene tot bevordering der toonkunst in dit gewest heeft hijgedragen. Daarop werd door de mannen stemmen het Grabgesang van Lindpaintner uil- gevoerd waarvan de woorden op het treurig verlies zoo zeer van toepassing zijn. Jl. maandag is bij den hoogen raad be handeld het beroep in kassatie van H. Verseveldt, hoofdonderwijzer der bijzondere school alhier hij vonnis van de arrondissements regtbank van 20 November 1861 veroordeeld tol eene geld boete van 3 ter zake van hel op zijne school toelaten vau kinderen beneden de 16jaren, zonder dat gebleken is dat zij de kinderziekte

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 1