Zaturdag 11 January 1862 WOENSDAG k ZATUBDAG. Besturen en Administratiën Binnenlandsche Tijdingen. Buitenlanclsche Tijdingen 4. A BO N N E ME N T S-P RIJS. Per driemaanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending Ier Advert.daagste voren, voor 10 ure'smorgens. VERS C H IJ Pi T P RIJS DER ADVERTENTIES. Gewonel2*/cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- er. Doodberigten san t6 regels af 1 behalve Iiel7egelregt. KENNISGEVING. De Burgemeester van 'tierikzee brengt ter kennis van de ingezetenen, dal er op Maandag den 13 dezer maand des namiddags ten zes ure, op hel Raadhuis ^alhiereene openbare vergadering van den Gemeente-Raad zal gehouden Worden. Aierikzee8 Januarij 1862. l)e Burgemeester li. C. CAU. B EK E N D M A R I NG. Burgemeester en Wethouders van Zierikzèe maken bekenddat tot Beurtschipper tussclien deze gemeente en Middelburg is aangesteld A. PIJPELING, ingevolge, het reglement en de vrachtlijst door de beide gemeente-raden vastgesteld en doorheeren Gedeputeerde Staten dezer provincie goedgekeurdwaarvan exem plaren tegen voldoening der kosten verkrijg baar zijn ter Gemeente-Secretarie. Zierikzeeden 8 Januari) 1863. B. C. CAU Voorzitter. .1. P. N. KRMERINS Secretaris. OPROEPING. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee roepen bij deze op, allen die vermeenen mogten bezwaar te moeten inbrengen tegen de verplaatsing van een fournuis in het pakhuis aan de Appelmarkt wijk D no. 361door den heer P. M. OCHTMAN alhier voorgenomen om op Woensdag den 15 dezer(les middags te verschijnen in de gewone vergaderkamer van het Bestuurbij het als dan te houden geburen- verhoor. Zierikzee den 8 Januarij 1862. B. C. CAU, Voorzitter. J. P. N. ERMERINS, Secretaris. Men schrijft uit Middelburg van 6 dezer. In eene plegtige openbare zitting van het provin ciaal gereglshof lieden namiddag gehouden is geïnstalleerd den heer C. IV. E. Vaillant door Z. M. den koning benoemd tot president van genoemd hof, in plaats van jhr. A. P. van Doorn, als zoodanig eervol omslagen. Na de rede en het requisitoir van den procureur-generaal mr. M. Verbrugge en de toespraak van den waar- nemenden voorzitter jhr. mr. S. Schuurbeque Boeije nam de nieuw benoemde zitting en rigtte het woord tot da aanwezige regterlijke ambte naren advokalenen procureurs. De heer mr. P. J. G van Diggelen beantwoordde als deken der orde van advokalen, namens de leden der balie deze toespraak. Dat in deze stad, hoe ook bij vele anderen door hare geïsoleerde ligging eenigzins ten achteren niet alle energie hij hare ingezetenen uitgedoofd is, bewees hel in deze week tot stand komen van twee inrigtingen de eene het hou den van kunstbeschouwingen iu eene der zalen van het teeken-academiegebouwwaar men vergast werd op de heerlijke collectie leekenin- gen van mr. de Jonge van Ellemeetde andere de oprigting van een stoomhoutzaagmolen van de firma van de Kamer en Co.genaamd Zeeland welke dezer dagen met gunstig gevolg hare werkzaamheden aanving. Op het gebied der nijverheid bestaan meer dere plannen die echter afhankelijk gesteld worden van de verwezenlijking ecner verbinding met den vasten wal. Naar men uit Goes verneemt zal ten over staan van den hoofd-ingenieur en den heer D. Dronkers de overgave en overname plaats hebben der materialen ten dienste van het kanaal, door de Engelscbe maatschappij aan het rijk. De opmetingen voor den spoorweg zouden tot nader order gestaakt zijn. Men schrijft uit Tbolen van 5 dezer. Op den laatslcn dag dal de aroote jagt in deze pro vincie geopend was, is door den heer van Slapele, burgemeester der naburige gemeente Poort vliet een arend gescholen die 2'/s Ned- ellen vlugl had. Naar men verneemt zijn nog een tweetal dezer dieren in den omtrek gezien. Dezer dagen werd door de te Bergen-op- Zooni gestationeerde koninklijke maréchaussee in de gemeente Putten gearresteerd en in het huis van burgerlijke cn militaire verzekering aldaar overgebragt de persoon genaamd Francisms van Hooydonb', arbeider Valdaar «woonachtig welke den I dezer, in een staat van dronken schap verkeerende zijnen 76jarigen vader met een stoel verscheidene ernstige wonden-aan het hoofd en de borst heeft (oegebragt waardoor de brave grijsaard in eenen allezins bedenkelijken slaat verkeert. Later werd hij onder geleide der maréchaussees gevankelijk naar Breda gevoerd om aldaar ter beschikking van den ollicier van justitie te worden gesteld. Uit Halt-Bommel schrijft men van 5 dezer. Daar sedert eenige dagen de rivier de Waal geheel vrij van drijfijs is werd heden de gier- pont weder voor de stad gelegd. Vele schepen zoowel op- als afwaarts varende vertoonen Zich weder op de rivier en de gewone stoomboot- dienst zal naar men verneemt zeer spoedig hervat worden. Uil Zutphen meldt men van 5 dezer. Hel ijs is op de rivier verdwenen en dus heeft men heden de brug weder gelegd zoodat de com municatie geheel en al is hersteld. Alle diligen ces zoowel uil de noordelijke als zuidelijke rigling, komen nu ook op den bepaalden tijd aan, en verscheidene schepen hebben reeds onze haven verlaten. Volgens telegrafisch berigt uit Keulen was aldaar veel drijfijs. Van Bett tot hoven Oberweel zit het ijs steeds vast. LI. zalurdag is Zr. Ms. schroefkorvel Prinses Amelia komm. kapt.-luit. ter zee Króef te Nieuwe Diep builen dienst gesteld en de élal- major in non-activiteit getreden. Men meldt uil Ousterhout van 4 dezer. Gadurende de maand December jl. zijn door deze stad 269 stuks vee naar llelgie doorge voerd makende sedert primo Januarij 18.il een totaal van 7115. Kalfkoeijen werden ge durende gemeld tijdvak niet veel verhandeld doch de prijzen hielden zich ferm staande, het vette vee was voor de Belgische markten zeer gezocht en men betaalde daarvoor 65 a 70 cents hel Ncd. pond. Vette kalveren waren legen 70 cents het Ned. pond zeer gewild. Voor vette varkens werd 60 cents het Ned. pond besleed. Uil Arnhem meldt men van 7 dezer. De ongelukkige gewoonte van schieten bij zekere gelegenheden beeft op Nieuwjaarsdag in het naburig dorp Rbede weder treurige gevolgen veroorzaakt. Ken persoon schoot zich door de hand zoodat hij het gebruik daarvan waar schijnlijk voor altijd zal tnoelen outheren. Een tweede bragteen ander in de liokerdij een schot toezoodal hij spoedig daarna aan de gevolgen overleed. De justitie heeft zich gisteren derwaarts begeven er schijnt vermoeden te beslaan dat deze verwonding met opzet is gepleegd. Men schrijft uit Leeuwarden van 6 dezer. Zekere J. J. dienstmaagd bij don logement houder W. alhier, is gisteren avond als ver dacht van kindermoord in hechtenis genomen. Bij onderzoek door de justitie is gebleken dat zij het lijkje van het kind waarvan zij den 4 of 5 dezer was bevallen in hare kleérkist had ver- horgen. Hel geregtelijk geneeskundig onder zoek is opgedragen aan den heer J. M. Baart de la Faille med. dr. alhier. Men schrijft uit Meppel van 4 dezer. Gisteren avond is te Smilde eene geweldadige poging tot diefstal gedaan naar men zegt door een ontslagen bedelaar-kolonist van middel matige lengte, bleeke gelaatskleur en eene eenigzins gebogen gestalte. Tusschen 9 en 10 ure brak Ipj bij een landbouwer in den stal en sneed twee koeijen los om ze naar buiten te drij ven welligl met het doel om de bewoners uil het buis te lokken en dan de handen vrij heb bende zijn slag te slaan. De dienstmeid even wel kwam toen met eene lamp in den stal waarop de inbreker haar oen slag gaf cn een strop om den hals wierp dien hij vervolgens digthaaldeen bovendien nog met de hand toe drukte. De meid was echter nog in slaat een gil te geven waarna hij haar met een daar aan wezige mestvork tegen de borst sliet. Vervolgens heeft hij onmiddelijk de vlugt genomen zonder tot heden geval te zijn. De heer officier van justitie te Assen is dadelijk met dit voorval.be kend gemaakten wend alle moeite aan om den onverlaat gevangen te nemen. De heer Dieterici, directeur van het bureau der statistiek te Berlijn heeft in de jaarboeken der academie de slotsom zijner nasporivtgen omtrent de tegenwoordige bevolking van den aardbol bekend gemaakt Hij geeft daarvan de volgende opgaven en verdeeling Hel Cirkas- siscbe ras telt 369,001),000 zielen het Mon- goolsche 552,000,000 het Ethiopische (Negers) 169,000,000, het Amerikaansclte (Indiaan) 1,000,000 hel Maleischo 200,000,000. Het Christendom heeft 335,000.000 belijders het Jodendom 5,000,000 de Aziatische godsdienst 600 000,000, het Mohamedanisme 160,000,000, het Polytheïsme 200,900,000. Van de Christe lijke bevolking behooren *70,000,000 lolde Itoomsclie 80,000,000 tot do Protesiansche en 67,000,000 tol de Grieksche kerk. {lierkei. courant.) Nog altijd wordt voor hel hof va» assises in Henegouwen te Bergen de behandeling voortgezel van het reglsgeding tegen de zooge naamde «zwarte bende" In de twaalfde open bare audiëntie van 6 dezer werd eindelijk de 153ste get ui ge gehoord waarmede althans voor- loopig het onderzoek in deze uitvoerige regis zaak schijnt gesloten te zij». Althans nadat de veertien beschuldigden successievelijk mede zijn v erhoord bij de behandeling der vijf en vijftig misdaden gedeeltelijk gepaard met moord en alle beslaande in brutale diefstallen met braak en inklimmingin getneon overleg gepleegd bekwam de heer procureur-gene raal het woord. Deze rigtte zich hoofdzakelijk tot de leden der jury en ging eenige bijzonderheden na welke nader uit het getuigenverhoor waren gebleken. De uitvoerige adstructie van zijn requisitoir heeft hij echter nog niet ten einde gebragl maar zou dingsdag worden voortgezet. DUITSCHLAND. YVeenen, 6 Januarij Voor het grondgebied in liet comitaat van Pestli is het krijgsregt afgekondigd. Roof, moordbrandstichting bedreiging met brandstichting en desertie wor den, zonder aanzien van persoonstand of rang met de koord gestraft. Te Turijn is de reiziger Miani aange komen die doorgedrongen is tot boven den vijftigsten waterval die de rivier de Nijl voedt. Hij moet de eerste geweest zijndie zoo digt bij den oorsprong dier rivier is aenaderd. Men schrijft uit Frankfort van 5 dezer. In de nabijheid van Budingen heeft voor twee dagen een vroeselijk ongeluk plaats gehad. Het jagtrijtuig van prins IJssenburg en Budingen is van een hoogen dijk afgevallen floor het schrikken der paarden. Prins Reinliard von Solms-llolicn- salms Lick werd daarbij zoo zwaar gekwetstdat hij spoedig aan de gevolgen den geest gaf; vier andere leden van het gezelschap werden insge lijks zwaar, hoewel niet gevaarlijk gekwetst de prins vim Ijssenburg en verscheidene andere personen waagden een sprong en hadden daar door het geluk ongedeerd te blijven. Uit Athene zijn herigten ontvangen van 28 December. Op de Noordelijke kust van Morea heeft eene hevige aardbeving plaats ge had. Athene heeft daardoor niet geleden maar Oud en Nieuw Corinlhe Aigion eu Patress hebben zware schade ondergaan. De wetgevende kamer heeft do som van 10,001) drachmen lol tegemoetkoming der slagloffers in gewilligd. FRANKRIJK. Op den 27 December jl. viel Ier zitting van de reglbank van I'érigueux een schandelijk tooneel voor. Tusschen don ambtenaar van het openhaar ministerie en den advokaai Montêgut ontstond een hevige woordentwist de voor zitter mengde zich hierin en beval den heer Monlégul onmiddelijk de zaal te verlaten. «Ver wijder uriep hij den adtokaatloe: «gij zijl niet waard de toga te dragen. Deurwaarder, voer dien man wegDe advokaai ging heen terwijl hij zeide»lk ga en wacht het geweld der bajooetten niet af.'' Verscheidene zijner collcgaas verlieten met hem de zaal. l)e Courrïer de Eg on herinnert dat de kara vanen die zich jaarlijks tot het doen van pel- grimslogten naar het Heilige Land verecnigen voor een niet gering gedeelte uit inwoners dier stad bestaan en acht het daarom niet overtollig eenige inlichtingen wegens den nu aanstaanden togt te geven. De pelgrims zullen zich dit jaar den 30 Maart te Marseille inschepen om den 9 April te Jaffa aan te komen terwijl de geheele togt ongeveer twee maanden duren zal. Voor de pelgrims der eerste klasse worden de kosten op 1250 a 1300 francs voor die der tweede op 1000 a 1100 francs geraamd. I,a Palrie zegt op grond van een berigt uit Bombay van 12 December, hetwelk ver trouwen verdient dal het berigt omtrent eene beweerde arrestatie van den beruchte» Nena Sahib van allen grond ontbloot is- Trouwens is dal Indische opperhoofd reeds (in zoo vele telegrammen) gepakt veroordeeld en ter dood gebragl dat men hem den vJud van Indie'' gaat noemen. Beide beruchte personen denkt men ieder oogenhlik beet te hebben, doch tel kens vindt men zich bedrogen. De Gazela del Popoio zegt dat te Napels eene demonstratie ter gunste van de afgevaar digden der oppositie beproefd is in den geest van die welke vroeger door den generaal Cialdini is bedwongen. De bevolking heeft zich buiten hel spel gehouden en zich in het minst niet om de leiders der andermaal in den aanvang ge dempte beweging bekommerdofschoon deze ook bijna de slagloffers eeuer contra-demonstratie geworden waren. Volgens tijdingen uit Calanzaro zijn de zes nog overgeblevene manschappen der bend

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 1