Advertentiën. Lees hier: Elzen en Esschen Hakhout. ^R,A\V\\\\Wj Burgerl. Stand teZierikzee Beurs- en Marktberigten. in hot water verdwenen. Daarvan beeft men er slechts acht kunnen redden. De beursgeruchten blijven nog altijd loo- peu, eensdeels over bet tegemoet geziene over- zigt van den fïnauciëlen toestand des rijks door den minister Foulden anderdeels over den aan drang van Grootliritlanje bij onze regering met betrekking tot de Zuidelijke havens van Noord- Amerika. Het rapport van den heer Fould. over den fiiiancieleii loestaud is openbaar gemaakt. Hij stelt zich voor in het budget een groot verschil tusschen gewone en buitengewone uilgaven daar te stellen. Hel geheel der gewone uitgaven is op bet budget voor 186 70 millioen meer dan op dat van 1862 wat nogtans slechts schijnbaar het geval is door de supplementaire crcdieleu, «elke in 1860 131 millioen. in 1862 152 mill, bedragen hebben. Bij gelegenheid der behan deling van bet budget zal de minister in bijzon derheden treden hij wijst er echter nu reeds op dat de vermeerderiog der uitgaven de depar tementen van oorlog en marine gold. Tegen Januarij 1865 echter zal hel effectiefdes legers, dal nu reeds van 467,000 op 416,000 man verminderd is op 400,000 man gebragl worden. Het budget van marine bedraagt slechts 180 millioen voor gewone en buitengewone uilga ven hetwelk veel minder dan lot biertoe is. Over het geheel zal hel budget van 1863 on danks hel meerder tekort dat het budget van 1862 liet voorzien blijken van wezenlijke bezuiniging geven. Kr moet besloten zijn lol hel uitzenden van een talrijker legercorps dan aanvankelijk bepaald was. naar Mexico. Daardoor zal men trachten de herhaling van wanordelijkheden te voorkomen en men schijnt in verhand daar mede het land gedurende eenigen tijd te willen bezetten. Dit schijnt dc reden maar de wezen lijke oorzaak moet daarin gelegen zijn dat men op zijne hoede wil wezen legen de ijverzuchtige plannen van Spanje. De kapitein Ier zee de Fontanges, bevel hebber van het fregat Pony der Fransche ma rine hetwelk onlangs op de kusten der Ver- eeoigde Staten is vergaan, moet dezer dagen ie- regt staan voor den zee-krijgsraad le Brestten einde zich te verantwoorden over hel verlies van dien bodem. Dit is echter bij het vergaan van een rijksvaartuig altijd gebruikelijk en men twijfelt niet aan eene vrijspraak doelt het ge ding trekt hoofdzakelijk de aandacht omdat de debatten vermoedelijk een merkwaardig licht zullen verspreiden over de gedragingen van de Amerikaattsclie autorilieten ten aanzien van onze zeelieden. Men schrijft uit Turijn van 21 .lanuarij. Het ofliciërl dagblad behelst den tekst van het tnssehen Italic en Turkije gesloten handelsver drag. Door bel te Genua gevestigd centraal committé wordt de brief van Garibaldi openbaar gemaakt waarbij deze voorshands weigert het voorzitterschap dier vereeniging te aanvaarden. Uil dat schrijven blijkt dat hijalvorens daartoe te kunnen besluiten af wii wachten wie verder in het bestuur dipr corporatie gekozen zullen worden. Mogl die keuze op mannen gebragl worden die hij lot bereiking van het beoogde doel meer geschikt acht dan zij die thans zitting in het bestuur hebben dan zal hij niet langer weigeren het voorzitterschap te aanvaarden. Maar blijkt bel dal de keuze in een anderen geest uitvalt dan weigert hij bepaald. De Opinions zegt dal er sprake is van een plan om op het pauselijk grondgebied de pau selijke troepen te doen vervangen door eene Ila- liaansche of door Fransch Italiaansche bezet ting tot handhaving van de rust aldaar zoo wel als om de daarheen vluglende rooverbenden le beletten eene wijkplaats aldaar le vinden. Overigens zou de le Kome aanwezige Franscbc bezetting voortgaan met in die stad garnizoen le houdenterwijl de pauselijke regering aldaar bijna al hare soldaten zou kunnen afdanken en alzoo van een bezwarenden overlast zou be vrijd worden. Volgens hetzelfde blad zou keizer Napoleon bij de Kussische regering slappen hebben gedaan om het tot de erkenning van Italië over te halen. Uil Kome wordt gemeld dat eene cleri- cale demonstralie, die tegen den 18 dezer ge organiseerd was, geheel is mislukt. Daaren tegen heeft eene groota manifestatie in legen overgestelden zin plaats gegrepen waarbij een groot aanlal driekleurige vaandels werd ont rold, opsommige waarvan dé woorden Leve de vrije kerk in den, vrijen staal en op an dere «Leve Victor Emanuel, koning van Italië De paus geen koning te lezen wa ren. Des avonds werden op vérséhilTende plaatsen driekleurige vuren ontstoken De stemming der bevolking was sterk opgewonden. In brieveu uil Rome van 19 dezer wordt ver zekerd dal Oostenrijk eene nota aan de mogend- beden rigten zal waarin bel zal trachten aan te lootten dat de tegenwoordige staal vao zaken in Piemtfn! eene voortdurende bedreiging voor Oostenrijk daarstell zoodal hel noodzakelijk is dat I'iemont lol eene ontwapening besluite. De beer de Lavalelle moet bij den paus ernstig op de verwijdering van Frans II hebben aangedrongen. Tegen het vallen van den avond zagen twee mannen dezer dagen in de nabijheid van Parijs een vrachtwagen langzaam voortrijden die geheel beladen was mot vaatjes, overdekt met een wasdoeken kleed. Hel voertuig werd in hel oog gehouden en het kon niet anders of de met zoo veel zorg vervoerde inhoud zou uit geinunt zilver bestaan. Kindelijk ging de voerman een herberg binnen en liet een jongen toezien bij den wagen. De twee avonturiers vonden du oogenblik geschikt utn te naderen den jongen wisten zij om een boodschap te zen den en ligtten daarop behoedzaam twee vaatjes van den wagen. Reeds stelde hun de wigt te leur. maar toen zij er een achter een groepje hoornen open sloegen wachtte hun nog eene groolere teleurstelling. De levende inhoud want het waren bijen vloog hen om de ooren en bragt aan beivlo zulke pijnlijke won den toe dat zij om hulp moesten schreeuwen. Spoedig kwam deze opdagen en niet dan met moeite slaagde men er in de dieven van hunne aanvallers te bevrijden en in deerniswaardigen toestand naar het hospitaal te vervoeren terwijl zij levens ter beschikking van de justitie zijn ge steld. Ken hunner zal waarschijnlijk één oog geheel kwijt zijn. Dezer dagen waren in eene herberg le Linselles 22 personen veréenigd om de lezing van een testament aan te booren zij behoorden tot de klasse van gegoede land- en werklieden. Toen de acte van décharge van den notaris uroest worden ouderteekend kon slechts één van de 22 schrijven en deze één was een grijsaard van 65 a 70 jaar. Deze groote onwetendheid wordt veroorzaakt, omdat Linselles geheel door de geestelijkheid wordt beheerschl. Dezer dagen waren te Parijs meer dan 18,000 woningen of verblijven te huur aange slagen derwijze dat men eene .vermindering van huurprijzen meent te kunnen verwachten, waar aan groote behoefte bestaat. Te Vielsalm heeft het sints acht dagen zoo erg gesneeuwd, dat alle communicatie is afgebroken en de briefposten per koerier moeten worden verzonden en dan nog met levensgevaar. GROOT-B RITTANNIEN De 215 ongelukkige mijnwerkers bij Nord Shields zijn nog altijd onder den grond bedol ven tol den 20 dezer had men weinig vorde ring met hunne redding kunnen maken door dien de wanden »an de verstopte schacht bij het wegruimen der hindernis dreigen in te storten. Men weel echter dal zij leven want nu en dan worden hunne stemmen gehoord. In alle na burige kerken worden gebeden ten hemel ge zonden voor hunne redding. Dezer dagen hield signora Mario eene lezing in de concertzaal te Liverpool. De presi dent der vergaderingde heer Pieter Stuart een aldaar gevestigd reeder, verklaarde na de lezingdat hij voornemens was 500 p. st. te schenken aan dengenen die het eerst de Itali aansche vlag zou planten op de muren van het kapitool te Rome. De Australiërs zullen o.a. naar.de groote tentoonstelling zenden een vergulden obelisk die juist zooveel zal wegen als het goud in de laatste jaren in Victoria gewonnen namelijk 16,000 centenaars Deze obelisk zal eene basis van tü vierkante voeten en eene hoogte vau 42 voelen hebben. De waarde van hel in de laatste tien jaren in de kolonie Victoria ge dolven goud wordt op 104.00 >.000 pd. st. ge raamd en toch zou eerst '/s ^er goudmijnen uitgeput zijn. Het bedrag der gelden, bij den lord mayor van Londen en de leden van hel comité lot oprigling van het gedenkleeken voor den prins gemaal ingeschreven, was reeds tol tusschen de 6000 en 7000 p. st. gestegen. In eene aan- siaanden donderdag te houden vergadering zal de gemeenteraad der City eene som voor ge noemd doel vaststellen met zijne hoogachting i oor den overledene en den eersten rang welke Londen 'onder de steden des rijks bekleedt ovfer- eenkomstig. Vijfhonderd l>aleh katoen zijn uit Peru te Panama aangekomen en route naar Kngeland een veel grooler aaulal wordt via Kaap Hoorn verzonden. Volgens bcrigten uit Zuid Amerika maakt de Republiek Fquador toebereidselen een vermoe- delijken aanval van Peru af te slaan. Chili maakt zich gereed lot een_aanval op de Indianen. Generaal Yanez is te La Pasz door bet volk uit weerwraak voor de moorden van de vorige maand gedood. Een jongman uit Queenstownwiens diensttijd in de Vereenigde Staten verstreken isen die nu bij zijne ouders is teruggekeerd maakt tegenwoordig in zijne geboorteplaats fu rore. Hij was een van de zestig zeelieden der San Jacintodie onder bevel van luitenant Fair fax naar de Trent roeiden. Als ooggetuige wordt hij dus den ganschen dag door nieuws gierigen bestormd. De jonge zeeman verklaart stellig niets van de charge met gevelde bajonet op mej. Slidell ie weten. Ook de klap in hel gezigt des heoren Fairfax schijnt slechts in de levendige verbeelding van onzen commandant Williams thuis te behooren. Volgens het ge tuigenis van dezen zeeman heeft de bemanning der San Jacinto bij deze gelegenheid 80 dollars prijs-geld per hoofd ontvangen. Er komen te genwoordig le Queenstown verscheidene Engel- scbe zeelieden aan die aan boord van Ameri kanen hebben gediend. Het gouvernement der Unie heeft de ka toen die te New-York uil Port-Royal was aan- gebragt in openbare veiling verkocht. De expe ditie der Noordelijken naar Mississippi maakt zich gereed om uit Cairo op le marcheren. Een gedeelte daarvan is reeds naar het Zuideu op marsch. Huiistnleuwi. Het tweede Dames-Concert, had, ingevolge de gemaakte bepalingen, den 21 dezer maand plaats en mogen wij op een gelukkigen afloop in alle opzigten, wijzen. Goede muzijk een flink en deftig auditorium een warme zaal! Wat wil men meer om zich voor een paar uren te ver maken? Komen velen in den regel met dit doel men konde 't ook velen aanzien dat men kwam om te genieten van de schoonste der schoone kunsten. En dat zij dit heeft bewezen weder te zijngetuigen de nooit genoeg gehoorde Frei- schutz-Ouverturewelke op een paar kleine „Fehler" na met een entrain werd ten gehoore gebragt, welke niet naliet indruk achter te laten: het heerlijke Quartet no. 2 in es. van den onsterfelijken Mozartten gehoore gebragt op eene wijze waarop we nog zelden hier ter stede dusdanig werk hoorden uitvoeren. Moge eene dusdanige compositie enkelen te lang van duur zijn - die dit vermeenen - geven voor 't vervolg zich de moeitetoe te luisteren met ernst geheel indringende in den geest der compo sitie; ze zullen van lieverlede gemeenzamer worden met zulke soort van muzijken bij kennismaking meer en meer het waarachtige schoonehet echt classieke gevoelen. Wij dringen niemand ons gevoelen op men onderzoeke zelve. Het auditorium heeft dank te weten aan allendie het hunne zoo zeer er toe bijbragten het saisoen 186*/3 der Muzijk- Vereeniging, een zoodanig te doen zijn als hier in de laatste jaren vreemd was Wel niet het minst aan den Directeur die door directie, begeleiding en wat niet al van verzuim en opoffering, getoond heeft dat zijn ijver voor de zaak niet verflaauwt. Dat de zaak goed behartigd en de kunst met zulke uitvoeringen gediend wordtbehoeft o. i. geen betoog. Het derde Dames-Concert heeft plaats 25 February e. k.en zien we nu reeds met ver langen dien avond te gemoet. Wij vermeenen het kunstminnend publiek geene ondienst te doenmet hetzelve voor te bereiden op eene muzijkale uitvoering welke door de Zang-Vereeniging Tot oefening en Uitspan ning" zal worden gegeven en waarop zoo wij wel onderrigt zijn vocaalwerken zullen worden ten gehoore gebragt, welke nimmer hier ter stede zijn uitgevoerd geworden. De VERKOOPING van den HAK der Willige Kopboomenin het Oude Nieuw land onder Ouvierkerkis uitgesteld, tot den IQ February 1862, 's morgens 10 tiur. De Notaris Mr. C. van deb LEK de CLERCQ zalten verzoeke zijner principalen, publiek presenteren te ver- koopen, telkens beginnende des voormiddags ten 10 ure: Op Dingsdag 28 Januarij 1862, op Kop- kensgors" onder Noordgouwe Een Bunder Ksschen en Kitsen Hakhout. Op Woensdag 29 Januarij 1862, op de Buitenplaats Ypenliooen, onder Aierikzee Een partij Hakhout er. één Vpen Hoorn, geschikt voor VVerkhout. En op Vrijdag 31 Januarij 1862, op de Buitenplaats Rustenburg, aan den dijk van Noordgouwe eene, partij tegen Mei a. s". of vroeger, naar verkiezing, een fraaije TUINKAMER met Keuken, Droog zolder Bleek enz. op het beste gedeelte der Stad te bevragen bij de Uitgevers dezer Cou rant EB VEN de VOS. VAN 17 TOT EN AI ET 24 JAA'DARIJ 1862. Gob.orrn. Eene dochter van L. Karretnau en C. van der Schelde. Eene dochter van C. Hal en J. I.eeuwo. Een zoon van I. v. d. Velde en E. Neerhoudl. Eene dochter van A. Douw en vl. Hogcrlieide. Eene dochter van Nijs en M. Vertinde. Een zoon van J. de Winter eu vl. Zorgc. Eene dochter van M. Truttiger en V. liezaans. Een zoon van I. van llijke en E. Baak. Een zoon van li. J. Vermunt en G. Vxer. Overleden N. Flikweertoud lOtn.. z. M. de Bruine, oud 5 d. z. L. M. Bartelse, oud II d. z. Prijzen der effecten te Amsterdam. Jou 22 Januarij 1 2 Rutland Portugal Spaujp Werkelijke Suhu/d •2 '/.pet. ti i t y dito 3 dit. o dito 4 KW'., 10! V8 Amortis, syndic. 3S bij llopc 1798/1816 5 dito 182.1/1829 5 bij Stieglitz. 5de leen. 5 80 dito 6de leen. 1855 5 93 Leening !8.r>9 3 Leeuing I860 89", dito 4 72% bij Hope 4 Cert. van ass. 6 o.4% PooUche schatkist oblig 4 Aandeel groote Russ, spoorweg a f 236 volgefourn. 5 t !8'D Wèenerbank, bij Goll.en Co. 5 di o dito 4 Mstaliek 5 16 dito 2% 24% dito, rente Amsterdam 5 69% dito nationale 5 45 Weener-aauda fi 500 ,L. 1860 5 1377 Buitenlandsch van 853 3 46 dito van 1856 a 1859 8 45 Vis Buitenlandsch 3 52% Rinnenlandsch 8 47%, Buitcnlaudseb 3°/0 nu 2 Bij het afdrukken dezer was de poss nog niet aan. Middenprijzen van de volgende artikelen te Zicrik zee vuil den 23 Januarij 1862. fip 8ed. Mudde. O into Tarwe 186' t 0,00 t'aanleboonen 8,25 ViemvH dito 1861 - 11,00 Witte dito - 12,00 Afwijkeude dito - 0,00 Bruine dito 15 00 .-Zomer dito - 0,00 Graanwe Erwten 0,00 Ordinaire dito - 0.OO Groene dito - 10,50 R oggé 8,50 Gele d it.o - 0.00 Wioter-Ger»! 5,75 Koolzaad - 0,00 Zomer -dito - 5,40 Zaai-Lijn zaad - 16,00 Haver 3,00 Slag-Lijnzaad 0,00 De Ned-, Mudde. Marktprijzen der Meekrap teZierikzeor van den 23 Januarij 1862. Teelt 1861. Tweeen een, 1ste kw. blank ƒ.26,SO k 27,00 Twee en een middelbare dito - 25,50 a 26,00 Tweeen een, mindere dito - 24,50 k 25,00 Een en een 1ste kw. blank - 26,50 a 27 00 Eea en eenmiddelbare dito - 25,50 a 26,00 Een en een mindere dito - 24,50 a 25,00 Önberoofde1ste kw. blank - 26,50 27,00 Onberoofde, middelbare dito - 25,50 a 26,00 Önberoofde, mindere dito - 24,50 k 25,00. Muilen - 5,00 6,00 Middelbare dito - 2,00 k 3,00 Ter Stads-Drukkerij van de Erven A.dc Vos.

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 2