DE MAATSCHAPPIJ VAN BRANDVERZEKERING, 1 1 Buitenlandsche Tijdingen Advertentiën. 247ste Staats-Loterij. gevelde opgaande Boomen Esschen en Elzen Hakhout. Hakhout en Boomen. Grande Soirée Musicale, Zeetijdingen Beurs- en Marktberigten. Vervoer-Middelen. mei andere gelegenheden, met vaartuigen, gaan nu en dan slaven weg in weórtvil van alle maatregelen genomen om hunne vlugt legen le houden. Indien de emancipatie der slaven lan ger uitblijft zullen de slaveneigenaars de besle hunner slaven verliezen." lilden avond van 30 December heefi een vader zijn 12jarig zoonlje in de Vest bij de We- teringbarricre le Amsterdam geworpen en is daarna onrniddelijk op de vlugt gegaan. De knaap is echter uil het water gered en bewuste loos naar het lïinnen-Gas'huis overgebragtal waar hij gestorven is. De dader is aangehouden en aan do justitie overgeleverd. Men schrijft uit Nijmegen van 3 dezer. Tegen van der Bach oud ongeveer 25 jaren laatstelijk conducteur op de stoomboot no. 23 der Nedcrlandsciie stoombool-reederijis hevel van gevangenneming verleend als verdacht van diefstal van 400 Pruissiscbe thaler aan Kassen-Scheineu en ƒ400 aan llollandsch zilver geld, alsmede van een gouden horologie loo- pende op I3steenen, zwaar gegraveerd. Hij is sedert 23 December van hier voorlvlugtig. Als eene bijzonderheid kan men melden dat verscheidene personen te Giessen-Oudekerk een ooijevaar hebben zien vliegen. Men schrijft uit Zwolle van 3 dezer. Dezer dagen had het dertienjarig zoontje van den landbouwer J. v. d Sluis aan den Hasseler- dijk, terwijl hij zich in de nabijheid zijner woning op eene met ijs bedekte sloot met schaatsenrijden vermaakte, het ongeluk door hel ijs le vallen en te verdrinken. De koloniale bevolking der Maatschappij van Weldadigheid le Fredertksoord verkeert in zeer bedrukten toestand commissarissen dier Maatschappij hebben werkelijk legert veler verwachting uitvoering aan hun voornemen gegeven de adjunct-directeur heeft aan de gezamenlijke onderwijzers op nieuw officieel kennis gegeven dat met den aanvang van dit jaar 1862 al de scholen voor het geven van on derwijs worden gesloten. Ook is er nog sprake van hel ontslaan van andere ambtenaren aldaar. Te Brussel is berigl ontvangen, dal koning Leopold te Osborne ziek ligt. De vorst is door eene keelziekte aangetast ten gevolge van eene gedurende deu overlogt gevatte koude. Vrees voor een ernstige ongesteldheid bestaat er nog wel niet doch desniettemin is men te Brussel niet weinig bekommerd over den toestand 'van den lijder, met hel oog op zijnen vergevorderden leeftijd en zijne wankelende gezondheid. FRANfvR IJK.. Het Journal des Dcbals zegt in het staat kundig overzigl van zijn noiutnrr met betrek king lol het voorgevallene te Lissabon: Welk een treurig en aandoenlijk looneel Eene vorstelijke familie waarvan de leden dnor een onverbiddelijk noodlot een voor een worden weggemaaid; een volksmenigte, door wanhoop en door onwetendheid verblind die zich geen denkbeeld kan maken van eene natuurlijke oorzaak dier ziekte, die dadelijk aan vergiftiging denkt en de stralen afioopt om zich op de onge lukkige voorwerpen barer achterdocht te wreken; ministers, die genoodzaakt worden om zich door de vlugt te onttrekken aan dwaze bedreigingen met den dood! En toch, als meu den blik slaat op andere staten van Europa, en als men nadenkt oi er de oorzaak die Ie Lissabon eene woedende menigte op de heen brengt dan gevoelt men zich bijna geneigd bij die le naauwernood ge- slotene graven die als 'l ware dagelijks weder moeten geopend worden om een nieuwe prooi te verzwelgenuit le roepen: gelukkig de vorsten die zóó sterven drieweif gelukkig het land waar het volk niet lijdelijk kan aanzien dat zijne vorsten sterven; waar de koningen gedurende hun leven aan hunne onderdanen verknocht door handen van wederkeerige toege negenheid. naar hunne laatste rustplaats worden begeleid door die wanhoopskreten en geen anderen opstand hebben gekend dan een zooda- nigen die uil diep geschokte genegenheid voort spruit.'' Als eene niet onaardige bijzonderheid deelt men mede dat de bekende banketbakker Siraudin die voor den Nieuwjaarsdag opzette lijke bonbons had vervaardigd gedurende de week welke dal feest voorafging voor ruim 300,000 frs. aan allerlei lekkernijen heeft ver kocht. Gelijk men weet is de voorzitter van een der hooge coilegien van staal de vennoot van dien gelukkigen banketbakker, die ook als v audeviile-schrijrer niet onbekend is. GROOT-B RIT T AN NIEN Van Bolivia verneemt men alles behalve bevredigende tijdingen. Men gelooft dat er spoedig nog meer bloed vergoteu worden zal. Waarschijnlijk zal in Salvador een nieuw ge schil uitbreken tnsschen kerk en slaat. Men verwacht dan de volkomen nederlaag der pries terpartij. Den '25 November is de blokkade-schooner van Nieuw-Grenada in de monding van de Cha- rambaBuenaventura, tegen de kust verbrij zeld zoodat de blokkade is opgeheven. De Fransche brik Bazar werd opgebragtterwijl zij eene poging waagde om de blokkade le ont snappen. In de Transvaalscbe republiek schijnt de toestand verwarder dan ooit. President Prelorius van den Vrijstaat legde er een bezoek af maar lol heden heeft men niet vernomen wat daarvan je gevolgen zullen zijn. JONGSTE TIJDINGEN Batavia 30 November. Op Java is het rustig. Uit Banjermassing is geen ander nieuws ont vangen. Turijn 5 Januarij. Volgens Berigten uil Napels is Auletta na een langdurig gevecht genomen. De bende die weerstand bood en de nederlaag heeft geleden bestond uit 40 roovers. Hel Begenient Heal Dow. Een brief aan de redactie van het Amerikaan- sehe maandschrift der Afschaffings-Vereeniging zegt dien aangaande het navolgende New-York '27 Nov. 1861. »lk verneem dat het 13de Maine-regement gekommandeerd door onzen hooggeachten vriend iïeal Dow spoedig marschvaardig wezen zal en een uitgelezen korps zal moeten genoemd worden. Velen der soldaten behooren tot den beschaafden en meer gegoeden stand die uit gewetens overtuiging ten oorlog trekken. Een aantal studenten van Brunswick en Waterville en van de Seminariën van Readfield en anderen staan in de gelederen. Een Evangelie-dienaar en een chirurgijn die hunne diensten te laat aanboden om naar rang daarbij geplaatst te kunnen worden traden als volontair in het gelid. Het gebeele corps, sterk 1200 man, zal met eene openbare demonstratie de belofte lot onthouding van alle drankgebruik onder teekenen eer het te velde trekt. Als het regement onze stad zal doortrekken wensck ik dat de vrienden der afscbaffingszaak bel een hartelijke ontvangst mogen voorbereiden^ en langs dezen weg roep ik daartoe allen tot medewerking op." Een ander berigt zegt; Het regement van onzen vriend en broeder kolonel Dow vult zich spoedig aan en dat wel met mannen van den echten stempel degelijk matig onthouders van alle sterkedranken en van godsdienstigen zin. Het zal ein regement zijn zooals Cromwell er in den burger oorlog van zijn lijd velen lelde, die met geestdrift voor een edele zaak geloof en werken paarden en tol motto de woorden van hunnen grooten veldheer voerden: Vertrouw op God en houdt uw kruid droog." Kunst nieuws. Op 10 dezer geeft de heer Ezerman organist en muzijkmeester te dezer stede eene Soirée- Musicale en vestigen wij op dezelve de aan dacht van hel belangstellend publiek. Behalve de uitvoering van twee soli op de piano door I den concertgever wordt ons een Quatuor van I Reissiger ten beste gegeven en mogen we het genoegen smaken door de medewerking van I orchest en geachte dilettanten een' aangenamen avond door te brengen. Zoo er slechts de noodige orde en stilte heerschen mogen voor spellen wij den concertgever gaarne ook op materieel gebied een aangenamen avond. Bij den ondergeteekende bij wien in de afgeloopene 246ste en vorige Loterijen vele aanzienlijke prijzen zijn getrokken zijn weder verkrijgbaar HEELE en GEDEELTEN van LOTEN in KOOP al de KLASSEN KOOP per KLASSE en in HUUR Prijs-Courant. De TREKKING begint op Maandag 10 Februarij 1862. J. OCHTMAN. Allen die van de ondergeleekenden iets te vorderen hebben worden verzocht daarvan voor 15 dezer de KeKenin- jfen ten bunnen Kantore le bezorgen. ZierikzeeJanuarij 1862. OCHTMAN, van der VLIET en Co. De Notaris J. M. BOUVIN zal op Zaturdag den II Januarij 1S62, 's voormiddags ten 10 ure onder Sir-Jansland op de Hofstede bewoond bij den Heer A. van HOEVE publiek presenteren te verknopen Een partij Pruimen Hoornen geschikt ter verplanting, (welke inmiddels uit de hand te hoop zijn en daarna aan en bij de Groote Gantel onder Oosierland een partij waaronder geschikt voor Werkbout en een partij extra zwaar HAKHOUT. En op Zaturdag den 18 dier maand 's mor gens ten 40 ure aan den Ouden Dijk onder Oosterlandeen partij extra zwaar zevenjarig De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQzal ten verzoeke van zijne principalen op Woensdag den 15 Januarij 1862, des voormiddags ten 10 ure, in het Haamsteedsche Boschpubliek presenteren le verkoopen eene groote partij VAN HET ttoningrijh der Siederlanden gevestigd te 's H er to ge n b o sc h verzekert op vaste en zeer matige premien', alle onroerende en roerende Goederen legen schade door hrand veroorzaakt of tegen alle schade welke als gevolg van brand blnsschlng of redding kan worden beschouwd. Het Agentschap te Zierikzee geeft iedere inlichting. De Correspondenten zijn gevestigd te Zierikzee (de Heer C. J. KUN); te Oosierland, voor Duivelaml te Dreisclior(Dreiscltor, Noord- gouwe Botnmenede en Zonnemaire)le Haam stede en Eikerzee voor Schouwen. te geven door O. tl. m X E SlïïÊAW met medewerking van Orchest op Vrijdag ÏO Januarij 1862 in de Concerlzaal. Programma. Eerste Afdeeling. 1. Ouverture voor Orebest van Méhul. '2. Variations Inillantes pour piano sur le choeur favori »d'il Crociato de Meijerbeer" composées par H. Herz. 3. Introduction el Variations voor fluit met piano begeleiding van Boehm. 4. Grande Faritaisio pour violon sur des motifs de wBoberl Ie Diable." avec accompagnement de piano par J. Artdl. Tweede Af deeling. 5. Grand Quatuor pour le piano avec accom pagnement de Violon Alto el Violoncellt; cotnposé par Reissiger a. Allegro Moderato. b. Andante con Variazioni. c. Scherzo et Trio. tl. Rondo. 6. sLiebes aufruf." Lied für tenor mil piano und violoncel begleitnng von Rosenhain. 7. Fantaisic »la Straniera"' pour piano. Thalberg. 8. Ouverture voor Orebest van Kalliwoda. Aanvang ten 7 ure precies. Enteée 90 Cents. Enlrée-kaarlen zijn le bekomen bij den Boek handelaar S. OCHTMAN Jz. alhier terwijl zij die zitplaatsen verlangen te bespreken zich kunnen vervoegen in de Concertzaal van 101 uur des middags, op den dag dei- uitvoering legen betaling van 10 Cents voor elke plaats. legen Mei a. s. of vroeger, naar verkiezing, een fraaije TUINKAMER met Keuken, Droog zolder Bleek enz. op het beste gedeelte der Stad te bevragen bij de Uitgevers dezer Cou rant ERVEN A. de VOS. Zierikzee, 3 Januarij. Gedurende hel jaar 1864 zijn alhier binnengekomen 88 schepen en vaartuigen als: 4 van Java, geladen met koffij en suiker 69 van New-Castle Huil Sunderland, Plymouth, Liverpool, Londen, Whitehaven, Boness Middlestown Poole, Shields Nordshields en Par geladen met steenkolen klei, zout verwhoul ijzer, soda, rijst pijpaarde eu spoorijzer 2 van Dramme met bout I van Pisacrua met salpeter 1 van Eupatoria met rogge 1 van Triest met ge mengde lading 1 van Boston met suiker I van Malaga met wijn enz. 1 van St. Ubes met zout 1 van Kroonstad met rogge 1 van St. Petersburg met rogge I van Genua met marmer 1 van Lissabon met zout 1 van Riga mei gerst 4 van Nieuwhaven met aard appelen 1 van Smirna met fruiten en uitge zeild 38 schepen g eladen 6 met appelen en uijen 2 met gemengde ladingen 30 met bal last, en bestemd 2 naar Java I naar Alexan dria als bijlegger en 35 naar Engeland. Brouwershaven, Gearriveerd 5 Jan. Juno11. W. Nicolai, 5 Vier GezustersJ. Bik, beiden var. Ba tavia naar Rotterdam. 5 t Courier, C. Meuldijk New-Caslle Zie rikzee. 6 Greta, S. Wilson Taganrog Kolt. Per het Ned. schip Vier Gezusters, kapt. J. Bik zijn als passagiers van Java aangebragt2 gepensionneerde militairen. Prijzen der effecten te Amsterdam deu 6 Januarij i 802. Nederland Werkelijke Schuld dito dito dito dito Araortis. 9yndic. Rusland bij Hope 1798/1816 dito 1823/1829 bij Stieglitz. 5de leen. dito Ode leen. 1855 Leeuing 1859 Leening 1800 dito bij Hope Cert, van ass. Poolscheschatkist oblig. Aandeel groote Russ. spoorweg a ƒ236 volgefourn. Oostenrijk Weenerbankbij Goll.en Co. dilo dito Mstaliek dito dito, rente Amsterdam dito nationale Portugal Buitenlandsch van 853 dito van 1856 a 1859 Spanje Buitenlandsch Binnenlandsck Buitenlandsch 3°/0 nn 246ste ITAATI-IOTSBU 5de Klasse. 144e Lijst. No. 5866 f 10000; no. 18677 f 1500 no. 10346, 13.820 en 19108 ieder ƒ1000. 15de Lijst. No. 859 1559, 15256 en 19580 ieder 1000. 16de Lijst. No. 5010 prijs van ƒ1 000 en premie ƒ30,000 no. 3906 niet maar premie ƒ3000; no. 2350 co 5319 ƒ1000. ROTTERDAM, 6 Januari; 1862. TARWE, Zeeuwsch Vlaamsch en Overmaasche was van de naastbij gelegene plaatsen eenige toevoer ter marktdie door gebrek aan koopevs 20 a 30 c. lageren dan nog moeijelijk was op te ruimen, goede en puike f 11,20 a f 11,80; mindere f9 a f 11Jarige komt nagenoeg niet meer voor ROGGE Vlaams, en Overmaa9che door kleinen toevoer als voren ge plaatst de beste van f8,70 a f9. GERST ofschoon weinig ter markt slepende van de baud gegaan van f5,50 a f6,20 zomer f5,30 a f5,90. HAVER, traag in eendoen; korte f3,40 a f4 lange f2,50 a f3,50. ERWTEN, werden door geringe vraag mede 25 c. lager afgegeven f 11,50a f12,50 goote dito f 12 a f14. PAAlt-DENBÖONEN10 c. lager van f7,80 a f8,50 2'/spct. 3 J6'/,8 4 <J8'6/10 3% 92 5 101-8 5 >00 V8 5 79'8 5 9 I'M, 3 5S'78 ♦l/. 89I.4 71-Va 4 Tl'Va 6 543/4 4 74 V* 5 f 189 5 533h 4 43 5 wid'ia 2% 23% 5 69% 5 543/3 5 f 348 3 45 "M6 3 44'VK, 3 51 3 47% 2 41% diensl tnsschen Middelburg en Rotterdam. Oan Middelburg i Pan Rotterdam: Woensdag 8, 's morg 7 u l'onderdag 9, 'smorg Vrijdag 10, 7 Zaturdag 11, Zondag 12, 8% Dingsdag 44, 7 De diligence zal van Zierikzee 2 uren na de xivaart üer stoomboot van Rotterdam naar Middelburg cn van. Middel- burg naar Rott. a/2 uur na deafvaart der stoomboot ryden Ter Stadsdrukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 2