Woensdag 22 Januarij WOENSDAG k ZATURDAG. Besturen eu A dministratiën bekendmaking. Binnenlandsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen ie 11.,.. i Cl i A BO tl N E MEN TS-P RIJS. Per driemaanden f 2,00. Franco per post f 2,25, Inzending Ier Advert.daagste voren, voor 10 ure'smorgens. -sbb- ir *%- VERS CHUN Ti 1 j P RIJ S E R Al) V E R T EN T 1 E N. Gewone 121 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- er. Doodberïgten san 1 6 regels a f 1 behalve hetlegelregl. HubgeMeEster en Wethouders van Zierikzee brengen (er kennis van belanghebbenden dat (er uilvoering van arl. 128 der wel op de Na tionale Militie van den 19 Augustus 1861 (Staats blad no. 72) aan eiken milicien, die zijn vierde dienstjaar beeft volbragt gerekend van den dag zijner inlijving op zijne daartoe te doene aan vrage toestemming zal worden verleend tol het aangaan van een huwelijk zonder dal van hem wordt gevorderd dat bij vooraf zijne schuld annzuivrre, welke hij op het kleeding- en repa ratie.fonds mo;,l hebben nagelaten. Zierikzee, den 15 Januarij 1862. It. t(iAU Voorzitter. J. I'. N. KR M KR INS, Secretaris. Ouder hartelijke «taiiKbetuigriiig- geeft het Hervormd Uiakonie-Armbestuur te Zie rikzee. kennisdat de navolgende giften zijn ontvangen: Gecollecteerd in de avond-godsdienstoefening van II. zondag 1 Coupon Rusland, gr. f SO. Bij den Boekhouder bezorgd - fO. benevens f 30 tot het doen van eene bui tengewone bedeeling van Soep. Zierikzee, 21 Januarij 1862. Het Armbestuur voornoemd J. P. N. ERMERINS, Voorzitter. A.BUI.IZE, Mz.waarnd.Secretaris. Ten aanzien van de in i860 plaats gehad hebbende volkstelling verneemt men dat ruim 160,000 inschrijvings-biljettou wegens daarin ontdekte leemten aan gemeente-besturen moes ten worden teruggezonden De biljetten in de achterbuurten vangroole steden ingevuld, waien liet gebrekkigst. Met bet drukwerk begroot op 100D I 200 bladzijden zal men spoedig beginnen en hoe veel moeite het drukken van cijfers ook kost, hoopt men met het werk gereed te zijn voor ultimo December 1862. Hel werk der lelling van 1849 was eerst afge- loopen in 1853 en dal der-telling in Belgie van 1856 op 3 April 1861 Keu verpleegde in het krankzinnigen-ge slicht te Dordrecht wist den 17 dezer die inrig- ling Ie ontsnappen door zich langs een dun touwtje uit een raam neder Ie laten. He! touw brak echter door den te zwaren lasten de on gelukkige bezeerde zich zoodanig door den val dal hij zijne onlvlugting slechts kruipende en slepende kon voortzetten zoodat hij weldra in de nabijheid van hel gebouw werd opgenomen en naar hel geslicht teruggebragt. Dezer dagen is de gemeente Leiden door den burgemeester vertegenwoordigd tegen den II Februarij aanstaande voorde reglbank door de algemeene commissie van liquidatie der voor malige weeskamers gedagvaard tol het doen van rekening verantwoording en afgifte wegens eeu aanzienlijk bedrag boedels door de stad Leiden van de voormalige weeskamer aldaar in beheer genomen of wel betaling van twee tonnen gouds. Voor de bedoelde commissie zal de heer rijl-s advokaat mr. G. Delprat optreden. Men schrijft uit'sHerlogenbosch 16 dezer. Het provinciaal geregtshof heeft heden den per soon van Lhuys uit Kindhoien wegens valsch- heid in geschrifte lol 5 jaren tuchthuisstraf veroordeeld. IHj deze uitspraak deed zich deze bijzonderheid voor: Toen de veroordeelde het arrest had aangehoord waarmede hij weinig in zijn schik scheen te zijn gedroeg hij zich zoo onbetamelijk en liet hij zich in zulke hevige be dreigingen uil dat men verpligt was hem door den sterken arm de gereglszaal te doen verlaten. Toen hij met liet gewone cellulaire rijtuig aan de gevangenis gekomen was om daar voorloopig zijn intrek te nemen wierp hij den dienstdoen- den marechaussee op zijde, zette hei op een loopen en het is niet dan met veel moeite en inspanning mogen gelukken hem in verzekerde bewaring te brengen. Men schrijft uil Rozendaal van 16 dezer. Kergisteren en heden heeft de commissie be last met de onteigening der perceelen benoo- digd voor den aanleg van den staatsspoorweg van hier naar Bergen-op-Zoom zitting gehou den om in der minne de daarvoor benoodigde gronden te onteigenen. Hoewel nog al veel grond is aangekocht zijn er echter ook vele eigenaren met wie geen accoord kon worden getroffen. Algemeen erkende men dal er voor den grond fiksche prijzen ,f 1800 a f2200 per bunder wérden geboden doch b 'Stond bij vele landeigenaren bezwaar, daar sommige percee len nu aan elkander gelegen door de overwe- gen langs den spoorweg 15 a 20 minuten van elkander kwamen waarvoor de commissie geene schadevergoeding wilde toeslaan. Uil Arnhem schrijft men van 17 dezer. Heden morgen had hij Driebergen een vreeselijk ongeluk plaats. De opzigter van den Rijnspoor weg P. een zeer verdienstelijk beambte be vond zich bij zijne gewone inspectie op den spoorweg op liet oogenblik dat de trein van Arnhem aankwam hij geraakte onder den trein en was in oen oogenblik een lijk. Men schrijft uil Groningen van 15 dezer. Kene belangrijke inrigting die lot nu toe bier ontbrak is thans opengesteld te welen eene inrigliug ter verpleging van zieke kinderen en wel van 3 tot 12 jaren. Daar de verpleeggelden voorloopig op slechts/ 1 in de week zijn gesteld (alles daaronder begrepen) zoo blijkt dal de inkomsten door liefdadige personen zijn en zullen worden verstrekt. Behalve de vele stemmen die in België zij het dan ook welligt wat voorbarig omdat er nog eene voorziening in cassatie kan volgen opgaan om van koning Leopold gratie (e smeeken voor de negen ter dood veroordeelden der be ruchte zwarte bende" heeft er zich nu een in het buitenland doen hooren die door het ge- hcele land en ook elders weêrklank zal tinden. De grijze hailing die zich doorzijne kernachtige gedichten te regt groote vermaardheid en leven dige sympathie mogl verwerven, Victor Hugo heeft uit Guernsey een roerend smeekschrift lol den koning gerigl. In vloeijende verzen brengt hij eene schoone hulde aan den vorst wien het thans gegeven is na eene dertigjarige hoogst gelukkige regering een nieuwen parel te voe gen hij de vele die zijne koninklijke diadeem versieren. DUITSCHLAND. Weenen 15 Januarij. Uit Venetie ontvan gen beriglen behelzen hel volgende De keizer woonde dien dag eene nieuwe proef met Je onderzeescliB mijnen bij twee van welke vreeselijke kisten men in zijn bijzijn veertien voeten diep in zee liet zinken. Ieder dier kisten was met 460 ronden schietkatoen gevuld en bij hel springen der eerste mijn vfiiog een groote brik met een 500 voeten hooge waterzuil in de lucht en spatte in duizend stukken uiteen, waarna de tweede mijn met een waterzuil die zoo hoog was als de toren van Sint Marcos eeu kustscbip geheel vernielde. De moeder der keizerin wordt mei hare jongste dochter nog in den loop dezer maand te Venetie verwacht waar denkelijk ook de koningin van Napels en de gravin van Trant komen zullen. Volgens berigten uit Zurich bevindt zich in die stad sedert eenige dagen de bekende veld prediker van Garibaldi pater Giovanni Pante- leone. Op zijn ordekleed draagt hij de versierse len van de Ster der duizend hem door Garibaldi geschonken, dewijl hij een van de „duizend man" was die het groote werk der bevrijding van Italië met genoemden held hebben aangevangen, door deel uit te maken van de eerste expeditie naar Sicilië. De generaal Benedek die thans in Ons'en- rijksch Italië het opperbevel vberlis bij de troe pen ongemeen sterk bemind en verzuimt dan ook niets om zich hunne genegenheid waardig te maken, lederen dag worden een kapitein een luitenant een vaandrig en een gemeen soldaat aan zijnetafel genoodigd, waarde laatst genoemde zich dan altijd regt tegenover den generaal geplaatst ziel. Men meldt uit Wiesbaden dat de rede ring eene nieuwe regtsvervolgijig heeft ingesteld legen den voormaligen redacteur der opgeheven Wiesbad. Zen. den heer Lowenthal hij is ver oordeeld lot 2 maanden correctionnele gevan genisstraf wegens godslastering. Dr. von Siebold is volgens de Triester Zeilung belast mei de taak om liet ontworpen Japansclie gezantschap aan alle Kuropesche hoven waar mede Japan in betrekking staat Ie organiseren zestig Japanezen en daaronder zeer hoogge plaatste personen en vorsten zijn opzijn advies daartoe reeds aangewezen eu hij hoopt ook dat, op zijn voorstel liet prachtige stoomschip Lyce- moon van 400 paardenkrachten en 360 voet lengte het schoonste dal in den jongslee lijd in Engeland gebou.vd is en zich thans Ie Shangaï be vindt voor den prijs van 7 a 360,060 IL door den keizer zou worden aangekocht ten behoeve van de voorgenomen reis die daarmede naar Europa in drie en een halve maand zou kunnen plaats hebben in plaats zoo als het oorspron kelijke plan was hel Japansche gezantschap op een Engelsch of Fransch stoomschip over te brengen. De heer vim Siebold heeft zich bereid verklaard het gezantschap naar Europa te ver-J gezellen ofschoon hij Ier wille van zijne we tenschappelijke nasporingen liever nog een jaar in Japan vertoefd had. FRANKRIJK. Pakijs, 16 Januarij. Morgen beginnende pleidouijcn in zake de lieer Fouid tegen de echt genoot van zijn zoon. De minister vraagt nietig-verklaring van het huwelijk in der tijd tusschen zijn zoon en zekere madame Valerie actrice van het thdatre Franfais gesloten. Aan de dagbladen is verboden de debatten van dit proces mede te drelen. Men verzekert dat op de rijtuigen van woelde eene jaarlijksche belasting vau l .'Ofrs. en op de paarden derzelfde calagorie eene van 106 frs. zal worden gelegd. Men vreest echter dat de senaat het wetsontwerp niet zal goedkeuren. Door een treurig ongeluk dat hier voor viel is eene achtingwaardige familie (hans in hel departement der Garonne gevestigd in diepen rouw gedompeld. De heer Pierré 'dé Rémusat zoon van een voormalig minister van Lodewijk Philips naauwelijks dertig jaren oud met al de gaven der natuur en der fortuin be giftigd en wien eene uitstekende opvoeding te beurt viel werd door zijn schichtig paard tegen een muur geworpen stortte bewusteloos ter aarde en stierf heden nacht in het hospitaal. De pastoor der Magdalenakerk vervulde de treurige taak om de jeugdige echtgenoot van den overledene hij diens stoffelijk overschot (e brengen. Parijs 17 Januarij. Er loopt hier een ge rucht dat er gedacht wordt aan een huwelijk van prins Oscar van Zweden die zich thans Ie Turijn bevindt met de tweede dochter van koning VictorEmanuel. Onlangs maakte eene deputatie uil de de partementen van de Man: en het Vogesisch ge bergte hare opwachting bij den keizerlijken prins, ten einde hem een geschenk aan te bie den van bonbons en confilureu die in deze de partementen het best worden vervaardigd. De deputatie werd zoo goed door den jongen vorst ontvangen dat een hat er leden het waagde te vragen wat zij bij hunne terugkomst aan de gevers van het geschenk moesten zeggen. Wel'' zei het manneke zeg dat Papa niet wil hebben dat ik er van eet." Bij de opvoering van Abouts drama Caëlana had het volgende plaats: In hel Odéon dool eeu jong meti6ch in het par terre. Hij werd door een beambte van policie in arrest genomen toen iemand van een zeer fatsoenlijk voorkomen die naast hem 2at beleefdelijk deed opmerken dal men niemand die zijne plaats betaald had kon beletten te fluiten. De pnlicie-agent liet zich hierdoor echter niet van zijn stuk brengen en toen de buurman bleef aanhouden werd ook deze in verzekerde bewaring genomen en voor den commissaris van policie gebragt. »Hoe is uw naam V' vroeg deze den gearresteerde op vrij barschen toon. Daarop kreeg hij op wellevende wijze ten ant woord oLepelletier secretaris generaal bij het ministerie van finaulien. Den gezagvoerder van hel kaperschip Sumter is aangezegd dal hij met zijn schip de haven van Cadix binnen zes uren zal hebben te verlaten. De generaal Klapka is alhier aangekomen hij dineert heden met den generaal Turr en zijne echtgenoot benevens den heer Fazy van Genéve bij den lieer Bixio. Men meldt dal de regent van het Cbi- nesche rijk prins Kong een jeugdige neef van den keizer naar Frankrijk zal zenden cm er eene Europesche opvoeding te genieten. Blijkens uil El Kébir onivaugene berigten van den 1 dezer, moet bet vrij gunstig slaan met de werkzaamheden tot doorgraving der land engte van Snez. Op nienwejaarsdag was er voor hel eerst eene mis gelezen in de kerk van Seuil d'Elguisrr, een der moeijelijkste punten voor de werken. Die geheele streek was vóór drie jaren nog eene woestenij en wordt thans door 6000 zielen bewoondwaaronder 606 Christenen. Hetzelfde berigt verzekert dal er reeds eene lengte van 57 kilometers uitgegiaven is welke bevaarbaar zoude zijn. Men vleide zich dat de wateren van den Nijl in de tweede helft van Januarij reeds direct in het meer van Tuinsah zouden kunnen vloeijen. Dadelijk daarna zal men met 40,000 man den arbeid krachtdadig voortzetten, en men hoopt met grond dat het reuzenwerk thans zijne vpltuoijing nadert. Bij koninklijk besluit wordt te Florence de oprigting bevolen eener groote nationale bibli-

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 1