BOEK- EN PAPIERHANDEL. Buitenlandsche Tijdingen Advertentiën. P® B® J® 1 1111 MWMIi-iailf. HOOGDRUK- EN NATTE STEMPELS EN STEMPELINKT. Olmen Boomen, Esschen en Elzen Hakhout. Burgerl. Stand teZierikzee- Zeetijdingen Beurs- en Nlarktberigten. EEN RUIM ASSORTIMENT KANTOORBEHOEFTEN. V ervoer-Middelen Voor hrt hof van assises in Henegouwen !e lïcrgtMi is maandag de behandeling aange vangen >an een regtsgeding, waarop men reeds vroeger de aandacht vestigde. Veertien personen zijn daarin betrokken als beschuldigd van een groot aantal diefstallen gedeeltelijk ge paard met moord door eene gewapende bende t hoofdzakelijk in het voormalig departement Kntre Sarnbre et Meuse gepleegd. Kr zijn 158 getuigen gedagvaard, waaronder niet een a dé charge. De geregtszaal leverde een ontzettend schouwspel op, door de veelsoortige ten toon gespreide convictiestukken waaronder zich al lerlei wapenen bevinden; zij kpn alle nieuws - gierigen die van heinde en ver waren loege stroomd onmogelijk bevatten. Als voorzitter der jury zal optreden de advocaat llarmigniedie in der tijd belast was met de verdediging van mevrouw de Bocarmèwier proces wegens ver giftiging zooveel opgang gemaakt heeft. He geheele eerste zitting is besteed aan de voorlezing der acte van beschuldiging en het arrest van verwijzing. De houding der beschul digden gaf blijken van vreeselijke onverschillig heid. DU1TSC11L A.N D. Te Chur de hoofdplaais van liet kanton Graauvvbunderland beeft men den 17 jl. des avonds tenj71 ure ,£een hevigeu aardschok waargenomen. FR 4 NR RIJK. I'arijs, 22 December. Dezer dagen beeft bier een tweegevecht tusschen twee bekende kunstschilders de hecren Stevens een Belg en Gerome een Franschman plaats gehad. i)e laatstgenoemde werd daarbij in den regterarm gewond maar neemt reeds in beterschap toe. Het is eienwel nog twijfelachtig of bij niet voor altijd van het gebruik van zijne regterband \ur- sloken zal zijn. Gisteren zag men op de muren dezer hoofdstad een groot aanplakbiljet prijken dat echter lieden morgen hoe weet men niet overal weder spoorloos (erdwenen was. Jammer genoeg voor reien indien het biljet werkelijk waarheid behelsde want het behelsde onder liet opschrift in reusachtig groote letteren «Geen onkunde meer deze veelbelovende woorden: «Middel om in een half uur lijds lezen en schrijven te leeren Het aantal onderstand genielende armen Ie Parijs bcdroegf 70,000 in hel jaar 1879 91,000 in het jaar 1860 en thans 106 000. De stedelijke uitgaven voor arnien-onderstand worden voor het volgende jaar op 855,00') francs meer dan de stad^daarv oor dit jaar uit geven moet. Door een aantal leden en predikanten van de Hervormde godsdienst in de grensdeparte- menten Haiit-Rhin en Bas-Rhin is onder dag- teekening van 14 dezer, een protest gerigt aan den heer Ralazzi. In (lat uitvoerige stuk komen de onderteekenaars op tegen eenejuitdrukking door dien staatsman irhet Italiaansche parlement gebezigd, volgens welke onder anderen ook de Protestanten in Frankrijk de zaak van den paus voorstaan, „omdat zij vijandig gezind zijn tegen de Franscha regering en Italië bestrijden om langs dien weg eene regering tegen te wei ken, welke zij verfoeiien." Zoodanige beschuldiging werpen zij van zich. Moge die gevolgtrekking al te maken zijn uit het jongste werk van Guizot, dat drukt geenzins het gevoelen van alle Pro testanten in Frankrijk uit. Deze gronden zich alleen op de even eenvoudige als verhevene grondstellingen van het Evangelie, en zoo zij reeds in de 16de eeuw hebben geprotesteerd tegen de dwalingen van Rome en de misbruiken zijner hiërarchie, betreuren zij ook thans nog dezelfde dwalingen en misbruiken. Del heer Ratazzi heeft daarop bereids geant woord met de betuiging van zijn leedwezen dat aan het door hem gesprokene eene uitlegging is gegeven beleedigend voor de Fransclie Pro testanten in het algemeen, hetwelk zijne bedoe ling nimmer geweest is noch kon zijn. Hij heeft alleen willen aantoonen dat het Roineinsclie vraagstuk voor velen in Frankrijk niet een gods dienstig, maar veeleer een staatkundig vraag stuk is. Ten gevolge van een berucht proces wegens het ontvoeren van een jong meisje, is Ij (iel klooster van O. L. Vrouw der Engelen te "deaux door de autoriteiten gesloten. Men verzekert dalde Spaansche expeditie troepen te Veracruz ontscheept zijn om de Spanjaarden, wier moord men vreesde te be schermen. Dit een rapport van den heer Palmieri blijkt dat er te Napels wederom acht schokken van aardbeving gevoeld zijn. Heden werpt de Vesuvius eene zeer dikke kolom asch uit welke door den wind tot Napels gedreven wordt zonder eenig ongeluk te veroorzaken. In het Journal de Francfort leest men de beschrijving van eene zonderling kiinkonde ge beurtenis In de afgeloopene week heeft des nachts eene bende van 200 of 300 gemaskerde en gewapende personen een inval gedaan in een dorp hij Muuchen men fusilleerde een gen darme uit naam van de uregtbank des Volks," en liet eenige inwoners voor zich verschijnen die men eveneens bedreigde met het regt van dat tribunaal- Men zon waarlijk moeten ge- looven dat de tijden van het Veemgcrcgl weder aanbreken. De Presse meldt dat de uit Amerika ont vangen berigten gunstig luiden wat den Ameri- kaanschen burgeroorlog betreft. Met betoog op de moeijelijkbeden die hel buitenland op levert zou de president der zuid-confederatie aan president Lincoln voorstellen hebben gedaan van zulk een verzoenenden aard dat men niet twijfelt of de heer Lincoln zal ze aannemen. G R O O T-B RITTANNIEN Londen 24 December. Al de dagbladen hechten groot gewigt aan de depêche van den heer Thouvenel betreffende de zaak der Trent. Tie Daily News zegt dat die depêche^aan de vorderingen van Engeland dat gezag geeft 'l welk ze nog misten. De voorstanders van eene beslissing door scheidsmannen zullen zeker met genoegen vernemen deze getuigenis van een naburig naijverig gouvernement dat Engeland gelijk heeft.,. Deze depêche zal in Engeland ontvangen worden als eene daad van vriendschap. Tlie Times zegt van die depêche dat zij een eervollcn weg voor het gouvernement van Washington opent om aan eene groote moeijelijkheid te ontsnappen. Tot de bijzonderheden op het overlijden van den betreurden prins gemaal betrekkelijk behoort dat prinses Alice voor dat de lijkkist gesloten werd een door haar zelve gevlochten bloemenkrans en een miniatuur portret der koningin op hel lijk van haren vader nederlegde. Verder verhaalt men maar dit is minder zeker, hoe de prins eene soort van voorgevoel had dat hij eene koorts die hem aamastte niet doorslaan zou en eenige maanden geleden aan zijnen geneesheer sir J. Clark verklaard heeft de volkomen zekerheid te hebben dat hij zijn vijftigste jaar niet zou bereiken. I)e prins heeft naauwelijks veertien dagen zijne kamer moeten houden en de ongesteldheid die eene zoo ernstige en treurige wending nam is aangevangen nadat hij gedurende zeer koud en vochtig weder aan de jagt in het groote park te Windsor had deelgenomen. De Engelsche admiraliteit heeft ter kennis gebragt van de reeders dat de bevelhebbers op de verschillende maritieme stations inslruciiën hebben ontvangen om nu reeds maatregelen te nemen ten einde zooveel mogelijk bescherming te verleenen aan den Engelsclien handel voor het geval dat een oorlog tusschen Groot-Bril- taunië en Amerika mogl uitbarsten. Een berigt uit Londen van 17 dezer luidt: Er hebben zich reeds zooveel koopvaardij kapiteins aangemeld om ten gevolge der ken nisgeving van het gouvernement een engage ment als luitenant of onder-luitenant bij de ma rine te sluiten dat de aanvragen het daartoe doq'r de Britsehe admiraliteit vastgesteld aantal (5(J0) reeds te boven gaan. Men verneemt te- veis dat het gouvernement onderscheidene con tracten tot leverantie van benoodigdheden ten behoeve der vloot heeft aangegaan. Als eene eerste groote bezending worden te Londen 8000 vaten olie uit de bronnen van Ppnsylvanie verwacht. I Te Toulon is bevel ontvangen om alle niatrozen van de ligting van 1855 met verlof huiswaarts te zenden. Deze tijding heeft eene groote sensatie te weeg gebragt. LI. zaturdag werd te Southampton de vreemdsoortige maar alles behalve aangename ontdekking van een diefstal op vrij groote schaal gedaan die naar de omstandigheden te oordeelen hoogst waarschijnlijk in het land der afzending gepleegd is. Gelijk men weet worden groote voorraden van Chinesche krippen shawls en Indische zijden waren door de stoom- booten der Peninsular and Oriental stoomboot maatschappij ingescheept te Suez aan wal ge bragt langs den spoorweg door de woestijn vervoerd en te Alexandria weder op de stoom- booten ingescheept die wekelijks Ie Sout hampton inct de brievenmails uit onze Oosler- sche bezittingen arriveren. Bij de lading nu door de stoomboot Delta overgebragtdie in de vorige week Soulhamplou bereikte bevonden zich vier aan de heeren Dunlop en Schoales scheepsagenten aldaar geconsigneerde ge merkte en genummerde kisten ieder waarvan opgegeven was at) dozijn Ghinesche krippen shawls in te houden dus een gezamenlijk getal van 209 dozijn (er gezamenlijke waarde van 1280 p. si. Maar bij hel openen dezer kisten in de pakhuizen van hel dok door de tolbe ambten bleek hel dat in geen dier kisten een enkele shawl te vinden was. Allen waren met matten en andere ligte sloffen opgevuld en van boven met eenige zwaro sleenen zoodat de kisten juist even zwaar wogen als zij hadden moeten doen wanneer de shawls er in geweest waren. Uitwendig waren zij volmaakt onge schonden en alle voorzorgen zoo goed ge nomen dal het bedrog onmogelijk vroeger dan bij het openen na het volbrengen der reis ont dekt kon worden. JONGSTE TIJDINGEN New-York 14 December. De dagbladen redeneren over de tijdingen uil Europa in eett geest alsof de vrede met Engeland niet zal worden verbroken. De Herald beweert dat een oorlog Ion nadeele van Engeland zou uil- loopen. Door den president Lincoln is geweigerd aan het congres inededeeliug te doen van de correspondentie betrekkelijkde Europescheterug komst te Mexico. Volgens gerucht is een vreeselijke brand te Charleston uitgebarsten welke door brand stichters zou zijn ontstoken. in Kentucky is een veldslag gehouden. Canada maakt groote krijgstoerustingen. De VERKOOPING van Olmen Roomen ten overstaan van den Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ op de Hofstede van M. de BRUIJNE onder Renessezal (in plaats van op Vrijdag 3 Januarij 1862) op Woensdag den S Januarij ISfi'i gehouden worden. Tegen Mei eene Keukenmeid benoodigd, bij MevrouwDEJONGE- de Jonge. B JBOEKBXXrnESl IJ. DEPOTS r van BLEU-BLACK, BLEU, RED, COPYING AND MARKING STEPHENS-INK. De Notaris J. M. BOÜVIN zal, ten verzoeke van den Heer JOOST FLOHIL, publiek presenteren te verkoopen Op den 7den Januarij 1862 's voormiddags ten 10 ure, bij de Hofstede onder Oosterland eene groote partij zware geschikt voor Werkhout. En op den 10 dier maand 's voormiddags ten 10 ure, bij den Straatweg onder Oosterland eene partij extra zwaar VAN 20 TOT EN MET 27 DECEMBER 1861. Geboren. Een zoon van J. Berrevoets en N. de Rijke. Eene dochter van M. v. d. Berge en N. d. Braai. Eene dochter van H. F. Guldenberg en J. J. Borkel. Een zoon van J. A. Theewis en S. Heijeriks. Eene dochler van A. Kanse en M. J. van Schaverbeke. Gehuwd. A. C. Anker en A.Joppe. Overleden C. Verton oud circa 28 jjut. J. üuson oud 29 j. echtgen. van A. Hommel. D. Janse oud 3 vv.z. Brouwershaven, Gearriveerd 26 Dec. Frans en Elize F. I. Niedveld Rotterdam Baiavia gesleept bin nendoor van Hellevoetsluis. 23 Uitgezeild: Reinhard J. C. Wie- gaud New-York 23 Vier Gebroeders J. C. Dunk Sa- marang 24 Bittern W. O'Thoole Liverpool allen van Rotterdam. Prijzen der effecten le Amsterdam. den 26 December 1861. Nederland Werkelijke Schuld 2'/>pct. 'i3y1(j dito dito dito dito Araortis. syndic. Rualand bij Hope 1798/1816 dito 182M1829 bij Stieglitz. 5de leen. dito 6de leen. 1855 Leening 1859 Leening I860 dito bij Hope Oert. van a39. Poolscheachatkist oblig. Aandeel groote Russ. spoorweg a ƒ236 volgefourn. Ooatenrijk Weenerbank bij GoJI.en Co. diio dito Metaliek dito dito, rente Amsterdam dito nationale 5 Weener-aaud. h fl 500 ,L. 1860 5 Portugal Buitenlandsch van 853 3 dito van 1856 a 1859 3 Spanje Buitenlandsch 3 Binnenlandsch 3 Buitenlandsch3°/o nn 2 Middenprijzen van de volgende artikelen te Zicrikzee van den 27 December 1861. 2'/>pct. 3 4 SS- 5 5 5 5 3 6 4 5 S 4 5 2'., t 187 V, 22 V8 53Va f VOORHANDEN: De fled. Mudde. Oude Tarwe I860 Nieuwe dito 1861 Afwijkende dit» Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gerst Zomer-dito Haver f 0,00 11,50 0,00 0,00 0,00 8,75 6,00 5,25 De Ned Paardeboonen Witte dito Bruine dito Graauwe Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Mudde t 8,25 - 12,00 - 14,00 0,00 J- 11,00 - 0,00 0 0,v 3,00 Slag-Lijnzaad 246ste 8TAAT8-10TEHIJ 5de Klasse. 9de Lijst. No. 3224 6901 en 7551 f 1000. 10de Lijst. No. 5386, 6366, 9004 11855 en 12268 ieder 1000. dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. uan Middelburg Zondag 29, 's morg 8»;2 a Dingsdag 31, 5 Vrijdag 3, 6 Pan Rotterdam: Maandag 30, 'smorg 7 Woensdag 1, 1 1 aturdag 4, 8 '/2 De diligence zal van Zierikzee 2 uren na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen van. Middel burg naar Rott.'f, uur na deat'vaart dor stoomboot ruden Ter Stadsdrukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 4