2. Zaturdag 4 Januarij. 1862 WOENSDAG ZATURDAG. Besturen en A dm "mistrallen Binnenlandsche Tijdingen, i Buitenlandsche Tijdingen A H O ,V /V E M E i\ T S-P R IJS. Per driemaanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzendingler Advert.daagste voren, voor 10 ure'smorgens. VERSCHIJNT .P RIJ S DER ADVERTENTIES. Gewone I2'/j cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten tan 16 regels a fi behalve hei7.egelregt. B E R EN DMA KI N G. Burgemeester en Wethouders van Zie- rikzee brengen ter kennis van belanghebbenden dat op beden voorloopig is vastgesteld het aan vullingskohier der belasting op de honden in deze j gemeente over hel loopende dienstjaar en dat hetzelve van den 2 lol en met den I 5 January e. k.j voor een ieder ter lezing liggen zal op de Secretarie dezer gemeente Zierikzeeden 30 December 1861. B. C. CAU, Voorzitter. S. P. N. LRMERINS, Secretaris. j zieiiikzee 3 Januarij. Naar men verneemt is voortaan de dienst op de zondagen, den eersten Kersdag en den Hemelvaartsdag voor hel telegraafkantoor alhier geregeld als volgt des voormiddags van 89 uur en des namid dags van 25 uur. Volgens de Uirechtsche courant heeft de heer van Heemstra een buitengoed bij Maartensdijk aangekocht, en zal hij zich in de provincie Utrecht met der woon gaan vestizen. In de Uirechtsche Courant leest men Bij de discussiën over de administratie van den bewaarder der hypotheken Ie 's Herlogen- bosch later te Amsterdam geplaatst en nu ge arresteerd werd aangemerkt dat de helooning der hypotheek-bewaarders voor het grootste ge deelte, misschien wel voor aan hen wordt betaald door bel publiek hoofdzakelijk door de verkgijging bij aclen onder de levenden van on roerende zaken en van schepen en door geldop- nemers onder hypotheek die er dus groot be lang bij hebben dat het tarief met regtmatig- heid wordt toegepasten vooral dal bij het overschrijven in de registers van de borderellen elke regel ten minste tien lettergrepen en van de andere acten elke regel ten minste twaalf lettergrepen bevat, en dat te meer, wijl door hel wijder schrijven niet alleen te veel salaris aan den bewaarder, maar ook te teel zegelregt aan bet rijk wordt betaald, want de gezegde registers zijn gezegeld met een zegel van één gulden. Al de overschrijvingen van borderellen en acten sedert I Januarij 1858 tot 31 Januarij 1860 dus over een tijdvak van 26 maanden aan bet kantoor te 's Hertogenbosch gedaan, zijn op last van den minister van finantien nage teld en bel schrijfloon, hetwelk van elke over schrijving is geëischt, ontvangen en genoten geconstateerd lot teruggave aan belangheb benden. In Mei II. begon men met dien arbeid en eerst onlangs was bet resultaat bekend. Het gerucht wildal hel door den ambte- naarle veel gevraagde ongeveer /3400 bedraagt, verdeeld over 25,000 personen." Men leest in de Amsterdamsche Courant het volgende Onze Londensche correspondent maakte dezer dagen gewag van de door den Times geleverde herinnering dat in 1774 met een Nederlandsch schip iels gelijksoortigs gebeurd is als thans met de Trent het geval was. De fransche Moniteur bevat over hetzelfde feit een brief uit Londen waarin voorkomt dat onder de uitspraak is gevonden van een Kngelsch bof van admiraliteit in de zaak van bedoeld Nederlandsch schip dat naar eene onzijdige haven overbragt eene lading wapenen en ammu nitie alsmede vijf officieren met depêches voor de Britscho koloniën in Noord-Amerika, waar toe deonafhankelijkheidsoorlogwas uitgebarsten, en welk schip door een Engelschen kruiser ge nomen werd. De admiraliteit beval de vrijlating van het schip op grond »dal de Nederlanders het reet hadden op hunne nationale schepen naar hunne koloniën alles te vervoeren wat hun behaagde mits zij daartoe bevoegd waren krachtens de wetten van hun land.'' Sedert eenïge weken kwamen geruchten in omloop alsof te Scheveningen na het einde van het badsaizoen eene vorstin haren intrek had genomen die aangeduid werd als eene konin gin welke door den loop der staatkundige ge beurtenissen met haren gemaal van land en troon was beroofd. De aankoopen die zij in de residentie deed bewerkstelligen waren met der daad van vorstelijken aard doch naar men ver neemt was de bedoelde dame geenszins een ge kroond hoofd geweest. Nu eenige bladen daarop gewezen enden naam der bezoekster van Scheveningen genoemd hebben geloovèn wij eenige bijzonderheden te mogen vermelden welke wij vernomen hebben. Eene dame, vorgezeld van een geneesheer eene geestelijke zuster en eene soort van inien- dante, heeft werkelijk sedert het laatst der maand October intrek genomen in Zeerust. Die dame was voorzien van een llaliaanschen pas Ier name van Sydonia Peryniedouairière Ossnta. De geneesheeren hadden haar lot herstel harer gezondheid de zeelucht aangeraden. Zij had ook al hel uiterlijke van eene lijdende gezond heid en verliet gedurende een paar weken hare kamer niet. De professor die met haar reist is genaamd Ambrosioni van Genua. Lenige dagen geleden zijn beiden benevens de geestelijke zuster, naar Keulen vertrokken om zich van daar volgens sommigen verder naar Wcenen te begeven. De intendanle of althans de dame die als zoodanig fungeert bevindt zich nog te Scheveningen zij is eene Irancaise is A. Michem genaamd bij genaamd Alice. Om welke reden hare meeste- resse haren waren naam verzwegen heeft is on bekend doch thans is gebleken dat mevrouw de douairière Ossola niemand anders is dan me vrouw Laure Leroux geboren 6 Augustus 1832, gehuwd geweest met den prins Roger hertog de Bauffremont hoofd van een bekend oud ge slacht welk huwelijk moet ontbonden zijn waarom de dame in den geestelijken stand zou zijn getreden. De prinses de Bauffremont leefde stil en inge togen zij ontving niemand reed dikwerf naar de stad bezocht aldaar de fraaiste winkels deed vrij belangrijke aankoopen en was vol strekt niet karig in hare uitgaven zoodal de magazijnhouders gansch niet onverschillig waren voor haar bezoek. Zij had veel liefhebberij in fraaije vogels van allerlei soorten die zij duur betaalde. iNaar het Journal des Pays-Bas berigthad haar gewezen echtgenoot hel reglschapen rid derlijke gevoel om haar na de scheiding weder in het hezil Ie stellen van het zeer aanzienlijk vermogen dal zij hem als huwelijksgoed had aangebragt. [Roti. Cour.) Het bestuur te Botterdam heeft aan de onderwijzeressen het dragen van crinolinesin de school ontzegd. Alen meldt van Batavia van 14 November het volgende. u Eenige onderofficieren bij het N. I. leger beklagen zich over de verligte examens voor den rang van 2den luitenant in.lndië aan onder officieren in Nederland afgenomen waardoor hier menig hunner op onbillijke wijze in zijne carrière is vertraagd. «Verscheidene feilen toonen den treuriaen toestand waarin hiervooral te Batavia de openbare veiligheid ten gevolge eener slechte politie verkeert. Op de groole kustplaatsen hebben in den regel onbeschaafde schouten daarentegen in de vorstenlanden inlandsche beambten feitelijk eene almagt die onschul- digen of ligtschuldigen de slaalofT rs maakt van hunne baatzuchtige willekeur en daarentegen misdadigers ontkomen laat aan hunne zorgelooze onhandigheid. In de overige residentien is de verhouding tusschen Europesche en inlandsche politie ambtenaren beter geregeld en daardoor de veiligheid beter gewaarborgd. Dit neemt niet weg dat ondanks deze gebrekkige regeling een goed politiehoofd veel tot de orde maar een ongeschikt veel lot de wanorde bijdraagt. In dezen stand 'an zaken is de aanstaande be noeming van een nieuw resident vait Batavia ter vervanging van den over eenigen tijd met verlof repatriërenden resident de Koek van Leeuwen niet van gewigt ontbloot. Van de keuze van ervaren en vrijzinnige hoofden van gewes telijk bestuur bangt grootendeels de vourspoe- dige gang van zaken af. »Eene andere poging op den weg der vrij zinnigheid en volksontwikkeling in Indië de jongsnsweezeninrigling te Snerabaije gaf dezer dagen weder eenig teeken van leven in eon verslag der hoofddirectie te Batavia, waaruil blijkt dal schoon in het voorloopig gesticht reeds met goeden uitslag een aantal knapen worden opgeleid echter dringende behoefte be staal aan ruimere geldelijke bijdragen opdat bet oorspronkelijk doel de industriële opleiding, ook door middel der op te riglen indrustrie- school kunne worden verwezenlijkt." DUI TSCIi LAND. De verlegenheid waarin de Oosten- rijksehc regering door den oproerige» geest van hare fonische bevolking verkeert en waaraan de splitsing van Gallicië in twee dcelen moet worden toegeschreven wordt door velen als onbeduidend beschouwd in vergelijking met de moeijelijkbeden van den geheelen toestand. De minister van finantien zou spreken zij is toch ten einde raad en in stede dal de rege ring eindelijk besluiten zru hare uitgaven naar bare inkomsten te regelen bet leger aanzien lijk in te krimpen en eene staatkunde teombelzen die dit mogelijk maken zou volgt zij den tegenovergestelde» weg, en wil Hongarije eu Italië gelijktijdig door soldaten in bedwang houden ofschoon de lijd niet ver meer af wordt geoordeeld dat zij geeue soldij voor hare sol daten meer hebben zal. De hofpartij, zoo be weert inen denkt aan niets anders dan aan de voegzaamste middelen om zich van den heer von Sbmerling eu zijne nog te vrijzinnig geoor deelde politiek te ontslaan. FR AN KR IJK. Pabijs, -81 December. De minister van koophandel heeft onder de hand en zeer ver trouwelijk, de voornaamste handelaars en reeders laten waarschuwen dit binnen zeer korten tijd de vaart op zee niet meer zal veilig zijn en zij derhalve er hunne maatregelen naar behooren te nemen. Dit besluit des ministers is een gevolg tan een ge houden kabinetsraad of van een gesprek met den keizer die van zijne geheime agenten in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika be- rigten beeft ontvangen alles behalve geschikt om de hoop op het behoud des vretles te ver sterken. Don Juitn de Bourbon, bel tegenwoordige hnnfd van de partij der L'arlisfenheeft een schrijven gerigt lot koning Victor Emanuel. Zoo bet waar is, dat de Spaanscho regering nog al tijd eenig regt pretendeert voor de Spaansche bourbons op den troon der Beide Siciliën is de opinie van don infant zeker niet van belang ont blootomdat hem toch moeijelijk hel regl kan betwist worden de regtstreeksclic erfgenaam der bedoelde regten te zijn. De brief luidt als volgt Als hoofd der familie van de Spaansche bourbons, zie ik af van alle eventuëele regten op de souvereiniteit van eenig doel van Italië boe ook genaamd. En als Spanjaardin den exceplionelen toestand waarin ik mij geplaatst zie, overtuigd de getrouwe tolk Ie zijn van de wenschen des volks, proicsleer ik legen alle handelingen der regering welke de sympathie der beide broeder-volken zouden kunnen doen in twijfel trekken. o ik kom sire in uwe handen den forme len afstand nederleggen dien ik uit naam van bet Spaansche volk doe ik betwijfel geenszins of U. M. zal erkennen dat ik mij van een pligt kwijten ik beu er zeker van dal de Spanjaar den met genoegen zullen zien dat ik de weder- keerige betuiging afleg van de sympathie welke ook zij van liet Italiaansche volk ver dienen. «Ik wcnsch U. Al. geluk met hel hooge standpunt waarop zij zich heeft weten te plaat sen als de hervormer van de Italiaansche natie, en zoo het mij al niet gegeven is eenmaal haren gelijke in Spanje te worden zal ik niettemin altijd haren opreglen en toegenegen vriend blijven." j Natuurlijk laai Le Monde eene zoo schoone gc- tegenheid om eenige hatelijkheden tegen den koning van Italië te uiten, niet ongebezigd voor- bijgaan. De Spanjaarden zegt dat blad weten dus waaraan zij zich le houden hebben. Als zij eenigen smaak hebben in fusillades, iu anar chie in verwarring van het finanliewezen dan staal er ook voor hen een koning ad hoe ge reed don Juan is bereid de hervormer van hunne natie te worden. Te Parijs worden thans zulk eene menigte slakken geconsumeerd dat de oesterhandel er merkelijk door lijdt. De broodbakkers van Parijs hebben be sloten ten behoeve der armen 265,000 kilogr. brood van de beste hoedanigheid kosteloos af te staan ter vervanging der Nieuwjaarsgeschen ken die zij gewoon waren aau hunne kalanten toe ie zenden. Alen schrijft uil Calais. Twee visscbers- pinken hebben in het kanaal drijvende gevonden een driemast barkschip dat door de bemanning verlaten is. Een deel der visschers is onmid- delijk aan boord gegaan, en men is er niettegen staande het schip lek was en veel water in had, met veel moeite in gestaagd het te Calais binnen te brengen. Hel is een schip van 500 ton de Eliza van Liverpool uit Londen vertrokken met eene la ding plaatijzer naar Carlhagena en Constanti- nopel. De kapitein en de bemanning hadden zich met de barkas op de kust van Holland ge borgen maar zijn sedert ook hier, en hebben weer bezit van bet vaartuig genomen. Ook de eigenaar beeft zich uit Engeland bier heen be geven. Men schat schip en lading op ongeveer 100,000 francs en daar de visscbers, volgens de wet, regt hebben op een derde van de m arde bebben zij zeker nooit zulk eene goede vangst gehad. Uit Calais schrijft men dat bet den eigenaar

Zierikzeesche Courant | 1862 | | pagina 1